Když jsme se poznali

Když jsme se poznali https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467687/bmid_kdyz-jsme-se-poznali-ZJE-467687.jpeg 4 512 107

The Ivy Years série

Sportu, který miluje, se nebude moct věnovat. Chlapec, do něhož se zamilovala, má jinou. Co teď? Corey Callahanová předpokládala, že na Harknesskou univerzitu nastoupí jako členka univerzitního hokejového týmu. Po vážné nehodě jí však nezbývá než se pustit do studia v invalidním vozíku. Naproti přes chodbu v bezbariérové koleji bydlí Adam Hartley, další, kdo se měl původně stát univerzitní hokejovou hvězdou, avšak nyní tento až příliš pohledný kluk čeká, až se mu zahojí zlomená noha. Corey na něj nemá. Adam je navíc zadaný. Mezi Corey a Adamem vznikne na chodbách McHerrinovy koleje přátelství, které ani jeden z nich nečekal. Nad tequilou, pečlivě vybalancovanými jídelními tácy a videohrami se společně snaží smířit se zklamáním, jemuž nikdo jiný nerozumí. Jsou jen přátelé, až jedné noci… nejsou jen přátelé. A Corey si uvědomí, že se zamilovala. Těžce. Bude však Adam ochotný rozejít se s dokonalou přítelkyní, aby mohl milovat někoho tak rozbitého jako Corey? Pokud ne, Corey ví, že si bude muset vybudovat na Harknesské univerzitě jiný život, který se nebude točit kolem sportu, ani kolem hnědookého kluka, jenž se možná příliš bojí ji milovat.... celý text

Literatura světová Erotika Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Baronet

The Year We Fell Down , 2014

evineckY
05.08.2021 5 z 5

Kniha o začínající lásce dvou mladých na vysoké, ale nejen to. Autorka sem vsunula důležitá témata, ať už jde o zdravotní postižení a sociální problémy, ale i krásné kamarádské vztahy.

Blanka29
31.07.2021 5 z 5

Velmi krásná kniha, která pojednává o dívce, která díky nehodě skončila na vozíku.
Najednou musí čelit novým výzvám, jak se pohybovat jako paraplegik. Úkony, které jsou pro chodícího člověka automatické, že se nad nimi ani nepozastaví, jsou pro ni najednou výzva a plánování.....

Zlá-Ňufie
30.07.2021 5 z 5

Knizka se mi moc libila. Trochu jsme necekala zapletku ani problematiku, ale bylo to fajn!
Neni to sice Elle, ale i tak to bylo bezva, ctive, zabavne a ocenuji ze drama nebylo prilis velke, to me pak spis obtezuje. Jen tu vilu bych si odpustila, zavani to vnitrni bohyni z 50 odstinu…
Urcite knizku doporucuju :)

Jita160
25.07.2021 5 z 5

Příběh byl mňamózní i když s vážným tématem.
Nemám nikoho ve svém okruhu přátel s takovým postižením o to více mě to bavilo.
Corey je neuvěřitelně silná, obdivuhodná pro mě naprostá hrdinka...
Hartley lamač dívčích srdcí a přesto se zamiluje do holky která není úplně dokonalá,prostě je to miláček.
Na letní dny určitě skvělá odpočinková kniha.
Doporučuji.

aquaver
13.07.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si přečetla na doporučení kamarádky. A už chápu, co jí na této knize uchvátilo. Autorka do této oddechovky zakomponovala i velmi vážné téma, které ukazuje, jak se může život obrátit vzhůru nohama i během malé chvíle. I přesto vážné téma jsem se u této knížky ale docela dost nasmála. Corey jsem si hned oblíbila, stejně tak i ostatní postavy. Jako oddechovka splnila moje očekávání. Ale musím uznat, že knihy od Elle Kennedy mě asi baví o trochu víc. Každopádně ale doporučuji si tuto knížku přečíst.

ElikaS
12.07.2021 5 z 5

Knížky On a My, které napsala Sarina Bowen spolu s Elle Kennedy miluji a rozhodně patří mezi mé nejoblíbenější, takže jsem byla hodně zvědavá, jak si povede autorka sama. Musím říct, že po přečtení této knížky mám naprosto jasno v tom, že Kennedy je ta, která do knížek vnáší legraci a Bowen ta, která tomu dodává romantiku, dojemnost a takovéto pohlazení na duši. Aby bylo jasno, i v této knížce jsou vtipné pasáže, ale není jich zdaleka tolik jako v knížkách Elle Kennedy. Ale vůbec mi to nevadilo.

