Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56239/bmid_hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 5 1314 112

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Halt's peril , 2010

vojta888
09.02.2021 4 z 5

Znovu skvělá a zábavná kniha velmi jsem v příběhu uvítal postavu Malcolma (Malkalama) zároveň se mi velmi líbilo neustálé popichování mezi oběma hraničáři. Celkově bych uvítal třeba postavu Gilana nebo Kasandry (Evanlyn) ale jinak vážně znovu skvělý díl.

1259
02.01.2021 5 z 5

Ty jejich příběhy jsou čím dál víc napínavý a zajímavý a už nevím, co k tomu dodat. Jdu na další díl.

Sariega
29.10.2020 4 z 5

není tak dobrá jako ty předešlé ale i přesto doporučuji

Alvari
08.09.2020 2 z 5

Po knižní pauze od Hraničářova učně, jsem se k němu vrátil a bohužel si dám po tomto jednom dílu zase pauzu další. Flanagan sice píše poutavě, a proto se to čte vcelku hezky, ale je to roztahané, koně už tu zase mluví a začali dokonce zvedat i obočí (jak by řekl Uriel Septim VII. "Gods give me strenght") a počet vyložených nesmyslností v podání knižních super hrdinů by musel zaskočit snad i většinu osazenstva Malcomových chráněnců.

ZuKo
16.08.2020 3 z 5

Zatím neslabší díl. Myslím si, že předchozí díl měl být prodloužen o několik x stránek a tento díl by nemusel být.

TeoK7
23.07.2020 5 z 5

Další super pokračování předešlých dílů :)

Ivan F
22.06.2020 2 z 5

Po prečítaní som sa zamyslel, prečo vlastne čítam túto sériu. Dejová linka by sa dala zhrnúť max do dvoch viet a opäť je celý príbeh nadstavovaná voda. Dohromady sa v knihe nič neudeje, ale autor potrebuje viac ako štyristo strán, aby to nič opísal. To je už výkon hodný politika. Ako píše užívateľ "Gordonlord", je to príbeh zas o niečo slabší a všetko čo príbehu vytkol, je akoby mi čítal myšlienky, úplne s ním súhlasím. No a prečo čítam túto sériu? Pretože je síce neskutočne otravná, ale výborne čítavá. Pre násťročných, ako stvorená, len mňa to už širokým oblúkom míňa.

Gordonlord
10.06.2020 2 z 5

(SPOILER) Tentokrát to bylo zase poměrně slabší.

Will, Halt a Horác pronásledují proroka Tennysona a Halt je přitom zraněn šipkou z kuše. Autor v knize neustále a do zblbnutí opakuje všechny ty kecy o tom, jak jsou hraničáři tiší, jak se umí pohyboval neslyšně a splynout tak, že je nikdo nevidí, ale hlavně jak je Will nesmírně talentovaný v první řadě v tom, jak mu to hrozně rychle pálí a dobře přemýšlí. No a potom, co je Halt zasažen šipkou z kuše, a začne projevovat nesmírně divadleně přapálené známky očividné otravy jedem, tak si Will (ba dokonce ani Horác) není vůbec schopný dát dvě a dvě dohromady a nedojde mu, že šipka byla otrávená. Ježiš to jsem myslel, že se z toho ze****. Ale budiž, Flanaganovy knihy jsou docela hloupé a většinou mi to nevadí, ale tohle bylo trochu moc. Asi jako v druhém díle s názvem "Hořící Most", kdy celou knihu hrdinové řešili, jak zastavit postupující nepřátelské vojsko, které musí přejít přes most. Uf. No, jak asi. Spoiler máme na obálce, že ...

No nic, dál. Kniha se samozřejmě dál točí jen kolem toho, že je třeba Halta zachránit. Nepřátelé téměř bezbranou trojici pozorují z okraje lesa místo toho, aby jim snadno a rychle zasadili smrtící úder. No...dobře. Hrdinové posléze vymyslí nějaký plán, který jim hezky jak na drátkách samozřejmě vyjde bez zaškobrtnutí. Pokusy o nějaký humor a vzájemné špičkování se mezi hrdiny jsou opět strašně trapné. A to tak, že kdyby mě někdo nachytal jak si je čtu, tak knížku radši rychle schovám a vezmu do ruky gay porno.

Jinak abych jen nehanil - za těch osm předchozích knížek si člověk na hlavní hrdiny už tak nějak zvykne a navíc žádný z nich není nikterak nesympatický. A protože Flanagan píše strašně čtivě a hlavně jednoduše a přehledně, tudíž není možné se nikdy ztratit v ději a oči kloužou po písmenkách jedna báseň. Tentokrát to byla sice docela místy nudná, prázdnější a dějově ploší, svým způsobem i lehce pod průměrem hloupá, ale pořád ještě zábava.

Ailee
14.04.2020 4 z 5

Možná o něco slabší čtyři, ale čtyři. Takové... pomalejší dovršení předchozího dílu.

š.m.i.k
14.04.2020 4 z 5

Potřebovala jsem další pohádku, i když své výhrady mám, už je to moc stejné a ani jsem nebyla napnutá.
Stále stejný styl i triky, kterými je docíleno nesmrtelnosti hlavních hrdinů už jsem dávno "prokoukla"... ;)

KájaKoxík
28.03.2020 5 z 5

Opět 5 z 5. Skvělá série pro mladší čtenáře.

