Karanténa

Karanténa https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444860/bmid_karantena-aQb-444860.jpeg 3 636 198

Thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Londýn, epicentrum celosvětové pandemie, je kompletně izolovaný. V ulicích bují násilí a občanské nepokoje. Na dodržování zákazu vycházení dohlíží armáda. Před smrtícím virem, který si vyžádal tisíce obětí, není nikdo v bezpečí. Na staveništi, kde má vyrůst nouzová nemocnice, najdou dělníci tašku s kostmi zavražděného dítěte. Nemilosrdný vrah se volně pohybuje po městě, odhodlaný udělat cokoli, aby policii zabránil vypátrat, komu kosti patřily. Inspektor Jack MacNeil, který odpočítává poslední hodiny u sboru londýnské Metropolitní policie, musí až do poslední chvíle vést vyšetřování. Jeho kariéra je v troskách, manželství rozvrácené a virus zasáhne i jeho vlastní rodinu. Co ho zastaví dřív? Virus, nebo vrazi?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Host

Lockdown , 2020

DK197
09.04.2024 3 z 5

E-KNIHA: Zprvu jsem byla nadšená nápadem napsat kriminálku z doby pandemie. I postavy jsou sympatické. Moje tříhvězdičkové hodnocení ale vychází z jednoduchého faktu, že pokud mám důvod pandemie zakomponovat do knihy, napadnou mě okamžitě dva nejzákladnější. A bohužel autor s ničím zajímavějším také nepřišel. Takže to velké závěrečné odhalení mě nechalo chladnou. Jiným čtenářům pro změnu vadila reálnost osudu jedné z postav. Inu, nejsem odborník, abych odhadla, na kolik je to reálné, to nechám na jiných, ale mě osobně celá ta zápletka kolem ní bavila a přišla mi originální. Ale vezmu-li knihu jako celek, také jsem si z ní na zadek nesedla. Doporučuji hlavně těm, kteří žádnou knihu s tématem pandemie nebo jiné ne až tak rozšířené nebezpečné nákazy ještě nečetli. Nebo těm, kteří mezi detektivkami hledají nějakou s originálnějším prostředím.

Johncze
22.02.2024 3 z 5

Bohužel jeden z nejslabších počinů Maye. Jazykově tomu chybí vzletnost a ta krásná popisnost, na kterou jsme zvyklí. Vyobrazení Londýna v době pandemie je nicméně super a dobře podchyceno. Příběh je dost jednoduchý a nijak moc nepřekvapí, ač teda místy může člověk jenom kroutit hlavou nad chováním postav a toho, co se na stránkách děje, podobně jako u autorova "Zachraň mě". Na druhou stranu je tempo dost svižné a dobře se to čte. Takže jako oddechovka a rychlovka do čtenářské výzvy to funguje.

janina66
24.10.2023 3 z 5

50% max.
Psal to vůbec Peter May???? jednu * přidávám za autora.
Téma knihy vcelku zajímavé i aktuální, ale bohužel děj pokulhával.
Knihu jsem vyslechla audio. Raději si znovu přečtu sérii z hebridských ostrovů.

Hedunie
26.09.2023 5 z 5

Knihu jsem měla "do ucha" a poslouchala se velmi dobře. Vzhledem k tomu, že tuto formu "čtení" používám zejména na usnutí, tak jsem dlouho váhala. Přeci jen téma není zrovna uspávací. Ale nelituji. Sluchátko jsem sebou tahala všude, kde to i jen trošku šlo. Podobnost s pandemií, které jsme byli nejen svědky, ale i účastníky, má příběh úplně jinou váhu. Podobnost s vývojem, opatřeními, chováním postav, no chvilkami až mrazilo. A odborné vysvětlení pro laiky, jak to s těmi mutacemi vlastně je... Tak ač mám Maye zařazeného ve škatulce drsňáků, tak sáhnu po dalších.

Stepanka897
22.05.2023 2 z 5

May mě velice nadchnul svojí severskou sagou, úplně jiný styl než třeba Nesbo. Na Karanténu jsem se tedy moc těšila, přečetla za pár hodin, děj rychle ubíhá, napětí ale zároveň na Maye velké zklamání. Aktuální téma, ale celé mi to přišlo spíš jak špatný americký film. Konec úplně hrozný - takové prozření záporáka.

Luigi1
21.05.2023 4 z 5

Napínavé místy až děsivé čtení

Biba_with_Book
26.03.2023 1 z 5

Na tohle jsem se celkem tesila vzhledem k minulym udalostem, ktere zasahly cely svet, ale jsem dost zklamana. Do jednotlivych postav jsem se vubec nedokazala vzit; ac se autor snazi postavu detektiva vykreslit velice charismaticky, vubec na me tak nepusobil.
Pandemie mi tam celkove prisla takova okrajova, upozadena..nazev "Karantena" mi prijde dost zavadejici..spis mi prislo, ze se autor pokousi o beckovy horor (ten konec mi prisel fakt laciny). A taky me dost iritovaly ty popisy ulic jakmile se nekdo nekam hnul.

Za me opravdu hodne nepovedene.

