Halt v nebezpečí

Halt v nebezpečí https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56239/bmid_hranicaruv-ucen-halt-56239.jpg 5 1314 112

Pronásledování zločinců může být smrtelně nebezpečný úkol – dokonce i pro hraničáře. Halt, Horác a Will sledují Tennysonovu stopu z Clonmelu přes Piktu až do Araluenu. Falešný kazatel se svými nohsledy unikl v Hibernii spravedlnosti a Halt nechce dopustit, aby se totéž stalo znovu. V Hibernii porazil Will jednoho z Tennysonových genoveských nájemných vrahů – jenže ještě dva zůstali naživu. Bude Willovo a Haltovo mimořádné lukostřelecké umění stačit na to, aby je zachránilo před úkladnými vrahy? Nebo má Willův učitel před sebou svůj poslední boj?... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Halt's peril , 2010

Senza Jenka
23.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Horácovi i Willovi je dvacet+... Chovají se, jako by jim bylo šestnáct. Když je Halt zraněn, je to - ó jaká šťastná náhoda - zrovna v dosahu člověka, který jediný to umí vyřešit. Nesmyslné sáhodlouhé dialogy, nepřesvědčivé chování a těžko uvěřitelné hloupé chyby "hrdinů".
Za mě nejslabší z celé série.

annie16
21.02.2022 5 z 5

Nezklamala...

Ryšava
24.01.2022 3 z 5

Musím říct, že to byl nejnudnější díl... zbytečně dlouhý a děj se dal lehce předvídat. Na to, že už uplynulo hodně času, tak Will a Horace popisuje, jako nedospělé kluky v přítomnosti Halta...

Elulilinka1
02.01.2022 5 z 5

Suverénně jeden z nejlepších dílů! Hezky rozepsané, přitom vůbec ne vleklé. Napětí a přátelé tváří v tvář nebezpečí. U čtení jsem se hodně bavila, byla napjatá i smutná.

Cortegos
22.12.2021 5 z 5

Jak jsem předchozí díl považoval za slabší, tak tenhle se řadí k těm nejlepším. Mám pocit, že se dílo Flanagana posouvá dál. Až v tomto díle šlo skutečně do tuhého. Samotné vyvrcholení nebylo ani zdaleka tak strhující jako to, co předcházelo a k čemu odkazuje název dílu.

KláraH.
17.12.2021 4 z 5

Tady poprvé hraničáři nejsou ani zdaleka neomylní, přesní a naopak k mému překvapení téměř nic nepředvídají. Scéna v jeskyni mi přišla jako vyložený hazard, takže jsem tak jako spíše rozpačitě překvapená ve stylu "co to jako má být"? A to stejné u závěrečných uvítacích polibků - to jako fakt? A veřejně?
Nicméně - abych jen nekritizovala, jako vždy- děti napnutý jak malý gaťky, dospěláky neurazí a naopak stále baví. Který devátý díl čehokoliv tohle má? Tak šup šup na desítku.

yaoiyuri
16.12.2021 2 z 5

Tak tohle byla MEGA SLABOTA, tušila jsem, že „pokračovací“ díl ani zdaleka nedosáhne kvality svého předchůdce, ale že bude sešup tak markantní mě i přesto překvapilo.

Příběh je prakticky o ničem, název naprosto vystihuje ¾ knihy, což je na 428 (!!!) stránek dost ubohý. Vývoj charakterů nebyl nijak propracovaný ani v minulých dílech, ale tady se dostává vyloženě do záporných hodnot. Naši neomylní a dokonalí hraničáři jsou většinu času totálně „out of character“ a ještě navíc po lobotomii a jejich plot armor nefunguje, jenom protože je to to jediné, co tvoří onen „plot“.

Půlku přešlapů a kiksů bych pochopila, kdyby tohle byl 2.-3. díl a Will byl učeň v zácviku, ne když už mají být všichni ostřílení a zkušení, protože chyby, které dělali, byly naprosto debilní a nelogické (Fakt je nenapadlo, že genovesané pracují s jedem? Fakt jim tak dlouho trvalo, než je napadlo zajet pro Malcolma?) Zbytek jejich chyb se ani pochopit nedá, chovali se prostě jako idioti. Uff... Nudné, nezajímavé, utahané, nelogické. Nejhorší díl.

ondra295
11.12.2021 4 z 5

V této knize máme po většinu děje opravdu omezený počet postav, to ale vůbec nevadí, protože je to takové temnější, vypjatější a nepředvídatelnější. Flanagan tentokrát upustil od trochu šablonovitého děje a tím je kniha zase něčím jiná.