Velice mne mrzí, že název vlastně vyzrazuje pointu knihy. Děj navazuje na předchozí díl.

Obsah = SPOILERY
Will, Halt a Horác se setkají během cesty při pronásledování Tennysona a jeho skupiny. Ten, jak se ukáže, má namířeno zpět do Araluenu. Dostanou se na loď, která je odveze na místo, kam plul i Tennynson. Jedná se o malou zátoku v Piktě zemi Skotiu. Stopují Nezasvěcené až do Araluenu skrz Havranův průsmyk. V tomto strašidelném průsmyku je pomník mužům, kteří zde padli v boji proti Araluenu. Trochu je zdrží pomoc místním před nájezdem Skotiů. Pokračují dále velmi optraně, protože jim dělají starost Genovesané, nájemní vrazi v Tennysonových službách. Je tedy nutné s nimi skoncovat. Při střetu v mrtvém lese se Willovi podaří jednoho zabít, ale druhý uprchne.
Will s Haltem vyváznou skoro bez zranění, kromě škrábance na Haltově ruce. Vše se zdá být v pořádku do doby, než Halt začne blouznit, zapomínat a míchat přítomnost s minulostí. Willovi dojde, že šipka z kuše musela být otrávená.
Až po dlouhé době Willa napadne zajet do nedalekého Macindawu, pro léčitele Malcolma. Za tři dny je zpátky i s ním (cestou jede přes zvláštní pohřebiště, kde něco žije - doufám, že se v některém z dalších dílů dozvíme co) Malcolm ví, jaký jed byl použit, jenže háček je v tom, že má dvě varianty. Pokud by podal Haltovi opačnou protilátku, zabil by ho.
Halt je na tom čím dál hůř, mladí bojovníci musí jednat. Will se rozhodne zajmout zbylého Genovesana a dostat z něj informace. Povede se to jen a díky Horácově lstivosti. Poraní totiž Genovesana stejnou šípkou, aby prozradil, jaký protijed mu mají podat. Ten okamžitě zabere a Haltovi začíná být lépe. Genovesan nakonec umírá, když se pokusí uprchnout.
Nezasvěcení nezaháleli Tenynson se spojil s odnoží, která zde již měla své příznivce a odvedl je do sítě jeskyní. Halt, Will, Horác a Malcolm překazí představení Nezasvěcených, které mělo vzbudit důvěru u lidí. Použitím Malcolmových vybuchujících kuliček je narušena statika jeskyně. Skupině se podaří uprchnout, Tenynson v jeskyni umírá.

Malcolm se vrací domů a naše skupina na hrad Redmont.

Jess106
03.01.2020 5 z 5

Tohle je pro me odpocinek. Miluju autorovo psani.

Renatapek
03.11.2019 5 z 5

Zase se celý příběh nevešel do předchozího dílu a díky tomu se rozvíjí naplno v díle dalším. Halt, Will a Horác mají opět namále. Šípy jim sviští kolem hlavy o sto šest. Pronásledují velmi zkušené zločince v čele s vykutáleným, falešným kazatelem. Zvládnou boj se skrytým a velmi mazaným nepřítelem nebo mu podlehnou? Kniha vás nezklame a přečtete jí jedním dechem. Hned jak jí odložíte, sáhnete po dalším díle. Moc dobře to vím, protože jsem to sama neudělala jinak :).

Sofimotýl
22.05.2019

Je to super kniha

PhoebePollard
21.05.2019 4 z 5

Will se místy chová trochu hloupě, ale jinak opět skvělé. Co mě však nejvíc pálí je !SPOILER! jestli na tom pohřebišti skutečně jsou duchové a jestli tudíž v celém tom světě existuje nejaké "nadpřirozeno", nebo měl Will prostě jen halucinace z vyčerpání.

Dada_cte
25.04.2019 5 z 5

Napínavá knížka. Opravdu jsem se bála, jak to s Haltem dopadlo. Doporučuji ❤️

LilianaFalcon
06.02.2019 4 z 5

Z Willa je v tomhle díle na můj vkus moc často hlupák.

Malýmedvěd
14.01.2019 4 z 5

Výborné čtení pro děti před spaním. Je to chytré, dobrodružné i výchovné. Zdá se mi však, že už je to trochu natahované, aby bylo víc stránek. Předchozí díly měly větší spád.

Čtenář1234
26.12.2018 5 z 5

Opravdu jsem se o Halta trochu bál . Naštěstí to dobře dopadlo . Kniha opět vynikající a oceňuji opět více stran

Devil-Ivet
19.12.2018

Pokračování předešlého dílu a bavil mě o něco více. Po celou dobu jsem čekala na ono nebezpečí, které hlásá název knihy. A toto jsem nečekala a byla jak na jehlách, stejně jako Will s Horácem. Jen mi v jednu chvíli přišli hloupí a čekala jsem, kdy je konečně napadne začít jednat. Závěr nebyl nijak moc okázalý, ale přesto to stačilo. A od dalších dílů si chvíli odpočnu, už toho bylo moc…