Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2809 540

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

maanba
23.06.2019 5 z 5

Jako závěrečný díl série knih je Dvůr křídel a zmaru dokonalý. Na konci jsem brečela, což potřebuji ke každé sérii knih, jinak by u mě neobstála. Celou sérii naprosto doporučuji, Sarah J. Maas si zaslouží ocenění za psaní knih. Miluji její styl psaní i příběhy, které píše. Prosím přečtěte si tuhle sérii, jinak toho budete litovat. :)

Jane417
19.06.2019 5 z 5

"Dvůr křídel a zmaru" je podle mě ze všech tří dílů nejlepší! Je nejčtivější, nejoriginálnější a svět, který SJM vytvořila, je v něm nejdokonalejší. Nemáte pocit, že se někde ztrácíte, že jste se v nějaké zápletce nebo postavách zamotali (tak se mi to dělo v první polovině druhého dílu). Příběh má od první stránky série hlavní hrdiny, ale prostor ve třetí knize dostávají i postavy vedlejší a rázem jsou z nich postavy hlavní a velmi důležité. Libí se mi, jak jsou v boji se zlem důležití všichni a doplňují se. Bez jednoho nebo druhého by vyhrávat nešlo. Není to jen o jedné hrdince nebo jednom hrdinovi. Co se týká vztahu Feyre a Rhysanda je vidět, jak se posunul z roviny vyloženě vášnivého sexu a chtíče k opravdové a hluboké lásce. Tamlina je mi pořád líto a doufám, že mu autorka dá ještě někdy více prostoru... zasloužil by si to. On nebyl takový mizera, jak se mohlo zdát. Podle mě měl jenom zlomené srdce a nebýt jeho... (tak to už si přečtěte). No a samozřejmě i dalších milion postav, ať už víl, lidí nebo nadpřirozených tvorů a netvorů... má své osudy, které se rozplétaly, splétaly, objasňovaly nebo komplikovaly! "Dvory" jsou skvělým dílem a pokud nás Sarah ještě někdy vezme do Prythianu, tak se tam ráda vrátím.

Lethania
14.06.2019 5 z 5

Tak jsem se - konečně! - dokopala k této knize, ačkoli jsem se jí převelice dlouho vyhýbala, ať už za to mohla má aktuální nechuť k fantasy knihám nebo kvůli počtu stránek, které slibovaly parádní jízdu plnou akce, napětí, smrti, lásky a mnohem víc. A nemýlila jsem se. Příběh mě vtáhl do děje, že jsem mnohdy měla problém popadnout dech a není se čemu divit - knihu jsem měla přečtenou za dva dny, což je vzhledem k počtu stránek heroický výkon. Všem doporučuji.

roman9276
13.06.2019 5 z 5

Na jednu stranu mě mrzí, že to skončilo, sice už to koncem zavánělo kdejakym klišé, ale na druhou stranu mi to zase tolik nevadilo. Děj plynul tak hezky a pěkně, že mi těch 750 stran nějak uteklo. V závěru by mi vlastně ani nevadilo, kdyby Dvůr křídel a zmaru měl klidně dvojnásobek stran, protože je tam pořád spousta nedořešenejch otázek a spousta otevřenejch konců. Skvěle vytvořenej svět, mega mě to bavilo!!

MarryMikuskova
12.06.2019 5 z 5

Včera som konečne dočítala túto knihu a... bolo to úžasné! Už pri prvých dvoch knihách som čítanie emocionálne nezvládala, ale stavy, ktoré som mala pri treťom diely sa asi ani nedajú opísať. :D
Sarah J. Maas je pre mňa bohyňa! Svet, ktorý vytvorila, všetky tie detaily, postavy a vzťahy medzi nimi - všetko to zbožňujem. Nechápem, ako dokázala niečo takéto napísať, ale som jej za to extrémne vďačná. Sériu Trón zo skla milujem, ale túto ešte viac.
Poslednú štvrtinu knihy som mala slzičky na krajíčku a potom som jednu, dve aj vyronila. Pri tejto sérii sa skrátka nedá ovládať. :D Teraz sa síce smejem, ale po prečítaní poslednej vety som mala pocit, že už nemám žiadne emócie. Tá kniha ma doslova emocionálne vycicala.
CHCEM VIAC!

