Hamlet

Slavná divadelní hra - tragédie Ediční poznámka Zdeňka Urbánka v knize k tomuto vydání z roku 1966: "Při práci na tomto překladu jsem zcela spolehl na text, poznámkový aparát a glosář cambridského vydání Hamleta (The Works os Shakespeare, The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, Cambridge University Press, 2 vydání, 1936), které redigoval profesor John Dover Wilson. Řídil jsem se jím důsledně i na několika místech, jež zůstávají z hlediska textové kritiky nebo výkladu podnes sporná a kde jsem měl sám pochybnosti o správnosti výkladu. Za velmi účinnou pomoc při úpravě konečného znění českého textu i při rozboru četných obtížných míst chci poděkovat Janu Grossmanovi. Neméně jsem zavázán za pročtení překladu i mnoha cenná upozornění Emanuelu Fryntovi. Pokud byl překladatelský záměr úspěšně splněn, je to i jejich zásluha, kde zůstaly nedostatky, zavinil je překladatel sám"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46579/hamlet-lRt-46579.jpg 4.22401
Originální název:

The tragedy of Hamlet, prince of Denmark

Žánr:
Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Orbis
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (159)

Přidat komentář
6839
17. září

Kdybych mohla dát jednou šest hvězd tak toto privilegium využiji zrovna tady.

Pjefa
11. září

Klasika, kterou mám fakt ráda! Některé části dokážu číst dokola a dokola a neustále mě něčím překvapují a fascinují. Zároveň je zajímavé porovnání překladů této knihy. Každé uplně jiné, ale každé svým stylem pěkné. Určitě doporučuji! :) Hlavně pokud máte zálibu ve čtení divadelních her.

Edice
10. září

Nebylo to něco, co bych hltala anebo pravidelně vyhledávala, ale několikrát jsem byla porůznu překvapená a uznávám, že mě kniha vlastně i bavila.

Lujza031
09. září

Četla jsem na střední a klidně si přečtu i dnes. Poutavé a smutné. Viděla jsem hru i v divadle, došlo mi, že je téma stále aktuální a zajímavé.

hu_87
06. září

Uvažuju, že si jí přečtu znovu.

TheMelorry
26. července

Klasika, která neomrzí. Z příběhu o Hamletovi a království Dánském přímo mrazí.

Adele02
21. července

Prostě Hamlet. Z těch intrik až mrazí.

meluzena
02. července

Kratičké dílko s řádně zašmodrchanou zápletkou a tragickým finále.
Nadčasové myšlenky mohou po čtyřech stoletích znít trochu pateticky, nicméně ve skvělém překladu Martina Hilského patos ztrácejí a zní jako hluboké, vskutku nadčasové pravdy (pokud se nechcete zaškobrtávat na archaických výrazech a větné stavbě, směle sáhněte právě po tomto překladu do současné češtiny).

Michal156
01. července

Velice dobré drama. Jen je třeba číst v překladu od prof. Hilského. Poprvé jsem četl v překlasdu od J. V. Sládka a kniha nebyla zdaleka tak čtivá.

marketa262
26. května

Pokud si dobře pamatuju, jde o mé druhé drama - první bylo Harry Potter a prokleté dítě. Obecně dramata, ačkoli mám divadla velmi ráda, nevyhledávám a moc je nemusím. Tato kniha mi však vzala dech! Naopak se mi divadelní zpracování velmi líbilo, vykročila jsem ze stereotypu, a monology postav byly výborné! Kniha určitě vede k zamyšlení.

ellen3414
17. května

Hamlet je mega savage.

DracoMalfoy
08. dubna

Bylo to vtipné, smutné a dramatické, a to i přesto, že jsem znala konec. Troufám si říci, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ráda si od tohoto autora. přečtu něco dalšího. Určitě doporučuji do povinné četby.

verulik196
04. dubna

Poměrně čtivé a zajímavé drama. V rámci povinné četby (ale určitě i mimo ni) skvělá volba.

Kuža007
03. dubna

Dokonalé drama o pomstě.

Marůš13
01. dubna

Druhá knížka, kterou jsem od Shakespeare četla a byla úžasná! Nečekala jsem, že se mi to bude tak dobře číst. Shakespeare se dostává na můj list oblíbených spisovatelů. Velice doporučuji.

