Kosti v srdci

Kosti v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/515773/bmid_kosti-v-srdci-2cK-515773.jpg 4 956 956

Len dva krátke mesiace delia Beyah od budúcnosti, ktorú budovala, a preč od minulosti, ktorú chce zúfalo nechať za sebou. Nečakaná smrť spôsobí, že Beyah nemá počas tohto obdobia kam ísť. Je nútená siahnuť po poslednej možnosti, ktorú má a stráviť zvyšok leta v Texase s otcom, ktorého sotva pozná. Beyah má v pláne nechať leto len tak plynúť, ale jej nový sused Samson jej ho prekazí. Samson a Beyah nemajú na prvý pohľad nič spoločné. Ona pochádza z chudobného a zanedbaného prostredia, on z bohatej a privilegovanej rodiny. Jedno však majú spoločné: oboch priťahujú smutné veci. Čo znamená, že ich to začne priťahovať k tomu druhému. Vďaka takmer okamžitému spojeniu, ktoré je príliš intenzívne na to, aby ho mohli ďalej popierať, sa Beyah a Samson dohodnú, že zostanú v plytkých vodách letného flirtu. Beyah si však neuvedomuje, že sa blíži prúd, ktorý jej srdce stiahne do mora.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Pandora

Heart Bones , 2020

Michelleee
29.09.2023 5 z 5

Úžasná kniha od začátku až do konce. Beyah rozhodně nemá jednoduchý život. Musí se vrátit k otci, který o ní vlastně nic neví. Na ostrově poznává Samsona, který má taky spoustu tajemství a oba mají smutnou minulost. Příběh mě bavil celou dobu, moc se mi to líbilo.

Silvisek
28.09.2023 5 z 5

Opravdu opet krasny pribeh od teto autorky. Bylo to dost napinave a krasne. Opravdu silne osobnosti obe hlavni postavy.

JaneH
25.09.2023 4 z 5

Trvalo mi, než jsem se do děje začetla. Nakonec se mi ale příběh moc líbil. Je to takové pohodové čtení třeba na dovolenou :).

lusitta05
24.09.2023 4 z 5

Doteraz ma Colleen odrádzala,ale toto bolo celkom fajn. Zaujímavý námet a pekný koniec. Ja som spokojná.

Kubikuli
20.09.2023

Taková milá, i když smutná jednohubka, přečtená za pár hodin. Měla sice pár slabších míst, ale krásný konec a žili spolu šťastně až do smrti :)

princesse
20.09.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení. Moc jsem si příběh užila a bylo to prostě příjemné čtení. Těžké téma, smutné, ale u Colleen nic neobvyklého. Čekala jsem to. Každopádně se chystám na Vzpomínky na něj a už se moc těším. Rozhodně doporučuji.

cerna7151
16.09.2023 4 z 5

To bylo hezky ;-) Příběh se četl skoro sám.

Hania932
14.09.2023 3 z 5

Colleen patří mezi mé oblíbeňkyně. Další knížka za mnou a musím říct, že zatím nejslabší knížka. Četla se hezky, příběh je zajímavý, ale něco mi v tom chybělo. Přijde mi, že se knihou hezky proplouváte a na konci se začnete pomalu topit. Za mě dobrá knížka, která určitě neurazí.

LuckaK.088
12.09.2023 4 z 5

Klasická Colleen, která to prostě umí :-) Její knížky se velmi těžko odkládají. Moc se mi líbí, že nepíše klasickou červenou knihovnu, ale vkládá do příběhů vážná témata. Popisuje pocity a myšlenkové pochody hlavních postav tak skvěle, že se do nich jednoduše vcítíte. I když nejsem cílovka, její knížky si vždycky ráda přečtu.

Illik
11.09.2023 3 z 5

Colleen není moje oblíbená autorka, v jejích knihách mi vadí především nelogické chování postav. Ale tahle knížka mě vlastně bavila. Sáhla jsem po ní jako po letní oddechovce k vodě a udělala jsem dobře. Prostě průměrná lovestory s happyendem.

monte
07.09.2023 4 z 5

Další příjemná a dojemná oddychovka.

