Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 964 964

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

Barulinkas
18.01.2023 3 z 5

Úplně nadšená z ní nejsem,ale určitě stojí za přečtení . Hezká pohodová kniha, akorát mam za sebou maraton Colleen Hoover a už se trošku začínám stydět, že to čtu v mém věku. Tak me prosím uklidněte lajkem, že nejsem jediná,které je už přes 25 a čte pořád naivní knihy. No touto jsem skončila a jdu číst horror :-D

Kristy.Seb
17.01.2023 5 z 5

Když člověk vidí něco nádhernýho, ostatní věci ve srovnání s tím nevypadají tak působivě.

Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.

Láska se podobá vodě. Může být klidná, bouřlivá, nebezpečná, konejšivá. Voda může mít různou podobu, ale pořád to bude voda.

Hned začátek začal celkem drsně. Obdivuju Beyah jak byla odvážná, silná a nezlomná! Velmi čtivý příběh se silným podtextem.

andulka1406
17.01.2023 5 z 5

Kniha se mi líbila, autorku mám moc ráda. Umí skvěle psát a čtenáře dostat do příběhu. V knihách CoHo je většinou nějaký zvrat, který dokáže zamávat emocemi. I v této knize se to stalo, ačkoliv jsem to čekala, takže jsem nebyla až tak překvapena. Kniha je tentokrát cílena spíše na čtenáře cca 15- 25 let. Ale každý si v knize najde něco svého. Líbila se mi.

Jenny46
17.01.2023 5 z 5

I když kniha je pro YA ráda si vždy přečtu, autorku mám ráda a nikdy nezklame....
Její příběhy chytnou za srdíčko nebo úplně emočně rozseká na kousky. Určitě stojí za přečtení

karol.cadex
17.01.2023 5 z 5

Colleen Hoover je takové moje guilty pleasure. Skoro nikomu bych její čtení nepřiznala a i tady se občas stydím, že ji mívám v seznamech. Rozhodně nechci autorku jakkoli podceňovat nebo ji shazovat, to ne, nebo sebe nějak vyzdvihovat. Jen s ní nejsem ve svém vkusu zcela komfortní.
Každopádně Kosti v srdci si mě získaly. A opět - nechci zlehčovat, ale při čtení mi bylo zpět náct a bylo léto a horko a já čekala na nějakou lásku nebo jsem nějakou zběsilou zrovna prožívala, to je jedno, a hledala sama sebe a říkala si, co asi bude dál.
Hlavní hrdinka vůbec není žádná pipka, naopak je na svůj věk velmi vyzrálá, to samé Samson. Jejich vztah hezky graduje i bez neustálých popisů tisíce pohlavních styků, jak to má autorka ve zvyku.
Závěr grandiózní! Trošku naivní, sem to nicméně patří a jsem s ním naprosto v pohodě.
Nejprve jsem dala o jednu hvězdu méně, ale co si budeme povídat. Přelouskala jsem ji za jednu noc na jeden zátah a jen jsem dělala ááách. Není důvod si na nic hrát, haha.

Ketfl
16.01.2023 5 z 5

"Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit."

Zamilovala jsem se. Ano, Kosti v srdci je dalším z nádherných příběhů od Colleen. Beyah a Samson mi neskutečně sedli. Jejich vztahu jsem moc fandila a přiznám se, že kniha není vůbec předvídatelná. Já sama jsem pořád tipovala, co se Samsonovi mohlo v životě stát a zápletka mi byla pomalu do poslední chvíle nejasná. Až za polovinou knihy čtenář teprve začne odkrývat malé kousíčky jeho minulosti i současnosti. Takže jsem moc spokojená, že jsem zápletku nerozluštila hned v první kapitole. Kniha se nádherně čte, jak je u Colleen zvykem. Připravte se na nádhernou lásku, ale také na smutné momenty, u kterých je dobré mít kapesník po ruce. Já jsem z knihy opravdu velice nadšená a krásná obálka z tohoto dílka dělá další překrásný kousek, který se vyplatí mít v knihovně. Konec byl sice na můj vkus trochu urychlený, ale i přesto si kniha rozhodně zaslouží plný počet hvězdiček.

Moc se těším na další knihy od Colleen.

ElikaS
15.01.2023 5 z 5

Tak tohle byl doják! Colleen ve všech knížkách bravurně pracuje s emocemi a vždy jde až na dřeň, a tato knížka není výjimkou. Příběh Beyah a Samsona začíná pěkně z ostra a od první stránek mě vtáhnul do děje.
Celý příběh je opředený tajemstvími, ať už tajemství Beyah vůči její rodině nebo tajemství Samsona vůči Beyah a ostatním. Je to přesně ten typ knížku, u které si celou dobu říkáte: "tak už mu to řekni!" Jenže zatímco ve většině knížek hlavní postavy mlčí bezdůvodně, tak tady to bylo naprosto pochopitelné. Se svými životními zkušenostmi se hlavní postavy prostě nemohly snadno otevřít.
Romantická stránka knížky byla také perfektní. Moc se mi líbilo, jak se hlavní hrdinové poznávali a hledali k sobě cestu.
Musím ocenit i název knížky a jeho objasnění přímo v knížce. To se mi moc líbilo a dodalo to názvu úplně jiný rozměr.
No a ten konec a odhalení Samsonových tajemství bylo neskutečně dojemné, i slzička ukápla.
No abych to shrnula parádní knížka, určitě si ji přečtěte!

