Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 968 968

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

Linda007
02.04.2023 5 z 5

Bylo to takové poklidné. Oceňuji pohled do života dětí, které propadly systémem.

nakavusterezou
01.04.2023 3 z 5

Opět příběh od CH, který v sobě nese lásku, zklamaní, zlomená srdce ... zkrátka všechno, co od CH můžeme čekat. No.. a jestli to není právě kámen úrazu. Možná by si CH mohla najít maličko jinou zápletku než tu, kterou praktikuje v podstatě ve všech svých knihách.. nezačíná to být už trochu ohrané?

Já knihu CH miluju a už mi chybí přečíst už jen 2 knihy a mám ji komplet přečtenou, ale ...! V tomto případě mi přišel příběh až moc předvídatelný a nalajnovaný. Zkrátka se v příběhu Samsona a Beyi nestalo nic, co by vás šokovalo. Popravdě jsem čekala maličko něco víc.

Kniha se čte krásně, jsou zda i poměrně krátké kapitoly a do příběhu opravdu vlujete, ani nevíte jak.

Za mě jedna z těch slabších knih od CH, co jsem četla.

Nikusha
30.03.2023 3 z 5

Kdyby jste mi dali číst tuto knížku, aniž bych věděla kdo ji napsal, po pár kapitolách by mi to bylo jasné. Colleen má svůj styl a všechny knihy jsou v podstatě stejné, ale přitom se liší. Romantická linka je pořád pulzující a jiskrná, ale už jsem od ní toho četla tolik, že mi přijde, že se to hodně opakuje. To ale nic nemění na tom, že se to opravdu dobře čte a paní Hooverová ví co dělá. Každopádně jiné tituly se mi líbily více, toto bylo slabší.

katee21
28.03.2023 2 z 5

Knih od Colleen mám přečtených dost, proto tahle je pro mě strašným zklamáním. Knihu jsem se nutila číst, doufala jsem, že se děj rozjede a ono nic ani po půlce knihy. Nakonec jsem ji ani nedočetla a jen přečetla konec, který za mě byl dost naivní. Ano je to YA, ale přece jen jsem čekala něco víc. Beyah mi byla strašně nesymoatická, se Samsonem jsem měla stejný problém.
Za mě obrovské zklamání.

helg_abooks
26.03.2023 5 z 5

Od Colleen Hooverové mi prošla rukama nejedna kniha. Proto jsem věděla, že bude skvělá.
Samozřejmě mě autorka vtáhla do děje tak, že jsem skoro zapomněla kde jsem.
Celou dobu jsem z ní měla takový těžký pocit. Byl to smutný příběh. Hlavní hrdinky mi bylo líto. A jelikož nemam ráda špatné konce, trochu jsem se bála, jak to všechno skončí Nabízelo se spoustu možností. Ale jinak super čtení.

Calibra
26.03.2023 4 z 5

8/23 Dopředu hlásím, že nejsem cílová skupina. Colleen má skvělý styl psaní a kniha se čte sama, příběh je obohacen o přidanou hodnotu, což velmi oceňuji. Samozřejmě z knihy je velmi cítit, že je YA, takže pro mě trošku naivní pohádka. Příště vyzkouším něco pro dospělejší čtenáře.

Zuzka_Zuu
25.03.2023 5 z 5

Zajímavé téma knížky a zajímavý pohled na věc dvou lidí, kteří se z ničeho dostanou na vrchol. Líbily se mi kratší kapitoly, protože jsem obsah některých potřebovala zpracovat. Celkově se mi styl autorky velmi líbí i to, jak se opírá i citlivá témata, které mi mnohdy až vyrazí dech a říkám si, že tolik smůly najednou snad už nejde mít.

Kája_95
19.03.2023 5 z 5

Co jiného čekat od Colleen než plný počet hvězdiček, že? Hodnotím kladně téma, délku kapitol, styl psaní. Příběh byl poutavý, překvapivý a taky jak jinak než s dobrým koncem? Těším se na další knihu, která této oblíbené autorky vyjde.

Petra38
19.03.2023 4 z 5

Moc povedený a dojemný příběh který chytí za srdce a drtí ho až na poslední stránku. Rozhodně stojí za to si přečíst! A pak opakovat!

sidonka
16.03.2023 5 z 5

Další úžasná kniha od autorky, příběh dvou mladých lidí, kterým odus opravdu naložil na záda a i přes všechny úskalí se dokáží povzbuzovat a nacházet krásy všedních dní a i když je osud tvrdě rozdělí, nevzdají se, prostě krásné, smutné, ale zároveň povzbuzující čtení, a znovu slyším slova mého kamaráda, život Ti neklade žádné překážky, to jsou jen příležitosti a je jen na Tobě jak s nimi naložíš

knizni.taurus
16.03.2023 5 z 5

Miluju ten příběh. Zamilovala jsem se už loni, kdy jsem si ho přečetla v angličtině. No a když došlo k překladu do češtiny, co jiného jsem mohla udělat, než si příběh přečíst znovu.

