Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13897 13897

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Anonymka12
01.04.2013

Viděla i četla jsem všechny díly Harryho Pottera,ale nejvíce se mi líbil asi tento (HP a Tajemná komnata)...
Spisovatelka to tak poskládala jak puzzle...Všechno do sebe tak pekně zapadlo a na nic nezapomněla...Je mi 12 a mooc se mi to líbilo a dokonce jsem byla smutná, že už nebudu mít co číst ;)

Kelíns
28.03.2013 5 z 5

Skvělá knížka. S filmem se nedá vůbec porovnat. Ačkoli film je úžasný, knížka je prostě nadúžasná :-)

Beatris
27.03.2013 4 z 5

Ze všech sedmi je to můj nejméně oblíbený díl. Vlastně ani nevím proč, možná proto, že nemám ráda Lockharta, nebo že nesnáším hady anebo, že Hermiona v polovině knihy vlastně "zmizí" ze scény dění. Nebo mi to možná zkazil film, který je podle mě také nejméně povedený. Ale pořád si to drží vysokou úroveň a kvalitu. ;))

kattyV
08.03.2013 5 z 5

Starostí přibývá, ale ještě pořád je to kniha pro děti. Ale já jako dospěla jsem si s ní vzala jednu myšlenku pro život - O tom, jací doopravdy jsme nerozhodují naše schopnosti, ale naše volby.
Takže se snažím volit tak, abych si zachovala spokojenou a klidnou mysl.

kazecha
05.03.2013 4 z 5

K Harrymu už bylo řečeno tolik, že snad netřeba dalších komentářů. Je mi 33, začala jsem číst ságu (v telce jsem viděla jenom 3 díly) moc se mi to líbí a těším se na to, jak to nakonec dopadne.

orangerose
05.03.2013 5 z 5

pěkně strašidelná , akční , dobré pokračování :)

SaDiablo
02.03.2013 5 z 5

Tak jsem si znovu střihla první dva díly, po devíti letech, a tentokrát v originále. Strašně příjemná angličtina a navíc se mi obnovily zážitky.

MARSgirl
01.03.2013 5 z 5

Moc se u knih nebojím, ale u téhle jsem byla v Bradavicích a bála jsem se toho, že se Komnata opravdu otevřela.

Tom Riddle
01.03.2013 5 z 5

Dvanáctiletý čaroděj Harry se chystá k nástupu do druhého roku studia školy čar a kouzel v Bradavicích, ale tajemný skřítek Dobby se mu pokouší ukázat, že to není dobrý nápad, a že v zájmu vlastního bezpečí se nesmí vrátit, protože v Bradavicích se mají stát strašlivé věci.

Před mnoha lety pro mě byla Tajemná komnata při prvním přečtení mírným zklamáním. Trpí totiž následujícím neduhem. Nemá onen moment překvapení, kdy se spolu s Harrym všechno dozvídáme a prvně nasáváme magickou atmosféru a učíme se její základní pravidla, zároveň ale ještě není ani dostatečně temná a vyspělá jako díly následující.

Při zpětném pohledu a po mnoha opětovných přečteních ovšem hodnotím Tajemnou komnatu mnohem lépe, autorka totiž umně pracuje s mytologií celého díla, leccos osvětluje a formuje, hraje si s detaily i se čtenářem a do příběhu vepisuje náznaky děje budoucího. Zároveň je Tajemná komnata možná tím nejvtipnějším dílem, z velké části díky komickému Zlatoslavu Lockhartovi. Toho jsem při prvním čtení upřímně nesnášel, časem jsem se ale naučil docenit pro něj tak typickou afektovanou nabubřelost v každé jeho scéně.

Ve výsledku je v rámci série Tajemná komnata pořád jeden ze slabších dílů, všeobecně však platí za silný nadstandard.