E_Lan
19.03.2023 4 z 5

Podle mě klasická "Májovka" v dost netradičním prostředí, protože doposavad jsem četl jen detektivní knihy ze současnosti a ne ve smyšlené situaci ve světě. Byť dost vizionářské:-) Postavy děsivé i uvěřitelné, konec malinko přitažený za vlasy jak z pořádného amerického bijáku, ale přesto jsem se výborně bavil!

terimila
20.02.2023 2 z 5

Na Maye velká slabota. Nechápu, jak může někdo, kdo napíše dokonalosti jako série z ostrova Lewis, potom tvořit takovéhle podivnosti bez špetky uvěřitelnosti a psychologie postav. Celé to bylo jaksi ploché, hlavní hrdina sice něco prožíval, ale přenos na čtenáře nefungoval. Nejlepší a nejvěrnější psychologii v celé knížce má KOČKA zavražděné paní. Asi i proto mi z celé knihy nakonec nejvíc záleželo na tom, jestli ji najdou včas. Což je v knize, kde umírá jeden za druhým, včetně dětí, dost absurdní a něco to o ní vypovídá.
Strašně mi to připomínalo nedávno čteného Muže bez tváře, ale tam jsem to přičítala tomu, že to je starší dílo z Mayových začátků. Tohle už omluvu nemá. Jedinými plusy byla obstojná čtivost a strhující prostředí, jehož demoverzi jsme si nedávno zažili. Z toho mrazilo a pořád jsem si říkala "dopr..., ještě jsme z toho vyvázli lacino".
Mohla to bejt tříhvězdičková thrillerodetektivka s obyčejným námětem a skvělým prostředím a čtivostí.... ale ten konec s Pinkiem to srazil na podprůměr. Naprosto uhozená, samoúčelná a děsně laciná snaha šokovat. A úplnej závěr... tykráso. May by měl dostat doživotní zákaz používání postav nájemnejch vrahů ve svejch knihách. Celý to na mě nakonec působí dojmem, že May měl rozpracovanou šuplíkovku v zajímavejch kulisách, no a když přišla odpovídající situace, musel to během pár dní dokončit a došil to zatraceně horkou jehlou. Škoda, no.

Brynn
01.02.2023 1 z 5

Pro mne nejméně čtivá kniha tohoto autora.

Rolada88
30.01.2023 5 z 5

Zaráží mě že kniha má tak nízké hodnocení za mě to byla bomba. Bylo to akční mělo to šťávu příběh o dětských kostech až běhal mráz po zádech. Cca 350 stránek = cca 12 hodin akce
Za mě 100% četlo se to jedním dechem super čtení

dlabikk
11.01.2023 2 z 5

Nebavilo mne to. Dočetla jsem jen proto, že mám Maye ráda. Bohužel to ale na jeho Skálu prostě nemá. Ač se mi námět zdál v dnešní době velmi zajímavým, tak mne zklamal.

Hatshepsut
31.12.2022 3 z 5

Londýn, epidemie, nalezené kosti mrtvého dítěte, detektiv, který končí u Policie a jeho poslední případ, na který mu zbývá jen několik hodin. Závěr tak nějak useklý. Snad kdyby příběh nepůsobil napsaný jak z rychlíku, měl by větší potencionál.

Jack Bauer
09.12.2022 5 z 5

Peter May je výborný vypravěč, jelikož mě kniha chytla hned od záčátku a nepustila, bez jedinného hluchého místa, Je to moje první kniha totohoto autora a rozhodně se vrhnu na další.
Detektivní příběh ( nebo také průvodce po Londýně) v době pandemie, velmi čtivý a barvitě vylíčený, hltal jsem každou stránku, jen ten konec s Pinkiem byl hodně přitažený za vlasy za který bych nejraději ubral pět hvězdiček, ale poslední věta vše zas uvedla do normálu.

petrzel
02.11.2022 5 z 5

Velmi zvláštní a zajímavá kniha co vše se dá stihnout za pár hodin.

Čtenářka73
02.08.2022 3 z 5

Tahle knížka mě zaujala obálkou - thriller, který předpověděl celosvětovou pandemii. Téma tedy opravdu zajímavé, děj celkem taky, ale ten konec?! Pro mě velké zklamání. Mrzí mě, když autor poměrně reálný příběh ve finále shodí nějakým nezničitelným superhrdinou, případně superpadouchem. Moje první a asi i poslední knížka od Petera Maye.

Kopretinka784
07.07.2022 4 z 5

V knihovně jsem tuto knihu dlouho držela v rukách a zvažovala, jestli se do tohoto tématu chci pustit. Kdyby to nebyla "mayovka", asi by zůstala ležet v knihovně. Před několika roky bych ji zařadila do oddělení scifi. Dnes už ne. Nebýt okolností s nákazou, tak to pro mě nebyl zas tak napínavý detektivní příběh, jako jsem od Maye zvyklá. Přesto mě autor nezklamal.

mispul_vispul
21.06.2022 3 z 5

Nebylo to špatné, knihu jsem “vdechla” celkem rychle, ale něco mi chybělo, abych hltala každé písmenko. Nestačila jsem si nijak někoho oblíbit, takový plochý příběh. Konec za mě dost odfláknutý.

kikies
28.04.2022 4 z 5

Asi bych nedala tolik hvězdiček, nebýt našich nedávných zkušeností s pandemií, kvůli tomu ve mně při čtení pořádně zatrnulo.... takže kniha přišla v pravou chvíli (minimálně z pohledu propagace a prodejnosti). Bylo tam dost míst, které byly dost neuvěřitelné a člověku díky nim povylezlo obočí o pár centimetrů výš, ale jinak hodnotím kladně - hlavní postavy, ponuré prostředí, neustálé nebezpečí a v neposlední řadě i ta paralela s aktuálním děním.. dodává to čtení šťávu, ne že ne. :-)

daPhytCZ
10.04.2022 4 z 5

Detektivní příběh ze světa ochromeného pandemií. Autorovi se podařilo fantasticky vykreslit atmosféru Londýna, jednotlivých postav a jejich chování. Pomalejší začátek kompenzuje strhující finále.