Vraní oko

Vraní oko https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512451/bmid_vrani-oko-kNa-512451.jpeg 5 1157 1157

Josef Bergman série

< 8. díl

Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.... celý text

Bettyanna
23.07.2023 5 z 5

Velmi dobře se čte, jako vždy.

Valdora
23.07.2023 4 z 5

Autorka nezklamala. Kniha byla čtivá od začátku až do konce. A moc se mi líbily popisy přírody, mokřadů a ptačí louky... Jedna je od nás nedaleko, i s koňmi. Jako by popisovala to místo. Nádherné.

majakmp3
19.07.2023 3 z 5

Tak ti nevím Karle, není to špatné, ale něco zásadního tomu chybí.
Rozhodně nečekejte akční detektivku ve stylu severské krimi. Naopak chválím zasazení do reálií českého venkova a naše, rozuměj tuzemské, vyšetřovací metody, které se spoléhají spíše na poctivou operativní práci v terénu, než na nejmodernější výdobytky vědy a techniky.
Skoro by se chtělo říct, že má kniha pomalý rozjezd, ale to by nebylo přesné, neboť skutečného děje se čtenář dočká až v poslední pětině knihy.
Dle mého soudu se jedná o jednu ze slabších prací mé oblíbené autorky, avšak i přes to jde na poměry naší malé zemičky o dobrou detektivku - hodnotím 70%.

99jana99
19.07.2023 5 z 5

Opět výborná detektivka od paní Klevisové, čte se velmi dobře, opět výborná zápletka a vyřešení.

Delphín
16.07.2023 4 z 5

Další parádní detektivka paní Klevisové.
Je to krapánek něco jiného. Nic to ale nemění na tom, že je to stále hrozně milé čtení.

Leniii

Velmi čtivá detektivka

Jiparis
15.07.2023 5 z 5

Další moc pěkný , propracovaný příběh. Líbí se nevyumělkovaný jazyk, proplétání motivů , odhalování tajemství i lokace. Těším se na další.

VeronikaAug
15.07.2023 5 z 5

Vrani oko se autorce opět moc povedlo, popis krajiny a okolí byl úžasný jako vždy, přicházející léto, mokřady, slunce a vražda na břehu Dyje stranou od civilizace, v pro mě naprosto lákavé krajině, kde bych klidně stravila v létě pár klidných dnů, radši teda na statku u Straussovych než v chatce Evy Tůmové :-D. Mě ty popisky moc baví, proto se mi knížky Michaely Klevisove tak líbí, Josef Bergman je top, zápletka je vždycky poutavá, i teď byla. Vrani oko mělo navždy chránit dávno spící smutný příběh, ale minulost občas vyvrhne svoje tajemstvi, kvůli nimž je člověk schopný i toho nejhoršího, aby ochránil to nejcennější, rodinu. Knížku zase a opět doporučuju a těším se na další Bergmanovku :-)

FlLys
14.07.2023 5 z 5

Skvělé. Autorka umí vše poskládat velmi napínavě, ale zároveň logicky. Nikdo nedělá nic, co by neodpovídalo jeho povaze. Moc se mi líbí její popis přírody a prostředí. A taky, že se v jejich knihách vyskytují ekologická témata... Třeba taková likvidace invazních druhů (například lupiny) by mohlo být také plodné téma ;-)

Mychaela
12.07.2023 5 z 5

Zjistila, že s Míšou a jejími knížkami to mám momentálně jako s životní láskou :D
Po dočtení 8. knížky v sérii už to sice není tak žhavé jako na začátku, kdy jsem za sebou měla její první 2, 3 knížky, už tam není takové to bezmezné nadšení a očarování a fascinace nad tím, jak boží to je, jak čtivé, jak promyšlené a psychologické. ALE, pořád je to hrozně fajn, těšila jsem se na ni, hltala jsem každé slovo, čtení si užívala, rozhodně jsem nebyla zklamaná, ale už je to prostě jen taková ta poklidná spokojenost, jistota a těšení se na další shledání :))

