Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13854 811

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Georgianna
11.04.2011

Tato knížka se mi líbila

zlovlk
11.04.2011 3 z 5

Lehce hororová atmosféra, bez toho, aby se to paní Rowling pokoušela zasviňovat různými pokusy o pseudo-vážná témata a propojování s mudlovským světem? To beru!
Nejhorší nešvary spisovatelského embrya jsou překonány. Byť text ještě trpí občas nějakou tou dětskou nemocí, je v jádru už zdravější a hodnotnější. Frekvence chytání se za hlavu při čelní srážce s klišé už znatelně poklesla.

Oceňuji také, že Tajemná komnata je opravdu tajemná a cesta k ní je lemována červenými slanečky. Proud zajímavých nápadů a svébytných postav nevysychá ani se nekalí. Od sklouznutí k brakovitosti knihu zachraňuje i jemný, typicky anglický nádech, který vykoukne vždy ve správném dobu ze správného místa. Je zábava to číst.

Tajemnou komnatu bych označil již za mírně nadprůměrnou dětskou knihu. Autorčiny schopnosti stoupají jako utržený horkovzdušný balón a přitom si materiál stále zachovává čerstvost. Po dočtení jsem si řekl, že tenhle citrón bude možné ještě pár dílů mačkat - a taky, že ano!

Addie
01.04.2011 3 z 5

Znovu se setkáváme, H.P.
Už to ale nebyl ten ,,pravý ořechový" zážitek jako při prvotním objevování Bradavic, abych byla upřímná.

yzmael
22.02.2011 3 z 5

lepšia ako jednotka, Rowlingova sa vyvíjala, koniec potešil, film ma sklamal

Senza Jenka
30.11.-0001

Druhý rok ve škole rozhodně méně harmonický, než ten první. Divím se, že se netěšil na prázdniny - Dursleyovi sice děs, ale zase tolik mu o život neusilovali.

Rockwood
30.11.-0001 4 z 5

Další příběh o Harry Potterovi, který jsem zblajznul ihned, co se mi to dostalo pod ruky. Ani v tu dobu jsem nebyl sečtělý a pokud nepočítám čtyřlístek tak v té době jsem krom jedné dvou dalších knih měl přečtený jenom Kámen mudrců a na další příběh jsem se těšil. Opět jsem si k tomu vybudoval jistý citový vztah, takže čtyři hvězdy.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Pořád ještě dětsky milé a kouzelné.

Fiona
30.11.-0001 5 z 5

Je moc dobře, že druhý díl pokračuje novým příběhem a není jen podivnou nástavbou k tomu prvnímu. Pořád je to pohádkové (pořád ještě jo) a milé a vtipné a především kouzelné. Opravdu doporučuju pro začínající angličtináře číst v originále, ta angličtina není těžká.

motycek
30.11.-0001 5 z 5

měním názor(a měnit ho budu neustále:Jednička byla hezčí ale tohle je též na pět hvězd

Sojkicz
30.11.-0001 5 z 5

Stále zcela nekomerční záležitost, i když první díl byl možná o trochu hezčí. Přesto je plné hodnocení na místě, alespoň pro mě :o)

luciekla
30.11.-0001

Nevím proč, ale některé pasáže téhle knihy se mi ani po vícero přečteních nelíbily a přeskakovala jsem je.

přátelství kouzla Harry Potter zfilmováno tajemství čarodějové fantasy pro děti internát

J. K. Rowling (p)
britská, 1965