Dada_cte
06.06.2019 5 z 5

Dokonalé. Podle mě je tenhle díl nejlepší z těch tří,něco jsem zatím četla. Můžu i sem doporučit celou sérii o dvoru, stojí to za to❤️

Nel-ly
05.06.2019 2 z 5

Tak jo.. oficiálně nechápu tu šílenou fanouškovskou základnu.
Feyre je absolutně dokonalá postava, která prostě umí všechno, je z ní stratég, vůdce, bojovnice, kouzelnice a já nevim, co ještě, přestože většinu předchozí knihy strávila zlomená.
Asi proto, jak ráda ukazuje "vulágrní gesta".
Několikset stran se připravujeme na šílenou bitvu, ve které hrdinové skoro nemají šanci, aby se pak všechno... nějak vyřešeilo. Když se autorka dostane do nesnází v příběhu, přijde zázrak nebo překvapení, protože tak se to přeci dělá, proč by měl děj dávat smysl. Pak kolem proběhne bitva. Nikomu se nic nestane, protože pak by nevynášely další prachy v dalších zbytečně dlouhých knihách, a všichni se spárují. Což není překvapení, přesně to autorka udělala ve své druhé sérii... jejíž hlavní hrdinkou je Mařena, která všechno umí a zná. Aha, tak odtud to Feyre vzala.

Alespoň, že je tam furt ten Rhysand.

Malinali
02.06.2019 5 z 5

Zamilovala jsem se do nich. A budou mi děsně chybět... Feyre, Rhysand, Mor, Lucien i ten Tamlin... Ano. Skvela fantasy, bylo tezke se odtrhnout, abych vubec sla spat. Tato serie je uzasna, pry ma byt 6 knih... No uz ted se nemohu dockat dalsich. Doporucuji. Napinave, zajimave, akci... Sem tam eroticka scena. Vyborny.

Lil30
24.05.2019 5 z 5

Skvělé pokračování, moc jsem si čtení užila. Vůbec mi nevadil tak velký počet stran, protože se pořád něco dělo a děj gradoval k úžasnému konci a bitvě, kterou jsem prožívala s nimi. Jen mě mrzí nevyřešené vztahy, jak to s nimi dopadne? A co Tamlin, najde svou spřízněnou duši? Na začátku dílu mi byl tak protivný, ale poté dokázal, že měl srdce na správném místě. Snad bude i její druhá série stejně skvělá a bude se mi také líbit.

Skalníková
12.05.2019 5 z 5

Naprosto dokonalé pokračování série, ani v nejmenším mi nevadil velký počet stran, protože celou dobu se něco dělo. Zatímco první dva díly byly spíš o romantice a akce byla až na druhém místě, v tomto díle to bylo právě naopak, což ale vůbec neubralo na poutavosti.
Celý průběh intrik i bitev (i autorčino chorobné párování postav :) ) jsem prožívala spolu s hrdiny, na konci samozřejmě ukápla nějaká ta slzička.

Andynka
07.05.2019 5 z 5

Pro mnohé lidi, byl tento díl zklamáním. Pro mě byl úplně nejlepší. Celých 700 stran se něco dělo. Už zde nebylo tolik překvapivých momentů, ale vůbec mi to nevadilo. Bylo zde dostatek dobrodružství, romantiky a napětí. Jen tedy konec byl na můj vkus až moc růžový, ale i to bylo takové ... příjemné pohlazení po duši. :-)

alabra
06.05.2019 5 z 5

Dobré počteníčko, i přes počáteční přešlapování se děj rozjel naplno a v závěru gradoval. Ve svém žánru a pro určitou cílovou skupinu výborná četba, pobaví se i čtenář mimo tyto kategorie. Ale proč to vyplazování jazyků? Ještě jedna technická připomínka - příliš mnoho stran na tento druh vazby, čtení bylo nepohodlné.

