Když jsme se poznali

Když jsme se poznali https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467687/bmid_kdyz-jsme-se-poznali-ZJE-467687.jpeg 4 512 107

The Ivy Years série

Sportu, který miluje, se nebude moct věnovat. Chlapec, do něhož se zamilovala, má jinou. Co teď? Corey Callahanová předpokládala, že na Harknesskou univerzitu nastoupí jako členka univerzitního hokejového týmu. Po vážné nehodě jí však nezbývá než se pustit do studia v invalidním vozíku. Naproti přes chodbu v bezbariérové koleji bydlí Adam Hartley, další, kdo se měl původně stát univerzitní hokejovou hvězdou, avšak nyní tento až příliš pohledný kluk čeká, až se mu zahojí zlomená noha. Corey na něj nemá. Adam je navíc zadaný. Mezi Corey a Adamem vznikne na chodbách McHerrinovy koleje přátelství, které ani jeden z nich nečekal. Nad tequilou, pečlivě vybalancovanými jídelními tácy a videohrami se společně snaží smířit se zklamáním, jemuž nikdo jiný nerozumí. Jsou jen přátelé, až jedné noci… nejsou jen přátelé. A Corey si uvědomí, že se zamilovala. Těžce. Bude však Adam ochotný rozejít se s dokonalou přítelkyní, aby mohl milovat někoho tak rozbitého jako Corey? Pokud ne, Corey ví, že si bude muset vybudovat na Harknesské univerzitě jiný život, který se nebude točit kolem sportu, ani kolem hnědookého kluka, jenž se možná příliš bojí ji milovat.... celý text

Literatura světová Erotika Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Baronet

The Year We Fell Down , 2014

Zelený.úval
28.06.2022 5 z 5

Popravdě jsem od knihy že začátku moc nečekala, ale příjemně mě překvapila. Je to sice romanťárna spíše pro náctileté, ale díky handicapu hlavní hrdinky byl příběh mnohem zajímavější.

lucie3944
14.06.2022 5 z 5

Bylo by to na 4*, ta poslední je za to, že Sarina dokázala napsat knihu o postiženém děvčeti, do které se zamiloval fajn kluk. V dnešní době je o těchto věcech potřeba psát, aby si mladí lidé uvědomili, že se svým ať už domnělým nebo skutečným nedostatkem život nekončí. Klobouk dolů.

Aranel15
14.06.2022 5 z 5

Nejedná se o žádný strhující příběh, ale je to milá červená knihovna pro náctileté :-)

beruzzka
05.06.2022 4 z 5

Kniha se cetla dobre a rychle, ale chybela mi vetsi hloubka.

VercaV
31.05.2022 4 z 5

(SPOILER) O tom, že autorka píše skvěle není pochyb, už to předvedla několikrát takže jsem nepochybovala že tady to bude jinak. Bylo to moc příjmené čtení. Přečtla jsem to jedním dechem. Moc mě to bavilo, vůbec nevím proč sem se jí tak dlouho vyhýbala. Hlavní postavy byli super i ty vedlejší, doufám, že se někdo v dalším díle objeví.
Upřímně jsem nechápala a byla zmatená, tím jak Corey mohla chodit s berlema, tady mě ze začátku chybělo nějaké bližší vysvětlení nebo něco, pak jsem se na to už (radši) nezaměrovala. Spolu byli skvělí, moc se mi líbilo i to, jak byl pojatý celý děj. Že když se dali konečně dohromady, tak se už nerozešli, jak to většinou bývá. Pěkně si vybudovali vztah na kamarádské úrovni a pak to bylo.
Bylo to super, moc sem si to užijal. Nemám tomu co vytknout, ale nakonec hodnotím "jen" 4*, protože přeci jen knihy od Elle (se stejnou tématikou) jsou o něco lepší, jak samotný děj knihy, tak propojenost celé série.

zdenaR
28.05.2022 4 z 5

Příjemná romantická knížka o přátelství, lásce i životních výzvách.
Četla se dobře.

