Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56239/bmid_hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 5 1314 112

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Halt's peril , 2010

3David3
10.12.2018 5 z 5

Jsem sice malý kluk, ale už jet přečetl všechny knihy Hraničářův Učen. Knihy se mi moc líbily a vždy mě napínali k prasknutí. Můžu říct, že všechny knihy stojí za přečtení, a že John Flanagan je kouzelník.

Daniel2009
07.12.2018 5 z 5

Nechápu, jak to John Flanagan dělá, ale všechny díly Hraničářova učně určitě stojí za přečtení a nevím, co říct jiného než BOMBA.

kyticka152
31.10.2018 5 z 5

Tak tenhle díl byla neuvěřitelná bomba! Nechápu, jak to John Flanagan dělá, ale já jsem byla napjatá jako proutek a nevěděla, co se kolem mě všechno děje. Obdivuji, že vystavil jednu ze svých postav do takového nebezpečí a jak nenásilně a jednoduše nakonec tuto situaci dokončil. Tento díl rozhodně zapadá do jednoho z mých nejoblíbenějších dílu Hraničářového učně. Začíná na mě doléhat, že konec této série pomalu klepe na dveře. To mě vážně štve. DOPORUČUJI K PŘEČTENÍ!

dadako
20.08.2018 3 z 5

Tento díl mě zklamal. Polovinu knihy se zde řeší něco co je očividné a několik dní trvá než hlavní hrdiny napadne řešení, které se od počátku nabízí. Tato pasáž mě vůbec nebavila a přišla mi nejslabší z celé dosavadní série.

andrejci
23.06.2018 5 z 5

Tenhle díl patří k nejlepším a nejvtipnějších dílům v této sérii. Jednoduše řečeno bomba

Didi15
11.06.2018 5 z 5

Je to prostě skvělé a u tohoto dílu jsem se zatím nejvíc zasmála, opravdu upřímně. Bomba:)

Dominik007
25.04.2018 5 z 5

Kniha Hraničářův učeň-Halt je v nebezpečí je 9. díl ze série Hraničářův učeň a s radostí mohu říci, že se kniha mimořádně povedla. Četl jsem předchozí díly a série mě už pomalu přestávala bavit. Tato kniha mě však přesvědčila, že celá série stojí skutečně za to. V době kdy to nečekáte, vás kniha vtahne do děje,je napínavá a vy zkrátka nemůžete přestat číst. V knize nejsou ilustrace, ale je tak geniálně napsaná, že si vše dokážete představit a udělat si v hlavě obraz o dané situaci. Tento díl knihy Hraničářův učen patří k mým nejoblíbenějším.Už se opět velmi těším na další díly.

Dominik Baloun

vodopad152
27.03.2018 5 z 5

Kniha byla podle mě naprosto úžasná.I přesto, že vdobě kdy tam nebyl Halt mi chyběly jeho uštěpačné hlášky. Tenhle díl bude asi jeden z mých nejoblíbenějších.

Aaginka
21.01.2018 5 z 5

Super kniha. Až na ten název. Ale to mě právě přinutilo číst dál.

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Můj srdcový díl! Halt je mi z postav nejblíž, takže jeho zápletka mě i nejvíce bavila. Tento díl dokáže perfektně vtáhnout do děje a ukázat pravou sílu přátelství.

Mabie
02.01.2018 5 z 5

Hodně dobré!

limo
27.10.2017 5 z 5

Hraničářův učeň je kniha, která mě dokáže doopravdy vtáhnout do děje. Když mi padne nějaký díl do ruky, čtu ho celý den (a i ho za ten den přečtu).

Terka18
08.10.2017 5 z 5

Jak už samotný název napovídá, lze očekávat zajímavou zápletku. Co se s Haltem stane a jak se situace vyřeší. Tento díl byl velice povedený. Zápletka super a když se Halt dostane do potíží, tak jak jí zbývající postavy vyřeší, skvělý. Trošku jsem čekala co Horác provede, ale i tak mě to moc bavilo. Jen doufám, že zbývající díly budou pořád tak dobré.

adela3429
15.06.2017 5 z 5

Od té doby, co jsem dočetla osmý díl, uběhlo už několik měsíců. Během studia nezvládám moc číst knihy, jaké chci, a spíš čtu jen to, co musím přečíst do školy, ale teď, když už mám konečně volno, nemohla jsem si vybrat lepší knihu, jakou ty prázdniny odstartovat!
Možná to bylo i tím, že jsem měla mezi díly takovou dlouhou pauzu, takže se mi stačil vypěstovat absťák, každopádně jsem se od knihy nemohla odtrhnout. Přišla mi snad ještě vtipnější než předchozí díly a byla opět neskutečně napínavá. Sice jsem dokázala předpokládat každý krok, protože tím, že je to psané spíš pro děti, je vždycky naprosto jasné, co bude následovat, ale to nemění nic na tom, že si tuhle sérii opravdu užívám. Hned mířím pokračovat, abych sérii konečně dočetla! :)

MirijamFrankl
08.06.2017 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila,zaujalo mne zajímavé podání příběhu,to,že celou knihu neřešili jeden velký a jeden malý,ale i dva veliké současně.Jenom mě už tolik nebavila poslední část,kdy stíhají Tennysona.
Opět musím ocenit autorův bravurní smysl pro humor.Kvuli němu dam 5 hvězd.

