Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2574 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

andrejci
05.06.2018 5 z 5

Začínám tuhle sérii číst podruhé a je stejně super jak si pamatuji.

june.flower
30.05.2018 5 z 5

První knížní série, kterou jsem četla. I po několika letech mám tuhle sérii doma a nehodlám se jí vzdát.
Co se týče prvního dílu...mám ho nejraději. Pomalu se seznamujete s Willem a se světem hraničářů. Brečela jsem, když tehdy nikdo nechtěl přijmout Willa za svého učně. Seznámení s Cukem je taky má oblíbená část. Co se týče Halta...postava, kterou si naprosto zamilujete.

Didi15
16.05.2018 5 z 5

Fantasy moc nečtu, nicméně kolegyně mi o tom básnila celou noční, dostala jsem nutkání si tedy tuhle sérii také přečíst. Škoda, že jsem to nečetla jako malá holka, bavilo by mě to o trochu více, je to pro mě vše čitelné a jednoduše psané , přesto dávám pět hvězd, příběh je skvělý. A já doufám, že až syn dospěje do věku, kdy ho takové příběhy chytnou, že si to přečtu klidně s ním ještě jednou:)

Chytuš
06.05.2018 5 z 5

Tak tomu říkám parádní čtení pro kluky 9-10 let! Skvělá středověká fantasy plná dobrodružství, napětí, kamarádství, cti, hrdinství... Vše zarámováno nenásilným vedením mladého žáka zkušeným učitelem Haltem, který jakoby mimoděk předává Willovi a potažmo i čtenářům správné hodnoty do života. Myslím, že tady jsme byli nadšení všichni, dokonce jsme se s manželem trochu dohadovali, kdo půjde každý večer předčítat, aby nám nic neuteklo :-)

Liliana2006
07.04.2018 5 z 5

zajímavá kniha líbila se mi ta zápletka. Byla velmi propracovaná no prostě super !!!

hejnini
26.03.2018 5 z 5

Na čtení téhle knihy jsem byla vyloženě natěšená. Nezklamala mě ani omylem. Hledala jsem kvalitní fantasy, a můžu říct, že Hraničářův učeň je dokonalá volba. Je krásně napsaný, a ikdyž jako nezkušený válečník neznám spoustu termínů, je to tam vše popsáno. :) Mohu jen doporučit. :)

Gagarinuvbratr
15.03.2018

Skvelá séria.

brodequin
01.03.2018 4 z 5

Začínám tuto ságu a start je myslím dobrý. Pěkně se to čte a knížka je tak akorát "tlustá", aby se dala přečíst za chvíli. Rozhodně budu pokračovat dále. Nicméně po přečtení Naslouchače a Faji musím říct, že je to o 1 level níže. Děj je občas přeskočen a zrychlen. Ale chápu, že je to psané pro mládež. Předpokládám, že drsné a krvavé scény budou vynechány. S tímto asi budu muset počítat. Přesto se chystám dostat až ke konci, protože mě postavy a jejich osudy zajímají. Příběh zatím velice jednoduchý. Uvidíme, jak se to bude nadále rozvíjet. :-)

memphisz
25.02.2018 4 z 5

Škoda, že jsem se k sérii nedostal, když mi bylo náct. Takhle je děj knihy pro mě předvídatelný, průhledný a tak nějak naivní. Přesto jsem se - zvláště v druhé polovině - přistihl, že příběh napjatě hltám a postavám fandím. Takže literární veledílo to není, ale i tak je zvláštně podmanivé a určitě se pustím i do dalšího dílu.

pipa36
25.01.2018 5 z 5

Knihu jsem dostala jako audiobook - načteno Matoušem Rumlem. Zezačátku jsem byla velmi skeptická a bála se, že kniha bude "neposlouchatelná", ale opak je pravdou - výkon pana Rumla je famózní. A i když knihu samu o sobě hodnotím jako dobrou, díky jeho hlasu dostal příběh úplně novou dimenzi, kterou bych asi prostou četbou neobjevila. Za mě plný počet hvězd, a další 2 bych dala panu Rumlovi :-).

Pohan
11.01.2018 3 z 5

Příjemná oddechovka, s celkem sympatyckými postavy. Bohužel je příběh dost předvídatelný... Ale další díly si určitě přečtu, jako start dobrý...

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Myslím, že je to nejlepší první díl, jaký mohl být. Příběh malého Willa je poutavý a postupné ukazování pravé tváře Halta je je krásné :)

Aaginka
28.12.2017 5 z 5

Úžasná kniha, která mě donutila číst další díly. Mám ráda hlavní postavy.

Skripi
14.12.2017 4 z 5

Trošku slabšia ako jednotka ale stále veľmi pútavá. Vrele odporúčam.

Lumerio
07.12.2017 5 z 5

Tato kniha mě po dlouhé době donutila znovu číst. Výborný příběh a charismatické postavy tomu jen napomáhají. Kniha byla napínavá a plná zvratů. Tuto knihu z celého srdce doporučuji.

Dandy1
23.11.2017 5 z 5

I když nejsem fanoušek fantasy, tuto knihu jsem přečetla za den. Prostě jsem musela vědět jak to dopadne. Určitě si přečtu i další dily. V epilogu mě dostalo poznání, že kniha vznikla pro syna, aby mu dodala sebevědomí při jeho drobné postavě. Protože spousta rodičů si vymýšlí příběhy pro své děti. Ale málokdo to dokáže tak krásně jako John Flanagan.

natikalas21
19.11.2017 5 z 5

Jedna z mojich nejoblíbeněších knih vůbec :)

Schneiderkiller
17.11.2017 5 z 5

Super kniha. Moc jsem si tuto sérii oblíbil.

SarahRoyalAss
16.11.2017 5 z 5

Z knihy jsem nadšená. Je to hodně čtivé a autorův styl psaní hned zaujme.
Stačilo jen pár hodin sem tam letadlem a knihu jsem schroustla za chvilku. :)
Opravdu jsem si oblíbila postavy a také to, že i když je jasné, kdo jsou hlavní postavy, tak je děj popisován i z pohledu ostatních postav.
Prostě, bomba!! :)

tlllk
15.11.2017 4 z 5

Na úvodný diel celkom fajn, tak akurátny počet postáv, správne vyprofilovaných, trochu naivných. Mýslím že cielovka je skôr mladšieho razenia, ale ako audiokniha to na rozptýlenie celkom ušlo.