Kira128
20. března

První setkání se Shakespearem a bylo naprosto neskutečné. Opravdu se mi to líbilo.
Mockrát děkuji povinné četbě, která mě k němu dohnala.
Teď už konečně vím, kdo je to ten "známý" Hamlet, a mohu společně s mými přáteli čtenáři obdivovat Shakespearovu tvorbu.

petrous90
13. března

stará dobrá klasika :)

lukas.com
25. února

Kniha, na jejímž konci čeká více otázek, než jich bylo na začátku. Úžasná kniha

blonde_elis
16. února

Skvělé dílo, četla jsem ho jako povinnou četbu a bohužel trochu ve spěchu, takže možná kdybych si na Hamleta někdy v budoucnu našla víc času a otevřela ho znovu, zvládla bych to všechno zpracovat ještě trochu lépe. I tak ale Shakespeare je prostě zlatá klasika, která na mě udělala dojem.

RemiBlack
12. února

2018/7
Dobré, známé, fajn mít přečteno. Ale ten jazyk!

Simona02
04. února

Jedna z najznámejších divadelných hier slávneho spisovateľa Williama Shakespeara. Skvelá tragédia a aj po stovkách rokov stále dokáže ohromiť čitateľa. Byť, a či nebyť.. to je otázka!

Eaa
28. ledna

Klasika od Shakespeara no... ale do čtení jsem se musela nutit. Ale je pravda, že některé myšlenky mě donutily k zamyšlení.

Lokina
09. ledna

Být či nebýt...jedna z nejznámějších vět. U mě to bylo, mám či nemám Hamleta si vzít k maturitě? Rozhodla jsem se, že Hamlet je dílo, které jen tak něco nepředčí a jen tak nějaké dílo jako je Hamlet, nebude v dohledné době napsáno. Četla jsem Hamleta delší dobu, musela jsem mít čas všechno to pobrat, ale když jsem to dočetla, nelitovala jsem. Hamlet je těžké dílo, plné hutných myšlenek a citátů a každý si tam něco najde.

Pohodová
07.12.2017

Chystám se si někdy tuto knihu precist

LucyDvorska
28.11.2017

Trošku zamotaný příběh, chce to mít klid na čtení a hlavně se soustředit. Jinak je kniha zajímavá a v tiché místnosti, kde se na knihu můžete soustředit, i čtivá. Čtena jako povinná kniha k maturitě, ale časem si ji ráda přečtu znovu.

Yarwen
08.11.2017

Jednoduchý, ale slavný klasický kousek o cti, zradě a pomstě. Četl jsem a čekal, kdy přijde to nadšení a zážitek jako u Romea a Julie, ale nic nepřišlo. Navíc s blížícím se závěrem paní Smrt máchá se svou kosou až v příliš širokém záběru, tohle Shakespeare na můj vkus trochu přepískl. Dávám nakonec 52% s tím, že to, co knížku vytahuje nad průměr, jsou kapky moudrosti, jež autor tu a tam v textu utrousil a z nichž některé jsem si opsal do svého "deníčku moudrých vět".

Elsa14
26.10.2017

Musím se přiznat, že to je první dílo, které jsem od Shakespeara četla. Už tolikrát jsem si chtěla od něj něco přečíst, ale nikdy jsem se k tomu nakonec nedostala. Takže mě zachránila povinná literatura :). Hamlet se mi moc líbil, i když byl dost tragický.

Tynyton
24.10.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších tragédií, která mě uchvátila svou atmosférou a stala se mým nejoblíbenějším dílem od WS.

Richelle
15.10.2017

Jedno z nejlepších děl od autora. Pro mě úplně nejlepší. Četla jsem ji několikrát. Určitě doporučuji, pokud si někdo chce přečíst Shakespeara, aby zvolil právě Hamleta.

Doemit
02.10.2017

Knihu jsem četla do školy k maturitě. Při příchodu postav jsem musela převracet na začátek, abych si uvědomila kdo je kdo. Je to trochu složitější čtení, ale příběh má kniha dobrý. Akorát na mě trochu moc rychlý konec. Dávám ***