mautina7
01.03.2013 5 z 5

Další perfektní díl, který jsem zhltla jako malinu. :)

valda
23.02.2013 5 z 5

Druhé pokračování heptalogie o Harrym. Četl jsem v angličtině, tak doufám, že jsem trefil český překlad jmen, který je mimochodem výborný. Tentokrát se v Bradavicích začínají šířit případy zkamenělých studentů. Harry v hlavě slyší podivné hlasy. Říká se, že někdo otevřel Tajemnou komnatu dědice Zmijozelu. Kdo za tím vším stojí, je to pomsta Malfoyů, kteří se snaží odvolat moudrého Brumbála? Nebo za tím stojí hajný Hagrid, který omylem vypustil nějaké strašlivé monstrum. Nebo je hlavním podezřelým zdánlivě neschopný vychloubačný profesor Lockhart, který učí obranu proti černé magii. Jak s tím vším souvisí podivné chování prefekta Percyho. Proč někdo chce, aby se Harry nedostal zpátky do Bradavic? Samozřejmě nechybí ústřední trojce hrdinů. Celkově mi děj připadal takový ucelenější. Zároveň ale Rowlingová zvolila pomalejší tempo, a velkou část knihy jsem si říkal, no tak sakra už prozraď o co tady jde a nenapínej... :-) Tentokrát mi přišlo, že šel do popředí víc děj než interakce jednotlivých postav. Celková kostra děje se hodně podobá předchozímu dílu. První mi přišel o něco lepší, druhý má možná přece jenom trochu pomalejší start. Pořád je to ale pořádný kus zábavy, a většina myslím knihu přečte jedním dechem. Film mi stejně jako u prvního dílu moc neseděl. Nenapadá mě žádná scéna, kde bych si liboval, že je natočená aspoň stejně dobře jako je to v knize. Ale chápu, že takhle slavný námět se točí těžko, protože kolem režiséra stojí spousta lidí, kteří "tomu rozumí". A vlastní invence, asi v tomhle případě není moc možná. Oproti prvnímu filmu tam přidal scénárista více akce.

rakytnik
08.02.2013 5 z 5

Když za mnou v 1. ročníku na VŠ přišel švagr a zeptal se: Už jsi četl Harryho Pottera?" a následně ještě dodal, že je to pohádka o malém kouzelníkovi, myslel jsem, že se dočista zbláznil. Dnes už si to nemyslím. Příběh Harryho prostě musí zaujmout každého od 1 do 99 let.

Petruše90
08.02.2013 5 z 5

Skvělý díl číslo 2 :)

sarekaslukova
29.01.2013 5 z 5

Další díl který mě bavil. Sice film byl o docela dost horší ale co knížka je knížka. Super!!!!

Bet
29.01.2013 5 z 5

Stejně jako první díl, jsem ho zhltla jedním dechem.

Phoenix16.cz
03.01.2013 4 z 5

A pohádka trochu přitvrzuje. Ze začátku se opět ocitáme v kouzelném světě Bradavic, opět usedáme do lavic a řešíme každodenní problémy školáků. Ale pomaloučku polehoučku se nám do příběhu vkrádá víc a víc napětí a temna, které postupně graduje až k závěrečné akční sekvenci s baziliškem a bojem o nejeden život. Stále jsme ještě v říši pohádky, ale těm nejmenším nějakou tu noční můru způsobit může.

Tripedalia
28.12.2012 5 z 5

"O tom, jací doopravdy jsme, Harry, mnohem víc než naše schopnosti vypovídá to, co si sami zvolíme."
Co dodat..

LEGACY
27.12.2012 5 z 5

Tento díl nijak nevybočuje z této perfektní ságy o brejlatém klučinovi, spíše naopak. Druhý díl je velice příjemným pokračováním, kde se stejně jako v prvním díle vyskytuje plno úžasných nadpřirozených událostí, které jsou (zdůrazňuji) velice důležité k pochopení v dalších částí. Je to prostě taková oddychovka, která každého čténáře zarytého do magie a kouzel nadchne.

hradil
27.12.2012 5 z 5

Tento díl se mi zdá o trošku horší než první. Škoda, že se nemůžou dávat 1/2 hvězdy. Možná zbytečně mnoho odboček od dějů, které se musely přečíst kvůli dalšímu následování!
Ron je mi opravdu sympatický svou fóbií na pavouky, kterou s ním sdílím. Hermiona, kterou úžasně ve filmu hraje Emma Watson. A Harry, talentovaný kouzelník.
PS.:Když tak teď přemýšlím. Jak bych si představoval hrdiny, kdybych neviděl film jako první?

studentik
26.12.2012 5 z 5

Kniha se mi opravdu líbila. Byl jsem překvapen, že jsem ji dokázal přečíst na jeden nádech. Trochu mi Lockhart připomínal Biebera. Těším se až si přečtu další díl.