Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2809 540

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

denniys
27.12.2018 4 z 5

bylo to krásné počteníčko..emoce vířily a jsem opravdu zvědavá, zda bude další díl, pořád by bylo v čem pokračovat, ačkoliv nyní je to pěkně uzavřené..

Akinaz
27.12.2018 4 z 5

Dvojce se rozhodně nevyrovná, ale dovede nás tam, kam nás autorka dovést chce a potřebuje, rozhodně zase velmi čtivé dílko, ale jedna * dolů, protože dvojka byla prostě nejlepší :-)

Ulrika
26.12.2018 5 z 5

Ano, dvojce se kniha ani zdaleka nevyrovnala, ale to jsme nějak ani nečekala, protože druhý díl byl naprosto fascinující. Třetí díl bych ohodnotila jako poněkud odlehčující a po většinu děje velmi poklidné. Vyvrcholení však bylo opět mistrovské.

kalinkacz
25.12.2018 3 z 5

No uf.... Na základě zahraničních recenzí jsem toho nečekala mnoho, i když po druhém díle to nebylo lehké... Celou knihu se skoro nic neděje a pak to na konci autorka snaží dohnat... YA mám načtené troufám si říct hodně a mám jednu klišé věc, kterou když v YA najdu, tak neznám bratra... Tady na konci byla, takže z toho důvodu... Zklamání...

paprika75
28.11.2018 4 z 5

Nebylo to marné, ale asi jsem zmlsaná dvojkou. 4*

dominika2585
13.11.2018 5 z 5

Mě osobně více zaujal druhý díl, kde jsem mohla sledovat rozvíjející se vztah Rhysanda a Feyre, ale i třetí díl série stál rozhodně za to. Ve třetím pokračování nám autorka zase představila temnější stránku celého příběhu a sice začínající válku mezi Prythianem a Hybernem. Líbilo se mi setkání a spolupráce dvorů a líbil se mi i závěr, který autorka vymyslela. Jsem ráda, že vše dopadlo dobře a snad se můžeme těšit na další pokračování!

andulka1406
11.11.2018 4 z 5

Pro mě to byl slabší díl než druhý. Dvory mám moc ráda, ale tohle mi přišlo zbytečně roztahané. Každopádně se těším na další díl.

Magdyla.8
10.11.2018 3 z 5

Tenhle díl série byl pro mě nejslabší. Nemusel by být ani tak obsáhlý text, kde se stejně jenom domlouvají o bitvě a když teda bitva nastane jsou nesmírně zaskočeni. Také jsem se nemohla pozastavit nad tím, jak jim znenadání všichni běží na pomoct. Doufala jsem, že aspoň autorka nechá někoho zemřít ve válce ať to má grády, ale ono ne.. vylezl z toho docela kýčovitý happyend. Měla jsem ráda postavy Nestu a Cassiana dohromady jen pro ně v knize nebyl dostatek místa.

Lucuschka
10.11.2018

Skvělá série, od které se nebudete moci odtrhnout...

phedr
01.11.2018 5 z 5

Závěr příběhu byl přesně takový, jak by měl být, dramatické okamžiky se střídaly s úsměvnými a ke všem postavám jsem si během čtení vybudovala nějaký vztah

kikibo
31.10.2018 5 z 5

Nemám absolutně co vytknout, při čtení jsem se smála i plakala. Sžila jsem se s Feyre a při čtení vše prožívala jak kdybych byla ona. Po dočtení, jsem knihu jen zaklapla a koukala půl hodinu zasněně do stropu a přemýšlela, co budu dělat dál :D Potřebuju něco v podobném duchu, tak snad budu ze Skleněného trůnu nadšená jako z této série. 1000000/10

AniDi
28.10.2018 5 z 5

Právě jsem dočetla a zklamaná určitě nejsem. Doufala jsem v takový konec. Nicméně mě trochu mrzí, že autorka nerozepsala trošku konec i pro vedlejší postavy. Například pro Casse a Nestu. Ráda bych věděla co se mezi nimi dál odehrálo. Půjdu pátrat, zda nebude pokračování. Určitě neuděláte chybu, když si přečtete celou sérii.