Knížky o hokejistech patří k mým oblíbeným a vždy si je s chutí přečtu. Tentokrát máme hokej spíš jako kulisu a řešíme spíš šrámy na těle. Corey byla celkem originální hlavní hrdinka, což jsem ocenila, protože se zase jednou řešilo celkem originální téma. Moc se mi líbilo, jak se se vším vypořádala. Hartley mi chvílemi lezl na nervy a měla jsem problém pochopit jeho motivaci. Tohle mi přišlo trochu nedotažené. Proč že to sakra s tou Staciou byl? Ani po jeho vysvětlení jsem tomu moc nerozuměla.

U každé romantické knížky se obávám finálního dramatu, kde na hlavní hrdiny čeká nějaká finální hádka, rozchod apod. a těsně před koncem mám pomalu chuť knížku odložit. To se mi při čtení této knížky nestalo, takže další plusové body.

Celkově se mi knížka moc líbila, doporučuji a už se těším na Bridgera.

cerna7151
02.07.2021 4 z 5

Další super oddychovka, přečtená za pár hodin... Těším se na další díly.

Laf
12.06.2021 5 z 5

Kniha je skvělá. Nezklamala. Hned jsem se do ní začetla a čas s knihou mi ubíhal velmi rychle. Bylo zajímavé sledovat, jaké překážky museli hlavní postavy překonat. Za přečtení to opravdu stojí a mohu jen doporučit :)

Grohlinka
11.06.2021 3 z 5

Je obdivuhodné s jakou lehkostí dokáže Sarina Bowen zpracovat i nelehká témata. Líbí se mi, že tento příběh je jiný než většina ostatních, jako letní odpočinkové čtení rozhodně doporučuji.

Naděje je však ošemetná věc. Najde si vás i na těch nejnepravděpodobnějších místech.

havrmoni
05.06.2021 4 z 5

Opět musím poznamenat, že společné knihy s E.Kennedy jsou pro mě lepší. O fous, ale jsou. A teď k této. Líbí se mi jak nenechává své postavy utápět se v sebelítosti. Příběh je to sice sladký a oddechový, ale ukazuje jak se vám život může změnit z minuty na minutu. Nic už není jako dřív a je jen na vás, jak se k tomu postavíte.

hlavajda93
31.05.2021 5 z 5

Moc pěkná kniha, ve které můžeme sledovat, jak se Corey pere se životem i přes všechny překážky a že jich není málo. Hartley byl skvělej, ikdyž mu chvíli trvalo než prozřel.

narisa
14.05.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. I když od Sariny mám jiné jako srdcovku, tak tato kniha byla skvělá. Přesně jak se píše níže, Adamovi to docela dost trvalo, než se mu rozbřesklo. Ale spolu byli úžasní jako kamarádi i jako partneři. A Corey vážně obdivuju, za to, jak to zvládala. Skvělé čtení. Těším se na další díl :).

Babu002
10.05.2021 5 z 5

Moc se mi kniha líbila!
Corey je velice silná osobnost. Má můj velký obdiv.
Příběh je skvělý. Adam je úžasný, jen mu trvalo dlouho než se rozhodl, co vlastně chce.
Doporučuji!

happy19
05.05.2021 5 z 5

To bylo sladké,statečné počtení♡

"Tajemství života je v tom, že nebudeš truchlit pro minulost a nebudeš se obávat budoucnosti, pouze budeš žít plně a moudře přítomným okamžikem."

2688
04.05.2021 3 z 5

Nenadchne ani neurazí....

astra3
02.05.2021 5 z 5

Trochu jsem se obávala, o čem to bude. Ale byla jsem mile překvapena. Velmi hezký příběh.

AliceTief
02.05.2021 5 z 5

Krásný příběh, středoškolský svět už mě přestává bavit, ale tohle za to opravdu stálo. Po dlouhé době originální.

