Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13897 13897

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

Ormos Atalia
10.12.2012

Jeden z mých oblíbených dílů Harryho Pottera, jako druhý oblíbený mám 4. díl - Ohnivý pohár. Moc ráda na čtení těchto knih vzpomínám, jelikož se čtou samy a ještě člověku rozvíjí fanzatii :-)

MAGY
30.11.2012 5 z 5

Tahle knížka se mi líbila protože mám ráda čarodějnictví ( nejsem pošuk ) a fantasy .

evča09
25.11.2012 3 z 5

dokonalé, je dobré když si zhlédnete i film a porovnáte to..mnohokrát lepší mi přijde kniha protože : 1) ráda si věci představuji
2)ráda čtu
3) ve filmu není tolik detailů a některé ty detaily jsou zajímavé
4) nemusíte vidět ty pavouky, můžete si je představit jako malinkaté
5) je to zkrátka lepší..

Filipfifas
19.11.2012 4 z 5

Daleko lepší příběh než jednička. Četl jsem to na dovolené v Bulharsku, a ani nevíte, jak mi to ten pobyt u moře zpříjemnilo. Jen konec byl na můj vkus rychle napsaný. Doporučuji všem!

petruska.z
02.11.2012 3 z 5

Tento díl mi přišel ze všech nejslabší. Ale dějově důležitý, proto se nesmí vynechat :).

jana89
31.10.2012 4 z 5

Stejně jako první díl, tak i druhý jsem vyloženě zhltla na počkání. Poutavý příběh.

TessDragon
11.10.2012 5 z 5

Začátek velkého dobrodružství v kouzelných Bradavicích s těmi nejnezapomenutějšími postavami na celém světě. Harry Potter je prostě jedinečný originál, který vás vezme za srdce a vy prostě musíte číst.
A ničeho nelitujete. Harry, Hermiona, Ron, Fred, George, Ginny, Neville, Snape a mnohem více...S těmi jsem prožila své dětství, a bylo opravdu kouzelné. J.K.Rowling vymyslela příběh, tak, že do sebe nádherně zapadnul a na konci se nám dostalo odpovědi na naše otázky. Jsem moc ráda, že jsem si mohla Harryho přečíst a v nejbližší době se snad k němu ještě dostanu.

S Ronem by jsme si toho mohli hodně říct o naší fobii z pavouků. ;D

kacimilek
20.09.2012 5 z 5

Moc dobrý díl, kde se narozdíl od prvního dílu, všechno urychluje a zdůrazňuje. Je morbidnější. Nejhrůznější je pro mě část s pavouky. Brrr...

Lady_Ef
23.08.2012 3 z 5

O něco horší než první díl. Možná proto, že ten byl úplně nový, všechno mělo to svoje kouzlo a tady se Harry s celými Bradavicemi stává tak nějak okoukaným. Přesto je to příjemná oddychová četba pro děti.

kniholka
16.08.2012 5 z 5

Atmosféra houstne. Dodnes mě běhá mráz po zádech, když čtu před spaním o podivných hlasech za zdmi a když zháším lampičku, slyším je všude kolem sebe...

ondra1995
15.08.2012 5 z 5

Musím říct, že mě Tajemná komnata bavila více než Kámen mudrců. Není to už taková pohádka.

fons
14.08.2012 4 z 5

Stále je to úžasné, kouzelné vyprávění, ale pro mě patří mezi trošku - vážně jen trošku - slabší díly série. I tak se u této knihy člověk zabaví, já se několikrát přistihl, jak se pitomoučce usmívám. Na Tajemné komnatě je nepochybně nejlepší potemnělý konec, v knize mi ovšem přijde uspěchanější než ve filmu (v tomto případě preferuji film) a scény s načančaným Lockhartem jsem téměř probrečel smíchy (až moc takových lidí skutečně znám). Po nedávném přečtení si posmutněle říkám - jak můžu být dospělý, když jsem stále ještě dítě?

ValKing
22.07.2012 5 z 5

Už trochu temnější díl, prosycený zelenou nenávistí Zmijozelu. Pro mě, milovnici temných příšerek a starých tajemství, úplně ideální. :)

kotasbk
19.07.2012 5 z 5

Jako malý jsem dostal set 3 knížek: Kámen mudrců, tajemná komnata a Vězeň z azkabanu. Zatím jsem teda četl jenom 1 díl a druhý jsem začal a odložil. Radši jsem se kouknul na filmy, které se mi zdají být lepší.

Zuzvil
26.06.2012 5 z 5

Moc se těším až si tuto sérii celou znovu přečtu (a že jsem ji už vícekrát četla) v ilustrované podobě (zatím byly vydány 3 díly). Druhý díl je stále ještě takový "dětský", ale už to pomalu nabírá na obrátkách více a více. V dalších díle přichází nové postavy a s nimi (a nejen s nimi) nové problémy. Více se dozvídáme o škole čar a kouzel v Bradavicích. Autorka má celý svět velmi dobře promyšlen a namyšlen, takže hurá do čtení.

KellyH
18.06.2012 5 z 5

Druhá kniha ze série, jejíž autorka dohnala mnoho lidí ke čtení. Ze začátku jsem Dobbyho neměla moc ráda, vždyť bránil Harrymu, aby se vrátil do jeho "domova". Jenže postupem času se to měnila a já ho naopak zbožňovala :) Úžasné, malé, protivné, oddané stvořeníčko :)
Šíleně jsem se bála těch tajemných hlasů, co slýchal Harry. A poté představa baziliška, hadího krále, byla vskutku živá. Bála jsem se i usnout :)
Neměla jsem a nemám ráda Ginny, taková malá vlezka, co se týče Harryho.

Leeslie
27.05.2012 4 z 5

Chlapec s jizvou na čele je dnes již rozhodně kult! Miluji jednotlivé zfilmované části a je až s podivem, že ke knižní předloze se dostávám až teď v dospělosti a po dotočení posledního dílu. Hanba mi! Teď už ke knize. 2. díl je v mnoha ohledech zajímavější než 1. - příběh začíná být zamotanější, zajímavější, postavy už nejsou tak ploché a přibyla skvěle napsaná postava Zlatoslava Lockharta. Celkově je vidět, že autorka se poučuje z chyb z předchozího dílu a snaží se na svém spisovatelském daru více pracovat. Možná i proto je z Tajemné komnaty velmi povedené fantasy, které by (nebýt neustálým připomínkám na děj z předchozího dílu) mohlo dostat i 5 hvězdiček, takhle to je jenom na 4...

bstejs
21.05.2012 5 z 5

Můj nejoblíbenější díl! Je krásná a má v sobě obrovské kouzlo, které mě jako dítě hrozně fascinovalo. Měla jsem to štěstí, že jsem s Harrym vyrůstala. První knížku jsem četla v těch 10-11ti letech, takže knížka rostla se mnou - od nádherné pohádky se sága měnila na akční příběh pro náctileté až po téměř hororový závěr, kterou bych jako malé dítě asi nezvládla.

Kopta
20.05.2012 5 z 5

Harry Potter se vrací. Musím říct, že J. K. Rowlingová by si zasloužila Nobelovu nebo Pulitzerovu cenu! Všechny Potterovky se velmi krásně čtou, je až neuvěřitelné, že jiné knihy se prostě čtou, ale Harry Potter se čte krásně! Harry Potter je snad jediná serie knih, kterou mám a znám a dala by se nejdenou přečíst.

Trysko.Mys
01.05.2012 4 z 5

Super! Líbilo se mi to stejně dobrý jako 1. díl...