Kosti v srdci

Kosti v srdci
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 968 968

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

adelazelenkova
19.05.2023 3 z 5

Bohužel za mě jedna velká nuda. Za celou dobu se prakticky nic nedělo. Zápletka na autorku velmi slabá. Knihu proto řadím mezi ty méně povedené. Colleen má určitě mnohem lepší. Nijak mi nesedla ani postavy, ke konci jsem na jméno Samson byla už alergická. Jediné plus bylo, že autorka má dobrý styl psaní a stránky tak rychle ubíhaly. Doporučuji spíše mladším, nenáročným čtenářům.

Sylvanas
16.05.2023

Pane jo! Po dlouhé době YA román, kterému neváhám dát 5/5.
Bavilo mě to od první stránky, nemohla jsem přestat číst. Chodila jsem pozdě spát, protože jsem pořád potřebovala vědět, co se stane dál a nevydržela bych čekat až do rána.
Strašně se mi líbilo, jak se rozvíjel vztah Beyah a Samsona. Slaďárna, ale člověk nad tím nemusel protáčet oči že by to byla nějaká extra trapárna.
Zkrátka nemám tomu co vytknout. Pokud si chcete přečíst příběh o lásce, který vás zahřeje u srdce, tak rozhodně doporučuju.

FejKýý
13.05.2023 5 z 5

Tohle byl opět nádherný příběh a mě mrzí, že už skončil. Nejradši bych chtěla pokračování. Příběh mě zasáhl u Colleen jako vždy, ale né tak moc jako některé. Nevím proč, ale čekala jsem ten příběh smutnější. Ale rozhodně mě nenapadlo, že nastane, co nastalo. Za konec jsem každopádně ráda a jak Beyu tak i Samsona jsem si strašně oblíbila. Vlastně všechny skoro tam. Byly tam tak milé, sympatické postavy. Příští měsíc se hned vrhám na knihu Vzpomínky na něj.

JaAnička
10.05.2023 5 z 5

Bylo mi ctí tuto knihu číst. Je to přesně takové, jako od Hooverové čekáte. Je to smutné, jakože extrémně (poslední třetina je snad nejsmutnější knihou, kterou jsem kdy četla). Člověku, co Collen normálně nečte, by se to mohlo zdát zdlouhavé, nezajímavé, možná i hloupé, ale není tomu tak. Kniha je sofistikovaná, chytrá a celou dobu dává malé nápovědy, že ne všechno je tak, jak se zdá. A ohalení je poté osvobozující.
Postavy jsou skvostné, opět melancholické a tiché a plné té nejhlubší a neupřímější bolesti.
Collen je schopna podávat různé příběhy z různých úhlů, o různých věcích, s různými trabli a v různých etapách života.
Co kniha, to bolest zaznamenaná na papíře.

kytarka
06.05.2023 5 z 5

Další pecka od CoHo. Zatím jsem nečetla žádnou knihu, která by se mi nelíbila. Kosti v srdci je sice pro mladší čtenáře kde já už nepatřím, nicméně i tak se mi kniha líbila. Byl by to perfektní film.

Nik Tureckova
01.05.2023 5 z 5

"Zvláštní, jak se váš život může úplně změnit mezi tím, když vstanete z postele, a chvílí, kdy do ni zase zalehnete."

Moc se mi líbí, jak s každou další knihou od Colleen zjišťuju, že opravdu každá poukazuje na nějaký důležitý problém týkající se naší společnosti. U Námi to končí to bylo domácí násilí, no a tentokrát jím jsou děti, které propadly mezerami v systému.

Líbí se mi metafora s kostmi v srdci a myšlenka, že tak jako každá zlomenina může srůst zpátky, tak i zlomeným lidem se můžou jejich zlomené duše zahojit. Místy jsem si přišla, jako že si dostatečně nevážím všeho, co kolem sebe mám a upřímně se nemůžu dočkat nějakého letního východu či západu slunce, protože s každou další přečtenou stránkou jsem měla pocit jakoby se mě moře a sluníčko dotýkalo. A všechny ty maličkosti, co Samson pro Beyah dělal (nastavení budíku, povzbuzování) mi opět posunuly hranice ideálního vztahu. A fakt, že by jí dal i to, co sám nejvíc potřeboval, se mi vpil pod kůži.

Krásně vykreslený je také vztah mezi Beyah a jejím otcem Brianem. Beyah sama na začátku knihy vyčetla své mámě, že vždy hledala v lidech jen to nejhorší, že když se sami chováte ničemně, tak hledání špatností v ostatních je pro vás taktikou přežití. A na konci knihy si uvědomila, že celý život to samé dělala ona. Opravdu moc krásný a hluboký příběh!

Boruvka22
30.04.2023 3 z 5

Moje první kniha od Colleen a jsem docela zklamaná. Nutno říct, že nejsem cílový čtenář. Chtěla jsem si něco od autorky přečíst a to na základě pozitivních recenzí. Pro mě to byla jedna velká depka. Do čtení jsem se musela nutit a byla jsem ráda, že už ji mám přečtenou.

MilackovaN
19.04.2023 5 z 5

Colleen je asi jediná autorka, která mě dokáže u každé knihy rozbrečet. S každou knihou přijdou další a další postavy, které mě chytnou za srdce a přinutí mě se do nich vžít. Jinak to nebylo ani v případě Beay a Samsona. Oba poznali život z té nejhorší a nejkrutější možné stránky, a právě díky tomu je to k sobě tak přitahovali. Viděli, že mohou být pro toho druhého tou jedinou správnou a krásnou věcí, která se jim v životě stane. Jsou knihy, u kterých po chvíli zapomenu děj. V tomto případě si všechny pocity a detaily budu pamatovat hodně dlouho.

