Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 968 968

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

zuzak82
28.12.2022 3 z 5

(SPOILER) Samson: ,,...Lidem, co nejsou bohatí, připadá, že by je tohle všechno uspokojilo, ale tak to není. Můžeš si vyplnit život vším možným příjemným, jenže díry v duši tím nezacelíš."
,, A čím je zacelíš?"
Samsonovy oči chvíli putovaly po mém obličeji. ,,Úlomky duše někoho dalšího."

Colleen Hoover patří mezi mých 5 nejoblíbenějších autorek a čtu ročně opravdu hooodně podobných knih. Možná proto jsem trochu přísnější na hodnocení.
Máme zde mladou dvojici, která se postupně poznává a odhaluje svou minulost, která ovlivní i jejich budoucnost. Druhá část děje knihy, která se odehrává po osudném létě, mi přišla uspěchaná a nic moc zajímavá. Tentokrát mě to emocionálně trochu minulo.
Proto bych hodnotila maximálně 70%.

Andrejka91
27.12.2022 5 z 5

Dívčí román? Říkala jsem si, to asi nebude úplně ono co ráda čtu, ale jsem velmi mile překvapená.
Jak to ta Colleen dělá, že její knihy jsou tak čtivé a napínavé, že hltáte každé slovo?
Byl to nádherný příběh ze života, trošku smutný ale reálný, ne žádná přeslazená pohádka.
Rozhodně doporučuji přečíst nejen dívkám ale i starším, stojí to za to.

jana4084
27.12.2022 5 z 5

Jak jsem začala číst, nemohla jsem přestat. A taky to tak dopadlo, přečetla jsem ji ihned. Neuvěřitelně krásný příběh, který chytne za srdce. Několikrát jsem během čtení byla překvapená a neměla slov. Nejspíš nikdy u jejích knih nebudu zklamaná. Moc doporučuji.

kalinkacz
25.12.2022 4 z 5

Kosti v srdci, nová Colleen, na kterou mnoho z nás čekalo!
Pokud jste si zamilovali Možná jednou nebo Odvrácenou tvář lásky, tak si Kosti v srdci zamilujete. Je to ta stará dobrá Colleen, která psala youngadultovky, které mají skvělou romantickou linku a nějaké to těžké téma. Připravte si kapesníčky a pusťte se do čtení!

den_i
24.12.2022 5 z 5

Nádhera, jsem zvědavá jestli spisovatelka napíše knihu která mě nebude bavit:)

Nikola086
23.12.2022 3 z 5

Krásný příběh s překvapivou zápletkou, i přesto mě tato kniha nenadchla jako jiné knihy CoHo. Téma bylo velmi smutné a bohužel je mnohdy taková i realita. Každopádně mi přišlo, že dlouhou dobu se až tak moc nedělo než došla zápletka a i ta mi přišla poněkud uměle přidaná a konec celkově moc rychlý v porovnání s vleknoucím se začátkem.
Autorku rozhodně doporučuji, i tato kniha má své kouzlo jako jiné autorčiny knihy a nemůžu se dočkat další její novinky.
PS. Ta obálka je dokonalá...

Ocásek
22.12.2022 4 z 5

Vždycky když zjistím, že u nás bude vycházet nová knížka od Colleen, tak vím, že ji stoprocentně musím mít, protože autorka mě ještě nikdy nezklamala a její knížky jsou pro mě vždy sázkou na jistotu a Kosti v srdci, které vyšly poměrně nedávno, nejsou výjimkou!
Hlavní hrdinkou knížky je Beyah, která to neměla v životě úplně jednoduché a už se nemůže dočkat až vykročí na cestu k lepším zítřkům, ale od vysněné budoucnosti ji dělí ještě dva měsíce, které má Beyah v plánu prostě jen nějak přežít, ale pak se na scéně objeví její nový soused Samson…
Já jsem si k oběma musela během knížky trochu hledat cestu, protože mi na první dobrou k srdci úplně nepřirostli, ale nakonec jsem si Beyah i Samsona docela oblíbila.
Příběh, který je opět neuvěřitelně čtivý, se zpočátku tváři jako nevinná romantická knížka, ale to by nebyla Colleen, kdyby do knížky nevložila nějaké to těžší téma a neudělala z toho emoční horskou dráhu!
Musím se přiznat, že jiné autorčiny knížky se mnou dokázaly zamávat ještě mnohem víc, ale i Kosti v srdci jsou skvělé a rozhodně si zaslouží vaši pozornost!

AnnieR.
22.12.2022 5 z 5

S každou knihou si říkám, že mě Colleen nemůže překvapit. Může. Takhle kniha je opět skvělá. Možná ještě lepší.

Malíček
20.12.2022 5 z 5

Klasicky skvělá Colleen, která mě opět nezklamala. Silný příběh vyprávěný poutavým a čtivým stylem, který čtenáře chytne na první straně a vyplivne na konci. Užila jsem si romantickou linku, zasazení příběhu do prostředí Texasu i těžké téma, které se dějem prolíná.
Hlavní postava Beyah je podle mě silná osoba, která ale někdy rychleji mluví než myslí. Osobně jsem si ji ale docela oblíbila, stejně tak jako hlavní mužskou postavu Samsona.
Knihu bych rozhodně doporučila dál, možná už jen kvůli té krásné obálce?