Květ
11.07.2023 5 z 5

Detektivky od Klevisové se pro mě stávají zárukou kvality a Vraní oko není výjimkou. Tentokrát vyšetřovatele Josefa Bergmana práce zavede na jižní Moravu do chatové osady blízko vesnice Ořechová. Autorka umí krásně popsat krajinu i vykreslit jednotlivé postavy, děj odsýpá a je okořeněný sousedskými vztahy. Knížka je napínavá bez přehnané agresivity nebo snahy šokovat, za den přečteno a za plný počet :)

kykyna42
11.07.2023 5 z 5

Tahle spisovatelka nikdy nezklame a potvrzuje pravidlo, že pokud je kvalitní příběh, nemusí v něm být 100 mrtvých a popisování technik mučení , které působí tak, že si někdy kladu otázku ,jestli spisovatel taky není psychopat.
Za mě opět plný počet hvězdiček.

Vlaďkaa4
11.07.2023 5 z 5

Nemůžu než souhlasit, je to detektivka bez zbytečných krutosti. Od ktere se nemuzete odtrhnout a kdy na konci vraha vlastně i trochu chápete.

Val
11.07.2023 5 z 5

Chatová osada u řeky na jižní Moravě, spousta ornitologů, které sem přivádí ideální prostředí pro život ptáků, složité rodinné i sousedské vztahy a vraždy, které mohl spáchat naprosto kdokoliv. Klasická česká detektivka z pera Michaely Klevisové , bez potoků krve a zbytečného násilí. Opět hodně povedené.

veruptackova
11.07.2023 5 z 5

Michaela Klevisová se pro mě po přečtení této knihy stala Agathou Christie moderní doby. Samozřejmě si tuto teorii budu muset potvrdit u dalších knih autorky. Nyní mě nenapadá autor, jehož styl by se Královně zločinu více podobal. Který by perfektně vystavěl zápletku a propletl postavy. Pro někoho možná bude mít tato kniha mít hodně pomalý začátek. Není to detektivka, ve které najdete mrtvolu v první kapitole. Naopak trvá asi 100 stran než k něčemu pořádně dojde a než přijde na scénu vyšetřovatel. A i v tom vidím onu podobnost s klasickými detektivkami.
Vraní oko bude ideální pro ty z vás, kteří nemáte rádi krvavé detektivky, ale naopak vyhledáváte dobře vystavěnou zápletku, hloubku postav a nevadí vám, že jich je možná trochu víc.

Za sebe rozhodně knihu doporučuji. Byla jsem nadšená a hodlám se teď vrhnout na sérii pěkně od začátku.

VevodkyneLinda
10.07.2023 5 z 5

Moje první kniha od paní Klevisové. Tajím dech a nemám slov. Po právu je paní Klevisová nazývána královnou českých detektivek. Moc se těším na její další díla.

ledu
10.07.2023 4 z 5

Čtivá a napínavá detektivka, příjemná prázdninová oddychovka. Knížky M. Klevisové mají vyrovnanou kvalitu.

katka.oo
09.07.2023 5 z 5

Opět perfektní a skvělé čtení od M.Klevisové, autorka opět nezklamala a napsala nám výtečné pokračování detektivek s Josefem Bergmanem, čtivý příběh, líbilo se mi prostředí, kde se děj odehrával, dobře popsané vztahy mezi lidmi, poklidné čtení, nemám nic co bych vytkla a hodnotím na plných 5*.

wooloong
08.07.2023 3 z 5

Tentokrát dost zklamání. Příběh nebyl úplně špatný, ale ta detektivní linka nějak nedržela pohromadě. A vrahovi jsem tu motivaci prostě nevěřila. Autorka umí lépe.

PrinceznaM
06.07.2023 3 z 5

Příběh je zajímavý, nicméně jsem při prvních kapitolách přemýšlela, zda knihu neodložím. Poněkud zdlouhavý úvod nabral na tempu až s příjezdem vyšetřovatele Bergamana, ale ani tak to nestačilo na víc, než slabé 3 hvězdy. Pokud někdo hledá jednoduché detektivní čtení, třeba na léto, proč ne.