anna7852
12.05.2022 5 z 5

Krásné,kniha se mi líbila od prvni stránky do poslední.
Kdybych nemusela jít spat abych rano nezaspala s dětmi, tak bych přečetla na jeden zátah.
Jsem zvědavá na další dil:)

Olga8480
15.04.2022 5 z 5

Krásný příběh o tom, že i když se Corey obrátí život na ruby můžete být opět šťastná. Od prvního setkání s Adamem to mezi nimi jiskří. A vy si každou stránku užíváte s tím, jak se nemůžete dočkat, jak to mezi nimi bude dál.

miša63
08.04.2022 5 z 5

Příběh mladé dívky, která se zraní při hokeji a skončí na invalidním vozíku. Nastoupí na univerzitu a místo v hokejovém týmu, se musí potýkat s problémy, které ji čekají při této změně života.

Kiwicatko
23.03.2022 5 z 5

Moc povedenej pribeh, jen jeden oooooobri skraloup sem nasla. Kde byl kruci nejakej ten hokej? A ne, hokej ve hre se nepocita.
Ale asi jsem uplne nejak nepochopila jak mohla chodit byt o berlich a s ortezama, kdyz mela poskozenou michu? Nebo jsou “ruzne druhy” poskozeni? Takze jsem se zasekla na divnem detailu, nez me to hodilo zpatky k tomu, jakej je Hartley vul, ze zustava s takovou blbkou jako je Stacia.
Corey neslo neobdivovat. Silna osobnost v pribehu. A co bych opravdu chtela videt je to jejich vodni polo na kruzich :D

Knihy_nad_zlato
26.02.2022 4 z 5

Corey je výborná hlavní hrdinka! Holka, která žila sportem, ale najednou je na vozíčku, a přesto si nestěžuje a nefňuká? Joo, to se jen tak nevidí. A Hartley? Tak ten už nějaký ty chyby má, ale i tak je super. Jenom mu prostě některý věci trvaj trochu dýl, no.
Vedlejší postavy byly skvělý. Třeba Bridger, o kterým bude druhej díl, takže se pochopitelně nemůžu dočkat, až si to přečtu.
Prostředí univerzity je taky dost fajn, i když jsem se těšila na trochu víc hokeje, ale nakonec mi asi ani moc nevadilo, že tam téměř vůbec nebyl.
Ocenila bych trochu víc průstřihů do minulosti. Jako třeba jak to Corey zvládala bezprostředně po té nehodě, nebo klidně i jaká byla před nehodou. Nebo to Hartleyho "tajemství". Bylo to až u konce, a přišlo mi to takový nedořešený.
Každopádně sledovat vývoj vztahu mezi Corey a Hartley (nevím, jak se to skloňuje) mě opravdu bavilo.

soltera
22.02.2022 5 z 5

Pekný príbeh, veľmi zaujímavý a pre nás poučný z pohľadu nevládného, ale veľmi správneho dievčaťa. A ti dvaja boli spolu dobrí od začiatku.

uminaa
05.02.2022 5 z 5

Tak tento príbeh ma naozaj dostal a myslím, že už viac k tomu nie je ani potrebné dodať

LucySmile
01.02.2022 4 z 5

Krásná knížka s hodně těžkým tématem, ale velkou odvahou. Sympatické mi byly všechny postavy a děj rychle plynul. Jediné, co bych vytkla, je hodně zvláštní vyznání lásky. Jinak jak je u této autorky už zvykem - hokejové téma, které jsem si velmi oblíbila. Strhávám 1 hvězdičku kvůli tomu, že série psané s Elle Kennedy se mi líbily více.