Jediným mým problémem jsou postavy genovesanů - ty jsou ale opravdu extrémně ploché, protože člověk vlastní není schopen pochopit, co je jejich konkrétní motivací. Jasně, utíkají před Haltem, který by je jinak zabil. To chápu. Ale zbytek jejich činů a hlavně jejich celkové chování - to mi zůstává trochu záhadou. Vzhledem k tomu, že to jsou záporáci, to ale tolik nevadí...

MatoPalkes
27.11.2021 4 z 5

Flanagan je sebavedomejší. Vzájomné doberanie sa hlavných hrdinov je veľmi milé a často aj vtipné. Teším sa na ďalší diel.

slayerCZ
23.11.2021 5 z 5

Stopování genovesanů a následná akce v lese patří k vrcholům v celé sérii. Tyhle dějové linky umí Flanagan prostě mistrovsky podat.

Taťka Hraboš
01.11.2021 5 z 5

Velkou část knihy tvoří vlastně komorní příběh pěti postav, přesto je napínavá a prošpikovaná tím, co autor umí nejlépe – tedy pořádnou akcí. Nebyl by to ale Flanagan, kdyby v každém díle nepřidal něco nového a efektního – tady je to především závěr v novém, velmi atraktivním prostředí, které nebudu zmiňovat, abych příliš nespojloval. Opět je tu přítomen i etický a edukační prvek – ten první snad nejvíce v obětavosti péče obou mladíků o Halta, ten druhý třeba v připomenutí, že sebestatečnější hrdina může mít slabé místo, za které se ale nemusí stydět. PS: Když tady čtu některé odmítavé komentáře, neodpustím si připomenutí, že se jedná o sérii pro děti - dle mého mínění tak pro první stupeň ZŠ. Možná by si stěžovatelé mohli najít místo této série četbu odpovídající jejich věku a úrovni ;-) .

Zojka
05.10.2021 5 z 5

nevím proč will musí na téhle obálce vypadat jako bezdomovec

tlllk
23.08.2021 4 z 5

Držím sa pravidla že medzi dielmi musí byť poriadny rozostup a potom sa to dá, je to jednoduché čtivé a na moje potešenie, sa tento dej neodohrával v nekonečných intrigách a zvratoch, naopak dej bol príjemne jednoduchý ako akčáky v osemdesiatych rokoch. Ako audiokniha do auta to bolo fajn.

Haloon
20.07.2021 2 z 5

Poslední díl z mé dětské knihovny a já končím…, ač rád dočítám vše do konce, musel bych upadnout na hlavu, abych si kvůli tomu dokupoval i zbylé díly.
Celá série jde kvalitou svižně dolů a tento díl byl zcela jednoznačně nejhorší ze všech. Bez charakterových chyb dobrou postavu neuděláš, dialogy ve kterých se snaží jeden druhého napálit neudělají hrdiny sympatickými, a kdyby se vyškrtalo všechno co je v knize přebytečné, měla by asi třicet stránek.
Jedna hvězda za snahu, druhá za čtivost…, s odřenejma ušima.

Lucie__
19.04.2021 4 z 5

Už delší dobu nepatřím do skupiny čtenářů, kterým je tato série určena. Nicméně i tak si mne absolutně získala. Beru jeden díl za druhým. Po prvních dílech, kdy jsem byla zcela nadšená, tento pocit poměrně ochladl. Nicméně neustále mne příběhy baví a chci dočíst celou sérii do konce. Co mi na dalších a dalších dílech vadí, a v tomto je toho, dle mého názoru, opravdu hodně. Je neustálé vzájemné popichování. Vytratila se vzájemná úcta postav, zmizela snaha naučit a pomoci tomu druhému pochytit něco z věcí, které jednotlivci ovládají. V jedné z prvních knih se Horác a Will od sebe učí navzájem, ovládání meče, nožů. V tomto díle, kdy se Horác často ptá na věci z řemesla hraničářů, se mu dostává dalších a dalších posměšků. Na mne je toho příliš. Vytratila se pokora. Zároveň se mi velmi líbila postava Halta, který byl tajemný, málomluvný, byla to osobnost. Jeho postava se až moc rozpovídala, ztratila svou tajemnost a svou úctu, která pro něj /pro mě/ byla typická.