Shira27
17.03.2017 5 z 5

Trvalo než se děj rozjel, je super, že na začátku, když sledovali Tennysona, naráželi na různé drobné komplikace, které museli řešit. Tak je to ale asi v každém díle. :D Nicméně devátá kniha Hraničářova učně mě rozhodně nezklamala, je to jeden z nejnapínavějších dílu celé série. :)

SPOILER ALERT!!
Scéna s hrobem mě fakt vyděsila. Já měla nervy v kýblu, kdybych to nečetla ve vlaku, rozbulela bych se. Jako fakt jsem si těch pár stránek myslela, že je Halt mrtvý. Děkuju Johne Flanagane, že jsi ho nechal žít a my tak nepřijdeme o jeho skvělý hlášky! :D

Horselen
17.03.2017 5 z 5

Jak již bylo zmíněno český název prozrazuje značnou část děje, nebudu říkat ze jsem ho nepředvídala, ale nervozita mi vydržela až skoro do poloviny knihy, kdy se konečně začne dít něco pořádného.
Nicméně podle mého, na napětí to knize neubralo. A závěrečné stránky jsem přečetla velice rychle.

Gurus
03.01.2017 4 z 5

Libila se, ale z pro mě zatím druhá nejslabší hned po třetím díle. Jak Tatjana1737 píše libila se mi pasáž, kde se Horác ptá Halta, co dělal v kuchyni on, když si poprvé všimnul Willova talentu k práci hraničáře.

tatjana1737
26.09.2016 5 z 5

Souhlasím s tím, že název značně prozrazuje, o čem že kniha bude. A čtenář obrací každou další stránku v napětí, kdy už se to konečně semele, aby to měl za sebou...
Přestože se dějově jedná o pokračování "Králů Clonmelu", kniha obstojí i při samostatném čtení nebo při čtení s odstupem od předchozích dílů. Autor si v knížce "dělá strýčka" pro sepsání a vydání samostatných příběhů Halta a Crowleyho. Opět jsou součástí slovní přestřelky mezi hrdiny (ačkoli teď, kdy se na ně hodně soustředím, mi přijde, že Flanagan na nich sem tam ujíždí a odbočuje od děje), opět jsou všichni hrdinové dokonalí (Já vím, že Horác je sir a Will je právoplatný hraničář, ale trochu mne už unavuje, jak každého dokážou omráčit jednou ranou :-), je to trochu zjednodušující...) a děj napínavý. Nenudila jsem se a směle se pouštím do dalšího dílu.

Pár citátů, které se mi líbily :-) (a to, že Halt pokaždé "odvětí" je opravdu jen náhoda :-D):

"Není tamhle někdo, koho známe?" ozval se Horác. Ukazoval na postavu v pláštěnce usazenou u cesty necelé čtvrt míle od nich s rukama složenýma na kolenou. Poblíž, na okraji strouhy podél cesty, okusoval trávu malý huňatý kůň.
"Je to tak," odvětil Halt. "A zdá se, že s sebou přivezl i Willa."

Halt se na něj usmál. "Lidi si se mnou rádi povídají," prohlásil. "Jsem vynikající společník a okouzlující osobnost. Zeptej se Horáce, celou cestu z Dun Kilty jsem do něho v jednom kuse něco hučel, že je to tak?"

"Malcolm neví všecko," odvětil stručně.
Will se musel usmát. "A vy ano?"
"Jistě že ano," odtušil Halt. "To je známá věc."

Malcolm souhlasil, měl ale jinou připomínku. "Ať to byly ženy nebo ne, stovka lidí je pro nás čtyři dost velká hrstka, abychom se s ní utkali. Napadá tě, jak si s tímhle úkolem poradíme?"
"Jednoduše," odvětil Halt. "Obklíčíme je."

"Pryč ode mě! Poslouchej si svoje vlastní srdce a plíce, jestli máš potřebu!"
Horác omluvně pokrčil rameny a ukázal mu naslouchací trubičku. "To je trochu těžké, Halte. Abych to mohl provést, musel bych si otočit hlavu úplně dozadu."
Halt se na něj zlomyslně usmál.
"Vím určitě, že bych to dokázal udělat za tebe," odvětil.

Jinak za mne naprosto nejlepší pasáž ta, kdy se Horác bezelstně zeptá Halta, co dělal v kuchyni on, když si poprvé všimnul Willova talentu k práci hraničáře :-) :-) :-).

Terie
26.08.2016 5 z 5

Skvělý díl, dobře napsané, rychle se to četlo. Nicméně název není zrovna nejšťastnější, člověka to vyděsí ještě předtím, než začne číst.