Když jsme se poznali

Když jsme se poznali https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467687/bmid_kdyz-jsme-se-poznali-ZJE-467687.jpeg 4 512 107

The Ivy Years série

Sportu, který miluje, se nebude moct věnovat. Chlapec, do něhož se zamilovala, má jinou. Co teď? Corey Callahanová předpokládala, že na Harknesskou univerzitu nastoupí jako členka univerzitního hokejového týmu. Po vážné nehodě jí však nezbývá než se pustit do studia v invalidním vozíku. Naproti přes chodbu v bezbariérové koleji bydlí Adam Hartley, další, kdo se měl původně stát univerzitní hokejovou hvězdou, avšak nyní tento až příliš pohledný kluk čeká, až se mu zahojí zlomená noha. Corey na něj nemá. Adam je navíc zadaný. Mezi Corey a Adamem vznikne na chodbách McHerrinovy koleje přátelství, které ani jeden z nich nečekal. Nad tequilou, pečlivě vybalancovanými jídelními tácy a videohrami se společně snaží smířit se zklamáním, jemuž nikdo jiný nerozumí. Jsou jen přátelé, až jedné noci… nejsou jen přátelé. A Corey si uvědomí, že se zamilovala. Těžce. Bude však Adam ochotný rozejít se s dokonalou přítelkyní, aby mohl milovat někoho tak rozbitého jako Corey? Pokud ne, Corey ví, že si bude muset vybudovat na Harknesské univerzitě jiný život, který se nebude točit kolem sportu, ani kolem hnědookého kluka, jenž se možná příliš bojí ji milovat.... celý text

Literatura světová Erotika Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Baronet

The Year We Fell Down , 2014

Damonka12
08.01.2022 4 z 5

4,5 tak tohle byla nádhera, žádné trapné klišé na konci. Šlo o příběh plný tajemství a navíc byli oba hrdinové v těžké životní situaci. Za mě super příběh.

Jenny46
04.01.2022 4 z 5

Trochu jiná romantika, která se četla dobře. Příběh zajímavý určitě budu pokračovat v dalších dílech...

Ella161
03.01.2022 5 z 5

Opravdu mě překvapilo, jak autorka celé to téma pojala. Nečekala jsem, že mi to bude připadat až tak reálné. Napsala tam všechno. Všechny každodenní problémy holky, která musí být na vozíku. Všechny ty drobnosti, že se prostě nemůže jen tak spontánně rozhodnout a něco udělat. Ona prostě musí plánovat, ať už chce nebo ne. Bylo to vážně čtivé, vtipné, romantické a trochu i smutné. Jsem moc ráda, že i u nás se začínají vydávat její knihy, protože píše fantasticky.

Moc se mi líbila Corey energie do života. Ona byla vždycky tak pozitivní, i přesto všechno, čím si musela procházet. Tohle jsem na ní moc obdivovala. Nedokážu si představit, že bych se chovala stejně, kdybych na jejím místě byla. Ona byla prostě bojovnice. Ještě aby ne, když hrávala hokej. Prostě sportovkyně tělem i duší. Přátelskost bych jí také zapřít nemohla. No vážně. Tu holku byste chtěli za svou kamarádku, protože je úžasná. Ve všech ohledech jsem jí obdivovala a moc jí fandila. Neměla to jednoduché. Vlastně mohu říci, že to měla zatraceně těžké, ale krásně se s tím poprala. Vtípky u ní byly na pořadu dne. Nebyla zahořklá ze života. Nechtěla se jen povalovat a litovat se. Ona potřebovala něco dělat. Potřebovala se cítit jako kdysi. Jako "normální" holka. Což se jí povedlo, musím říci. Jak se stalo, že mi tak moc přirostla k srdci? Na ní budu dlouho vzpomínat, to vím už teď. A určitě se k jejímu příběhu opět vrátím. Už teď mě mrzí, že jsem její příběh dočetla.

No a Hartley? Tomu vážně nemám co vytknout. Možná jen jednu věc- To, že si zatraceně dlouho uvědomoval, s jakou mrchou chodí a že k ní vůbec nic necítil. Každopádně jeho si vážně NEŠLO neoblíbit. On byl vždy tak přátelský, vtipkoval a stud mu opravdu nic neříkal. On se dokázal bavit snad s každým a každý ho měl rád. Moc se mi i líbilo, že byl rozumný a chytrý. A s Corey se k sobě vážně moc hodili! Měli spolu dokonalý vztah, který jen tak někdo nenajde. Prostě jo, tahle dvojce si mě dost získala.