Colleen Hoover je pro mě srdcovka od doby co jsem přečetla její první knížku Možná jednou a ještě jsem nebyla její tvorbou zklamaná. Nevím, která je moje úplně nejoblíbenější kniha, ale Kosti v srdci patří určitě mezi top pro mě.

Příběh Beyah a Samsona mě chytl za srdce. Jak je zvykem, tak u autorčiných knih to není jen to hezké, ale příběh obvykle doprovází nějaké zklamání, bolest, zlomené srdce nebo dětství na nic. Tady to není jinak a začínáme hned ze startu. V této knize dostanete právě dva poznamenané lidi svým osudem, kteří se náhodou ocitnou na stejné straně oceánu.

Beyah a Samson jsou uzavřené, mírně melancholické a zároveň silné osobnosti. Beyah vám bude nejdříve připadat jako holka, která se stará jen o sebe, což je v jejím případě to nejlepší co může udělat pro její přežití. Samson je typ zlomeného, ale stále obětavého a milého kluka. Obě hlavní postavy projdou skvělým vývojem své osobnosti, ale zároveň neztrácí sama sebe. Ale dovolí jim to bolestné co zažili konečně dostat ze sebe, což jim umožní věřit i někomu dalšímu než jen sám sobě a otevřít se nejen tomu druhému ale i ostatním lidem. A to jim přinese svobodu, od svého trápení.

Kosti v srdci jsou příběh opravdové lásky. Líbí se mi jak má celá kniha melancholický nádech, zlomí vám srdce, ale stejně si ten příběh zamilujete. A ten konec? Miluju!

Kdo máte rádi srdceryvné a syrové příběhy, které jsou skvěle napsané a mají zajímavé charaktery, tak můžu vřele doporučit.

Nika151
12.03.2023 5 z 5

Beyah a Samson jsou hlavní hrdinové knihy, a ačkoliv jsou velmi mladí, tak oba mají v životě mnoho za sebou. Dějová linka se odehrává pouze z pohledu Beyah, která se ocitá v plážovém domě u otce, nezažila v životě příliš hezkého a najednou ma nevlastní sestru, mamu a otce, kterého viní z toho, že se příliš nezajímal. Samsona nemá zpočátku příliš v lásce, alePříběh se čte jedním dechem a nemusíte byt young adult.

Termaap
11.03.2023 5 z 5

KOSTI V SRDCI jsou už mou jedenáctou přečtenou knihou od autorky a já si pokaždé říkám, že už přece nemůže napsat nic stejně skvělého či dokonce lepšího, že ten její repertoár parádně vymyšlených příběhů musí mít nějaké hranice. Colleen mě ale vždycky překvapí a já teď opět přemýšlím, jak knihu v tomto komentáři vychválit tak, abych se neopakovala a abych ve svých letech nepůsobila jako rozjařená puberťačka:D.

Jsem zkrátka a dobře opět nadšená, přičemž bych moc ráda vyzdvihla název knihy; zjistila jsem, že v mém srdci se nachází právě tři kosti a já si moc přeji, aby zůstaly navždy neporušené.

Sixtinka144
11.03.2023 5 z 5

Moje první přečtená kniha tohoto roku, a nemohla jsem udělat lépe. Colleen je jedna z mých nejoblíbenějších autorek vůbec, a každá její kniha, je nečím jedinečná a velmi čtivá. Tato nejnovější není žádná výjimka. Postavy jsem velmi dobře napsané, hlavní hrdinku jsem si oblíbila okamžitě. Bavilo mě to nové prostědí, ta přirozená, nevinná láska. Jak to autorka umí, i tady nám odpálí hned několik bomb, které jsem ani nečekala. A i když příběh pojednává s vážně těžkými tématy, stejně jsem si ho moc užila. Knihu jsem měla přečtenou během pár dnů, protože jsem se nemohla dočkat, jak to nakonec dopadne. Jsem ráda, že si autorka stále drží svou kvalitu, a její nové knihy nejsou vůbec repetitivní. Za mě určitě doporučuji.

