Kosti v srdci

Kosti v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 956 956

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

Domča153
03.07.2023 2 z 5

Od Colleen Hoover mám přečtenou většinu jejich knih a u téhle jsem se musela ujistit, že ji napsala opravdu Colleen. Dle komentářů, jsem čekala pecku jak to Colleen umí ale upřímně jsem z knihy spíše zklamaná. Nevím proč, knížka mi přijde skoro bez děje, nedotažená. Nevýrazné postavy, toxická hlavní postava a mužská postava vlastně bez hlubšího charakteru (nic o něm celou dobu nevíme)

syky245
25.06.2023 4 z 5

IG: booktrip.kat
Byla to má premiéra s autorkou a po velkých chválách všech jsem měla velké očekávání.
Styl psaní a příběh utíkal sám, četlo se to parádně. Pěkné letní čtení, které umí být tedy i smutné. Jsem cíťa a čekala jsem nějakou slzu i u sebe, ale bohužel.
Od začátku mi na hlavní postavě Beyah něco vadilo. Její život byl nelehký a se vším se vždy poprala sama. Má ostré lokty a umí se o sebe postarat sama. Nějak jsem ji to nevěřila a nebylo mi ji tak líto, jak by se dalo očekávat.
Samson je tajemný, ale i to má své důvody.
V knize je spoustu témat, které by si zasloužily více stránek, přišlo mi to všechno vyřešené na honem
Každopádně tím určitě na autorku nezanevřu a přečtu si i další její knihy.
V závěru nebyla špatná, jen já od ní měla asi zbytečně velká očekávání.

michaelakoc
22.06.2023 2 z 5

Já teď měla od Colleen asi roční pauzu. Četla jsem více jejich knih, ale u žádné se nekonal wou efekt a pořád jsem nechápala ten boom okolo ní. No, můj názor na knihy této autorky se nezměnil ani po dočtení této knihy.

Postavy jsou sympatické, přejete jim štěstí, to na chvíli přichází a pak je tu zvrat a velké finále. Klidně bych to nechala tak, ale my se posuneme o 4 roky dále. No, nebudu spoilerovat.

Zase nějakou dobu na Colleen nesáhnu, třeba zase někdy.

hlavajda93
21.06.2023 5 z 5

Krásný příběh, opět stará dobrá Collen. Ikdyž mi Beya ze začátku nesedla, tak postupem času mi přirostla k srdci a líbil se mi její vývoj a co vše sama dokázala.

Lenka541
20.06.2023 5 z 5

Colleen Hooverová mě opět nezklamala. Opět další krásná knížka, která mě bavila.

Karola050716
20.06.2023 4 z 5

Nebude to moje top kniha od autorky, úplně jsem tu osudovost nenasála, ale i tak hezké.

johi_murasova
18.06.2023 4 z 5

Máme zde nejnovější knihu Colleen a musím říct, že mě bavila mnohem víc, než Odvrácená tvář lásky. Kniha je žánru novela, což neskutečně sedí - krátký, jednoduchý a poutavý příběh s nečekaným zvratem a pointou. Už na začátku mě děj pohltil a prvních dvacet stran jsem četla s otevřenou pusou. Postavy byly pěkně napsané, Beyah i Samson se k sobě pěkně hodili a i když byl zvrat takový jaký byl, jsem ráda že to takhle dopadlo (hlavně bez spoilerů, žejo).

lucakuca
17.06.2023 4 z 5

Pohádka, co neomrzí. Láska laskyplná.

PetraBery
11.06.2023 4 z 5

Knihy této autorky mě opravdu baví a ani tato není výjimkou. Smutné dětství a dospívání hlavní hrdinky změní seznámení se mladíkem Samsonem, který je obklopen tajemstvím. Jak může být pro někoho těžké se druhým otevřít, ať už se jedná o rodinu či přátele.

Terka18
11.06.2023 4 z 5

Smutný příběh k zamyšlení se šťastným koncem. Téma, které je mezi námi, jen někteří před ním zavírají oči, protože je složité a bolestivé? I tak to může být. Autorka to podala dobře a čtivě. Příběh měl spád. Hlavní hrdinové si prožili dost utrpení, ale po dřině byli odměněni.

