Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2809 540

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Lalina3
20.03.2019 5 z 5

Nejlepší kniha a série co jsem kdy četla. Není co víc říct.
Žádná jiná série než Dvory a ODJ ve mně nezanechala takové stopy.
Tenhle díl mi přijde nejlepší ze všech, ale těžko se to posuzuje, všechny jsou dokonale.

Vendelie
18.03.2019 5 z 5

úžasná série, tento díl se mi líbil snad nejvíce :)

Denča000
08.03.2019 5 z 5

Nejlepší.... Doufám, že bude pokračování.

pecinka21
07.03.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, kniha mě tentokrát bavila na začátku ale konec knihy "bitva" tak to pro mě bylo zklamání čekala jsem víc a vadilo mi i když je to blbé že vlastně všichni přežili a ještě mi vadily ty jejich vulgární gesta na to jsem byla v knize alergická

Katie46
06.03.2019 5 z 5

Podle mě zase skvělý díl této série. Kniha je čtivá, zajímavá, překvapivá! Rozhodně nic není náhoda a vždy se tak objeví něco, co čtenář nečeká. Alespoň já to tak měla.
Ano, stalo se tam toho hodně a plno věcí by možná chtělo dořešit ale tak to si můžeme nechat na pokračování, které doufám bude.. =)
Mě se kniha zase líbila, je úžasné, jak má autorka vše promyšlené. Miluji Noční dvůr, Rhysanda a jeho skvělou partu. Jedinou postavu, kterou asi nechápu a nemám ji ráda je Nesta ale tak, snad se to někdy změní. =D =)
Tuto sérii rozhodně doporučuji!

Calla2002
02.03.2019 5 z 5

Škoda, že nemám knihu v papírovém vydání, ale jenom stáhlou na mobilu. Ale i tak jsem si knihu moc užila, i když musím uznat, že ze začátku mě to tolik nebavilo...nevím proč xd
Ale od půlky to bylo úžasný! Bylo to akční a konečnej zvrat mě zabil. Zabil mě ve stejnou chvíli kdy Rhysovi přestalo bít srdce a rozeběhlo se taky ve stejnou chvíli kdy se Rhysovi srdce znovu rozeběhlo. Brečela jsem celý konec a u smrti Suriela, to mě dostalo.
Kniha si nezaslouží míň jak pět hvězdiček, už jenom kvůli konci..

Knihomolkajá
16.02.2019 3 z 5

Myslím si, kritiky již zaznělo dost, a tak se nemusím přidávat. Tentokrát se nad nedostatky pozastavovat nechci, protože bych z toho byla ještě více deprimovaná. Hodnotím čtivost, která byla opravdu lepší než v díle prvním. Čtení mě bavilo a pořád jsem se ke knize vracela, a to i přes to, jak nelogická byla, a jak mě tím iritovala. O tom se tu ale dozvíte od mnoha jiných recenzentů.
Co mě ale vytáčelo snad ze všeho nejvíc, bylo to, jak se nám ze série postupně stávalo něco, co by s klidem mohlo konkurovat Padesáti odstínům šedi. Z YA klišé knihy se nám stala erotická klišé kniha a při představě, že by tohle moje dítě četlo jako YA knihu, se mi chce zvracet. Nedokáži si představit, že bych ji cílovce někdy vůbec doporučila. Už notnou chvíli se tu směji štítku - pro děti.
Série prošla od začátku velkým vývojem a musím říct, že mě již bavila více než díl první, ale to, že je to kniha plná nelogičností, klišé, ztopořených údů a hlavní hrdinka je prostě kráva, mi nikdo nevymluví. Na světě jsou mraky lepších knih s podobnou tématikou, a mně tak zůstává nadále záhadou, jak se mohlo tohle dostat tak daleko a získat na tak veliké oblíbenosti. Po dočtení celé série mi sice kleslo IQ, ale nemohu autorce odepřít, že mě bavila.

Pouli
14.02.2019 3 z 5

Tento dil je horsi nez druhy a zbytecne komplikovany. Stane se toho prilis mnoho a o vse se spise tak skrtne a uz se jde dal. Konec sice spoustu veci uzavira (na muj vkus prilis uspechane), ale zaroven u vedlejsich postav mam pocit, ze jejich pribeh teprve zacina.

ThrisaManx
06.02.2019 odpad!

