Drak spí

Drak spí https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/445610/bmid_drak-spi-fPH-445610.png 5 1823 494

Josef Bergman série

"Některá tajemství je lepší zapomenout" V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců.... celý text

chrastova.m
20.11.2020 5 z 5

Já knize nemám, co vytknout :-) pohltila mě hned od začátku a jakýmsi způsobem mě "nutila" číst dál a dál. Je to moje první kniha od této autorky, ale moc se mi líbil styl psaní, její popisování nejen osob, ale i prostředí ve mě vyvolávat živé představy.
Kniha obsahuje pohled na věc z více uhlů od více lidí, zároveň autorka popisuje i jejich život. Je pravda, že osob a jejich osudů je v knize mnoho, avšak ani jednou jsem neměla pocit, že bych se ztratila a nevěděla o koho jde. Vždy u knih oceňuji, že se můžu na věc podívat očima více lidí, pochopit osudy těch, kteří se mohou na začátku jevit jiným způsobem, což tato kniha splnila. I když autorka popisuje osoby, neztrácela jsem linku vyšetřování, jenž bylo pro mě napínavé do poslední chvíle. Děkuji

3nitka
16.11.2020 5 z 5

Túto autorku mám veľmi rada. Príbehy sú zamotané, tak akurát, ľudské osudy sú zaujímavé a uveriteľné.

iveta3689
16.11.2020 4 z 5

Skvěle napsané. Tak akorát propletený děj. Je hodně zamotaný, ale neztrácíme přehled. Vyšetřování probíhá spíš na pozadí, autorka popisuje hlavně vztahy lidí, atmosféru vesnice, ale přesto je kniha velmi napínavá.

Simulinka
15.11.2020 5 z 5

Super příběh, který mě bavil od začátku do konce. Bez pasaží, které bych měla potřebu přeskakovat. Prostředí jihočeské vesnice, což je má srdcová záležitost, příjemný pocit z knihy ještě umocnilo.

Warden
12.11.2020 5 z 5

Knihy Michaely Klevisové se mi do pazourů dostaly vždycky tak nějak náhodou a měly vzestupnou tendenci. Po posledním Sněžném měsíci už jsem šel cíleně, protože se odehrává u nás v Beskydech a nebyl jsem zklamán. Bergmanovi totiž rozhodně víc pasuje české prostředí, než jeho zahraniční výlety.
Když jsem zjistil, že vyšla nová Klevisová a odehrává se v Jižních Čechách neváhal jsem.
Zapadlá vesnice u hranic, chata u rybníka, horké léto, opuštěná náves...dostal jsem sto chutí tam být a hned studoval mapu České Kanady :)
Některým vadí pomalejší rozjezd....nezáživná první třetina atd.
Moc tomu nerozumím.
Žádný pomalý rozjezd nevidím a nudu už vůbec. Vidím skvělé vykreslení místa, postav a charakterů a uvedení do příběhu.
Takže sakum pikum: zatím nejlepší kniha Michaely Klevisové.
Ale tak abych jenom nechvalil :) Bylo tam pár pasáží zbytečně rozvláčných, opisných a roztahaných, ale to je jen taková malá vada na krása téhle výborné české detektivky.
Bravo! Další kniha se mi do pracek už nedostane náhodou. Budu na ni číhat... Až vyjde, drak se opět probudí :)

99jana99
10.11.2020 5 z 5

Zatím nejlepší česká detektivka co jsem četla, od začátku měla spád až po konec. Ani chvíli jsem se nenudila.

Ivana11
09.11.2020 4 z 5

Moje první kniha autorky, můžu říct, že se mi líbila, po drastických krimi to byla příjemná změna, ale trošičku mi tam chybělo nějaké té "šťávy".

genie
07.11.2020 5 z 5

Pro mě je tento díl zatím nejlepší v sérii. První třetina knihy v pohodě, ale s příchodem Bergmana a Sylvie na scénu dostává děj opravdu slušný spád. Jednotlivé charaktery postav velmi "živé", zápletka a vyústění "bavily".

sporran
07.11.2020 4 z 5

Dobrý detektivka, která vtáhne do děje. A to i přesto, že nejsem fanoušek detektivek. Je zasazená do českého prostředí, člověk si to úplně představuje. Jinak se mi líbila souvislost názvu s linií děje.

Welinie
07.11.2020 4 z 5

Opět velmi povedená detektivka. U paní Klevisové jsem si na delší rozjezd pořád úplně nezvykla, a tak odebírám jednu hvězdičku. Jinak jsem s knihou spokojená i při větším množství postav bylo vše přehledné. Každopádně vám příběh dodává naděje, že víte, určitě znáte vraha, ale přitom je vše vlastně úplně jinak. Upřímně se těším na další díl.

berila
03.11.2020 4 z 5

Četla jsem všechny detektivky od autorky a jako vždy jsem spokojená, Je to takové "odpočinutí" od thrillerů. Všem doporučuji.

knihomolkadorfa
02.11.2020 4 z 5

Hodně dobrá detektivka. Skvěle vykreslené postavy, napětí až do samotného konce. Jen mi vadily, jak je zmíněno i v příspěvcích níže, ty přezdívky. Sandy mi tam prostě nepasovala. Určitě doporučuji k přečtení.

majík1
02.11.2020 5 z 5

Výborná a napínavá detektivka.Určitě doporučuji

Lucissia
01.11.2020 5 z 5

Opět výborná detektivka, přesně jakou jsem chtěla. Trošku mi připomínala skvělý seriál Vzteklina, nebo těmi pohledy do minulosti i Vodníka. :-) Kdyby se toho chytl dobrý scénárista a režisér... Opravdu dobrá česká detektivka, už teď si od Ježíška přeji chybějící díly. :-)

Dixinka
01.11.2020 5 z 5

Moc se mi kniha líbila. Autorku teprve objevuji, ale zatím se mi líbí.

Berta099
30.10.2020 3 z 5

Čekala jsem více

Lehrerin
28.10.2020 5 z 5

Další detektivka Michaely Klevisové a moje další nadšené hodnocení. Moc jsem si čtení užila, odreagovala jsem se, při noční "příhodě" v lese tajila dech - prostě prima knížka! Jdu na další "Klevisovou".

Dadulina
28.10.2020 4 z 5

Již klasická spokojenost. Je pravda, že jsem přečetla celou sérii téměř najednou, tak spatřuji nějaké vzorce příběhu, ale kniha pro mě zůstává psychologickou detektivkou se vším všudy.

Greenfingers
27.10.2020 4 z 5

Solidní česká detektivka, kde se sice toho příliš neděje, ale četba přesto rozhodně nenudí. Autorka, tak jako je u ní již zvykem, klade důraz na poměrně detailní popis charakterů jednotlivých aktérů příběhu a motivy jejich konání. Role obou detektivů je tak trochu upozaděna, ale přesto (jak jinak) dospějí zdárně k rozřešení případu. Také mě vadily přezdívky některých postav - v bohem zapomenutém kraji někde u hranic jsou jména Sandy, Tóny, Naty jako "pěst na oko".

MišuleP
26.10.2020 5 z 5

Pekny poutavy pribeh. Do poslednich chvil jsem netusila kdo je vrah.
Libilo se mi, ze v knize bylo i trochu nejakeho deke u vysetrenovach postavach.
Neni to zadny krvak, idealni knizka na pochmurne podzimni vecery.
Doporuciji