Když jsme se poznali

Když jsme se poznali https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/467687/bmid_kdyz-jsme-se-poznali-ZJE-467687.jpeg 4 512 107

The Ivy Years série

Sportu, který miluje, se nebude moct věnovat. Chlapec, do něhož se zamilovala, má jinou. Co teď? Corey Callahanová předpokládala, že na Harknesskou univerzitu nastoupí jako členka univerzitního hokejového týmu. Po vážné nehodě jí však nezbývá než se pustit do studia v invalidním vozíku. Naproti přes chodbu v bezbariérové koleji bydlí Adam Hartley, další, kdo se měl původně stát univerzitní hokejovou hvězdou, avšak nyní tento až příliš pohledný kluk čeká, až se mu zahojí zlomená noha. Corey na něj nemá. Adam je navíc zadaný. Mezi Corey a Adamem vznikne na chodbách McHerrinovy koleje přátelství, které ani jeden z nich nečekal. Nad tequilou, pečlivě vybalancovanými jídelními tácy a videohrami se společně snaží smířit se zklamáním, jemuž nikdo jiný nerozumí. Jsou jen přátelé, až jedné noci… nejsou jen přátelé. A Corey si uvědomí, že se zamilovala. Těžce. Bude však Adam ochotný rozejít se s dokonalou přítelkyní, aby mohl milovat někoho tak rozbitého jako Corey? Pokud ne, Corey ví, že si bude muset vybudovat na Harknesské univerzitě jiný život, který se nebude točit kolem sportu, ani kolem hnědookého kluka, jenž se možná příliš bojí ji milovat.... celý text

Literatura světová Erotika Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Baronet

The Year We Fell Down , 2014

martina1797
04.04.2021 4 z 5

Nebylo to špatné, kniha se čte dobře. Jen místy pro mě trošku nepravděpodobné. Ale jako oddechové čtení, proč ne.

luzajickova
31.03.2021 5 z 5

Kniha mě opravdu nadchla a přirostla k srdci proto mám v plánu pořídit i v papírové verzi.. Opravdu jsem se hodně nasmála hlavně Hartleymu jelikož on nezná slovo stud jak stále rýpal do Corey a stále s ní chtěl probírat soukromé a intimní záležitosti.. Ale i tak líbilo se mi jaký oni dva měli k sobě vztah už od začátku on byl normální kluk ona též normální holka.. jak se podporovali navzájem i když to Corey neměla snadné kvůli úrazu který se jí stal... Hartley jí nikdy neodehnal ani ona jeho a to se mi na tom líbilo žádná zápletka že by se nějak od sebe oddělili vůbec neexistovalo.. Stacia mi nebyla sympatická už od začátku bylo to jen rozmazlená a tak trochu bych řekla manipulativní mrcha i když zas tak zákeřná nebyla to musím uznat čekala jsem že bude horší ale i tak neměla jsem jí ráda hlavně to její kvílení a dělala si z Hartleyho poskoka.. Trošku mi teda vadilo jak dlouho Hartleymu trvalo než se se Stacii rozešel.. Maminka Adama (Hartleyho) byla úžasná i když tam byla jen na chvíli i tak jsem si jí moc oblibila to samé jsem měla ráda Danu - spolubydlíci Corey.. Rodiče Corey i jejího bráchu (líbilo se mi jak přijal vztah Hatleyho a Corey).. a mohla bych tu vyjménovávat všechny protože jsem si oblíbila dá se říct opravdu každého..♥♥♥

etell
31.03.2021 5 z 5

Skvelá! V úvode knihy som bola skeptická, taká vážna téma, ale Sarina to zvládla. S úplnou ľahkosťou popísala aj nie práve najpríjemnejšie chvíle v živote človeka s postihnutím. Čakala som úplne iný príbeh, ale nie som sklamaná, skôr naopak. Na mnohé veci sa opäť pozerám ináč. Kto chce veľa romantiky, príjemný oddych, nech určite siahne po tejto knihe.

ivetapl
28.03.2021 5 z 5

Tohle bylo dokonalé. Bože, fakt jsem se zamilovala. Už aby vyšel další díly potřebuji svoji další dávku

Kukicka
28.03.2021 3 z 5

70% knihy, jak se rodilo jejich pratelstvi me bavilo moc. Neni zase tolik spisovatelek, ktere oplyvaji takovou lehkosti psani, jako Sarina, kdy si vse predstavujete, vse krasne plyne a Vam se zda, ze jste soucasti samotneho prihehu a vse se vam odehrava pred ocima. Tomu opravdu rikam spisovatelsky dar. Jina vec je ale samotny priheh. Nejak jsem uplne nepobrala ten prechod z pratelstvi na Miluji te. Ten duvod proc vlastne zacal chodit se svoji pritelkyni a ve vztahu setrvaval byl take pritazeny za vlasy. Celkove ten konec mi prijde nedotazeny

oresvo
25.03.2021 3 z 5

Tohle byl spis lepší průměr. Chyběla mi nějaká hlubší zápletka .
Místy byla kniha vtipná , četlo se dobře ale po přečtení tam nebylo to nadšení .
Chyběly mi nějaké zvraty, napětí.
Příběh byl trochu prázdný. I když jsem se místy bavila.