Téra
19.04.2023 3 z 5

Příjemný letní románek. Hodně čtivý, ostatně jako všechny knihy od CoHo. Ale za srdce mě to nevzalo, jako některé jiné její knihy.

lidunka1
18.04.2023 3 z 5

Popravdě tak vysoké hodnocení mě velmi překvapuje.

lidunka1
18.04.2023 3 z 5

Začátek mě bavil, ale v druhé půlce se vlastně nic moc nedělo. Škoda. Za mě to víc než na tři hvězdičky není. Jako kdyby autorka ztrácela dech.

knihomolka460
18.04.2023 4 z 5

Tahle kniha patří mezi ty slabší od Colleen. Je to psané čtivě. Je to i hezky příběh , ale že bych byla ohromena jako u ostatních knih od CH , tak to se říct nedá. Asi jsem od toho měla více očekávání, a proto to nebylo takové jak jsem si představovala.

Romča11
13.04.2023 3 z 5

Klišé. To je bohužel první slovo, které se mi u téhle knihy vybaví.
Kniha vypráví příběh, kdy se holka rychle zamiluje do kluka, o kterém nic neví a už skoro hned ví, že to bude láska pomalu na celý život. Prostě klišé.
Navíc ten samotný název a jeho vysvětlení v příběhu působí jako jedno velké klišé.
Na tomhle příběhu se mi také nelíbilo, že často působil nereálně a byl hodně idealizovaný.
Některé postavy navíc nepůsobily tolik autenticky. Nejvíce pak hlavní hrdinka Beyah, která například v podstatě z minuty na minutu změnila názor na svou novou nevlastní sestru. A o své budoucnosti se rozhodne na základě jednoho letního románku.
Na druhou stranu se mi líbila postava Briana a to, jak se k dceři choval.
Co se mi také dál líbilo, byla témata, kterým se kniha věnuje.
Příkladem je docela dost originální příběh Samsona, který propadl mezerami amerického sociálního systému. Líbilo se mi, že se autorka snaží čtenářům přibližit tuto problematiku.
Kniha se velmi dobře a rychle čte, autorčin styl psaní opět nezklamal. Na druhou stranu byl zvrat dost předvídatelný.
Kosti v srdci jsou taková dobrá oddechovka, pro mě ale byly lehkým zklamáním.

JankaV80
12.04.2023 4 z 5

Moje první kniha od této autorky a přiznávám, že se mi líbila, i když asi nejsem její cílovka. Oddechová knížka plně překvapení. Jen ten závěr by se mi líbil trochu jiný, ale chápu, že to autorka potřebovala "uzavřít" právě takto.

krevetka79
11.04.2023 5 z 5

Colleen Hoover prostě umí...
Co knížka to naprosto originální příběh...
Jedna z mála jejich knížek, kde jsem nepotřebovala hromadu kapesníčků.
Krásný oddechový a přesto napínavý příběh , že kterého na vás dýchne oceán a sluníčko a zároveň tvrdá realita lidských osudů...
Těším se na další knihy

blebuska
08.04.2023 5 z 5

Moje první kniha autorky... Jsem nadšená... Oddychovka na jeden večer, moje puberťačka bude knihu milovat.... Napínavé od začátku do konce. Závěr trošku předvídatelný, ale bavilo mě to až do konce...

eliska2126
08.04.2023 5 z 5

U knížek od Colleen Hoover to u mě chodí tak, že objednávám cokoliv, co vyjde, ani si vlastně nečtu anotace. A takhle stejně to bylo i u Kosti v srdci. Neměla jsem nejmenší tušení o čem budu číst, jen jsem věděla, že to určitě bude skvělé.

V tomto příběhu sledujeme příběh Beyi, která se po smrti matky stěhuje na prázdniny ke svému otci, kterého sotva zná. Během dne tak získává nejen otce, kterého roky neviděla, ale i nevlastní matku a také nevlastní sestru. Seznamuje se také se Samsonem a Marcosem. A právě Samson Beyu zaujme. My během čtení zjišťujeme, že Samson skrývá mnohem víc tajemství, než jsme si mysleli.

Beya byla super hlavní hrdinka. I přes to všechno, čím si musela projít, byla silná. A Samson? Ten byl tajemný jako hrad v Karpatech a konec mě opravdu překvapil.

Už se tady budu opakovat po milionté páté, ale Colleen je spisovatelka s velkým S! Její styl psaní je čtivý a dokáže do knih dostat těžší témata, ale zpracovat to takovým stylem, že vás kniha na začátku pohltí a na konci vyplivne.
Je sice pravda, že mám od Colleen stále větší favority, každopádně i tak mě Kosti v srdci dostaly a opět emočně rozložily.

Andělla
07.04.2023 5 z 5

Colleen prostě umí. Sice jsem čekala větší emoční jízdu, ale copak vás musí všechny knížky rozbrečet? Do příběhu jsem se hned vžila, líbilo se mi prostředí poloostrova, cítila jsem slunce a moře. Pro mě to bylo fajn oddechové čtení se zajímavým tématem.

Doomiiniikaa
03.04.2023 3 z 5

Kniha je pro mě trochu zklamáním. Začátek je slibný a téma, které si autorka vybrala je zajímavé. Jen mi je líto, jak naivně to autorka uchopil.
Rozhodně slabší kousek od CoHo.

mina_harker
03.04.2023 3 z 5

Kniha patří mezi autorčiny slabší počiny.