Kosti v srdci

Kosti v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 956 956

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

eva3992
27.11.2022 5 z 5

Miluji Colleen Hoover a její knihy. Jakmile u nás vyjde její novinka, neváhám ani minutu a okamžitě si ji přečtu. Nikdy mě nezklamala, a proto mé doporučení je jasné – vyzkoušejte její knihy, Kosti v srdci jsou ideální volbou.

Devatenáctiletá Beyah se těší až za dva měsíce nastoupí na vysokou školu a vydá se tak za lepší budoucností. Bohužel však do jejího života zasáhne smrt a ona zůstane úplně sama. Nečekaně tak odjíždí za otcem, kterého skoro nezná a musí u něj strávit prázdniny. Seznámí se tu se Samsonem, bohatým floutkem, se kterým nemá nic společného. Nakonec však pochopí, že to není tak úplně pravda.

V této knize platí, čím méně toho budete o příběhu vědět, tím lépe. Čeká na Vás tak nejedno překvapení a může Vás to celé více zasáhnout. Beyah nám vypráví o svém životě, pomalu odhaluje vzpomínky na minulost, které by nejraději vymazala z hlavy. Objevuje nový život u svého otce, který je značně vzdálen od toho, co zná.

Co Colleen umí nejlépe, je probudit Vaše emoce. Já osobně její knihy nezačnu číst dřív, dokud nemám po ruce připravenou velkou krabici kapesníčků. V této knize jsem poprvé brečela už na straně 11 a rozhodně to nebylo naposledy.

Témata, která autorka v knize řeší, jsou vždy vážná a zároveň taková, která mohou potkat každého z nás. Tady jde nejvíce o rodinné vztahy, ale dostaneme se i k mnohem vážnějším věcem. Dokážete se tak vcítit do jednotlivých postav a prožívat s nimi jejich emoce.

Kromě právě smutných a těžkých životních situacích je v příběhu také dost milých a až vtipných momentů. Několikrát jsem se musela smát nahlas. V příběhu mi bylo celkově dobře a čas s Beyah jsem si moc užívala. Co se mi také moc líbilo, bylo to, jak autorka popsala oceán a jeho sílu. Cítím přesně to samé a při čtení jsem měla pocit, jako bych byla někde u moře a cítila jeho energii.

Ač je příběh označen jako young adult a je primárně určen pro mladší čtenáře, rozhodně neberte ohled na svůj věk. Já už dávno nespadám do této kategorie, ale autorčiny knihy si i tak užiju a prožiju je celým mým srdcem.

Knihy Colleen Hoover nedokážu při čtení odložit, a proto je vždy přečtu za jeden večer. Nejinak tomu bylo tentokrát. Kosti v srdci, Bez naděje, Námi to končí, Možná jednou – moje srdcovky a jednoznačné doporučení.

MichaelaJan
26.11.2022 5 z 5

Colleen nám zase dokázala, že je královnou romantických příběhů. To jak dokáže skloubit lásku , tajemství a těžké životní příběhy je prostě dokonalé. Pro mě jsou její knihy prostě sázka na jistotu, že čtení bude skvělé.

Příběh jsem přečetla za pár hodin, protože jsem prostě knihu nemohla odložit. Jak se začala odtajňovat dramata hlavních hrdinů, tak jsem si i párkrát pobrečela. Miluji romantické příběhy, ráda si přečtu, že vše dobře dopadne. V knihách Colleen si, ale přečtete i tu temnou stránku příběhů, líbí se mi jak nic nepřibarvuje. Hlavní hrdinové vždy nesou nějaký těžký životní příběh, ale jak příběh plyne zocelí je to. A vy prostě čtete brečíte, ale hrozně jim fandíte. Dokážete pochopit i věci, které by v jiných příbězích působily nepatřičně a třeba by vás i pobouřily. To na jejích knihách prostě miluju.

Tahle kniha není jiná. Oba dva hlavní hrdinové udělali pár ošklivých věcí, protože je k tomu dohnala tíha jejich životů. Proto jim musíte dát šanci. Tenhle příběh stojí za přečtení !

kate9326
25.11.2022 4 z 5

Ačkoliv tento typ knih většinou nečtu, zaujalo mne, že nejde o jednoduchý románek, takže tak 8/10.
Mnohem lepší než Verity nebo Námi to končí.

Klaton
22.11.2022 5 z 5

Knížku jsem přečetla za dva večery. Colleen opět dokazala, že píše strašně čtivě a kniha se špatně odklada. Příběh opět s hlubším tématem, jde o příběh Beyah, ktera od mala vyrusta v rodine bez zazemi a vseho co by dítě melo mit, vse se zmeni kdyz se musi přestěhovat k otci kterého nezna a zije uplne jinak nez byla zvykla, najednou je kolem ni rodina, přátelé a i člověk o kterem nevi co si myslet, ale vi ze ho musi poznat...
Knihu doporučuji přečíst

ivetdos
17.11.2022 5 z 5

Colleen je prostě láska a sázka na jistotu, u této knihy tomu nebylo jinak. Miluju to, jak dokáže skloubit těžká témata s romantikou a jak skvěle dokáže popsat pocity. Kniha Na obtíž u mě ale stále vede :)
Začátek mě úplně nadchnul, pak se děj mírně vlekl a konec mě dostal. Brečela jsem jako želva a opravdu hodně se mě kniha dotkla. Opět se mi autorka trefila do nálady, takže já byla spokojená.

Kniha je mířená na mladší čtenáře, ale nejsem si jistá, jestli bych ji zařadila úplně mezi YA, pokud ji budete s tím vědomím číst, bude se vám líbit :) Taky musím trošku varovat, že je kniha plná klišé, ale to já ráda. Za mě určitě doporučení!