Books_by_Dee
08.06.2023 4 z 5

IG: Books_by_dee

Další Colleenovka, která mi zlomila srdce. I když, jak mi mohla zlomit srdce, když v něm nejsou žádné kosti? Takže se nemůže doopravdy zlomit? Příběh Beyah je prostě až moc silný, prošla si peklem a teď se vrhá se všemi svými bolístkami do nového začátku, ale může vlastně začít znovu? Dovolí jí to její předsudky a zkušenosti z dřívějších let? Tuhle její cestu za novým já, bylo krásně sledovat a já se do příběhu hodně rychle zamilovala.

Nikdo není dokonalý a každý si do vztahu přináší své zkušenosti a zážitky, ale občas taky tajemství. A že jich tahle hlavní dvojice měla. Beyah a Samson nemohli pocházet z více odlišných sociálních vrstev. Beyah matka byla feťačka, otec se o ní zajímal pouze ve formě alimentů a často se stávalo, že neměla co jíst. Na druhé straně stojí Samson, jehož rodina se topí v penězích a vlastní v okolí 5 domů. Je to vlastně ale důležité, kdo od kud pochází? Několikrát B řekla, že právě peníze jsou to, co se ji na S nejméně líbí. Není přece ve vztahu důležitější to, jak se s druhým člověkem cítíme a co v nás dokáže vyvolat za pocity?

Tahle knížka není jen o lásce. Je také o rodině, o přátelství, ale hlavně je podle mě o tom uvědomnění si, že zítřek může být lepší. Že to co se nám stalo v minulosti nám nepředurčuje budoucnost.

Ke konci jsem brečela jak želva, ale na to už jsem u CoHo zvyklá. Nemůžu ji však hodnotit 5 , protože bych ji pak dávala na stejnou úroveň jako moji nejoblíbenější Odvrácenou tvář lásky a zas až tak moc si mě nedostala.

Ticiana
07.06.2023 5 z 5

Kniha se mi libila, taky jsem si pobrecela. Tema je myslim stale aktualni, ale spis asi v Americe, kde je tehle problemu podle me vic. Postavy byli sympaticke, i kdyz az moc tragicke a smutne. Colleen proste umi psat.

teriberi424
06.06.2023 2 z 5

Bizár.

Welinie
02.06.2023 4 z 5

Ani já již nejsem cílová skupina. Avšak čtení těchto románů mě mile vrací do oněch let. Příjemná oddechová kniha. S jakou koliv knihou od Colleen Hoover se nenudím.

Karin94
01.06.2023 5 z 5

Kosti v srdci je od tejto autorky moja prvá prečítaná kniha v tomto roku a ja ako vždy nechápem, ako CoHo dokáže napísať niečo také úžasne srdcervúce s toľkými emóciami v jednom jedinom príbehu. Okrem toho sú jej knihy dejovo vždy iné a zakaždým tam nájdete oveľa viac, než čakáte. A ani tu sa to nezaobíde bez ťažkých tém.

Můžeš si vyplnit život vším možným příjemným, jenže díry v duši tím nezacelíš.
A čím je zacelíš?
Úlomky duše někoho dalšího.

Beyah a Samson mi prirástli k srdcu najviac zo všetkých už od samého začiatku. Dve duše plné tajomstiev, ktoré to nemajú v živote ľahké.

Všetky postavy v knihe boli sympatické.
Beyah na to, alebo možno práve preto, čím si prešla, bola neuveriteľne bystrá a rozumná na svoj vek.
Samson - toho ani nemusím komentovať, lebo je viac než isté, že bude patriť medzi vaše knižné lásky.
Avšak prekvapila ma postava Sáry, nevlastnej sestry Beyah, pri ktorej som si myslela, že vystrčí rožky a bude to nafúkané decko z bohatej rodiny. Práve naopak! Bola super a ku všetkým sa chovala už od začiatku veľmi pekne.

