Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13898 13898

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

MissBlack
04.08.2013 5 z 5

Na jednu stranu tento díl mám moc ráda a na druhou mi jej kazí jedna postava. Ráda ho mám proto, že Harry poprvé navštíví Doupě, pak podnikne s Ronem cestu do Bradavic Weasleyovic dopravním prostředkem, je tady Dobby, Harry se poprvé seznamuje s Foxem, zjišťuje, že mluví s hady a je tady můj oblíbenec (nyní, tehdy ne:D) Lucius. A postava, která mi to kazí? Onen (ne)úžasný Zlatoslav Lockhart. Na něj jsem byla (a pořád jsem) úplně alergická.
Každopádně už se tady pomalu začíná schylovat k věcem budoucím - Voldemort tady začíná být "živější a živější".

Mako123123
01.08.2013 4 z 5

túto knihu som dostal ako darček/bolestné od mojich spolužiakov z triedy na základke (končil sa nám 3.ročník)... moc dobré spomienky :) :) a moc dobrá kniha samozrejme :)

Moňule13
30.07.2013 5 z 5

Tajemná komnata je můj nejmíň oblíbený díl, protože jako malá jsem se hrozně bála baziliška a obřích pavouků :-D Jinak je to ale samozřejmě nepostradatelný díl série, kdy jsou Harry, Ron a Hermiona ještě děti a je to i navzdory výše zmíněným "hrůzám" jeden z méně temných dílů, které já osobně mám raději.

Belatris
24.07.2013 3 z 5

Sice je temnější než první díl, ale zase ukazuje typické vlastnosti sudých dílů HP - popisnost universa především. Vzhledem k tomu, že jsem knihu četla už ve věku dospělejším, nedotýkaly se mě dějové pasáže nijak zvlášť na nervech (přestože mladším ročníkům by mohly části přijít děsivé), ale beru ji dodnes jako zdroj informací pro celou skládanka HP série.

Marčullkas
22.07.2013 5 z 5

Knihu jsem četla hodně dávno a myslím, že se mi příběh líbil.

Jahoda14
13.07.2013

Četla jsem to dříve :) supér :)

Weasley
24.06.2013 5 z 5

Další díl byl naprosto úžasný. Stejně dobrý jako ten předchzí. Autorka knihy celý děj skvěle vymyslela a tím zaujala další tisíce dětí, ale i dospělých po celém světě. Zlatoslav Lockhart nejvtipnější a nejvychloubačská postava knihy. Skřítek Dobby skvělé spestření, hned na začátku jsem si ho zamilovala (stejně jako ve filmu). Draco Malfoy ještě lepší spratek než v prvím díle. A Harry, Ron s Hermionou ještě větší přátelé. Rowlingová nezklamala.

Thanyss
18.06.2013 5 z 5

Co bych měla napsat k Tajemné komnatě... Snad jen to, že jako malá jsem vždycky chtěla najít nějakou tajnou chodbu nebo místnost, kam bych se mohla schovat a nikdo by mě nenašel. Ale po tom toužilo snad každé dítě a Rowlingová z toho těží. Což je jen dobře. :)

Protentokrát Harry slyší tajemný hlas, který neslyší nikdo jiný a v Bradavicích začne podivuhodné množství lidí kamenět a nebyl by to Harry, kdyby tomu všemu nechtěl přijít na kloub.

Tajemná komnata je ještě stále více fantasy pohádka a je to krásný příběh, který se mi nesmazatelně vryl do paměti. A pořád chci vlastního fénixe!

lushi
12.06.2013 5 z 5

Každý díl HP nese prvek, díky kterému se kniha liší od ostatních v sérii, a zároveň je to HP. Jako celek. A já prostě nevím, jak více tu lásku vyjádřit.

Lockharta musíte zažít i v angličtině, je úžasný!
V originálu se skrývá spoust vtipů a neotřelých vyjádření, které četbu HP oživují (Tento komentář bych mohla opakovat u každého dílu :))

petamonca
06.06.2013 5 z 5

Pokračování něčeho, co už bylo perfektně rozjeto v prvním díle. Opět, stejně jako u prvního dílu, mohu jen doporučit. Nejvíce k srdci mi přirostl asi Dobby. I když to s ním dopadlo tak, jak dopadlo. Postavička úžasná. A urňukaná Uršula, ta též nemá chybu. Autorka do knížky zařadila strašidla a nadpřirozené postavy blízké evropské kultuře, žádná americká monstra. Takže s knížkou opravdu velká spokojenost.

Makovník
04.06.2013 3 z 5

Tento díl Harryho Pottera se mi líbil asi nejmíň, dlouho trvá, než se začne něco dít a je to poměrně nudné. Trošičku to vylepšil závěr, rozhodně to však nebyl čtenářský zážitek...

Yorika
23.05.2013 3 z 5

Malé zlepšení oproti prvnímu dílu.I tato kniha však trpí suchopárností a místy je dost nezáživná.Chtělo by to více života!

RosMeggie
12.05.2013 5 z 5

Tenhle díl miluju...

zapina
11.05.2013 1 z 5

Museli jsme ji číst ve škole, ale pro mě to bylo utrpení. Vubec se mi tahle série Harry Potter nelíbí.. ani jsem ji nedočetla

hrubik
27.04.2013 4 z 5

Celá série Harryho Pottera se mi velmi líbila.

Misan1993
26.04.2013 5 z 5

Skvělá práce paní Rowlingové, prostě skvělá kniha jako všechny ostatní od ní.

tyzik.cejka
20.04.2013 5 z 5

kdybych měl hodnotit knihu dám 4 nádherně romantická a kouzelná ale přece jenom mi to na 5 ale pozor Film je super ten to zachránil děkuju

Kimmie
16.04.2013 3 z 5

Oproti prvnímu dílu je zde jisté zlepšení, ale stále příliš malé. Opět je to celé příliš idylické, nemá to spád a jistým způsobem je to celé suché.

Pemca
11.04.2013 5 z 5

co dodat, prostě skvělá knížka

tatruszka
06.04.2013 5 z 5

Druhý díl Harryho Pottera je stejně dobrý jako ten první, není co dodat, autorka tak pečlivě promyslela celý děj, že se tomu až nechce věřit. Příběh byl napínavý a zajímavý. Já osobně jsem prakticky vyrůstala s hlavními hrdiny, a proto jsem se do jejich myšlení krásně vžila. A dokonce i teď, po tolika letech od přečtení, se ve volných chvílích ke knize ráda vracím.