Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1838 1838

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

Terka1975
11.10.2020 4 z 5

Zajímavý detektivní příběh, kde jsem vraha vůbec neodhadla. V postavách jsem se trochu ztrácela, i když se mi to obvykle moc nestává. Rozhodně si přečtu i další detektivky i z toho důvodu, ze jsou české.

martina.bella
07.10.2020 5 z 5

Pecka. Vesnice v pohraničí s několika domy je popsaná tak, že to má barvy a vůně. Jako bych tam byla, když kriminalistka Silvie o setmění potkala Hokra se psem za vesnicí. Postavy taky popsané tak živě, jako bych je znala. A ještě ta linie související s odsunem sudetských Němců jako třešnička na dortu. Za mě od autorky jedna z nejlepších.

ArwenAragorn
07.10.2020 4 z 5

Celou plochu snímku zabíral vytetovaný spící dráček. Nemít křídla, tělem by připomínal lišku stočenou v doupěti, zatímco krk s ostny a hlava by klidně mohly patřit leguánovi. Nebylo na něm nic zlověstného, bylo to milé, skoro dojemné stvoření...až na ostré drápy a dva dlouhé, téměř upíří špičáky.

Připadá to jenom mně, že je každá další kniha Michaely Klevisové ještě lepší? Zaujalo mě prostředí, kde se příběh odehrává - malinká vesnička u rakouských hranic. Dozvíme se něco o vysidlování německých obyvatel, je tam jedna vražda, která ale může souviset s vraždou v Praze před 14-ti lety. A lidi, kteří mají svoje tajemství. A co s tím má co dělat vytetovaný dráček?
Já knížku určitě doporučím.

Ivana2342
04.10.2020 2 z 5

Těšila jsem se, ale bohužel mě to moc nebavilo. Děj nemá spád, stále nějaké vztahové lapálie a vysvětlovací pasáže, napětí chybí. Dočetla jsem, abych věděla, jak to dopadlo, ale toto je kniha, kterou posílám dál.

Sonik1974
02.10.2020 5 z 5

Pěkné, moc pěkné. Něco víc než jen detektivka.

Anahk1
02.10.2020 5 z 5

Pro mě moc milé překvapení, čtivé, zajímavé, věrohodné.. první a stopro ne poslední kniha od autorky. Doporučuji!!!

borupet
01.10.2020 5 z 5

Tak tohle je zatím nejlepší z pěti přečtených. Příběh má šmrnc, spád a pěkně se čte. Chytí a nepustí. Moc jsem si autorku oblíbila. Těším se na další.

vekkr
30.09.2020 5 z 5

Autorka drží nastavenou kvalitu,. Má to vše co od detektivky čekáte, udrží vaší pozornost a chcete už vědět, jak to dopadne.

rumova_kulicka
28.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, autorku čtu moc ráda. Ale trochu víc se mi líbila předchozí kniha z Beskyd. Asi srdeční záležitost :-) Každopádně tak jako u předchozích knih oceňuji, že se nejdná o žádné drámo s potoky krve, takže knihu mohu doporučit všem, nejen milovníkům detektivky.

yonda
24.09.2020 3 z 5

Knihy M.Klevisové mám ráda, ale tato se mi zdála trochu slabší. Teprve s nástupem detektiva Bergmana získal příběh větší spád a šmrnc. I tak se podle mě kniha řadí k tomu lepšímu v rámci české detektivky.

martineden
23.09.2020 5 z 5

Čím dál tím víc mě baví tyhle vztahové detektivky. Polosamota, všichni se znaj, přesto se v tak idylickém prostředí pohybuje vrah. A dnes jsem si koupila další knížku od této autorky.

babicka_amalka
21.09.2020 3 z 5

tentokrát mi to přišlo hodně natahované - zkrácení tak o třetinu by tomu dost prospělo; takový standard - neurazí, nenadchne;

PéEm
19.09.2020 5 z 5

Čtivé, originální, přesvědčivé. Určitě sáhnu po dalších knihách autorky.

Aquagirl
19.09.2020 5 z 5

Za mě jedna z nejlepších knížek od paní Klevisové. Začátek byl trochu rozvláčný, ale to je u téhle autorky zvykem a vlastně to ani není na škodu. Příběh mi přišel hodně originální, napínavý až do samého konce. Baví mě ta atmosféra, kterou paní Klevisová umí vytvořit. Tleskám!

Weekjournal
18.09.2020 5 z 5

U autorky mě velmi baví dlouhé úvody a vykreslení prostředí a postav, které samotné vraždě předcházejí. Člověk zprvu ani nemá pocit, že čte detektivku, a pak je napjatý až do samotného konce. Je to bravurní česká detektivka, která je podle mě určená širokému spektru čtenářů, nejen milovníkům detektivních příběhů.

akinomV
18.09.2020 5 z 5

Skvělá detektivka z prostředí malé osamělé vesničky, kde současná vražda může být propojená s minulostí. Opět krásně převyprávěná sonda do života lidí na malé vsi, jejich osudy a přání. Až mi bylo líto, že se na konci nedočtu, jak to s těmi lidmi dopadne dál :-D

hana1070
16.09.2020 5 z 5

Michaelu Klevisovou čtu ráda a detektivka Drak spí se jí hodně povedla. Vražda známé foodblogerky v malé jihočeské vesničce - nitky vedou na všechny strany: sociální sítě, psychické poruchy, dluhy, události z dětství i poválečný odsun Němců. Všichni si tu vidí do talíře a přesto má každý ze zdejších obyvatel nějaké tajemství a aspoň malý motiv...

Jessica007
16.09.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Od autorky jsem už přečetla dost knížek, líbily se mi všechny a tuto řadím k těm nejlepším. Krásné prostředí, popisy postav, moc pěkně napsaná detektivka a jsem z ní opravdu nadšená. Prostě výborná.

hannetonmonde
15.09.2020

Toto byla má první knížka od Michaely Klevisové. Detektivní příběhy mám ráda, většinou čtu klasické severské autory, jejichž kriminální příběhy jsou poměrně drsné a mají rychlý spád. Zpočátku se mi tedy příběh táhl, chybělo větší vzrušení. Když jsem se ale prokousala zhruba do poloviny knížky, příběh mě vtáhl a nakonec jsem byla ráda, že jsem této knížce dala šanci :) Dokonce jsem slyšela, že bude ČT podle této knížky natáčet i seriál, tak to jsem zvědavá!

KatyO
15.09.2020

Od Michaely Klevisové jsem přečetla skoro všechny detektivky a na Drak spí jsem se hodně těšila. Nezklamalo mě to, čte se opět jedním dechem, vyšetřovatel Josef Bergman opět kraloval. Na jih Čech se vrací mladá žena, kterou trápí mezery v minulosti. Ve vesničce o pár obyvatelích trávila kdysi pravidelně s matkou letní prázdniny a pak se něco stalo... A děje se to zas! Kam zmizela její dávná kamarádka a proč se sem jiná naopak vrátila?

Líbí se mi styl psaní a že jsou detektivky trochu jiné - nejdřív se vám vždy představí všechny postavy, potenciální oběti i vrazi a až pak dojde k tragédii a začíná vyšetřování. A vy se ho můžete tak trochu zúčastnit, odhadovat sílu motivu jednotlivých osob apod.

Těším se, až bude podle Klevisové knížek natočený seriál.