E.T.007
02.09.2023 4 z 5

Fajn príbeh. Síce je istým spôsobom dosť smutný, keďže obaja hlavní hrdinovia boli vlastne decká s doráňanou dušou, ale zároveň je o nádeji, že aj keď život človeka zlomí, nemusí to byť definitívny stav.

petule22
28.08.2023 5 z 5

Další úžasná kniha od mé milované autorky Colleen, kterou jsem měla přečtenou jedním dechem. Děj byl stále napínavý a (nejen) hlavní postava Beya mi přirostla k srdci. Líbilo se mi, že to nebyla "plytká neoriginální romanťárna", ale zajímavě vykreslený ne moc šťastný životní příběh. Doporučuji všema deseti ;)

izinkaVENDULKA
27.08.2023 5 z 5

Moc krásná kniha. Smutné téma, jak dvě děti propadly systémem. Na začátku ona chudá a on zbohatlik. A končí není vše jak vypadalo. Moje druhá kniha od autorky a za mě obě perfektně a poutavě napsané.

Lotuska96
26.08.2023 4 z 5

Krásná oddechovka. Doporučuju :)

Nika.
25.08.2023 5 z 5

Collen Hoover mě začíná bavit víc a víc! Kosti v srdci se četly samy - svižný děj, zajímavá zápletka, dvě hlavní postavy, které neměly zrovna na růžích ustláno...

Anna195
24.08.2023 4 z 5

Opäť skvelý príbeh od autorky, kto má rád autorkinu tvorbu tak si príde na svoje. Aj táto kniha je taká menšia emočná jazda, najmä v závere príbehu, kde som vážne bola na vážkach, ako bude príbeh pokračovať.

Ale poďme postupne tento príbeh by som označila jedným slovo a to tajomstvo, pretože práve tu majú naše postavy množstvo tajomstiev, ktoré ma vedeli veľakrát šokovať. Musí sa Colleen nechať, že vie vždy vytvoriť postavy, ktoré síce vôbec nie sú dokonalé, ale sú mi vždy srdcu blízke. A takými postavami boli Samson aj Beyah. Beyah som úprimne obdivovala, no najmä, čo všetko dokázala v živote zvládať úplne sama. Samson bol pre mňa jedna veľká záhada, ktorú som chcela rozlúsknuť a autorka nám poskytovala po veľmi malých dávkach informácie z jeho života. A až neskôr zistíte, že nie je všetko tak, ako sa zdá.

Tie krásne city, ktoré mali medzi sebou Beyah a Samson, to bolo niečo neskutočné. A toto ich spojenie ma úplne dostalo, počas celého čítania sa mi ich citové spojenie veľmi páčilo.

Jediné, čo mne osobne vadilo, bol pre mňa uponáhľaný koniec. Vôbec by mi nevadili 2-3 kapitoly navyše, pretože pre mňa bol ten záver až príliš rýchly.

florentinas
23.08.2023 4 z 5

Knížky od této autorky prostě miluji, tato kniha nezklamala a opět se mi líbila :)

luccys194
23.08.2023 3 z 5

Knížky od Colleen miluju už dlouhodobě, ale jak už píší tady někteří, takovej zásah na city to nebyl. Příběhy Beyi a Samsona byly krásné a plná tajemství, ale něco tomu stále chybělo, aby kapička ukápla, tak jako vždy. Každopádně dávám hodnocení tak 3/5.

"Strávila jsem tolik času snahou to necítít, až jsme se začala bát, že už se mi to doopravdy povedlo. Jenže ty city nikam nezmizely. Zůstaly ve mně. Jen jsem je donutila usnout, aby mě jejich přítomnost tolik nezraňovala."

Bety093
16.08.2023 5 z 5

Omg, tak tohle byla tedy jízda. Knížka nabušená emocemi, přesně tak, jak to Colleen umí. Jednoznačně nejlepší co jsem zatím od ní četla. Tenhle příběh mě přiměl věřit v pravou lásku. Další bomba, doporučuji.