Nemesis

Nemesis
https://www.databazeknih.cz/img/books/69_/69463/bmid_nemesis-saO-69463.jpg 4 4132 4132

Harry Hole série

Začal podzim. V jedné bankovní pobočce v centru Osla dostává vedoucí pětadvacet vteřin na to, aby otevřel bankomat, vybral z něj peníze a naházel je do připravené kabely. Limit o šest vteřin překročí. Bankovní lupič ukáže do bezpečnostní kamery šest prstů, zastřelí jednu ze zaměstnankyň a beze stopy se vytratí. Případ dostává na starost Harry Hole, jeden z nejlepších kriminalistů osloské policie, ale zároveň velmi svérázný chlapík, osamělý vlk s neuspořádaným osobním životem a alkoholik, kterému dělá problémy podvolit se jakékoli autoritě. Při vyšetřování mu sekunduje velmi zdatná policejní posila Beáta Lonnová, dcera známého zastřeleného kriminalisty, která zaujala místo Harryho zavražděné kolegyně Ellen Gjeltenové. Krátce po zahájení vyšetřování je ve svém bytě nalezena Harryho dávná láska Anna Bethsenová. Vše nasvědčuje tomu, že spáchala sebevraždu v ten večer, kdy u ní byl Harry na večeři. Téměř vše. Jenže Harry má naprosté "okno" a z návštěvy si nic nepamatuje. Co se vlastně v Annině bytě odehrálo? Když vyšetřování uvízne na mrtvém bodě, rozhodne se Harry využít pomoci Raskola, původem rumunského Roma, Annina příbuzného a legendárního bankovního lupiče, který se sám přihlásil policii a nechal se uvěznit. I z vězení však dokáže tahat za potřebné nitky. Harry uzavře s Raskolem dohodu: Raskol mu pomůže najít bankovního lupiče a Harry oplátkou za to odhalí Annina vraha. Kolotoč událostí se rozbíhá. A to podzim teprve začal.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kniha Zlín

Sorgenfri , 2002

ufounseztratil
18.08.2017 5 z 5

Super napínavá kniha.

Loginus
16.08.2017 2 z 5

Překombinovanost, osudová setkání, šílená propojení. Průměrné hodnocení jen za autorův sloh. Jinak zklamání na všech frontách.

Wlll
06.08.2017 4 z 5

Poněkud jen most mezi Červenkou a Pentagramem, ale mělo to stále Jo Nesbovské grády

Lutzka
27.07.2017 3 z 5

Nemesis je čtivá kniha, stejně jako i ostatní díly o HH, ale trošku mi začíná vadit až zbytečně moc falešných stop a slepých uliček. Začínám mít pocit, že příběh je až moc překombinovaný. A když už jsme konečně u cíle - rozuzlení, tak jde už jen o konstatování faktů a chybí napětí a nadšení z vyřešení. 3 hvězdy za čtivost a ideu, negativně vnímám mj. "americké scény" jako nahánění nákladního auta za svištění pneumatik.

Jamilily
21.07.2017 5 z 5

Další skvělý díl, skvělá Beáta!! Předchozí Červenka ale zabavila trochu víc. A Waaler je pěkná svině, už aby mu to někdo pořádně vytmavil!

aji
11.07.2017 3 z 5

Čekala jsem o trochu víc. Jo Nesbø je poslední dobou velmi opěvovaný autor, tak jsem se nechala zlákat i já. Nemesis byla první kniha od tohoto norského autora, co jsem četla. Určitě dám šanci i těm ostatním. Ale za mě je tato kniha spíše průměr.

MartinkaSl
06.07.2017 4 z 5

Opět velmi chytlavý a promyšlený příběh. Za mě ale bohužel slabší než Sněhulák.
Líbilo se mi, že ubylo alkoholu a že byl opět příběh nějakým způsobem osobní. Bohužel jsem se docela ztrácela ve jménech, ale to je můj problém.

Joges
02.07.2017 5 z 5

Četba na jeden zátah, napětí, zvraty, zápletky, odbočky i ucelenost s překvapením na konci. Harry Hole na svém lepším tažení s přáteli i protivníky, tentokrát bez větší dávky alkoholu. Nedokážu posoudit, zda byla lepší například Červenka nebo Nemesis, Nesbø píše samé kvalitní kriminálky, jen jsem se mi ještě stále nedostaly pod kůži jako například knihy T. R. Smitha, S. Bjørka nebo L. Keplera.