Celkově proste lepší průměr.

petulkapeta
23.03.2021 5 z 5

Líbilo se mi,že to Corey nevzdala a i po tom co se jí stalo zila naplno dal i když popravdě libil by se mi pribeh o ženském hokeji..a Adam,bylo skvělé ze ji pomohl i když vlastně ani nechtela a vlastně si pomohly sami navzájem a z přátelství se stala laska...

Anna195
16.03.2021 3 z 5

Zatiaľ som na novinku čítala samé pozitívne recenzie, ale na mňa, až tak nezapôsobila. Veľmi som sa tešila na knihu, keďže príbehy z vysokoškolského a hokejového prostredia zbožňujem, no pre mňa to bolo sklamanie. Neviem či som mala prehnané očakávania, ale ja som od príbehu čakala viac. Napriek tomu sa kniha rýchlo číta a v priebehu jedného dňa sa dá celá zvládnuť.

Ale poďme k postavám. Príbeh rozprávajú obe hlavné postavy: Corey a Adam Hartley. Hlavná hrdinka Corey mi sadla, síce to mala všetko ťažké najmä kvôli tomu, čím všetkým si musela prejsť. Obdivovala som na nej, že napriek tomu sa nevzdávala a bola statočná a silná. Chaválim autorku, čo sa týka Corey pre mňa bol jej osud dosť zaujímavý. Problém som mala ale s mužskou postavou, pretože mne Adam Hartley nesadol. Na začiatku bol vtipný, milý, no neskôr, keď príbeh viac pokročil mi jeho správanie voči Corey prišlo detinské a sebecké.Veľmi často som nad nad jeho správaním pretáčala oči. Keď sa ku koncu spamätal, aj tak som mu to nedokázala stopercentne uveriť.

Tento typ príbehu od priateľstva k láske, plný humoru a doťahovania mám rada, ale mne tu stále čosi chýbalo, čím by ma celá kniha viac oslovila. Miestami ma príbeh už aj dosť nudil a čakala som, že tam jedna postava zamieša karty omnoho viac, ale dúfala som márne. Síce musím uznať záverečné kapitoly sa mi páčili a tu sa aj Hartley ukázal v lepšom svetle.

Vedľajšie postavy ma veľmi bavili a najmä spolubývajúca Dana a Bridger, o ktorom sa dozvieme pár informácií, ktoré boli zaujímavé. Na jeho príbeh sa už teším a dúfam, že ma viac osloví.

Príbeh radím medzi oddychovky, bez nejakej veľkej zápletky.

petusska01
16.03.2021 5 z 5

Príbeh nesklamal! Je to taká jednoduchšia kniha, veľmi rýchlo sa číta a až na tie dojemné osudy postáv tam nie sú dramatické zápletky ako to býva v iných príbehoch (za každú cenu ešte ich ešte rozdeliť a pod.) takže mi príbeh plynul veľmi ľahko a príjemne, vtiahol ma do deja. Obe postavy sú úžasné! Opäť majú aj skvelých kamarátov, takže sa teším aj na ďalšie časti. Odporúčam.

Raislin
15.03.2021 5 z 5

Příběh dojemný. Hlavní hrdinové moc fajn. Kniha mě rozhodně nezklamala. Četla jsem jedním dechem a obětovala několik hodin spánku. Nešlo se od ní odtrhnout. Stojí za přečtení.

knihomolkaJani
14.03.2021 4 z 5

Jak již bylo mnohokrát zmíněno, nic velkého zde nečekejte. Je to milá romantická knížka o opravdovém přátelství, odvaze, životních pádech a výzvách, ale najdeme zde i trochu té lásky. Pomalá romantická kniha u které si odpočinete (jen jí musíte dát šanci).

lusitta05
14.03.2021 3 z 5

No jasné,je to ľahké čítanie,bez nejakej veľkej drámy,ale bolo to také milé. Mladé baby musia Hartleyho úplne žrať. Čo dodať,aj mňa dostal. A Corey bola tiež také milé dievča.

Alieen
10.03.2021 3 z 5

Z lásky k autorce dávám o hvězdičku víc. Příběh byl milý, sladký, jen tomu možná něco chybělo. Asi ta druhá autorka :-)

Mikuše-Ivet
09.03.2021 3 z 5

Na knihu jsem se hrozně moc těšila, ale popravdě čekala jsem víc. Četla se dobře, ale do šťastného konce se dostali až moc snadno.

