Drak spí

Drak spí
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1846 1846

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

gilt
09.09.2020 5 z 5

Skvěle napsané, moc mě to bavilo. Nečekala jsem, že vrah je ten, kdo to nakonec byl..

raty
09.09.2020 5 z 5

Vyšetřování vraždy na malém prostoru zapadlé jihočeské vesničky, spojitost se starým případem, zajímavé postavy, z nichž vrahem může být kdokoli. Já jsem si čtení moc užila.

jana14
08.09.2020 5 z 5

Nemám zatím přečteny všechny detektivky paní Klevisové, ale kniha DRAK SPÍ mě úplně nadchla a hodnotím jako zatím nejlepší. Unavena akčními thrillery , vychutnala jsem si dokonale prostředí malé české vesničky s podivnými sousedskými vztahy a spoustou rodinných tajemství. Kniha mi vůbec nepřipadala pomalá nebo nudná. Motiv k vraždě měl kde kdo a autorka si se mnou pěkně pohrávala. Nezajímal mě jenom vrah, ale osudy všech postav, které autorka skvěle vykresluje. Samota, temný les, blata a rozbořené vesnice po odsunutých Němcích... Já si četbu užívala.

ddkk
08.09.2020 4 z 5

Nebylo to špatné, jen takové ... ospalé. Jakoby se autorka stále točila v kruhu kolem několika rodin a osob spojených životem v zapadlé jihočeské vesnici na hranicích s Rakouskem. Zabývá se jejich životy, plné naplněných a nenaplněných ambicí, frustrací, závistí i dobrou vůlí, jejich vzájemnými vztahy, pocity a emocemi. Nic moc se neděje, i když o zločinech skutečných i domnělých se dovídáme hned na začátku příběhu. Zdá se, že vraždy malou vesnici kupodivu zas tak moc nevzrušují. Všichni si více méně vidí do talíře, a přesto je mezi nimi stále cosi utajeného ...

Další kniha ze série s poklidným sympaťákem Josefem Bergmanem je docela čtivá, ale také trochu nudná. Chyběl mi spád, napětí a překvapení z rozluštění. Michaela Klevisová píše pěkně, ale také zdlouhavě. A docela mě štvalo, že jsem se vlastně až do konce nemohla zorientovat v jednotlivých rodinách a vzájemných vztazích jejich členů. Možná jsem se jen ne úplně soustředila...

bralenka
07.09.2020 5 z 5

Opět výborná kniha, přečetla jsem všechny. Styl psaní M. Klevisové mi vyhovuje. Doporučuji. Krásný požitek z četby.

kneslova
06.09.2020 4 z 5

Jsem překvapena, je to první kniha, co jsem od autorky četla a byla dobrá. Výborná detektivka a nejvíc se mi líbil dokonalý popis pohraniční vesničky

petrarka72
06.09.2020 3 z 5

Čte se sama, ale vrahem může být kdokoliv - a tentokrát to není výhoda, spíš přílišná obecnost. Nicméně některé ne úplně běžné motivy (podoby bipolární poruchy, otázka, kde končí vzájemné ovlivňování a začíná kopírování názorů a životních rozhodnutí, zaniklá vesnice a následky odsunu půlstoletí poté) potěšily.

Chesterton
06.09.2020 5 z 5

Michaela Klevisová se po výletech do Holandska a Norska vrací přes Beskydy do Sudet.
Její příběhy jsou na pomezí detektivního a psychologického románu, ale zápletka nikdy příliš nepokulhává. Její poklidný styl s plastickými konturami lidských povah mi hodně sedí stejně jako popisy prostředí.
V první části uvádí na scénu mnoho celkem nesympatických postav spolu s kontrastem města a malé vesnice, ale děj se rozjíždí a zamotává, nahlížíme různé motivy a pohledy na lidské osudy.....
Taktéž Bergmannova kolegyně Sylvie se vydařila stejně jako jejich pracovní partnerství.
Díky za příjemně přemýšlivé chvíle na jihu Čech. ☀️

pifffka
05.09.2020

Jdu proti proudu. Pro mě asi nejslabší a nejméně čtivá detektivka paní Klevisové.

campanula2
04.09.2020

Čte se dobře, jako všechny její knihy ...

jaromir2255
02.09.2020 5 z 5

Musel jsem to přečíst naráz, opět skvělá detektivka, tentokráte z prostředí jižních Čech

JeduvKnize
01.09.2020 5 z 5

Knihy Klevisové mají všechno, co od (klasických) detektivek očekávám. Postupně odhaluje jednotlivé střípky, sem tam přihodí slepou uličku. Moc se mi líbí její práce s postavami, jejich pohnutky jsou jasné, ale ne čitelné na první dobrou. To vše zasazené do specifického prostředí malé vesnice, kde každý má své tajemství.
Výborné čtení.

Ronny
01.09.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, je to spíše psychologický román než detektivka. Líbilo se mi to, určitě se pustím do další knihy této spisovatelky.

Kerberos
01.09.2020 5 z 5

Bergman s kolegyní Sylvií vyšetřují vraždu v pohraniční vesničce.Sylvie najde spojitost se starou vraždou,která zůstala nevyjasněna.Spojitost je tetování dráčka.Společně se jim podaří případ objasnit.Opět velmi dobré.

ŠárkaStrnadová
01.09.2020 5 z 5

Paráda! Skvěle napsané, výborná čeština, příběh i zápletka.

Manoloma
31.08.2020 5 z 5

Tak tohle byla pecka, napínavá kniha bez potoků krve, ale přesto super detektivka, přečteno za dva večery, vřele doporučuji!

irenafa
31.08.2020 5 z 5

Skvělá, detektivka i společenský román. Ať nám Josef Bergman dlouho vydrží a vyřeší ještě mnoho případů!

LucieT
31.08.2020 5 z 5

Úplně super, pro mě snad nejlepší kniha z celé kriminální série této autorky. Úplně mě mrzelo, když jsem došla na konec, ráda bych četla dál:-)

Renatecka
31.08.2020 5 z 5

Dvěma slovy: Jsme nadšená :-) . Je to moje první knížka od Klevisové, kterou jsem přečetla a moc mě bavila. Určitě si přečtu i předchozí z této skvělé série.

Modrina
30.08.2020 5 z 5

Opět taková poklidná detektivka, ale vrahem mohl být kdokoli. Skvělé. Doufám, že autorka je grafomanka. :)