LenkaMacak
16.12.2022 3 z 5

Milá a čtivá kniha, postavy sympatické, ale nijak zvlášť za srdce mě nechytla. Patří k těm slabším od Colleen Hoover…

Drahuska12
13.12.2022 5 z 5

Nemůžu jinak než dát 5 hvězd . Prostě autorku vážně zbožňuji. A každá kniha, která od ni vyjde je úžasná.
Vážně všem moc doporučuji, myslím si, že by si ji měl každý přečíst. Těším se na další knihy co budou v budoucnu vycházet. Protože tohle nikdy není krok vedle a vždycky mi její příběhy totálně dostanou.

veronika9700
13.12.2022 5 z 5

Je těžké něco psát, protože nemám slov. Já zkrátka knihy od Collen miluju. Je to pro mě sázka na jistotu. Vím, že mě budou bavit, že knihu nebudu chtít odložit a zároveň s každou další stránkou budu smutná, že budu muset zase čekat než vyjde další kniha. Možná to bylo tím, že jsem knihu četla v době, kdy jsem byla vcelku přecitlivělá, ale kniha mě opět dohnala k slzám. K hlavní hrdince jsem si utvořila vztah a cítila jsem její niternou potřebu porvat se za to, čemu ona věří. Víc se vyjadřovat nechci, protože bych propálila spoiler. Doporučuji, stejně jako všechny ostatní knihy.

TerkaM
11.12.2022 5 z 5

Tohle byla pro mě tak typická Colleen! A i když mám u autorky jiné favority, nemůžu jinak, než i této dát pět hvězdiček. :-) CoHo budu doporučovat prostě vždy a všude. A každému. Těším se na další knížku, co jí vyjde.

Wabinka
08.12.2022 5 z 5

Na každou novou knížku od Colleen se vždycky moc těším. Tady jsem si na začátku myslela, že tentokrát mi na city hrát autorka nebude a čtení bude takové trošku naivní a jednoduché. Ale... chyba lávky a opět to byl nádherný příběh a zase jsem potřebovala kapesníky. A i když minulost a život Samsona byl těžko uvěřitelný, tak to samozřejmě Colleen při čtení jejich knížek ráda odpustím.

anndrra
05.12.2022 4 z 5

Bylo to hezké, ale poprvé musím u CoHo připustit, že mě to tak úplně nevtáhlo. Nepřesvědčilo mě to, ale pořád to stojí za přečtení.

Raislin
05.12.2022 5 z 5

Jako každá kniha od Collen Hoover je neskutečně čtivá. Moc se mi líbí příběhy od této autorky. Vždy vyhlížím další knihu a vždy se na ní neuvěřitelně těším. Takže přečteno jedním dechem a zase budu čekat na další poklad od této autorky. Jednoznačně stojí za přečtení.

veronika4937
03.12.2022 5 z 5

Vůbec nevím, v čem je kouzlo knížek Colleen Hoover, ale jsou prostě jiné. Příběh vždycky hrozně prožívám, dokáže mě neskutečně vtáhnout do děje. A rozuzlení mě pokaždé překvapí. Kosti v srdci jsem přečetla asi za dva dny a byla jsem ochotná i ponocovat, abych věděla, jak to dopadne. Líbí se mi, že i když si přečtete anotaci, nic moc vám neprozradí. Ne, že by lhala, ale neříká zbytečně moc a čtení si díky tomu užijete o to víc. A je jedno, jestli je vám dvacet, třicet nebo kolik, myslím, že každý si v knížce najde svoje.

blackoutzuzi
01.12.2022 4 z 5

3,5 hvězdičky

Colleen Hoover a její knížky, to je jistotka. Jak vidím "novou Colleen", ani si nečtu anotaci, ta je mi lhostejná, protože jisto jistě vím, že chci číst úplně všechno, co napíše :) Její knížky se často dotýkají závažných témat, témat, která jsou tabu a která ve vás vyvolají velmi silné emoce.

V tomto případě jsem měla z knihy pocit, že tu přeci jen prim hrál onen milostný vztah, kolem kterého se točila většina děje a příběh ve mně nerezonoval natolik, jak jsem u Colleen Hoover zvyklá. Navíc se tu na můj vkus objevovalo až příliš toho klišé..

Ovšem opět se to četlo jedna báseň, miluju autorčin styl psaní, čte se tak lehoučce, zároveň vás pohltí natolik, že její knihy přečtete klíďo píďo na jeden zátah.

lena.o.knihach
30.11.2022 5 z 5

Když se dozvím, že se u nás chystá další kniha Colleen Hoover, je mi úplně jedno, o čem bude. Automaticky kupuju. Její knihy mě nikdy nezklamaly, u některých jsem brečela, u jiných se tak přiblble usmívala.. všechny ty příběhy mě zkrátka emočně vyždímou.

Kosti v srdci jsem opět přečetla do druhého dne. Jak už to tak bývá, hlavní postavy to nikdy nemají lehké. A Beyah není žádnou výjimkou. Vyrůstá s drogově závislou matkou, nemá mobil, peníze a okolnosti ji donutí jít bydlet do Texasu k otci, kterého skoro vůbec nezná. Tam narazí na tajemného Samsona a čtenáři už vědí, kam tohle bude směřovat, ale nikdy není nic tak jednoduché.

Sice u mě stále vedou Námi to končí, To nejlepší v nás, 9. listopad a psychothriller Pravda, nebo lež, ale i tak nemám této nejnovější romantice od Colleen co vytknout.

KodalSa
30.11.2022 5 z 5

Hurá, nová Colleen je tu! A její další příběh je stejně krásný jako většina předešlých. Líbí se mi, jak skvěle umí skloubit romantickou linku s vážnými tématy, líbí se mi styl jejího vyprávění a vlastně se mi na těch knížkách líbí všechno :) Příběh Beyah mě chytl za srdce. Kosti v srdci řadím spolu s Námi to končí a To nejlepší v nás mezi nejlepší autorčiny knížky.