JelloBiafra
30.06.2017 5 z 5

Jeseň 2002. Harry Hole rieši prípad bankovej lúpeže a stopuje tajomného fantóma, ktorý profesionálnym spôsobom vykradol banku v centre Osla a nezanechal po sebe žiadne stopy. K Holemu je pridelená nová mladá policajtka Beate Lønnová, ktorú Hole okamžite vezme pod svoje ochranné krídla a predáva jej cenné skúsenosti. Ale aby toho nebolo málo, Holeho bývala priateľka je nájdená zavraždená za veľmi čudných okolností a tak musí Harry nasadiť všetok svoj dôvtip a vypátrať aj vraha svojej bývalej lásky. Tradične prekombinovaná záležitosť, ktorá v priebehu vedie do toľkých dejových odbočiek, že som sa v tom občas strácal. No a samozrejme že nič nie je tak ako sa na prvý pohľad zdá. Perfektná práca.

ikshorm
27.06.2017 5 z 5

Po asi 50 stranách jsem knihu odložil a pěkných pár měsíců se k ní nechtěl vrátit. To se mi stává, když je jasné, že se hlavní hrdina evidentně chystá mě naštvat. Ale vzal jsem si Nemesis na dovolenou, překonal tu očividnou pasáž a pak mě najednou přestalo zajímat moře, dokud jsem těch zbylých 440 stran nedočetl.

roso.mak
26.06.2017 3 z 5

Ach ti uživatelé, jak hodně je kniha věcí vkusu. Nesbo k nám jako bestseller klopýtal dlouho, až z 90. let, o to víc se divím, že k nám vůbec doklopýtal. A tato kniha, že má být z jeho nejlepších? Netopýr měl alespoň od půlky trillerový odpich, ale takto si to pomalu plyne, až se tedy záhada vyřeší. Fajne, nečekané rozuzlení se konalo, ale takových knih musí být napsáno a já se ptám, proč zrovna on?

Peleus
18.06.2017 3 z 5

Divím se, že knižní trh nepraská ve švech z přebytků literatury původem ve východní a jihovýchodní Evropě.

Konzumace tvrdého alkoholu je vyšší, množství obyvatel a zločinů taktéž. Kde je tedy chyba? To se se vším musí porvat chudáci Island s 350 tís. obyv., Norsko s 5 mil., Dánsko s necelými 6 mil. a Švédsko se skoro 10 mil.? Cožpak se nenajde v policejních sborech dostatek alkoholiků s rozcrcaným osobním životem a notnou mírou štěstí v průběhu vyšetřování rapidně vylepšující statistiky objasněných případů také v jiných zemích?

Záhada nad záhady.

Henry_1986
16.06.2017 5 z 5

Klasický Nesbo...jedu pěkně popořadě, takže je za mnou 4.díl a opět 5*...Harry je prostě jistota. :-)

oskli
05.06.2017 4 z 5

Nebylo to špatné, ale na mě trochu moc překombinované. Kniha působila tak trochu neuspořádaně, přeskakovala v ději sem tam bez hlubší logiky, navíc byli pachatelé víc geniální, než bych jim věřila... asi první kniha od J.N., která mě nenadchla.

Skupa
05.06.2017 5 z 5

Za mě spokojenost!!!!

barunice17
31.05.2017 5 z 5

Bavila mě hnedka od začátku, za mě zatím nejlepší díl. :)

DoDidDone
27.05.2017 4 z 5

Celé to bylo zajímavé, ale o něco slabší, než Červenka. Trochu mi ale nesedělo to postupné odkrývání indícií, kdy jsem nechápal, co může být důkaz a jak se dá z nějaké drobnosti cosi velkého vyvodit. Pět hvězdiček nedávám hlavně kvůli konci... Alespoň se ukázalo, že je Harry taky dobrá Sibyla. :)

mari.seri
15.05.2017 4 z 5

Moje druhá knížka ze série o HH a rozhodně ne poslední. Přečteno jedním dechem. Napínavý příběh, skvěle vykreslené postavy, jedním slovem paráda.

Niu
09.05.2017 5 z 5

Skvělý díl, kniha se četla sama. Super zápletky, na takové zvraty jsem spíše zvyklá u Deavera. Super Harry Hole. Doporučuji.

ViktorieV
08.05.2017 5 z 5

Nevím, co dodat. Přečteno jedním dechem...