Vraní oko

Vraní oko
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512451/bmid_vrani-oko-kNa-512451.jpeg 5 1166 1166

Josef Bergman série

< 8. díl

Vyšetřování zavede kriminalistu Josefa Bergmana do chatové osady u řeky na jižní Moravě, kde lišky dávají dobrou noc. V okolních mokřadech vzniká nová ptačí rezervace, kterou tam ovšem místní nechtějí. Lidé tak mají spoustu důvodů vzájemně se nenávidět. Bergman musí přijít na to, jak vražda podivínského ornitologa souvisí s nedávnou smrtí pražské profesorky. Pravdu znají snad jen ptáci, kteří nerušeně poletují nad hlavami obětí i podezřelých.... celý text

Evule *
25.03.2023 5 z 5

Skvělé, já jsem si knihu moc užila, Bergman prostě nemůže zklamat. U této série se mi výborně relaxuje. Už teď se moc těším na jeho další vyšetřování.

Ilona
25.03.2023 5 z 5

Další perlička ve skvělé sérii české detektivky. Nejvíce oceňuji, že v průběhu celého příběhu měníte názor na to, kdo je vlastně pachatel, vše samozřejmě pod taktovkou toho, jak si nás autorka "vodí". Perfektně popsané myšlenkové pochody jednotlivých postav. Jednoduše řečeno - skvělé čtení.

kuruteku
20.03.2023 5 z 5

Klevisová po předešlé knize pochopila, že její čtenáři potřebují Bergmanna jako nestranou pozorovací a komentující osobu zvenčí. Takže už je to zase ten starý dobrý model - venkov, tentokrát s mokřady, ptáky, bylinkami a koňmi, tajemství z minula, které si najde cestu na povrch, a uvěřitelné postavy, které mají různé motivy. A mezi nimi i vrah.

kacaaba
18.03.2023 5 z 5

Zajímavá detektivka, až do poslední kapitoly jsem si nebyla jistá vrahem a to mám ráda.

babicka_amalka
17.03.2023 3 z 5

tak nevím - mívala jsem detektivky s Bergmanem docela ráda, ale poslední tři mě dost zklamaly; série má dle mě sestupnou tendenci v kvalitě a záživnosti;

lalela
13.03.2023 5 z 5

Jak zdánlivě cizí lidi může spojit dávná událost. Chata v chatové osadě, penzion, nákladný dům s koňmi, mokřady a lužní lesy, nádherné prostředí jižní moravy a 3 vraždy. Zajímavý příběh, kdy všechno mohlo být úplně jinak, nebýt vraního oka. Detektivka, která vás nepustí odložit knížku, prostě se musíte dočíst ke konci a pak si přečíst zpověď vraha.

marion111
12.03.2023 5 z 5

Knihy Michaely Klevisové jsou skvělé! Mám ráda Josefa Bergmana, ať už vyšetřuje v zahraničí nebo hledá vraha v malých vesnicích na Moravě a snaží se rozplétat propletené lidské osudy, pitvá stíny z davné minulosti, které ovlivní budoucnost, stejně tak jako i láska, žarlivost a závist.