Kiuska
09.03.2021 4 z 5

Záleží hodně na tom, co od knihy očekáváte. Pokud chcete pohodové, vtipné čtení o přátelství, lásce, s žádnou velkou zápletkou, tak jste sáhli po správné knize. Postavy si zamilujete už hned po prvních stránkách. Carey má těžký život, ale je to velká bojovnice, která neztrácí smysl pro humor a ví, jak je přátelství důležité. Hartley je opět docela kluk snů a málokterá by se do něj nezamilovala, jeho postoj k životu a humor je mi neskutečně blízký. Takže postavy mi neskutečně sedly a já jen hltala, jak to s nimi bude. Jejich seznámení bylo tak přirozené, obyčejné a pohodové, stejně tak jejich rychle spřátelení. To jak spolu trávili čas a mluvili (zvlášť na začátku) jsem si neskutečně užívala. Jde jednoduše o to, jak plyne život na vysoké s kamarády. Toto je super ukázka, jak se z přátelství stává láska a postup je tu opravdu pomalý. I zde by byl možná fajn nějaký zvrat, nějaké to menší drama, ale bohužel žádné nepřichází. Takže čtivé to je, je to krásné čtení, vztah postav je prostě neskutečný, ale dál se tam nic moc neděje. Mně se to ale líbilo!

Jeninas
07.03.2021 5 z 5

"Zapadla do svého pokoje, aby si protrpěla módní krizi."
"Všechno děláme pozpátku, Callahanová."
Zbožňuji Sarinu! Série je na půli cesty mezi young a new adult. Na první díl jsem se těšila díky třetímu, kde je Hartley moc fajn a má to v hlavě srovnaný. Na počátku své knihy je vtipný, kamarádský a k pomilování. Po návratu Stacii se projeví jistá vnitřní krize, která ho drží zpátky, to už mu ovšem držíte palce, aby se tomu postavil a rozhodl se správně. Operaci OZANAH jsem mu přála. Corey si občas zoufá, ale je to bojovnice, i jí jistě budete fandit, aby to úmorné čekání stálo za to, a nakonec se spokojeně usmívat. Přečtěte si to. Alespoň na chvíli si uvědomíte, že každý má ohromné štěstí v něčem jiném. Někdo v tom, že má dvě zdravé nohy. Někdo zase v tom, že má vedle sebe člověka, který ho má bezvýhradně rád. Alespoň malý kousek štěstí ale máme všichni.

barca8336
07.03.2021 3 z 5

Četla jsem a četla a pořád čekala, že něco přijde, nějaké drama nebo akce....a on už byl konec. Příběh se celkem táhnul, nic se tam pořádného nedělo. Bohužel veliké zklamání pro mě. Ale když není zrovna co číst, tak proč ne no....

jani.ruzicko
07.03.2021 5 z 5

Všechno krásné jednou skončí a tak mi je líto, že tady nastal ten konec tak rychle. ❤

Krásný příběh o síle, porozumění, lásce i přátelství, o tom, že není nutné hledat dokonalost, abyste byli v životě spokojení a milovaní. Doporučuji všemi 20ti =)

A moc se těším na příběh Bridgera ❤

kuska
06.03.2021 4 z 5

Bylo to krásné, sladké, dobře se to četlo, ale zkrátka knihy, které napsala s Elle mají pro mě větší říz. Přesto nemůžu říct že by mě tato kniha nebavila. Je to prostě úroveň na kterou jsme od Sariny Bowen zvyklí a hlavně figuruje tam hokej a to je top.

maafa
06.03.2021 4 z 5

Tuto autorku jsem si oblíbila z tvorby autorského dua s Elle Kennedy, takže jsem byla zvědavá na její samostatnou tvorbu. A rozhodně nejsem zklamaná. Jediné, co nechápu, že je to zařazeno v žánru pro ženy, a v erotice. Já to vidím spíš jako dívčí románek, lehce okořeněný erotikou. Ale to, prosím, není vůbec nic špatného. Byl to velmi milý příběh dvou zajímavých, sympatických lidí, co hezky plynul, a moc pěkně skončil. Nechyběl ani humor, dojetí, prostě vše, co má dívčí románek mít. A ani mi není blbé, že se mi to líbilo, i když jsem sama ve věku, kdy jedno mé dítě už je také vysokoškolák. No a:) ?

sport romantika lední hokej tělesné postižení zranění

Sarina Bowen
americká
2018  85%Hodnej kluk
2019  89%On
2018  87%Zůstaň
2019  91%My
2021  89%Přísně tajné

Kniha Když jsme se poznali je v