Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56239/bmid_hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 5 1314 112

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Halt's peril , 2010

kendllajf
04.08.2016 5 z 5

Jedna z nejlepších knih o hraničářovém učni. I ta slzička, když jsem si myslela, že je konec s Haltem. Jako každý díl je úžasná, a nemyslím, že by měla být vynechána. Super.

wesulle
26.06.2016 5 z 5

Nečekaně další skvělý díl.

Viky007
12.06.2016 5 z 5

Na tomhle díle mi vadila jedna věc - název knihy! Co si asi představíme pod názvem Halt v nebezpečí? Logicky nás tedy nemůže překvapit, že Halt v nebezpečí opravdu bude.
Jinak se mi díl líbil, hlavně některé hlášky hlavních postav. A o Halta jsem se samozřejmě bála, i když jsem věděla, že to dobře dopadne. Jsou to přece hraničáři :-).

natalie2171
06.06.2016 5 z 5

Buď se už umím pořádně vcítit po těch 8 knížkách do děje a předvídat, co se stane nebo jak bych obtížný úkol řešila já nebo už je to trochu na jedno brdo. Na kvalitě to ale neubývá a co, přiznám si, že u toho dokážu zkejsnout na pěkně dlouho. Jedna z mých nejoblíbenějších sérií vůbec.

pejty
15.01.2016 4 z 5

Nebýt tak slabého začátku, tak bych tuto knihu hodnotil jako to nejlepší co Hraničářův učeň nabízí. Protože jakmile se kniha rozjede střídá jednu napínavou scénu za druhou a to je přesně to co mám rád a navíc scéna, kdy Will s Haltem jdou v lese proti Genovesanům, je asi mojí nejoblíbenější scénou z celé série.

Roselunda 1928
05.09.2015 4 z 5

Flanagan umí dát do díla napětí, i když čtenář ví, jak to dopadne. To je na něm úžasné. Sice slabší začátek, ale konečně se tam stalo něco, na co čekám celou sérii :D a ten příjezd :3 nejsladší část celé série :DD a mám dojem, že Horác trpí Aspergerovým syndromem :D mám ho čím dál radší. A ano, když obočí zvedají i koně, je to už ohrané :D

technolog
20.07.2015 5 z 5

Opět mě kniha zaujala...takže konec ságy bude smutný :)

Anonymní
17.05.2015 5 z 5

Četla jsem ji jedním dechem a o Halta jsem se opravdu bála. Knížka se četla lehce, skoro sama a všem mohu jen doporučit! :D

Karoli282
13.02.2015 5 z 5

Znovu skvělý díl. A musím se přiznat, že už jsem se o Halta bála.

Knížkařka
25.01.2015 5 z 5

Halt je moje nejlepší postava a to ze všech knih a musím říci, že ikdyž jsem věděla, že SPOILER přežije KONEC SPOILERU dost jsem se o něj bála! Kniha jako vždy pobavila a toto je vážně jeden z nejlepších dílů jedné z nejlepší série! Takže je na vrcholu pyramidy!
Děkuji, že tyto knihy existují!

LazyNight
03.01.2015

ooo.... moc hezký díl, jen konec mě moc neoslovil... ale nemám skoro nic co bych vyčetla

Greene
12.12.2014 4 z 5

Prvních 300 stránek výborné, zbylých 100 stránek hrozná nuda. Tak uvidíme v příštím díle :)

Malous
02.11.2014 4 z 5

4,5* :) jelikož oproti předešlým dílům série se našla slabší místa.
Příběh byl opět geniální. Vzhledem k tomu, že je to 9. díl, dokázal autor vymyslet zase něco nového, neotřelého.
Skládám ti poklonu, Flanagane, ty který mě provázíš Araluenem už snad od mých 14 let a ani teď, v poněkud vyšším věku, to neztrácí kouzlo.
Napínavá zápletka a geniální rozuzlení na konci. Neobvyklý smysl pro humor dvou hraničářů, jeden rytíř, který je odvážný a na druhou stranu praštěný jako malé dítě a malý vyhublý léčitel, který vypadá jako sup.
Dokonalá kombinace na pěknou dávku dobrodružství!

Povolený luk je jen klacek.

Eigis
12.10.2014 5 z 5

Zatím nejlepší díl z celé série. Děj příliš nepospíchá, ale udržuje čtenáře v napětí.

Tessi08
01.08.2014 5 z 5

Toto je můj nejoblíbenější díl úplně ze všech! Nebezpečí, emoce, napětí. Nejvíce se mi zalíbila část, kde se Will s Horácem snaží zachránit Halta. Najdou celkem nápadité řešení, které se mi zalíbilo :) Doporučuji!

lakme
23.07.2014 4 z 5

Cela serie hranicarova ucne me hrozne bavi :) na tomto dilu se mi libilo predevsim to nebezpeci a emoce uz se tesim na dalsi dil

Lodja
03.06.2014 3 z 5

3 hvězdičky patří jenom k oddělení dílů v rámci celé hodně dobré série. Bohužel, jak jsem u některých dílů trnula, aby to neskončilo a já si ještě mohla chvíli číst, u tady Halta v nebezpečí to úplně není pravda. A výjimečně mám i pár smysluplných argumentů!
Tak tedy hned název - stejný nešvar jako u Výkupného za Eraka. Prostě se napíše jméno jedné z postav a přívlastkem se popíše, co se mu bude dít. Jiné názvy jsou jednak hezčí a taky nevím, co si pod nimi mám představit - a to je podle mě správně. Další vada, a u té bych se nebála říct, že je ještě horší, je podle mě hrozně málo postav. V celé knížce jsou pořádně jenom 4 postavy a teda padouši Tennyson a Genovesané, ale o těch se spíš jenom mluví, než že by pořádně jednali. Řekla bych, že takhle by dostali za chvíli pěknou ponoru a měli by sebe dost. Taky mi tam jaksi chybí dámská společnost a už se těším na další díl, kterého se zúčastní dámy obě.
No a takové ty vady typu neoriginální vlastní jména a přílišná dokonalost postav, ty už nechávám plavat.
Co mě naopak hrozně bavilo, byl (již tradičně) Horác a jeho nově objevené maskovací schopnosti. Geniální! Je to sice slabší díl, ale stále to patří pod Hraničářova učně.

Mergirus
02.04.2014 3 z 5

Opět krásná kniha, která se čte jedním dechem. Autor se "obrátil" i proti Haltovi - ukázal, že nikdo není nesmrtelný. Ale naštěstí vše dobře dopadlo, jsem ráda, že John Flanagan nepatří mezi ony autory, kteří se zbavují svých postav (např. George R.R.Martin).

Alex.Barunka
25.02.2014 5 z 5

Po Králích Clonmelu mi kniha vrátila úsměv na rty. Příběh nás zavede zpět do Araluenu a má v sobě nádech strachu. Je velmi emoční, více než kterékoliv jiné příběhy ze série. Palec nahoru :)

Sauron025
22.02.2014 5 z 5