Neboj se. V srdci nejsou kosti. Takže se doopravdy nemůže zlomit.

Knihu určite odporúčam všetkým vekovým kategóriám a ja osobne beriem Colleen Hoover ako drogu. Keď raz začnete, neviete prestať.

Littlemonday
29.05.2023 4 z 5

Chápu, proč má tolik lidí CoHo rádo. Zatím jsem od ní četla jen Pravda, nebo lež, což byla naprostá bomba a nyní jsem měla tu čest s něčím, co víc odpovídá jejímu obvyklému žánru.

A musím říct, že se jednalo o skvělý oddechový a čtivý kousek. Smutný osud hlavní hrdinky Beyah, která se přestěhuje k otci a pozná Samsona, který je zdánlivě jejím pravým opakem. Mají toho ale společného mnoho.

Autorka si skvěle hraje s postupnou gradací příběhu a vždy odkryje jen malý kousek skládačky, takže to opravdu nutí číst dál. Způsob, jakým se Kosti v srdci nakonec vyvinou pro mě byl překvapující, jen s tím úplným závěrem jsem nebyla úplně spokojená, bylo to na mě asi moc.

Musím vyzdvihnout autorčinu práci se vztahy, v knize sledujeme lásky, přátelství, ale i složitost vztahů mezi rodiči a dětmi a moc se mi líbilo sledovat například vztah Beyah a její nevlastní sestry Sary.

Rozhodně si od Colleen přečtu další knihy!

4/5

Budu moc ráda, když mě pro další recenze budete sledovat na mém IG: little.monday a FB: LittleMonday - Rádi čteme

lenka5798
22.05.2023 5 z 5

Od Colleen Hooverové, je to moje prvotina. Musím říct, že jestli jsou ostatní knihy od této autorky lepší než tato, tak mám další favoritku. :-) Knížka Kosti v srdci, ač je spíše určena, pro mladší čtenáře, mě úplně nadchla. Ano asi člověk, již od začátku předvídal, že se Samsonem to nebude tak jednoduché jak se zdá, ale stejně mě ten příběh oslovil a moc se mi to líbilo. Přečetla jsem to jedním dechem, nebo jsem spíš ani nedýchala :-) Je to příběh, který je poučný v tom, že ať máte život jakkoliv podělaný, je jen na vaší síle a vůli, jestli to tak bude dál nebo s tím něco uděláte a že ta pravá láska překoná všechno.

moma08
21.05.2023 4 z 5

Dlouho jsem měla knihu v knihovně než jsem se odhodlala jí číst.
Po dlouhé době, kdy jsem si říkala, že je to vyloženě YA příběh, na který už jsem nejspíš stará...
Ani jeden z hlavních hrdinů to neměl ve svém dětství snadné, ale i tak mi to přišlo, jako klidně čtení, kde není žádná velká zápletka...
Určitě jsem četla od Colleen lepší knihy, ale to neznamená, že nepotěší mladší čtenáře.

beruzzka
19.05.2023 5 z 5

Zajímalo by mě, jestli jednou otevřu knihu od Colleen a řeknu "nuda" nebo "klasická colleen" protože knihy od ní jsou vždy úžasné a nikdy nejsou stejné! Jako vždy se kniha četla jako když dýchám, ani jsem o tom že čtu nevěděla, stránky plynuly a já jen snila tento příběh.
ať jen nechválím, jasně, že mi došlo, co bude mít Samson za problém, ale netušila jsem kam až to povede. Přeci jen, na tuhle knihu už nejsem cílová skupina, ale i tak, to byl skvělý příběh.

adelazelenkova
19.05.2023 3 z 5

Bohužel za mě jedna velká nuda. Za celou dobu se prakticky nic nedělo. Zápletka na autorku velmi slabá. Knihu proto řadím mezi ty méně povedené. Colleen má určitě mnohem lepší. Nijak mi nesedla ani postavy, ke konci jsem na jméno Samson byla už alergická. Jediné plus bylo, že autorka má dobrý styl psaní a stránky tak rychle ubíhaly. Doporučuji spíše mladším, nenáročným čtenářům.