Bexoxo
01.02.2022 5 z 5

(SPOILER) Když jsme se poznali byl pro mě trošku oříšek. Dlouho jsem váhala zda knihu přečíst (nevěděla jsem, jestli zvládnu číst příběh o hlavní hrdince s handicapem), nakonec jsem se odhodlala a musím říct, že mě mile překvapilo, jak to všechno autorka pojala. Příběh je hezký, čtivý a zajímavý. Corey byla velmi inspirativní a silná i přes to všechno, čím si prošla. Moc nechápu, proč má spousta z vás Adamovi za zlé jeho chování v některých situacích... Vždyť je to vysokoškolák, mladý kluk, hormony atd... (a jak všichni víme kluci dospívají později), myslím, že nebyl připravený na takové pocity a potřeboval se s tím vypořádat po svém. Jsem ráda, že jsem se odhodlala a tenhle oříšek rozlouskla. Navíc se mi moc líbí obaly knih celé série!
xoxo

Lofda
29.01.2022 4 z 5

Autorčiny knížky mě baví, ať už píše sama nebo s Elle. Líbil se mi postupný vývoj vztahu a také to, že chybělo ono "závěrečné drama".. Tahle knížka je v lecčems jiná. No, Adam byl párkrát na facku, byť jednal možná bez zlého úmyslu, rozhodně nehrál fér a nezáleží na tom, že jeho přítelkyně byla vykreslena jako ta největší potvora. Nehrál fér ani ke Corey a ani k sobě. Hodně mě zaujalo téma postižení hlavní hrdinky - přemýšlím, jestli už jsem něco podobné četla? Asi ne. Jako celek doporučím, i když na plný počet ještě něco scházelo..

Vendulik
25.01.2022 3 z 5

Krásný vývoj vztahu mezi dvěma hrdiny. Kniha mě velice čtivě napsaná ale v příběhu mj chybělo to pravé ořechové. Jo a do hlavního hrdiny jsem se zamilovala.

scarletblue
23.01.2022 5 z 5

Nádherný příběh. Prostě krásný. Byla jsem z něj nadšená. Krásný vývoj vztahu mezi hlavními hrdiny. Snad bych jen chtěla víc kapitol z pohledu Adama, protože jsem byla strašně zvědavá, jak se cítí. Klidně bych četla i víc knih o tomhle páru. Prostě bomba.

Terez9119
11.01.2022 2 z 5

(SPOILER) No, příběh to byl čtivý a rychle to odsýpalo, ale! Tohle bylo úplně špatně. Hlavní hrdina, který podvádí svoji přítelkyni s hlavní hrdinkou. Je jedno, jaké má důvody a jestli se přítelkyně chová jako mrcha. Má se s ní rozejít a teprve pak zkoušet něco s nějakou jinou. A tyhle myšlenky jako "vždyť jsme toho zase tolik nedělali" a "vážně mi na ní záleží" jsou to nejhorší, co jsem za dlouhou dobu četla. Takže hlavní hrdina měl u mě od poloviny knížky nula sympatií. To, že je hlavní hrdinka blbá, že si s hlavním hrdinou něco začne, i když ona je do něj zamilovaná a on má přítelkyni, mě taky děsně rozčilovalo, ale měla jsem pro to aspoň malé pochopení. Takže za mne ne, s takovým člověk nebýt, i kdyby vypadal jako bůh.

TomTomis
10.01.2022 4 z 5

No zkusil jsem to od jedničky. Čteno kvůli třetímu dílu s lgbt tematikou. Kupodivu mě příběh chytil. Kniha se čte rychle. Je to jízda, i když víme, jak tyto knihy povětšinou musí skončit. Občas trochu erotiky, tady prostředí hokeje a je příběh hotový... Tyto knihy jsou pro mě trochu úletem jinam, ale v náročných dobách mi tohle docela aspoň trochu pomáhá- úsměv, dobrý konec...

sport romantika lední hokej tělesné postižení zranění

Sarina Bowen
americká
2018  85%Hodnej kluk
2019  89%On
2018  87%Zůstaň
2019  91%My
2021  89%Přísně tajné

Kniha Když jsme se poznali je v