Rozvaliny Gorlanu

Rozvaliny Gorlanu https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12949/bmid_rozvaliny-gorlanu-ojg-12949.jpg 5 2574 424

Will je na svůj věk malý, ale zato je hbitý a neobyčejně bystrý. Celý život snil o tom, že se stane slavným rytířem jako otec, kterého nikdy nepoznal, ale do bojové školy na hradě Redmontu ho pro malý vzrůst nepřijmou. Místo toho se dostane do učení k Haltovi, tajemnému hraničáři, jehož záhadnou schopnost neviditelně se pohybovat lidé přičítají černé magii. Will se postupně učí používat zbraně hraničáře: luk a šípy, šedozelenou pláštěnku a houževnatého malého ponyho. Ačkoli Will nemá meč ani velkého koně, po kterých tolik toužil, zjistí, že dobrý hraničář je pro království stejně důležitý jako slavný rytíř. A když se s Haltem vydá na nebezpečnou výpravu do pustiny, aby vystopoval děsivé tvory, kteří se chystají zabít krále, zjistí nakonec, že hraničářské zbraně nejsou tak špatné…... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

The Ruins of Gorlan , 2004

Ailee
25.11.2018 5 z 5

Vzpomínám si, jak jsem si Hraničářova učně zamilovala, když jsem ho poprvé kdysi dávno začala číst. Kniha je svižná a čte se prakticky sama. Měsíce tam utíkají jako nic. Postavy jsou krásně vykreslené a ten příběh! ALE! Právě to, jak rychle v Hraničářově učni utíká čas, byl důvod, proč jsem nakonec tehdy celou sérii nedočetla. Hlavní postava Will strašně rychle vyrostl a dospěl a já se s tím tehdy jako malé pískle nedokázala smířit. Tak jsem zvědavá, jak na to budu nahlížet teď! :-)

lenkie
24.11.2018 5 z 5

mooooooc krásné

Haloon
20.11.2018 4 z 5

Přestože jde o zvláštní mix naší historie, fantasie a dokonce prvků typických až pro naši moderní dobu, samotný příběh je jak dělaný pro uchvácení dětských čtenářů.

Miska2001
12.11.2018 5 z 5

Čtení této knihy jsem si velice užila. Obsahuje napětí, ale i zábavu (přesně, jak to v knížkách miluju). Postava Willa mi byla od samého začátku sympatická. Momentálně čtu šestý díl a tato sympatie mě stále neopouští.

ajdam06
07.11.2018

Tato kniha mě velmi zaujala.Je to fantasy kniha spíš pro mladší děti ale i pro ty větší děti.Mě tato kniha zaujala tím že byla velmi napínavá a hezky napsaná. Ale dopuručoval bych jí spíš mladším jedincům

mazda333
03.11.2018 4 z 5

Moc fajn dětská fantasy. Myslím, že pro motivování dětí k četbě je to ideální volba. Pro ty starší to samozřejmě není nic převratného. Já to beru jako příjemnou jednoodpolední oddychovku.

Peta1607
23.10.2018 5 z 5

Další skvělá série, která je velmi zajímavá a dobře se čte. Celou sérii jsem dostala minulý rok k narozeninám, a prvotně jsem nad ní trochu ohrnovala nos. Takže pro mě milé překvapení a těším se na další díly.

Nelly
23.10.2018 3 z 5

Jednohubka, spíše pro mladší čtenáře než jsem já. Pro mne moc jednoduché, pro mého syna, který splňuje věkovou kategorii, to byla velká nuda (prý bez napětí a málo magie) - asi jeden z mála čtenářů, které kniha neoslovila. Já se přesto pustím do dalších dílů, protože toto byl jasně jen úvod...

Steiniglovka
02.10.2018 5 z 5

Poutavé.Krásně napsané. Série Hraničářův učeň má své čestné místo v mé knihovně a ráda si některý z dílu občas otevřu. Mám ráda jednotlivé postavy a celý Flanaganův svět. Vřele doporučuji.

fajka
01.10.2018 5 z 5

Kniha mě velice zaujala. Líbil se mi ten upoutavý příběh. Hlavně jsem si oblíbila hraničáře. Oblíbila jsem si jejich odvahu a další vlastnosti. Ale nejvíc sympatický mi přišel samozřejmě Will. Knihu obdivuji taky tím, že byla hodně napínavá. Líbila se mi třeba ta scéna s těmi kalkary. Konec byl dobře zakončený a myslím si, že se Will dobře rozhodl. Knihu samozřejmě doporučuji.

A.K.A.R.
21.09.2018 5 z 5

Příběh mladého Willa mě okouzlil a velmi jsem srostla s postavou.Will i ostatní mi byli velice sympatický a Halt si ihned získal můj obdiv za své dovednosti stejně jako Will, který ho dokázal snášet.John Flanagen vytvořil úžasný příběh pro děti i dospělé u kterého se nikdy nenudíte.

MalyMedvidekPU
17.09.2018 5 z 5

Příběh se odehrává v lese, na chatě, v sirotčinci a na hradě.
Hlavní postavy jsou: hraničář Will, rytíř Horác, hraničář Halt.
Zápletka spočívá v tom, že armáda Wargalů chce zničit království.
Wargalové jsou primitivní zrůdy které se musí ovládat myslí, protože jsou primitivní. A poslušní, takže si můžete myslet cokoliv a oni to udělají.
V knize se mi nejvíc líbil boj s Wargaly.
Hodnocení: *****

dadako
04.09.2018 5 z 5

Sice je to psáno pro mladší generaci, ale přesto mě čtení uchvátilo.

Etule
28.08.2018 5 z 5

Čteno potřetí v rozmezí několika let a prostě pořád stejná parádička! :)

Pawel973
25.08.2018 5 z 5

na téhle sérii jsem v podstatě vyrostl je opravdu jedinečná a svět který flanagan vytvořil je prostě dokonalý

Micumys06
09.08.2018 5 z 5

Prostě a jednoduše je podle mě tohle jedna z nejlepších knižních sérii co jsem kdy četla (a že už to čtu podruhé). Willa jsem si stejně jako Halta hned oblíbila. Velmi vtipná a zajímavá kniha.
Určitě všem doporučuju si ji přečíst....:)

MartAn1996
25.07.2018 5 z 5

Tak jo. Jedu tuhle knižní sérii už podruhé. A stále všechny knihy miluju ... Neřekla bych, že je celá série přímo pouze pro děti, jenom je autor vysoce optimistický člověk a má rád šťastné konce. Nevyžívá se v popisování bolesti a smrti, což vůbec nevadí. Spíše si zakládá na popisování utváření přátelství. Pokud tedy máte rádi sluníčkové konce a sluníčkové příběhy, doporučuji přečíst. Většina postav je vykreslena pouze s kladnými vlastnostmi a snadno si je všechny zamilujete, speciálně tedy Halta a jeho dokonalý humor.

Matymatyz
13.07.2018

Krásná kniha

jolisek123
17.06.2018 5 z 5

Kolik lidí mi říkalo: „Není tahle kniha spíš pro kluky?” nebo „Opravdu ji chceš číst? Nebude se ti líbit.” a podobné. Mohu s jistotou říct, že nelituji, kniha mi dost připomíná stylem napsání i líčením Pána prstenů, nemohu si pomoct:-) To ovšem není výtka, kniha byla dle mého názoru super a těším se až si půjčím další díly.

Michalski
07.06.2018 3 z 5

Celkem poutavé a v některých aspektech netradiční. Nicméně děj se dal předvídat. Od takto vysoce hodnocené knihy bych očekával intriky a překvapení.