Hotýlek

Hotýlek https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235353/bmid_hotylek-blc-235353.jpg 4 4931 1192

Některé věci jakoby existovaly mimo čas. Zůstávají stejné navzdory dějinám, válkám, totalitním režimům i počasí. Takový je i hotel pana Leopolda, vlastně spíše hodinový hotýlek, založený v dobách první republiky a nabízející potěšení a rozkoš pánům za protektorátu a dokonce i poté, co ho znárodnili komunisté. Oč více přímočaré lásky ale nabízely hotelové pokoje, o to osudovější a dramatičtější vztahy se odehrávaly v rodině majitele a posléze správce. (Dotisk v roce 2017)... celý text

Gugu
11.02.2019 5 z 5

Četla jsem všechny tři knihy paní Mornštajnové a za mě je to paní spisovatelka. Velmi mi sedí její styl vyprávění, jak vystaví děj, osudy lidí, jak vám všechno do sebe postupně zapadne a vytvoří krásný obraz. Já teda četla v pořadí Hana, Slepá mapa a Hotýlek a možná bych čistě pro sebe poslední dvě knihy prohodila. Všechny knihy jsem četla na jeden zátah a i když jsem na chvíli odložila, hned jsem za chvíli po nich sahala, nedá vám to, musíte vědět, jak to všechno dopadlo. Jsou to knížky, které v knihovně chci mít. Těším se na další.

GaleW
10.02.2019 5 z 5

Četla jsem všechny 3 knihy pro dospělé, Hana byla první a byla to bomba, asi ji už nic nepřekoná, ale o to mileji mě překvapil Hotýlek, krásně se četlo, zajímavé, osudy všech postav i děj, vše do sebe krásně zapadalo, paní Mornštajnová opravdu umí. Snad se brzy dočkáme další povedené knířky.

evask
08.02.2019 4 z 5

Hana se povedla víc. Řekla bych, že čím víc se Hotýlek blížil ke konci, tím zajímavější byl děj. Doufám, že tak jako Václav nestihl otevřít došlý dopis, tak i Jindra ho někam odložila, založila, zapomněla na něj, ztratil se. Protože tohle by si Jindra nezasloužila.

Sarah01
08.02.2019 5 z 5

Pěkné vyprávění o tom, jak jsme si tady žili před rokem 89. Spousta z nás se v něčem najde nebo si připomene osudy ze svého okolí, ať už to bylo třeba znárodnění rodinného majetku, nucený vstup do JZD nebo do strany kvůli tomu, aby mohly děti studovat, a nebo i způsob vyšetřování tehdejší VB. Knížka se čte tak nějak sama.

Lucie2
07.02.2019 4 z 5

První kniha, kterou jsem od autorky četla a musim rict, že se mi moc líbila. Ze života, prostě opravdová! O to víc se těším na Hanu a Slepou mapu.

Malachime
07.02.2019 3 z 5

Krásně napsaná kniha, ovšem v této své prvotině Alena Mornštajnová teprve hledala styl, jakým by napsala úžasné dílo Hana. Vyprávění mi přišlo poněkud překotné, ztrácela jsem se v postavách. Nemohu říci, že se mnou dočtení knihy něco udělalo, že bych se nějak zamyslela nad koncem. Téma knihy bylo takové nijaké, ale čeština krásná.

Kate72
06.02.2019 4 z 5

Podobný styl vyprávění jako u Slepé mapy. Nudné to nebylo, už se těším na Hanu.

alibaba72
05.02.2019

Hotýlek jsem si přečetl až po Haně a tedy řeknu vám, že jsem byl nadšený, já to přečetl na jeden zátah a bylo to super. Kniha plná překvapení :-)

fruitbueno
04.02.2019 4 z 5

Prvotina Aleny Mornštajnové o něco slabší než další knihy, přesto si autorka drží vysoký standard i ve své první próze. Její hlavní přednosti jsou jasné i v této knize, je to báječná vypravěčka, která se dovede soustředit na více postav najednou a utkát zamotaný příběh s jasným rozuzlením. Moc se mi líbilo!

NikoletaOmeleta
03.02.2019 5 z 5

Tato spisovatelka má neuvěřitelné kouzlo. Každá její kniha je čtivá, dokáže vtáhnout do děje. Hotýlek se mi líbil snad víc než Hana

kattyV
03.02.2019 3 z 5

Asi mám hodně podobné pocity jako LimonadovyJoe. Ze začátku jsem byla nadšená, na konci lehce rozpačitá.
Ale v každém případě je to velmi čtivé.

Radka_p
03.02.2019 5 z 5

Skvelé ako každá jedna kniha, ktorú som doteraz od autorky čítala. Na jej štýle písania mám veľmi rada to ako ľudsky, skutočne a zároveň aj obyčajne opisuje svoje postavy. Zároveň sa mi páči, ako sa príbehy jej hrdinov odohrávajú na pozadí historicko-spoločenských udalostí.

mone
03.02.2019 4 z 5

Super zjištění, že není o nic horší než Hana a že zřejmě všechny knihy Aleny Mornštajnové mají velmi vysokou úroveň.

_Janina_
03.02.2019 5 z 5

Čtivé, smutné, trefné, ze života, bez přikrášlování a líbivých slovíček. Kniha má spád, posloupnost, nemohla jsem se odtrhnout. Opravdu stojí za přečtení.

Allysa1985
02.02.2019 4 z 5

Opět krásně poskládaný příběh.

Limonadovyjoe
02.02.2019 3 z 5

Tři a půl hvězdy si kniha zaslouží. Další sága autorky, ale oproti Haně spíše vlažná, hezky čtená, o tom žádná, ale rozhodně to není něco co by vám bránilo usnout. Zejména v druhé části knihy po smrti Leopolda jsem četla už jen aby se neřeklo. A čím dál jsem v knize byla, tím více mi vadila postava Václava. Je to milé, ale žádné wow se zde nekoná a počítám že za pár dní nebudu ani pořádně vědět o co tam šlo.

Kryštofka
02.02.2019 2 z 5

Popisný příběh ubíhá mílovými kroky a po postavách jen klouže. A snad každá postava je něčím tragická. Rozpačitý pocit jsem měla z vět ve stylu formálního sdělení. Přesto věřím, že mezi knihami paní Morštajnové najdu znovu takovou perlu, jakou je Hana.

Rosana
02.02.2019 5 z 5

Jedna z nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Děkuji paní Aleně Mornštajnové za tak skvělou a od prvních vět velmi chytlavou knihu a perfektní hru s češtinou a jdu hned na Slepou mapu, Hanu, i Strašidýlko Strášu.

kerstyn
31.01.2019 5 z 5

Nemůžu jinak, než plný počet. Vykreslené osudy lidí protkané mezi sebou v dobách nelehkých mě od Aleny Mornštajnové neskutečně baví. Neřestný Hotýlek si vás podmaní. :))

Narejka
31.01.2019

Byla jsem až sama překvapená, jak dobře se kniha četla. Moc krásně napsané a skvěle popsané postavy i jejich příběhy. Rozhodně budu dál doporučovat :)