Denčaa
27.10.2018 4 z 5

Na třetí pokračování z říše víl jsem se neskutečně těšila. A sáhla jsem po ní v době, kdy jsem neměla tolik času na knihy, takže se čtení této bichličky trošku protáhlo. Nicméně stálo to skutečně za to. Nemohu jinak, ale všechny postavy mi přirostly k srdci. Opět je tam láska, přátelství i válečná linka. Zkrátka pravá S. J. Maas. Jelikož už je známo, že vyjde novela "po válce", tak si člověk domyslí, jak to s hlavními hrdiny dopadne, nicméně i tak vás to stojí nervy. Začátek děje byl trošku vleklý, napínavé kapitoly střídaly akční, až napětí a zlomových částí bylo neskutečně mnoho. Možná mi jen malinko vadilo, že v knize nebyl takový prostor ohledně vztahů mezi hrdiny. Rozhodně si tuto sérii ještě někdy přečtu. A jsem zvědavá, jestli autorka skutečně napíše ještě další díly.

Barbara182
26.10.2018 4 z 5

Moc hezký závěr série, hrozně se mi líbilo, jak se Feyre na začátku knihy potměšile mstila na Jarním dvoře Tamlinovi a Ianthé :-) Finální bitva s Hybernem mi sice přišla malinko odfláknutá s nedovysvětlenými detaily, každopádně ale moc fajn čtení, byť mým nejoblíbenějším dílem asi zůstane Dvůr mlhy a hněvu :-) Jo a strašně mě štve, že autorka vlastně nerozsekla zápletky vedlejších postav, jakože kdo s kým nakonec bude? To mi bude vrtat hlavou ještě hodně dlouho :-)

ketvin
13.10.2018 5 z 5

Dechberoucí, dokonalé, úžasné, nikdy dost dlouhé... Napínavé!!! Posledních asi 100 stránek jsem se nemohla pořádně nadechnout :D ❤ Miluji tuhle autorku a tato série, stejně jako Trůn, je ..... perfektní!!!!!!

Do všech hrdinů jsem se naprosto zamilovala, vůbec se mi nechce loučit - Cassian, Az, Rhys, Feyre... ❤ Nevím, co číst dál, protože se obávám, že Dvůr to naprosto převálcuje....

Neskutečně se těším na další knihy z tohoto světa a vřele doufám, že jich bude hodně a budou brzy! ❤

Emičkazknihy
10.10.2018 5 z 5

Kniha mě po dvěstě stranách začínala nudit a neměla jsem chuť číst dál, ale nemohla bych se na sebe podívat do zrcadla, kdybych nedočetla třetí díl série. Jakmile se odbyla část, kdy se řešila taktika a počáteční problémy. Kniha znova dostala napínavý nádech. Když jsem knihu v pátek večer otevřela na první straně a zavřela v sobotu večer naposlední, nechtěla jsem aby kniha skončila, tak jsem ji četla, znova a znova a pak ještě jednou. Když teď knihu otevřu, přesně vím co bude následovat. Když byla poslední bitva, tak jsem brečela a brečela. Musela mě utěšovat banda holek, se kterou jsem byla na chatě. I když vím že se jedná o pouhé fantasy, tak moc mi přirostlo k srdci, že jsem nemohla unést oběti. Jsem ráda že zanedlouho bude vycházet další kniha.

okeey
05.10.2018 5 z 5

Skvělý, napínavý, úsměvný, nervy drásající třetí díl naprosto úžasný série! Autorka píše způsobem, který vás vtáhne do děje tak, že místy ani nedýcháte - při čtení knihy padaly věty typu - no to snad ne!
- děláš si prdel?
- no uff
- jé to je krásný
- zabij ho!!!
- no to je idiot - apod.
S. J. Maas mě fakt baví a těším se na sérii Skleněný trůn, doufám, že bude stejně skvělá jako tato série. Rozhodně doporučuji!

Aira
25.09.2018 5 z 5

Nádherný, strhující a dechberoucí třetí díl této série. Autorka dokáže čtenáře přímo vtáhnout do děje a vy zažíváte to, co hlavní hrdinka. Jediná chyba - nemá pokračování. Ale už teď vím, že se k téhle sérii jednou vrátím a přečtu si ji znovu.

kaaaca
25.09.2018

Ja proste nenachazim slova :) Jednim dechem,neda se presta cist,nadherny pribeh a ten konec... naposledy jsem takhle bulila, kdyz zabili Dobyho... ufff, premyslim, jetsli to nezacnu cist jeste jednou od zacatku :-D

Miss.hell
25.09.2018 5 z 5

Momentálně jsem beze slov.. možná až se nadechnu