Vraní oko

Vraní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512451/bmid_vrani-oko-kNa-512451.jpeg 5 1136 277

Josef Bergman série

< 8. díl

Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.... celý text

čef
27.05.2023 5 z 5

Velmi dobrá detektivka. Události můžeme sledovat lineárně, zbavené balastu přílišných slov a nezajímavých událostí. Zápletka super, ornitologie jako chutný přídavek. Postav tak akorát, ve jménech se tedy můžete těžko zamotat jako někdy i jinde. Kniha mi tedy vyhovuje po všech stránkách a vidím, že nejsem sám.

Jessica007
25.05.2023 5 z 5

Výborná kniha od mojí velmi oblíbené české autorky (aktuálně asi nejoblíbenější). Čtu od ní všechny knihy, takže na tuto jsem čekala a těšila se. A zklamaná jsem tedy rozhodně nebyla. Knížka se mi moc líbila, hezky se četla, líbilo se mi i umístění děje na jižní Moravu do krásné přírody, téma ornitologie a mokřadů bylo také skvělé, v neposlední řadě fajn Josef Bergman, prostě líbilo se mi vše. Určitě doporučuji.

prochajda
24.05.2023 5 z 5

Prostě, výborná kniha, tak moc dobře napsaná, že se četla jedním dechem. Mohu jen doporučit. Těším se na další díl této série.

Ivana11
24.05.2023 5 z 5

Opět výborné.

simona g.
22.05.2023 5 z 5

Klevisová a Bergman série mě prostě baví. Pohodové a lehce napínavé čtení, jako u všech předchozích knih této série. Nemohla jsem tedy vynechat ani tuhle knihu a ještě že :). Bavila, líbila se, fajn se četla. Spokojenost, doporučuji.

lenikhor
22.05.2023 5 z 5

Opět pohodové, lehce napínavé čtení. Už je to 8. díl ze série s detektivem Bergmanem, ale pořád je to psáno uvěřitelně. Když jsem se dočetla, že se děj bude odehrávat v jihomoravských mokřadech a bude o ptačí rezervaci, tak se mi prostředí zdálo pro mě nezajímavé. Nakonec jsem se ale dozvěděla zajímavosti z ptačí i rostlinné říše a nebyla jsem z výběru prostředí zklamaná, ba naopak.

katlouc.ha
22.05.2023 5 z 5

Letos jsem vzala Svět knihy opět útokem. Na besedu s paní Klevisovou jsem se už těšila a autorka mě jako vždy nezklamala. Další Bergmanův případ, který mě velice bavil.

ArwenAragorn
21.05.2023 5 z 5

81%

Autorka opět nezklamala. Děj se tentokrát odehrává v pro mě blízké lokalitě. A je to zase o obyčejných lidech, jejich tajemstvích, trápeních, lžích, touhách. A všechno se tady točí kolem ptačí rezervace vznikající v místních mokřadech. Povídání o ní mě taky bavilo. A až ke konci zjistíte, proč má knížka takový název.
Ráda doporučím.

desert.fox
20.05.2023 5 z 5

Detektivka o lidech. Ne o postavách, nezranitelných, nesmrtelných, výjimečných, ale prostě o lidech.

Makůvka
20.05.2023 5 z 5

Je to pár let, co jsem četla jednu knížku z této série a nějak mě neoslovila, tak jsem další už nezkoušela. Jenže díky databázi jsem stále narážela na novinku Vraní oko a hodnocení bylo také vysoké, tak jsem si řekla, že to zkusím.
A byla jsem nadšená. Krásná, čtivá detektivka z českého prostředí. Vše klidně plynulo, příběh logicky vymyšlený, čtenář se v ději ani v postavách neztrácel. Detektiv praktiký a sympaťák. Prostředí děje se odehrává v pěkném moravském kraji a popis přírody a ptactva do toho krásně zapadal.
Moc se mi knížka líbila a určitě si přečtu předchozí díly a budu se těšit na další pokračování.

Lucciella_L
20.05.2023 5 z 5

Klevisová zkrátka nezklame. Děj je příjemný a čtivý, zasazený do mě blízké lokality, čímž kniha nabyla ještě více na atraktivitě. Líbí se mi, že vraha neodhalím hned. Za mě super

Pavlnka
19.05.2023 5 z 5

Miluji Klevisovou, příjemné a napínavé čtení se skvělým hlavním hrdinou.

PetK
18.05.2023 4 z 5

Opět standardně skvělá Klevisová, teď ještě navíc skoro u nás doma. :-) Její detektivky mají jakousi klidnou, konejšivou atmosféru, což je docela nezvyklé spojení. Tahle série mě baví.

jitka7326
18.05.2023 5 z 5

Neměla.jsem očekávání a knížka milé překvapila.milý bonus byly popisy přírody, hlavně ptáků

ddkk
18.05.2023 5 z 5

Výborná detektivka, kterou jsem nemohla odložit. Navíc se tentokrát odehrává v kraji, který dobře znám. Michaela Klevisová se nepopíratelně propsala do první ligy české detektivní literatury, protože - alespoň pro mne - každá její další kniha je zatím jen lepší a lepší...

Bylo to napínavé, řešení docela nečekané a bylo to navíc takové "naše" v tom nejlepším slova smyslu.

Doporučuji.

Ulala
16.05.2023 5 z 5

V "chatové osadě u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc", rozvíjí autorka příběh bývalých spolužáků. To se však dozvíme až na konci příběhu. Na začátku je krásný popis přírody, milovníci ptáků a nová ptačí rezervace, "babka kořenářka" a její blog o bylinkách, bohatá rodina sochaře, který zřizuje nové mokřady a chudá fotografka, která to celé spojuje. Takové poklidné okolí, kde však dojde ke dvěma vraždám, které navazují na dřívější z okolí Prahy.
Na styl autorky jsem si zvykla a líbí se mi. Budu se těšit na další pokračování klasických detektivek s JB a jsem zvědavá do které části naši vlasti jej autorka zavede.

dlabikk
16.05.2023 2 z 5

Půjdu proti proudu, mně se to nelíbilo. Do doby určitého nálezu jsem se nudila, poté se příběh celkem rozjel, ale do děje už mě to nevtáhlo.

kasavubu
15.05.2023 4 z 5

Další fajn pokračování mé oblíbené série. Tentokrát byl můj tip na vraha správný a uhodla jsem ho hned skoro na začátku. To se mi u autorky moc často nestává.

rumova_kulicka
15.05.2023 4 z 5

Skvěle zpracovaná detektivka jako vždy! Téma sledování ptáků je mi hodně blízké, takže mě to potěšilo. Jen pro mě všechny postavy byly hrozně nesympatické, bohužel.

Hanouch072
15.05.2023 5 z 5

Super knížka! Začátek vypadá jako obyčejný román..ale pak, je to vražda, není to vražda? Podezříváte kohokoliv a stále se objevují další indicie, kdo by to mohl být.. Vraní oko můžu jenom doporučit.