Veronika2692
09.03.2023 5 z 5

Musím znovu dát plný počet hvězd, to jinak nejde. Colleen mě opravdu baví, krásné, přesto většinou hodně smutné nebo vážně příběhy, ale tak bezvadně napsané. Chtěla bych je číst pořád dál a dál. Už jsem předobjednala její dvě nové knížky :)

sebemi
09.03.2023 5 z 5

Colleen si dávkuju v časových odstupech, neb mě vždycky emocionálně vyždímá. Tady tomu nebylo jinak, krásná kniha a příběh. Nemám víc co dodat, snad se brzo zase vzpamatuju.

LenkaVrbatova
08.03.2023 4 z 5

CH mě ještě nikdy nezklamala. Miluju její styl vyprávění, její postavy a jejich osudy. Vždycky mě baví, jak čtenář získává informace v průběhu celé knihy a hlavní se dozví až v závěru. Kniha Kosti v srdci mě bavila proto, že byla plná tajemství, která se neříkala, protože pravda bolí. Líbilo se mi prostředí (příště tuhle knihu budu číst v teplých krajinách) a rodinné vztahy. Kde jen ta CH bere ty nápady?

adevis
08.03.2023 5 z 5

Beyah odpočítává dny, aby za sebou mohla nechat minulost a vydat se na cestu za lepšími zítřky. Nečekaná smrt ale způsobí, že Beyah nemá kam jít a je nucena strávit zbytek léta v Texasu s otcem, kterého sotva zná. Do života ji vstoupí Samson. Na první pohled nemají nic společného, jelikož Beyah pochází z chudé rodiny, kdežto Samson je bohatý a na poloostrově si drží svou prestiž. Přece jen mají ale jedno společné: oba jsou přitahováni smutnými věcmi, což znamená, že jsou přitahováni jeden k druhému

Hledám vhodnou citoslovci, kterou bych vyjádřila pocit, který jsem měla po dočtení, ale řeknu to stručně a jednoduše. Bylo to dokonalý. Od první stránky do poslední. Colleen mě opět rozesmála i dojala. Srdce mi zahřála i zlomila. Slzy i radost jsem cítila. Co víc si přát.

Potřebovala jsem být sama tím důvodem, proč se stanu tím, čím se stanu.
Možná nemusíte znát něčí minulost, abyste věděli, co je to v současnosti za člověka.

Jakožto čtenář především thrillerů nebo rodinných dramat málokdy sahám po romantice, protože mě děsí klasické klišé, ale od Colleen mi to klišé ani trošku nevadí. Je to nejlepší autorka romantiky, která mi v dubnu 2021 s knihou To nejlepší v nás přišla pod ruku. Děkuji! A těším se na další nečtené knihy, které mám připravené doma v knihovně.

Mamka_cte
07.03.2023 5 z 5

Podle propagací a recenzí z okolí jsem věděla, že kniha bude super, ale TOHLE jsem nečekala. Kniha mě totálně pohltila a já jí přečetla za dvě hodiny, kdy jsem se snad nepohnula z místa a jen otáčela stránky. A v některých pasážích jsem snad ani nedýchala.

Kniha vyobrazuje život dvou mladých lidí, kteří to vůbec neměli lehké.
Samson je tajemný od samého začátku, ale postupně se Beye otvírá a odhazuje své slupky cibule. Jeho život je jedna velká katastrofa, ale on bojuje dál.
A totéž bych mohla napsat o Beye. Kniha začíná o tom, že najde svou matku mrtvou a dozvídáme se jaký byl její život bez peněz a s matkou feťačkou.

Děj se odehrává na poloostrově Bolivart a převážně i na plážích. Autorka krásně popsala sílu a energii oceánu a při čtení se cítíte, jako by jste byli u oceánu právě také.

Příběh není vůbec předvídatelný a do posledních stránek jsem nevěděla, jak to celé dopadne. Stále jsem přemýšlela, co se mohlo Samsonovi stát a až za polovinou knihy se začnete dozvídat útržky jeho minulosti, ale i přítomnosti.

Kniha byla opravdu úžasná a moc se těším až si přečtu i jiné knihy od této úžasné spisovatelky.!

nelibook
27.02.2023 5 z 5

Knížku jsem dočetla tenhle týden a musím říct, že ve mně zanechala mnoho věcí. Colleen je moje oblíbené autorka a touhle knihou mi to ještě více dosvědčila. Krásný příběh o zamilovaných lidech a nebo-li láska přes léto. V knížce je krásné prostředí a sympatičtí hlavní hrdinové. Knihu jsem četla jedním dechem a jako vždy její kniha měla neočekávaný závěr, který bych si nedokázala představit. Hrozně se mi líbil citát v knize-"Neboj se, v srdci nejsou kosti, takže se doopravdy nemohou zlomit"