Hamlet

Slavná divadelní hra - tragédie Ediční poznámka Zdeňka Urbánka v knize k tomuto vydání z roku 1966: "Při práci na tomto překladu jsem zcela spolehl na text, poznámkový aparát a glosář cambridského vydání Hamleta (The Works os Shakespeare, The Tragedy of Hamlet, Prince of Denmark, Cambridge University Press, 2 vydání, 1936), které redigoval profesor John Dover Wilson. Řídil jsem se jím důsledně i na několika místech, jež zůstávají z hlediska textové kritiky nebo výkladu podnes sporná a kde jsem měl sám pochybnosti o správnosti výkladu. Za velmi účinnou pomoc při úpravě konečného znění českého textu i při rozboru četných obtížných míst chci poděkovat Janu Grossmanovi. Neméně jsem zavázán za pročtení překladu i mnoha cenná upozornění Emanuelu Fryntovi. Pokud byl překladatelský záměr úspěšně splněn, je to i jejich zásluha, kde zůstaly nedostatky, zavinil je překladatel sám"....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/46_/46579/hamlet-46579.jpg 4.22320

The tragedy of Hamlet, prince of Denmark

Literatura světová, Divadelní hry
Vydáno:, Orbis

marketa262

Pokud si dobře pamatuju, jde o mé druhé drama - první bylo Harry Potter a prokleté dítě. Obecně dramata, ačkoli mám divadla velmi ráda, nevyhledávám a moc je nemusím. Tato kniha mi však vzala dech! Naopak se mi divadelní zpracování velmi líbilo, vykročila jsem ze stereotypu, a monology postav byly výborné! Kniha určitě vede k zamyšlení.

ellen3414

Hamlet je mega savage.

DracoMalfoy

Bylo to vtipné, smutné a dramatické, a to i přesto, že jsem znala konec. Troufám si říci, že to je jedna z nejlepších knih, co jsem kdy četla. Ráda si od tohoto autora. přečtu něco dalšího. Určitě doporučuji do povinné četby.

verulik196

Poměrně čtivé a zajímavé drama. V rámci povinné četby (ale určitě i mimo ni) skvělá volba.

Kuža007

Dokonalé drama o pomstě.

Marůš13

Druhá knížka, kterou jsem od Shakespeare četla a byla úžasná! Nečekala jsem, že se mi to bude tak dobře číst. Shakespeare se dostává na můj list oblíbených spisovatelů. Velice doporučuji.

Kira128

První setkání se Shakespearem a bylo naprosto neskutečné. Opravdu se mi to líbilo.
Mockrát děkuji povinné četbě, která mě k němu dohnala.
Teď už konečně vím, kdo je to ten "známý" Hamlet, a mohu společně s mými přáteli čtenáři obdivovat Shakespearovu tvorbu.

petrous90

stará dobrá klasika :)

lukas.com

Kniha, na jejímž konci čeká více otázek, než jich bylo na začátku. Úžasná kniha

blonde_elis

Skvělé dílo, četla jsem ho jako povinnou četbu a bohužel trochu ve spěchu, takže možná kdybych si na Hamleta někdy v budoucnu našla víc času a otevřela ho znovu, zvládla bych to všechno zpracovat ještě trochu lépe. I tak ale Shakespeare je prostě zlatá klasika, která na mě udělala dojem.

RemiBlack

2018/7
Dobré, známé, fajn mít přečteno. Ale ten jazyk!

Simona02

Jedna z najznámejších divadelných hier slávneho spisovateľa Williama Shakespeara. Skvelá tragédia a aj po stovkách rokov stále dokáže ohromiť čitateľa. Byť, a či nebyť.. to je otázka!

Eaa

Klasika od Shakespeara no... ale do čtení jsem se musela nutit. Ale je pravda, že některé myšlenky mě donutily k zamyšlení.

Lokina

Být či nebýt...jedna z nejznámějších vět. U mě to bylo, mám či nemám Hamleta si vzít k maturitě? Rozhodla jsem se, že Hamlet je dílo, které jen tak něco nepředčí a jen tak nějaké dílo jako je Hamlet, nebude v dohledné době napsáno. Četla jsem Hamleta delší dobu, musela jsem mít čas všechno to pobrat, ale když jsem to dočetla, nelitovala jsem. Hamlet je těžké dílo, plné hutných myšlenek a citátů a každý si tam něco najde.

Pohodová
07.12.2017

Chystám se si někdy tuto knihu precist

LucyDvorska
28.11.2017

Trošku zamotaný příběh, chce to mít klid na čtení a hlavně se soustředit. Jinak je kniha zajímavá a v tiché místnosti, kde se na knihu můžete soustředit, i čtivá. Čtena jako povinná kniha k maturitě, ale časem si ji ráda přečtu znovu.