Pokud váháte, zda se do série pustit, tak se pusťte! Vážně si u toho odpočinete a pobaví Vás. Zaručuji Vám, že autorka píše vážně skvěle a její postavy jsou super! Já si další díly určitě pořídím a nemohu se dočkat, až si je přečtu.

wielka
30.12.2021 5 z 5

Trochu ina kniha, ako byva u Sariny zvykom, ale iba temou zdravotneho postihnutia. Postavy sympaticke, dej predvidatelny, vsetko fungovalo tak, ako malo.

krevetka79
27.12.2021 5 z 5

Krásný příběh s velmi citlivou tématikou.

Ralemo
25.12.2021 5 z 5

Krásně napsaná knížka. Zajímavé téma se vším všudy. Je vidět, že na handicapu nezáleží, láska nezná mezí. Obě dvě hlavní postavy mi ihned přirostly k srdci. Krásná knížka, doporučuji. :)

Kristy.Seb
15.12.2021 5 z 5

Naděje je to s křídly, co hnízdí uvnitř nás a pěje píseň beze slov a stále zvedá hlas.

Nakonec ale přijde chvíle, kdy se musíte vzpamatovat.

Všichni jsme křehčí.

Později, je lepší než nikdy.

Naprosto skvělý příběh. Líbila se mi Corey, jaká byla drsňačka a za žádné situace nechtěla fňukat, protože si moc dobře uvědomovala, že jsou lidé, kteří jsou na tom mnohem hůř. Prostě skvělý!

jitka_dankova
26.11.2021 5 z 5

Přiznávám, že jsem se bála číst romantický příběh o dívce s handicapem. Strachovala jsem se, že příběh bude smutný a probrečím jej jako želva. No, bála jsem naprosto zbytečně. Tento příběh je úžasný. Hlavní hrdinka je opravdová bojovnice a je plná energie do života. Tak krásně se to četlo, vše s čím se musela poprat, zvládala bravurně. Bylo to tak uvěřitelné. Tolik jsem jí ve všem fandila!
Po přečtení této knížky jsem měla opravdu dobrý pocit a jsem pozitivně naladěná. Sbližování dvou hlavních postav a se mi líbilo a ta bezprostřednost a vtípky mne bavily. Vím, že se ke knížce budu určitě ještě vracet, stojí za to.
Nelíbí se mi akorát ta laciná obálka, ale co už. Myslím, že takhle pěkná knížka by si zasloužila hezčí obrázek, který by lákal ke čtení.

Dermiska
25.11.2021 5 z 5

️ Krásné️
Doufám, že se o nich ještě něco dozvíme v dalších knihách ️

KláraH.
08.11.2021 3 z 5

No jo vlastně, tohle jsem taky letos četla a zřejmě zapomněla ohodnotit. Už je to dýl, ale narozdíl od ostatních knih tohoto typu si i pamatuju, o čem to bylo. On a My už asi nic nepřekoná, ale nebylo to špatné, už jen to, že dojem zůstal. Tato kniha mi připadala jakoby plošší, ale neurazí.

0197
07.11.2021 5 z 5

Zbožňuju knihy, které napsaly S. Bowen a E. Kennedy společně a jsem ráda, že jsme se dočkali překladu knih, které tato autorka píše samostatně.
Knihu jsem začala číst a za chvilku jsem byla za půlkou :-). Trochu jsem se obávala, jak si autorka poradí s hendikepem Corey, ale popsala to skvěle a hlavně realisticky. Bylo to takové netradiční téma, které se v knihách moc často nevidí. Byly tam popsány úplně všední a běžné situace, jak se s nimi Corey vypořádává, co musí promýšlet dopředu.
Jinak Corey byla sympatická, žádná křehká dívka. Líbila se mi. Byla odvážná, zábavná a statečná. Taková ta holka, kterou by chtěl mít každý za kamarádku. Adam byl také zábavný. Líbilo se mi, jak se ke Corey choval. Bavili mě jejich společné chvíle u hraní hokeje. Čekala jsem, kdy mu to dojde a konečně opustí svou hroznou přítelkyni. Naštěstí si uvědomil, koho opravdu miluje :-). Klidně si to mohl uvědomit dříve, ale tak hlavně že mu to došlo :-).
Pěkný, milý, romantický příběh z vysokoškolského prostředí s trochou hokeje. Těším se na další.

tittanie
23.10.2021

Mám rozporuplné pocity. Když píše tato autorka v duu s Elle Kennedy tak jsou to skvělé knížky. Ale tady nevím. Námět zajímavý, ale provedení takové polovičaté. Nuda nebavilo mě to. Vyloženě jsem se nudila do čtení.

