Vraní oko

Vraní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512451/bmid_vrani-oko-kNa-512451.jpeg 5 1114 271

Josef Bergman série

< 8. díl

Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.... celý text

Modrina
28.03.2023 5 z 5

Tohle zase bylo vyloženě pochutnání. Velmi pěkně napsaný velmi zajímavý příběh. Nic mi nikde nedrhlo, nic mě neiritovalo, všichni jednali naprosto uvěřitelně. Moc pěkné, velmi doporučuji.

berila
28.03.2023 5 z 5

Moje oblíbená spisovatelka opět nezklamala, příběh se mi moc líbil a určitě všem doporučím k přečtení.

SSTknihy
28.03.2023 5 z 5

Číst detektivky Michaely Klevisové, to je jako setkat se se starými známými. Sice jste se chvilku neviděli, ale všechno je, jak má být. Mám ráda, jak autorka vždycky rozehraje jednotlivé vztahové propletence a nastíní možné motivy. Já se pak nechám pěkně vodit jako na provázku a podezřívám postupně úplně všechny :-) Vypadá to zdánlivě docela normálně, ale někde vzadu máte od začátku pocit, že něco je ve skutečnosti hodně špatně a pod povrchem se skrývá zlo. Tenhle nejnovější výlet do mokřadů na jižní Moravě mě opravdu bavil. A mimochodem velmi povedený název!
Poctivá česká detektivka a už teď se těším na další případ!

Annannas
26.03.2023 5 z 5

Moc pěkné, série s Bergmanem je prostě super. doporučuji

Evule *
25.03.2023 5 z 5

Skvělé, já jsem si knihu moc užila, Bergman prostě nemůže zklamat. U této série se mi výborně relaxuje. Už teď se moc těším na jeho další vyšetřování.

Ilona
25.03.2023 5 z 5

Další perlička ve skvělé sérii české detektivky. Nejvíce oceňuji, že v průběhu celého příběhu měníte názor na to, kdo je vlastně pachatel, vše samozřejmě pod taktovkou toho, jak si nás autorka "vodí". Perfektně popsané myšlenkové pochody jednotlivých postav. Jednoduše řečeno - skvělé čtení.

kuruteku
20.03.2023 5 z 5

Klevisová po předešlé knize pochopila, že její čtenáři potřebují Bergmanna jako nestranou pozorovací a komentující osobu zvenčí. Takže už je to zase ten starý dobrý model - venkov, tentokrát s mokřady, ptáky, bylinkami a koňmi, tajemství z minula, které si najde cestu na povrch, a uvěřitelné postavy, které mají různé motivy. A mezi nimi i vrah.

kacaaba
18.03.2023 5 z 5

Zajímavá detektivka, až do poslední kapitoly jsem si nebyla jistá vrahem a to mám ráda.

babicka_amalka
17.03.2023 3 z 5

tak nevím - mívala jsem detektivky s Bergmanem docela ráda, ale poslední tři mě dost zklamaly; série má dle mě sestupnou tendenci v kvalitě a záživnosti;

lalela
13.03.2023 5 z 5

Jak zdánlivě cizí lidi může spojit dávná událost. Chata v chatové osadě, penzion, nákladný dům s koňmi, mokřady a lužní lesy, nádherné prostředí jižní moravy a 3 vraždy. Zajímavý příběh, kdy všechno mohlo být úplně jinak, nebýt vraního oka. Detektivka, která vás nepustí odložit knížku, prostě se musíte dočíst ke konci a pak si přečíst zpověď vraha.

marion111
12.03.2023 5 z 5

Knihy Michaely Klevisové jsou skvělé! Mám ráda Josefa Bergmana, ať už vyšetřuje v zahraničí nebo hledá vraha v malých vesnicích na Moravě a snaží se rozplétat propletené lidské osudy, pitvá stíny z davné minulosti, které ovlivní budoucnost, stejně tak jako i láska, žarlivost a závist.