Yarwen
08.11.2017

Jednoduchý, ale slavný klasický kousek o cti, zradě a pomstě. Četl jsem a čekal, kdy přijde to nadšení a zážitek jako u Romea a Julie, ale nic nepřišlo. Navíc s blížícím se závěrem paní Smrt máchá se svou kosou až v příliš širokém záběru, tohle Shakespeare na můj vkus trochu přepískl. Dávám nakonec 52% s tím, že to, co knížku vytahuje nad průměr, jsou kapky moudrosti, jež autor tu a tam v textu utrousil a z nichž některé jsem si opsal do svého "deníčku moudrých vět".

Elsa14
26.10.2017

Musím se přiznat, že to je první dílo, které jsem od Shakespeara četla. Už tolikrát jsem si chtěla od něj něco přečíst, ale nikdy jsem se k tomu nakonec nedostala. Takže mě zachránila povinná literatura :). Hamlet se mi moc líbil, i když byl dost tragický.

Tynyton
24.10.2017

Jedna z mých nejoblíbenějších tragédií, která mě uchvátila svou atmosférou a stala se mým nejoblíbenějším dílem od WS.

Richelle
15.10.2017

Jedno z nejlepších děl od autora. Pro mě úplně nejlepší. Četla jsem ji několikrát. Určitě doporučuji, pokud si někdo chce přečíst Shakespeara, aby zvolil právě Hamleta.

Doemit
02.10.2017

Knihu jsem četla do školy k maturitě. Při příchodu postav jsem musela převracet na začátek, abych si uvědomila kdo je kdo. Je to trochu složitější čtení, ale příběh má kniha dobrý. Akorát na mě trochu moc rychlý konec. Dávám ***

SoňkaSoník
01.10.2017

Čteno v rámci povinné literatury na maturitu, musela jsem se do díla několikrát začíst. Prokousat se touto tragédií byl chvílema pěkný oříšek.

Artos
19.09.2017

Za mě nejlepší Shakespearova tragédie. Dokonalé postavy, nad kterými hlavně převyšuje hlavní protagonista kralevic dánský s jeho neskonalou touhou po pomstě.
Velkolepé dílo mistra nad mistry.
PS: Doporučuji si poslechnout audioknihu, která je bravůrně namluvena (Boris Rösner - Claudius a Jan Šťastný - Hamlet par excellence).

Markéta ♡
14.09.2017

Kniha pro mě byla utrpením. Četla jsem ji dlouho a nakonec vůbec nevím, o čem byla.
Jsem ráda, že jsem knihu dočetla a určitě se k ní už nevrátim.
2 hvězdičky, protože je to od Hamleta, jinak by to pro mě byl lehce odpad.

Cink262
06.09.2017

Pomstychtivost, hrdost. Život – smrt.
Kniha se mi líbila, zajímavé bylo číst monology různých postav "stranou" což je podle mě skvělé vyřešení situace, když se něco mají dozvědět diváci, ale ne ostatní postavy nebo když chce daná postava nechat vyjevit své vlastní myšlenky. Kniha se četla rychle, jednak protože je krátká, ale také nepochybně kvůli tomu, že mě bavila a bylo zde skvělé vyvážení mezi dějem a myšlenkami. Zajímavé bylo taky, že se občas poezie měnila na prózu. Moc jsem si také oblíbil postavu Hamleta, který na veřejnosti působil sice jako šílenec, ale díky velkému množství monologů se prokázal také jako chytrý muž, který rozebíral různé zajímavé a působivé myšlenky a přemýšlel nad minulostí i budoucností, a neposledně také plánoval svou pomstu zlému strýci.

BeyondHorizon
02.09.2017

Je to zvláštní, Shakespearovy tragédie nemám ráda, ale jeho komedie ano a moc. Prostě mi Hamlet nesedl a nebavil mne, což mě překvapuje, protože tragické a smutné příběhy mám radši než ty veselé a mnohdy bezduché.

Zikus
07.08.2017

Výborný. Hamletovi slovní hrátky jsou naprosto geniální + oceňuji úvahy k zamyšlení, kterých je v knize dostatek a celkovou tragickou linii příběhu. Za mě jedna z nejlepších knih z povinné četby. Doporučuji.

Anna 13
19.07.2017

Příběh, nad kterým se hluboce zamyslíte...
Možná bych ho ocenila a prožila více, kdybych po knize sáhla v jiné náladě. Ale rozhodně tohle nebylo mé poslední setkání s Hamletem.

Překvapuje mne, jak mne Shakespearova tvorba vždy zaujme. Knize bych snad vytkla její zdlouhavost. Pár stránek před známým vyvrcholením příběhu bylo i nudných.

Každopádně mne kniha překvapila, zaujala a četla se příjemně.

Mistr119
07.07.2017

Hodně záleží na překladu, který se člověku dostanou do ruky... :-/ Ty staročeské jsou jen onanie nad "krásou českého jazyka", ale potom čtenáři uniká obsah... :-/ Hamlet je bezesporu nesmrtelné dílo, které má své nezastupitelné místo v povinné literatuře. :)

Katranis
03.07.2017