Poprvé v životě jsem přeskakovala stránky. Feyre jako obvykle nezklamala, stále je to naše ufňukaná sebelítostivá chudinka. Je naštvaná, že ostatní mají Rhysanda za násilníka a perverzáka, ale přitom on sám se tak prezentuje a chce, aby si to ostatní o něm mysleli! A Feyre chce, aby Tamlin a ostatní zaplatili za to, že tomu skutečně věří. Takže nově se nám představila navíc jako opravdová hlupačka.

Když byla v knize první zmínka o tom, jak je chudák zlomená, měla jsem chuť knihou praštit. Její sebelítostivé výlevy jsme si dost užili v předchozím díle. Navíc brečí, že když to potřebovala, nikdo jí nepomohl a je na ně za to naštvaná a nemůže jim to odpustit - jo, je to smutné, ale co čeká? Že pro ní každý bude riskovat své postavení a možná i život? A když to neudělají, tak se urazí?

Navíc, celou dobu ve všech dílech je to obyčejná holka, zázrakem proměněná ve vílu, ale pořád s lidskou duší a bez zkušeností. A z ničeho nic se z ní stává ostřílený stratég války.

Opět se zde opakuje ten samý nešvár - autorčino neustálé opakování toho samého na co druhé stránce. Tentokrát si každý neustále ukazoval vulgární gesta. Pořád.

Taky jsem moc nepochopila, jak někdo může být méně nesmrtelný, a někdo více nesmrtelný. Možná jsem myslela, že když je někdo nesmrtelný, tak prostě žije navždy, a ne že někdo žije navždy více a někdo méně.

Poslední věc: Nejdelší proslov od Azriela, jaký Feyre kdy slyšela, byla jedna rozvitá věta. A hned na to Azriel vypráví příběh přes několik stran a nikdo se nad tím nepozastavuje, přitom jí přišlo tak zvláštní, když řekl najednou dvě věty.

Knihu jsem četla měsíc, a bylo to největší utrpení v mém knižním životě. Strašný brak. Nedomyšlené a o ničem, a protože nechci spoilerovat, nebudu tady řešit, jak v té největší bitvě, kterou kdy zažili a ze které jsou všichni skoro mrtví strachy, nakonec vůbec nikdo nezemře.

jmn7053
05.02.2019 5 z 5

Čtu, čtu, čtu - najednou si všimnu, že mi zbývá posledních sto stran - čtu nervózně, čtu nervózně a nemohu dýchat, nakonec však čtu poslední stránky s úsměvem.
Válka byla perfektní, moc jsem si ji užila!
Zakončení bylo překvapivě klidné, až jsem se lekla, že je to poslední díl série.

E.lisabeth
02.02.2019 5 z 5

OBSAHUJE SPOILERY.
Za me lepsi nez druhy dil, u toho mi chvili trvalo se zacist, ale tady se krasne plynule navazalo. Konec po bitve byl pak na muj vkus az moc zdlouhavy na to, ze se tam vlastne nic moc uz nedoresilo...jako co Elain s Lucienem, Cassian s Nestou, Mor a jeji tajemstvi? Taky bych rekla, ze nekoho prece jen meli nechat umrit a ne aby vsichni zazrakem porad ozivali. Nebo teda spis nechavat zemrit jen ty, o kterych se vi, ze nam nebudou chybet:). Jsem zvedava co autorka dal zamysli s timto svetem, zda se, ze se dockame nejakych novych pribehu, kde se snad dozvime neco dal o vyvoji nekterych postav:).

verunka95
27.01.2019 5 z 5

Naprosto boží zakončení série. Doufám, že autorka napíše další knihy.

wennu
24.01.2019 5 z 5

Jen zřídka kdy narazím na knihu,kterou si s chutí otevřu a přečtu opakovane .Tady se mi poštěstilo. ...Rhysanda snad nejde nemilovat a nejen jeho.Cela trilogie je uzasna,autorce jsem věřila každé slovo.Vrele doporučuji.

Markysek45
17.01.2019 3 z 5

Slabší díl než předchozí dva díly. Autorka si dle mne vzala moc velké spousto a dostatečně nevyužila možný potenciál. Až moc vedlejších postav, které byly natolik zajímavé, že by si zasloužily více prostoru. Spousta neuzavřených linek. Chápu, že si nechává prostor na další díly, ale i tak. Závěrečná bitva mi přišla celkem odfláknutá a od monster jsem teda také čekala daleko víc. Poslední kapitola naprosto zbytečná a celkově až moc velký happyend. Asi mám až moc ráda autory, u kterých se bojím, že se toho nebojí a nechají důležité postavy zemřít.

janno69
16.01.2019 5 z 5

Krásné zakončení série. Chytlo mě za srdce a už nepustilo. Určitě jsem ji nečetla naposledy.....