Ralemo
15.01.2023 5 z 5

Autorka opět nezklamala, nádherně napsaný příběh, se zajímavou zápletkou, spoustou bolesti, lásky a polopravd. Její knížky jsou vážně srdcová záležitost a ani tato není výjimkou. Dost emočně těžká knížka, kolikrát jsem měla vážně na krajíčku. Nádherné pouto mezi Beyah a Samsonem, které vydrželo všechny překážky, které jim život postavil do cesty. Určitě doporučuji přečíst a ke knize se moc ráda vrátím.

petulkapeta
14.01.2023 5 z 5

,,Někdy si říkám, jestli vůbec chci slyšet odpověd na všechny ty otázky, Možná se mi na tobě nejvíc líbi všechna ta tajemství, co tě obklopujou. A zároveň mé skoro nejvíc štvou."

Beyah to neměla lehke s matkou, která matkou prakticky byla jen biologicky..a chudák táta který to nevěděl. Když se ovšem seznámí se Samsonem kterým pohrdá kvůli prvnímu dojmu co si udělala o něm, tak brzy pochopí že se její život změní. A časem zjistí že má milující rodinu a taky kosti v srdci co se zlomí, ale taky se můžou zacelit...

happy19

Miluji...Miluji...Miluji!
Víme,že Coll je moje srdcová záležitost:-*
Prostě jejím příběhům nelze odolat:-)
Vždy originální pojetí zaměřené na lidské emoce...děkuji!
Poselství naděje se nese každou knihou dál:-*

„Člověk je jako měsíc – má svou temnou stranu, kterou nikomu neukáže.“

Knižní střípky
09.01.2023 4 z 5

Nejsem cílovka, ale i přesto byly v knize pasáže, které mě totálně rozsekaly. Tohle prostě Colleen umí. Z pohledu již výrazně starší a životem otřískané osoby bych možná nějaké drobné výhrady měla, ale jelikož celkově se mi tato kniha tak moc líbila, nebudu tedy tentokrát frflat a vytahovat je...

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky

jeny-v
09.01.2023 5 z 5

Obrovský dík, Colleen. Vůbec si nedovedu představit žít v prostředí závislosti, a to v jakékoli podobě. Skličující příběh s laskavým závěrem na mě působily emotivně, a já obdivovala tu sepsanou bitvu, sílu a cit, který opět spisovatelka do knihy vložila. „Umřít bylo to nejlepší, co pro mě moje máma kdy udělala.“ Devatenáctiletá Beyah odlétá za svým otcem Brianem, jehož tři roky neviděla a který žije s Alanou a její dcerou Sarou na poloostrově Bolivar. Musí překlenout prázdniny, aby pak nastoupila na státní univerzitu. Nová rodina dívku přijme, aniž by věděla o její bolestné minulosti. S nesdílným a tajemným Samsonem při zírání na moře, kde na svět vykoukl okraj slunce, sledují rozbřesk.
„Nečekala jsem, že skončím tohle léto se zlomeným srdcem.“
„Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.“

Zuzana215
09.01.2023 5 z 5

Sáhnout po Colleen po dlouhé čtecí pauze byla dobrá volba..no..ikdyž.. Oči mi slzely od začátku do konce, co si budeme povídat :) Prostě dokonalá emoční smršť, která vás chytne za srdce. Příběh plný tajemství, který se četl sám.

Luccinda
08.01.2023 4 z 5

Kosti v srdci spadají do young adult části autorčiny tvorby a je to na nich dost znát. Mně osobně více sedí dospělejší tvorba autorky (Námi to končí, To nejlepší v nás) a Kosti v srdci mi zkrátka nenabídly nic, čím by se zařadily k mým oblíbeným knihám Colleen Hoover.

I tak to ale opět byla emoční jízda od začátku až do konce. Spíše než romantická linka se mi ale v knížce líbilo vykreslení vztahů mezi hlavní hrdinkou a jejími rodiči. To bylo opravdu skvělé! A jedna z nejlepších věcí na knize byla také postava Sary, nevlastní sestry hlavní hrdinky, tu jsem si prostě zamilovala.

