Smrtící tajnosti

Smrtící tajnosti https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/401646/bmid_smrtici-tajnosti-43N-401646.jpg 5 2268 570

Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Deadly Secrets , 2018

Aya81
04.06.2019 4 z 5

Detektivní příběh skvělý jako vždy. Jen ten konec, ten konec. Už podruhé mi připadá, že ho Bryndza zbytečně urychlil, usekl, prostě s ohledem na dlouhé předchozí pasáže na mne působí zrychleně. Nemůžu se rozhodnout, jestli toho soukromí Eriky není pro mne v knize už moc, na úkor detektivní zápletky. Na jednu stranu to pomáhá utvořit si vztah s hlavní postavu, na druhou to někdy odvádí pozornost od případu.
Jo, a je zajímavé, že detektivové - ztroskotanci jsou vždycky nejchytřejší. Erika, Hary Hole,... :D

Mateo67
03.06.2019 2 z 5

Velké zklamání. Celou dobu to vypadalo na tři hvězdičky, ale ten konec?! Autor už neví, co by. Zatáhnout do tohoto typu knih takhle povrchně válečné zločince. Naprosto nesmyslně vygradovaný konec. Ale i celkově slabší než předchozí díly - prostě šité horkou jehlou. Možná by to chtělo dát sobě i nám větší časovou mezeru. Dávám dvě a to jen za konečně lidskou Eriku.

veronika3141
03.06.2019 5 z 5

Jako vzdy paradni kniha od Bryndzy,prectena za 3dny,poutavy dej,cetla se sama :)

Šánka
03.06.2019 4 z 5

Jedna věc se Bryndzovým knihám upřít nedá, a to je neskutečná čtivost, to se ale již po několikáté opakuji. Čtenář se v ději neztrácí, vše je takové jednoduché, srozumitelné vyšetřování až do závěru. Zjištěná fakta se vysvětlují a opakují, případ ani tentokrát není nijak složitý, ano, čte se to samo.
Plný počet ale nedám za ten úplný závěr, neuvěřitelné :-) !!! Ale pobavil mě, to se ani jinak říct nedá.

kacaaba
02.06.2019 5 z 5

Další skvělá kniha, doufám, že autor brzy vydá další díl.

Kláraaa20
31.05.2019 5 z 5

Další skvĕlá kniha od Bryndzi, ktérá vás pohltí do děje a pak už se od ní neodtrhnete.

Kate72
29.05.2019 5 z 5

Vlastně jsem nikdy detektivky nečetla. Pak jsem jednou v knihovně narazilala na jednu tzv.Bryndzovku :) a bylo vymalováno. Mám přečtené všechny serie kromě tedy jedné, která je v knihovně zamluvená až do srpna. Ale kdo si počká, ten se dočká:). Takže podle mého nadšení lze usoudit, že tato kniha byla opět skvělá a musím dát, jak jinak než pět hvězdiček.

Havrnka
29.05.2019 5 z 5

Opět vynikající detektivka od pana Bryndzy.

Dopi70
29.05.2019 4 z 5

Předchozí dvě knihy se mi líbily více, ale i tato se četla dobře. Čím mě ale Bryndza šokoval je to, že evidentně předpokládá, že všichni čtenáři čtou jeho knihy v pořadí v jakém je vydal. Nechápu proč ve Smrtících tajnostech se několikrát vrací k případu z předchozí knihy Chladnokrevně, přičemž vyzradí podstatnou část zápletky, i to jak celý případ skončí, včetně jmen všech zúčastněných! Takže tuto knihu nečtěte dříve, než předchozí díl.
Soukromý život Eriky už je taky dost otřepaný, zřejmě Bryndzovi docházejí nápady.
Další jeho knihu si ale asi opět přečtu a budu čekat kdy konečně Erika pomstí smrt svého manžela.

knihomolka78
29.05.2019 4 z 5

Opět velmi povedená kniha, ale život hlavní hrdinky už mě dost nudí, měla by si ho dát konečně trochu do pořádku. Takže za to hvězda dolů.

Morfyk
29.05.2019 5 z 5

Mé hodnocení: nejlepší díl série a už netrpělivě očekávám další

bigben
26.05.2019 5 z 5

Další z případů Eriky Fosterové byl opět povedený a člověk napnutý až do samého závěru. Jediné co, nechtěla bych být jejím kolegou, protože pokaždé to někdo z nich odnese...Mossová, Peterson, manžel:-)

biairicia
24.05.2019 4 z 5

Bryndza píše suprově. Vždy jsou jeho knihy čtivé a je to super autor. Ale tahle kniha mě tak moc neoslovila. Eriky osobní život už je trochu unavující. Příběh byl pro mě na hranici jakési roztahanosti. Ale četlo se to opět pěkně.

Pav
23.05.2019 5 z 5

Opět výborné čtení. SPOILER Holocaust je "vděčné" téma pro hodně autorů, ale za pár let už bude jen námětem historických knih; bohužel.

Štixa
22.05.2019 5 z 5

Suprově napsané, rychle přečtené. Ale byla jsem spokojena zatím s každým případem Eriky Fosterové. Těším se na další případy. :-)

maxx
21.05.2019 5 z 5

Moje první kniha od autora a nezklamala naopak mám potřebu přečíst všechny díly

monte
21.05.2019 5 z 5

Super čtení. Už aby byl další díl

Singid
20.05.2019 4 z 5

Rober Brandza píše skvěle, dobře se čte, strhující děj i přiměřený spád děje. V tomto konkrétním případu jsem si 2x tipla vraha a dvakrát se zmýlila. Konec je velmi překvapivý až bych řekla trochu přitažený za vlasy, což je trochu na škodu...

4xbabča
18.05.2019 5 z 5

Opět super kniha od Roberta Bryndzy. Příběh je zase napínavý od začátku do konce včetně překvapivého závěru. Kniha se výborně čte, téměř jedním dechem a mohu jen doporučit k přečtení.

evka11
18.05.2019 3 z 5

Nic překvapujícího....Podrobněji, jen můj názor, jsem napsala k předposlední knize R. B. (viz O. Wilde by měl radost....)