Paj-Inka
13.01.2019 1 z 5

Nejdřív kouká do rohu oválného zrcadla a pak lítá nad městem ve spodním prádle. No mám dost :D

Sam.Mischell
07.01.2019 5 z 5

Třetí díl byl stejně strhující jako předchozí dva. V tomto díle sice bylo trochu méně akce a více pletichaření, ale i tak jsem ji nedokázala jen tak odložit aniž bych se dozvěděla, kdo je na čí straně. Nejvíce mě překvapil Jurian jak to dobře dokázal uhrát. V případě Tamlina jsem doufala, že nakonec nebude tak zlý a že se nakonec z něj stane spojenec. Trochu si za to jak to skončilo na jeho dvoře mohl sám, kdyby Feyre od začátku říkal pravdu, mohlo to s ním dopadnout jinak. Ale spisovatelka rozhodla jinak, doufám že v dalším díle bude i on štastný. Stějně tak i Cassian s Nestou, jejich celoknižní pošťuchování se mi velice líbilo, i když od začátku bylo jasné, že k sobě něco cítí. Trochu mě mrzí Mor, Azriela mi bylo líto že mu neopětuje svoji lásku, ale pak jsem se dozvěděla proč, hold srdci se nedá poručit. Doufám, že si stínopěvěc najde družku, i Mor ji přeji.
Závěrem, knihu doporučuji. Poslední dvě třetiny jsem přečetla za jeden den jak jsem se nemohla odtrhnout. Některé věci byly dost předvídatelné, nad některými jsem jen lapala po dechu a neodrthávala oči od dalších stránek.

Black-stars
06.01.2019 3 z 5

Natěšení z druhého dílu velmi rychle opadlo již po pár kapitolách. Toto pokračování je sice čtivé ale celemě spíš připada jen o politickém pletichaření a plánovaní velké bitvy, která je jasně nevyhnutelná. Až na občas zajímavější a dobrodružné kapitoli nějak celý díl vyznívá do ztraceny. Ani nakonec ta velkolepá bitva nějak nedosahuje možností, které jsem z předchozích dílů očekávala... ani pád hybernu a smrt nejmocnějších a údajně snad i nesmrtelných válečníků skutečně bledne v porovnání s předchozími díly. Je to velká škoda. Nehledě na konec který sice dopadne dobře Hybern padne a na prahu je úsvit nového jiného Prythianu - ale opět vyznívá do ztracena a vlastně dost neurčitě. Což je dle mého velká škoda. Chápu autorku že chce delší více dílnou knižní sérii ale možná by bývalo lepší pro jednou třetím dílem skončit klidně i šťastným koncem a budoucnost napsat jen v epilogu. Tento díl byl pro mě zklamáním.