Ella161
07.01.2023 5 z 5

Kniha mě chytla za srdce. Díky ní jsem se zamyslela nad spousty věcmi a taky si pobrečela (jak jinak). Jsem totálně emočně vyždímaná a chtěla bych napsat nějakou smysluplnou recenzi, ale nejde to. Nedokážu slovy vyjádřit, jak moc se mi kniha líbila a jaký ve mně zanechala dojem. Jednoznačně doporučuji.

Jeanine8
07.01.2023 4 z 5

Kniha milá, oddechová, příjemná.....Pro fandy Colleen, určitě nutnost ji přečíst...Ale tentokrát to není nic, co by Vás "rozebralo", přece jen je to určeno pro mladší čtenářky a to kniha splňuje - proto nedávám nižší hodnocení. Colleen zde nejde úplně na dřeň, jako v jiných knihách, na její poměry "lehčí" čtení, konec spíše pohádkový :-)

PetraN17
06.01.2023 5 z 5

Zatím marně čekám, kdy knihám od Colleen odrostu :)))
Pevné věřím, že se to ještě dlouho nestane a budu mít radost z každého dalšího příběhu. Moc mě baví

Holubicka1
06.01.2023 5 z 5

(SPOILER) Každá kniha od Colleena Hoovera, která vychází, mě tak trochu děsí. Nikdy si totiž nejsem jistá, jak dopadne a co mě čeká. Vím jen, že to bude úžasné, emocionální, smutné, srdcervoucí – prostě úžasné.

Když jsem otevřela knížku „Kosti v srdci“, nevěděla jsem o čem je. Nečetla jsem anotaci a ani recenze. Šla jsem do knížky úplně naslepo a od první stránky mě příběh pohltil. Nemohla jsem ji odložit, dokud jsem nedočetla. A pokud přemýšlíte nad názvem knihy, má svůj význam, který si zamilujete.

Příběh začíná v roce 2015, kdy je Beyah devatenáct let. Žije se svou matkou v přívěsu v Kentucky. Její otec sice posílá peníze na nájem, ale ve skutečnosti nemá nejmenší tušení, jakým peklem si Beyah prochází. Beyah už jen dělí malý krůček k novému životu, jenže vše, co si naplánovala, se během jednoho večera změní a jí nezbývá nic jiného, než se obrátit na otce a strávit léto s jeho novou rodinou v domě na pláži. Ví, že musí s otcem zvládnout přežít dva měsíce a pak pokračovat ve svých plánech. To by ale nesměla potkat bohatého a tajemného souseda Samsona.

Beyah a Samsona jsem naprosto zbožňovala. Milovala jsem je. Jsou to dvě osamělé duše, které potřebují jeden druhého, aby konečně poznali přátelství, lásku, bezpečí a taky to, že za ně bude někdo bojovat ať se děje cokoliv. Jejich příběh jsem prožívala s nimi a do poslední chvíle doufala, že budou mít svůj šťastný konec. Díky nim jsem zažila tolik emocí. Smála jsem se a plakala, protože jejich cesta mi několikrát zlomila srdce.

Pavcas76
05.01.2023 5 z 5

To byl tak krásnej příběh, že jsem po delší době fakt spokojená, i když od téhle autorky se mi většina knih moc líbila. Neokoukaný děj, nečekaný vývoj událostí, postavy k zamilování, hezky napsané, prostě love story u které nevíte, jestli dopadne dobře do poslední chvíle a to je na tom to hezký.Některé autorky se časem vypíšou a už nemají o říct jen omílají dokola stejná klišé. To ale není případ Colleen Hoover, díky bohu.

Red-haired
03.01.2023 5 z 5

Když napíšu, že tohle byla ta stará dobrá Colleen, pochopí někdo, jak to myslím?

Začínala jsem kdysi dávno na knihách jako Bez naděje, Život jedna báseň, Možná jednou… byly to knihy o mladých lidech, často s těžkou minulostí, prožitými traumaty, vyrovnáváním se s nimi, plné emocí, první velké lásky a hledání sebe sama. To jsou knihy od Collen, které si jako první získaly mé srdce, a i když mě většinou ani její novější knihy s dospělejšími hrdiny i v odlišném žánru většinou nezklamaly, tento návrat do minulosti mě opravdu donutil znovu se zamilovat do některé autorčiny knihy. Přesně tohle jsem potřebovala, aniž bych to tušila.

Příběh je o dvou uzavřených lidech s podělaným životem, odhodlaných vytvořit si lepší budoucnost i přes beznadějné vyhlídky. A víc vědět nepotřebujete. Stačilo mi přečíst si první stránku abych věděla, že knížku jen tak neodložím, a věřím, že stejně rychle kniha přesvědčí i vás.

Já jsem tuto dokonalost přečetla za jeden den. Na Nový rok. A už teď vím, že se kniha dostane na můj seznam top knih za rok 2023. Jen tak ji něco nepřekoná.
Hodnotím 5*/5* a dávám za ni ruku do ohně.