Hzjena
14.04.2021 2 z 5

Opět naprosto souhlasím s komentářem uživatele Gordonlord. Naprosto vystihující a trefný komentář.

Jsem rád, že čtenářům začíná pomalu docházet co došlo mě už u druhého dílu, že je to pořáddokolové hermetické čtení, kde jsou super hrdinové neomylní (pokud to není hlavní zápletka, jako u této knihy, kde jsou naopak lobotomičtí....) a záporáci proradní bez vykreslení jejich vnitřních pohnutek. Postavy se vůbec nerozvíjejí, jsou ploché a pořád dokola jim vše vychází. Samozřejmě se to bohužel netýká všech čtenářů (ano myslím hlavně čtenářky, které tím dávají zapravdu mému šovinismu), ale co bych mohl čekat že.... Jen je mi trochu do pláče, když si uvědomím, že jsem stejný živočišný druh jak někdo, kdo dokáže napsat ,,Tohle nejlepší kniha z celé serie..." nebo ,,Kniha je opět vynikající..."

Je to jedna z nejhorších knih celé serie a nemít jí v audio podobě, tak bych ji ani nedočetl. Dokonce i superhraničář Halt nechal mozek u lady Pauliny a nedojde mu že je otráven dokud doslova nepadne na hubu. Myslím že tato serie má špatné označení (yung and adult) a měla by nést označení - pohádka.

zirafinec
01.04.2021 5 z 5

Moc krásná kniha, Flanagan nezklame. Velmi doporučuji. Sice myslím, že s každým dílem je úroveň o trošičku nižší, nicméně i (zatím) poslední díl (Souboj na Araluenu) má úroveň, o které si některé knižní tituly mohou nechat jen zdát. Knihu jsem již četla poněkolikáté, tuto knihu prostě neočtete. Pod názvem jsem si napoprvé také představovala jiný příběh, ale takhle neočekávaný děj je také úžasný. Akorát tato krátká část je opravdu špatná (Will je v noci u mohyl): "Ať se mi to zdálo nebo ne," řekl tlumeně, "tady už nezůstanu ani vteřinu." Utáhl Abelardovi sedlový popruh a nasedl. Pak s Kikrem na otěži a Cukem klusajícím vedle něj hbitě ujížděl z místa dočasného odpočinku. Vlasy na krku se mu trochu ježily, ale neohlédl se. V temnotě za ním pradávná neviditelná bytost, která pahorek obývala, tiše vklouzla zpátky do svého hrobu, spokojená, že další vetřelec odtáhl. Celá série je psána tak realisticky, tak, že věříte, že se to opravdu mohlo v nějakém Araluenu kdysi stát a najednou pradávná neviditelná bytost jde zpátky do hrobu. To už ty Malcolmovy vychytávky klidně mohly být opravdová kouzla. A ještě jeden drobný dodatek. Proč na mapce není nakreslený ostrov Seaclife?

Od. Nezklameš.

annes
10.03.2021 4 z 5

Pod názvem jsem čekala trochu jiný příběh, ale rozhodně mě nezklamal. I když bylo děje jako takového trochu pomálu stejně to bylo napínavé dobrodružství. Navíc se opět objevily jedinečné prvky - svititko z mechu a hub, co mají fosfor - prostě skvělé ????

ffiser
02.03.2021 odpad!

Četl jsem skoro všechny knihy Hraničářova učně, až do Souboje o Araluen, první 4 a ty dvě "prologové" se mi doopravdy líbily. Děj byl zajímavý, rozvíjel se, jednalo se pořád o jeden příběh, s chutí jsem si to přečetl několikrát.
Ostatní díly mne začali připadat čím dál tím předvídatelnější a čím dál méně se mi líbily. V pátém a dalších dílech byla hlavní postava moc silná, skoro všechno se jí dařilo a když se do něčeho pustila měla ohromný úspěch. Bohužel mi to přijde jen jako nepovedené protahování úspěšné série.

VeruMalfoy
13.02.2021 5 z 5

9. kniha byla plná dobrodružství a napínavých momentů. Řekla bych, že byla o chlup lepší než pár předešlých knih. Už se těším na další díl. Navíc mě těší, že Will má nového společníka. :)