Pedruska01
03.01.2019 5 z 5

Tak konečně dočteno, trvalo mi to až nechutně dlouho. Vlastně ani nevím proč, protože mě to vážně bavilo, četlo se to dobře a příběh měl stále vysoko a velmi dobře nastavenou laťku, jak je již u této autorky zvykem. Co k tomuto říct, když mnozí už to za mě vyjádřili a co říct dál, abych se neopakovala? Těžký úkol. Tuhle sérii jsem začala číst jako první, v době, když jsem pořádně o Skleněném trůnu ještě ani neslyšela. Hrozně mě oslovila a spatřovala jsem v ní obrovský potenciál a úspěch. Jsem ráda, že tomu tak skutečně je a nezklamalo mě to po celé tři díly.
Hlavní hrdinka Feyre, už od prvních vět v první knize jsem jí měla ráda a nezměnilo se to. Nebylo téměř nic, v čem bych s ní nesouhlasila anebo jí nefandila. Až tady, místy... chovala se nadřazeně, měla jedovaté poznámky a nekorektní chování. Do toho příběhu a situace to nejspíš patřilo, ale tahle jsem jí neznala a jednoduše se mi to nelíbilo. Naštěstí to bylo ojediněle.
Její druh Rhys - byl to můj favorit, na začátku v kategorii "bad boy", kterého jsem si beznadějně zamilovala a těžce jsem Feyre záviděla. Dokonce jsem se k němu přikláněla i za přítomnosti Tamlina, kterého jsem rovněž měla velmi ráda, a to je co říct. Byl úžasný od začátku do konce. Nemám proti němu výtku. Vždyť to ani nejde. Naprosto báječná postava, chlap/víla, vladař. A to, o co se autorka pokusila mi málem přivodilo infarkt! Díky Kotlíku, Matce anebo zbytku autorčina zdravého rozumu se to dalo zase do pořádku. Fakt jsem myslela, že ji prokleju. Měla velké štěstí. :D
Mnoho vedlejších postav jsem si také dost oblíbila. Casse - tu jeho povahu vtipálka, ale i věrného a silného bojovníka. A fakt doufám, že v pokračování se o něm a Nestě dozvím víc, jsem děsně zvědavá, jak to s nimi dopadlo. Aze - ten chlap měl fakt sviňskou smůlu, především s Mor, kterou jsem místy právě kvůli němu neměla ráda, ale díky jejímu přiznání to chápu. Doufám, že si to vyříkají. Není správné mu lhát a živit naději. Luciena - ten si mě získal hned ze začátku na Jarním dvoře. Dost zakusil a bylo mi ho líto. Figurka na šachovnici, se kterou se jen zametalo. Ať už od Feyre, Rhysovi bandy, Elain, své rodiny či i jeho přítele Tamlina. Opět doufám, že najde pravdu, štěstí a já ho s ním budu moci prožívat v pokračování. Zaslouží si víc. Nakonec Tamlin... tak moc jsem ho měla na samém začátku ráda a fandila mu, získal si mě. Než teda vkročil do Feyřina života ten bídák vladař z Nočního dvora. :) To si pak kluci vyměnili role. Každopádně, ten chlap mi uvíznul v srdci a bylo mi ho líto, jak se k němu chovala Feyre. Nezasloužil si to, čím se provinil? Protože ji jednoduše miloval? Něco jako Rhys - dá se mu to vyčítat? Že to ve vteřině nezahodil, že ho to sžíralo a trpěl? Vždyť ho opustila jeho láska, kterou si měl vzít. Za mě ne. Jeho počínání ( psychické vyvádění) je pochopitelné. Postupem knihy jsem ale z jeho činů byla trochu zmatená, ale nezklamal mě. Naopak, dokázal, že je víc, že má srdce na pravém místě, i když zažívá bolest a pocit těžké zrady. Měl na vrh a zazdil všechny ostatní svou statečností. Nechovali se k němu vůbec hezky a bylo mi z toho samotné zle.
Děj a vývoj příběhu byl hodně zajímavý a napínavý. Stalo se tak hrozně moc věcí! Samá akce, válka samotná. Autorka dokázala vykouzlit úsměv/smích a zklidnit, ale v zápětí naštvat/rozplakat a pobouřit, napnout jak kšandy. Hodně čtenářů tvrdí, že druhé pokračování je ze série to nejlepší. Úplně to stejné tvrdit nemohu, ale co se týče romantické či vztahové linky, pravdou je, že ve dvojce toho nejspíš bylo daleko víc, i když je to už hooodně dlouho, co jsem ho četla. Pro mě jsou všechny díly za 5*.
Tenhle příběh nebyl tak 100% dotažený do konce, proto se hrozně těším na další knihu v sérii a doufám, že se dozvím všechno, co mě zajímá. Sérii jako celek už teď můžu doporučit, bylo mi ctí, tak snad zase brzy načtenou s našimi hrdiny. :)

Baru1236
28.12.2018 5 z 5

O. Můj. Bože!!
Tohle byla teda sakra šílená jízda!!
Nenacházím slova a jsem si jistá, že je ještě dlouho nacházet nebudu. Smála jsem se, brečela a pak se slzy smutku proměnily v slzy štěstí a teď si připadám, že všechny moje emoce odešli někam do nejvzdálenějších hlubin Kotlíku.
Podle mě se třetí díl rozhodně rovná druhému, ačkoli v něm není tolik romantiky a spíš se zaměřuje na válku a těžká rozhodnutí, které musí jednotlivé postavy udělat. Trochu mě mrzí, že tam nedostali víc prostoru, jak Nesta s Cassianem, tak Elain s Lucienem ale utěšuju se nadějí, že o nich třeba Sarah vydá další knihy.
A nakonec díky bohu, že jsem tu poslední část četla takhle navečer, protože kdyby mě v tu chvíli někdo vyrušil, byla bych nejspíš schopná i vraždy.