Pedruska01
21.04.2021 5 z 5

Na knihu jsem se těšila, protože anotace byla hodně zajímavá. Dalo by se říct, že je taková nová, originální, aspoň v podobném žánru, a alespoň, co se týče toho vozíku. Byla jsem na to zvědavá, takže jsem neváhala a sáhla po ní. Styl mi seděl skvěle, rychle a snadno se to četlo a klidně za mě to mohlo mít víc stránek, střídání postav mi vyhovovalo. Musím se přiznat, i když ostatní knihy mám v plánu, ještě jsem od autorky ani ve spolupráci s ní, nic nečetla, takže mě čekala další novota a možné překvapení.
Hlavní hrdinku Corey nebo spíše Callahanovou jsem si hodně oblíbila. Byla to fajn holka, která měla teda sakra pech s tím, co se jí stalo. Pokud tohle nikdo sám nezažil, asi to nedokáže úplně procítit, ale osobně jsem se o to snažila a byla znát ta naštvanost i bezmoc, vděk. Překvapilo mě, čím vlastně byla před tím, jakým sportem se zabývala a líbilo se mi to. Musela jsem jí držet palce a byla jsem za ní ráda, že se jí daří. Líbil se mi její postoj a vyjadřování. Rozhodně žádná chudinka, co by si nechala něco líbit, uměla si jít za svým.
Nevím, co to všechno obnáší, jak to pořádně vypadá, jak to probíhá - každodenní rutina či mobilita těch lidí, takže nesoudím a ani si to nedovolím, přesto mi aspoň v tomto vyprávění některé věci přišly až jednoduché a lehké. Jako - jo, mám vozík a berle, ale jinak je to v pohodě. Chtěla bych věřit, že je to v pohodě, ale s největší pravděpodobností není. Každopádně podobným naší hrdince musím smeknout, jste bojovníci, každým coulem a držte se.
Druhý hlavní hrdina Hartley - proč ne "jméno", ale Adam by snad bylo lepší, alespoň v jistém osobním směru. Ale tak, zase mi to nevadilo. Ten kluk mě okouzlil a uzmul si moje srdce hned, a bez debat. Byl neskutečně vtipný, bavil mě a líbil se mi, kým byl. Upřímně jsem nerozuměla, proč je s někým tak úplně odlišným, i když pár důvodů se teda našlo, ale rozhodně nebyly hlavní, ne? A snad víc jsem nerozuměla Stacii, proč s ním byla. Přeci taková světa znalá dámička. Ta holka byla... "hrozná", ale na konci zas překvapila, to jí musím nechat, i když to nebylo žádné velegesto. Měla jsem za Hartleye radost, jak jeho příběh na konci změnil směr k zajímavému a snad lepšímu, co se rodiče týče.
Ti dva mě bavili, byl to skvělý tým ať už na hráčském poli před obrazovkou anebo mimo ni, ve škole. Bezvadní kamarádi, kteří jimi pak nebyli, protože každý chtěl na jinou, vyšší pozici. Na jednu stranu toho kluka musím obdivovat, protože se "nebál" chtít holku, která je na vozíku, neviděl její handicap jako překážku, a to chce nejen odvahu, ale především velkým obdiv. Tohle se přece úplně běžně neděje. Dneska se hraje na dokonalost, a ta v tomhle příběhu rozhodně v tomto smyslu není. A o to, to bylo krásnější.
Tenhle příběh ačkoliv se zdá, že je trochu drama, tak tomu tak není, naopak, je to hrozně milý až kouzelný příběh, kterému nejde něco výrazného vytknout. Samozřejmě, téma není sranda, ale jsou horší/vážnější dramata. Tady je to odpočinkové čtení, kde držíte palce hlavním hrdinům a sledujete, jak se to všechno vyvíjí a následně si to užíváte s úsměvem na tváři. Ten příběh zasazený do školního prostředí byl opravdu hezký. Líbilo se mi to a bavilo, dokázalo mě to i překvapit a rozesmát. Možná někdo mohlo být něčeho víc a někde něčeho míň, ale to jsou jen drobnosti, respektive osobní vjemy, žádné kazy. A co je důležité, že tahle dvojice k sobě fakt prděla. :)
Fajn byly i ostatní postavy a ačkoliv se úplně až tak moc neodhalil Bridger, že by o něm člověk měl dokonalý obrázek, tak mi tady připadal prima a těším se na jeho vyprávění, jeho knihu. Autorka mile překvapila, takže se vůbec nebráním se s ní zase potkat v jiné knize/sérii. Tohle rozhodně doporučím a hodnotím všemi hvězdami. :)

knihomolkaL
10.04.2021 4 z 5

Takový milý něžný příběh. Líbilo se mi to.

Tesset
08.04.2021 5 z 5

Naprostá pecka, hned přečteno. Podobný styl jako Elle Kennedy, krerou zbožňuju. Vtip, super postavy, náročnější témata, i když to pořád zůstává ve formě oddechovky. Nemám, co bych vytkla.

sport romantika lední hokej tělesné postižení zranění

Sarina Bowen
americká
2018  85%Hodnej kluk
2019  89%On
2018  87%Zůstaň
2019  91%My
2021  89%Přísně tajné

Kniha Když jsme se poznali je v