Harry Potter a Tajemná komnata

Harry Potter a Tajemná komnata https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29800/bmid_harry-potter-a-tajemna-komnata-AQf-29800.jpg 5 13922 13922

Harry Potter série

Harry se vrací po prázdninách do školy a netuší, že tentokrát mu hrozí smrtelné nebezpečí. V Bradavicích se začínají dít prapodivné věci, při kterých tuhne krev žilách, a nikdo z žáků netuší, že pradávná legenda se stala skutečností... Tajemná komnata se znovu otevřela!

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Harry Potter and the Chamber of Secrets , 1998

mijala
12.02.2014 5 z 5

Co dodat, stejně jako jednička mě chytla i dvojka. Je to prostě Harry Potter, a proto jsem knížku četla několikrát.

Nemesis Moriko
10.02.2014 5 z 5

Knihu mám ráda, dobře se čte. Celou sérii mám hrozně ráda:33

Kmotr99
04.02.2014 4 z 5

Začíná se to opakovat...Dursleyovi, příjezd, učení, boj se zlem, odjezd. Ano, je to fajn napsané, čtivé, ale zase taková bomba to není.

Cacolinka
02.02.2014 4 z 5

Tajemná komnata...konečně se dozvídáme něco o nejmocnějším černokněžníkovi všech časů. Ten-jehož-jméno-nesmíne-vyslovit, Ty-víš-kdo, Pán zla...je trochu smutným příkladem toho, když se mladému člověku nedostane rodičovské lásky a vyrůstá v sirotčinci, kde si připadá jako vyděděnec. (Tím nechci říct, že se z každého člověka ze sirotčince stane vyvrhel společnosti...prostě jen to, že to na někoho, kdo si připadá příliš odstrčeně, může působit jako katalyzátor jeho touhy po pomstě.)

wikiniki
30.01.2014 5 z 5

Další úžasný Bradavický příběh. Opět jsem se od něj nemohla odrthnout.

Majdule
16.12.2013 5 z 5

Tenhle díl ještě zachovává atributy kouzelného snu, byť autorka pomalinku a polehounku začíná odhalovat i temnou stranu světa magie. Zlo se prosadí zneužitím nevinné dívky, Harry se až překvapivě snadno stává v očích veřejného mínění vyvrhelem, Zmijozelu projde lecjaká lumpárna. Autorka také mnohem více prokresluje jednotlivé charaktery a Ron, Hermiona i samotný Harry ožívají, pochybují i chybují a jsou stále zajímavějšími. Nicméně je tenhle posun jemný a nenásilný. I druhý díl tak zatím zůstává pohádkou, která nenápadně odkazuje k tomu, co přijde.

peterkovasona
03.12.2013 5 z 5

Velice dobré :)

Daffodila
24.11.2013 5 z 5

Prostě Harry. Dokonalost sama. Skvělý příběh, který mě jsem zhltla stejně jako Kámen.

brabofka
04.11.2013 5 z 5

Tento díl jsem přečetla snad ještě rychleji než první. Opět děj nezklamal. Strhující, fascinující, čtivý! Je fakt, že začíná stejně jako první, u strýce a tety, pak je napínavý odjezd do školy, kde opět ve druhé polovině školního roku dojde k rozhodujícímu finále. Je to trochu předpokládané, ale proč ne. :-) Dětem, a jejich nespoutané fantazii jen doporučuji!

aluskacz
21.10.2013 5 z 5

Tajemnou komnatu jakožto všechny díly jsem zhltla jak nic. Prostě paráda :-)

HiNataLi
18.10.2013 5 z 5

Další knížka v sérii Harry Potter, další požitek. Je úžasné kolik si tato série našla fanoušků a jsem hrdá na to, že jsem jedním z nich. :) ♥

Aneneta
12.10.2013 4 z 5

Přestože je to knížka spíše pro děti a já se jí plně věnovala až v devatenácti letech, rozhodně nezklamala. Autorka vytvořila úžasnou a věruhodnou iluzi světa magie. Kniha je napsaná velmi čtivě a pokaždé jsem se těšila, až přijdu ze školy a odpočinu si u další kapitoly audioknihy. Audioknihu v anglickém originále rozhodně doporučuji, protože je namluvena hezky.

dark.ma93
04.10.2013

I já jsem si prošla Potterovskou mánií. Je to klasika, co ovlivnila světovou lit.

Poutnice
30.09.2013 5 z 5

rozhodně lepší než první díl, už jsme se všichni rozkoukali, je potřeba zvýšit tempo...

anetka11
16.09.2013 5 z 5

Podle meho jeste lepsi nez jednicka!! Na harryho proste nic nema..

Aja12
16.09.2013 5 z 5

Opět podruhé přečtená knížka a znovu mě chytila od začátku do konce..

kuba00
14.09.2013 4 z 5

Knížka Harry Potter a Tajemná komnata se mi moc líbila, i když jsem ji četl už před časem, udělala na mě velký dojem a nemůžu na tenhle díl pořád zapomenout. Knížka se mi možná líbila víc než film, protože příběh jde do větších detailů a jednotlivé scény jsou dopodrobna vylíčené. Harry a jeho přátelé - Hermiona a Ron překonávají opět různé překážky a bojují se samotným zlem. V tom jim pomáhá ředitel Bradavic Albus Brumbál i další pomocníci. Objevuje se zde i nová postava skřítek Dobby, který je hodný, ale na příkaz Malfoje musí i Harrymu škodit.
Joanne Rowlingová je spisovatelka, která umí příběh napsat tak, že baví děti (možná i dospělé), dobře se čte, protože děj je napínavý a dobrodružný, někdy i strašidelný a každý chce vědět, co bude dál a jak všechno dopadne. Baví nás také proto, že se v Bradavicích čaruje, a to by chtělo určitě každé dítě umět.
Tento díl bych doporučil všem čtenářům.

MonisPop
13.09.2013 5 z 5

Miluju Bradavice. Miluju Harryho Pottera. Je mi jedno, jestli je to knížka nebo film, protože obojí má něco do sebe. Teď čtu celou sérii hezky za sebou a už se těším na další díl. Nemůžu se dočkat, až se dozvím o věcech, které ve filmu nebyly.

anett123
12.08.2013 5 z 5

Chtěla bych chodit do Školy čar a kouzel.

rencovav
09.08.2013 5 z 5

Druhý díl je můj oblíbený, čte se úplně sám. Ale i tak už po prvotním bláznivém okouzlení mě Harry Potter nějak nebere. :)