Renka931
28.09.2021 3 z 5

Za mě pohodová pěkná kniha. Námět jiný než jsme zvyklé, takže ta mě palec nahoru! :)

jsemknihomolka
19.09.2021 3 z 5

Postavy my byli velmi sympatické , nápad byl zase uplně jiný než co jsem kdy četla a konec byl velmi hezký a zajímavý .
Kniha nebyla vubec špatná , ovšem , četla jsem už lepší.
„Nic dokonalého neexistuje Callahanová. Cokoli může být jen zatraceně dobré.“

itlady
08.09.2021 4 z 5

Kniha na dvě letní odpoledne, klasická romanťárna, kdy od půlky brečíte jak želva, ale happyend se samozřejmě dostaví. Navíc kniha oživuje vlastní vzpomínky ze studií na VŠ.

nikca3976
25.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Skvělá kniha.. krásný i trochu smutný příběh...Sarina má úžasné příběhy z hokejového prostředí, ať už solo a nebo ve spolupráci s Elle Kennedy ️ Bála jsem se toho, protože když jsem viděla, že hlavní hrdinka je invalida,myslela jsem, že se to v jednu chvíli pokazí,stane se nějaký nereálný zázrak a bude z toho blbost...díky bohu za ty dary a nic takového se nestalo...žádné takové "tvoje láska mě vyléčila,už můžu skákat 3 metry do vzduchu" i když bych to Corey vážně přála...byla to skvělá holka...i ve svém stavu optimistická a sarkastická,přesně tak,jak to mám ráda...žádná fňukna narozdíl od Adamové přítelkyně...ta mě tam slušně řečeno štvala,div jsem si oči nevykroutila..Adam byl strašný sympaťák,nechápala jsem kde nabral tak de*ilní holku barbie jako fuj nesnáším ji (na to,že tam skoro vůbec nebyla jsem se rozvášnila trochu) ...Adam a Corey 4ever prostě!!!! Ti dva spolu prostě jsem si tu knížku nehorázně zamilovala

Market = )
18.08.2021 5 z 5

Tak tohle bylo super. Jsem ráda, že u nás holky (ještě s Elle Kennedy) frčej :-D. Těším se na další díly.

Majka1979
15.08.2021 5 z 5

Knihu som prvýkrát vzdala, potom som sa rozhodla čítať ju ešte raz. A veruže som neľutovala. Kniha má milo prekvapila.
Corey, ktorá bola predtým hokejistka, sa zraní a končí na invalidnom vozíku. Jej život sa od základov zmení. Jej túžba ísť na univerzitu je natoľko silná, že ani vozík ju neodradí.
Našťastie na škole sú čiastočne vybavení aj pre invalidov a tak dostane bezbariérový byt spolu s Danou. Dievčina je tiež skvelá a stanú sa z nich skvelé kamarátky.
Cez chodbu, vo vedľajšom bezbariérovom byte býva Adam. Zblížia sa a trávia spolu kopec času. Sú však len priatelia, kamaráti. Adam má priateľku. Corey sa doňho aj napriek tomu zamiluje.
A čo Adam? Bude s niekým, kto ho má len ako chlapca na škole a mimo toho ho podvádza? Alebo nakoniec sa rozhodne dať šancu Corey, s ktorou sa cíti byť normálnym?
Určite knihu môžem odporučiť a už teraz sa púšťam rovno do druhej časti :)

LilianaFalcon
11.08.2021 3 z 5

Samotná Sarina Bowen mi nějak nesedí. Tahle knížka mi přišla jako promarněný potenciál. Sice to bylo svým způsobem roztomilé, ale celý příběh působil křečovitě. Jako by se autorka za každou cenu snažila napsat bestseller, ale nějak pořádně nevěděla jak.

alzbeta2843
07.08.2021 4 z 5

Milujem knihy takéhoto žánru no najviac milujem, ak sa v knihe rieši nejaký vážný problém. V tom prípade má kniha pre mňa pridanú hodnotu.

Ako povedal Hartley: “Každý má svoje problémy, len niekoho problémy sú viac vidieť.”

Za mňa najlepšia časť boli spomienky Corey pred nehodou.

sport romantika lední hokej tělesné postižení zranění

Sarina Bowen
americká
2018  85%Hodnej kluk
2019  89%On
2018  87%Zůstaň
2019  91%My
2021  89%Přísně tajné

Kniha Když jsme se poznali je v