Konfu97
06.05.2019 5 z 5

Konec s velkým K! Dokonale zakončení dokonalé série.. Akce, láska, intriky i nečekané zvraty děje, člověk opět žil příběh spolu s hrdiny. :) Samotnou bitvu člověk prožívá jako by tam sám stál v prvních řadách. Sarah stále více dokazuje svoje kvality :)

Remus Hroozley
30.04.2019 3 z 5

Slabší než dvojka, dočítala jsem ji opravdu s obtížemi přes půl roku. Maasová vytvořila super svět, ale jakoby tomu pořád něco chybělo. Ztrácela jsem se ve všech těch přenádherných zjevech a vílách. Rozhodně bonusové body ale za Tkadlenu a spol. zajímavá partička.

zuzca.h
27.04.2019 5 z 5

Začátek mi přišel takový pomalejší, a nemohla jsme se dlouuho začíst, což se mi u předchozích dílu nestalo, ale zhruba od poloviny se to zlepšilo a konec a bitva to byla smršť knihu nešlo odložit a i slzčika ukápla. Doufám, že se autorka v další knize, pověnuje osudu Elain, Luciena, Nesty a Cassiana , no vlastně by mohla klidně knihu či dvě věnovat osudům "vedlejších" postav.

MichiRat
05.04.2019 4 z 5

No... Tak tahle kniha ve mně zanechala smíšené pocity. Do dvorů jsem se zažrala hned po prvních stránkách, na začátku jsem milovala Tamlina, ke konci samozřejmě Rhysanda... Feyre jsem si celkem oblíbila, to se ale nedá říct o Nestě a o Elain.
Chvílemi mi sice Dvory připadaly jako kniha z wattpadu, ale prostě... Omg. Nedokážu se furt vzpamatovat.
Mrzelo mě ale, že nebylo objasněno, jak to dopadne s Cassienem a Nestou, s Elain a Lucienem... Moc jim ty vztahy přeju.
To samé s Azrielem a Mor. Měla by mu říct pravdu o své orientaci, Azriel by se měl zamilovat do někoho jiného..
Všech těch lidí mi bylo líto, protože jsem nevěděla, jak to s nimi vlastně dopadlo.
To ani nemluvím o Tamlinovi. Na konci se zachoval správně. Stejně jako Feyre bych mu přála, aby žil šťastný život. A já pevně doufám, že bude.
Čtvrtý, dodatečný díl, se číst nechystám, podle recenzí to za moc nestálo, a já si Dvory nechci zkazit. Nevím no, když to píšu, chce se mi brečet, protože jsem musela opustit svůj milovaný vílí svět a své přátelé (ano, čtení knih vážně prožívám). Hodně věcí mě prostě mrzí, ale možná to ten otevřený konec chtělo. I když já otevřené konce ze srdce nenávidím.

Princezna22
03.04.2019

Skvělé pokračování !! Moc jsem se do Dvorů zamilovala. Za mě nevím,která kniha je nejlepší všechny jsou DOKONALÉ! Krásné,krásné a ještě jednou krásné.. Čtivé,děj vyloženě letí mezi řádky. DOKONALOST❤ ❤

leník511
02.04.2019 5 z 5

Nemám co vytknout. DOKONALOST !!!

Draimi
01.04.2019 5 z 5

Ja proste miluji vsechny díly Dvoru. A konec třetího opravdu stál za to, brecela jsem a ne jednou.

hana.hanigerova
25.03.2019 5 z 5

Tak tahle série, to je absolutní pecka! Všechny tři knihy měly mou plnou pozornost. Hltala jsem každé slovo a žádné mi nepřišlo zbytečné. Autorka má skvěle a do detailů promyšlený svět a perfektně zvládnutou psychologii postav. Vše jsem jí věřila, Prythian jsem si zamilovala a prožívala jsem příběh naplno. Stresovala jsem se, nadávala, rozplývala... prostě autorka mě měla naprosto v hrsti. Každou knihu jsem přečetla za týden, což na mě bylo poměrně rychlé, vzhledem k jejich rozsahu. Kdyby to šlo, nejraději bych nedělala nic jiného, než se zachumlala do křesla a jen četla, četla, četla...

POZOR, SPOILERY

SJM je každým dílem lepší a lepší. V tomto nám odkrývá zase víc ze svého skvěle promyšleného světa. Prohlubuje lásku a pouto mezi Rhysandem a Feyre a zamotává vztahy ostatních. Příběh měl opět mou plnou pozornost a nutil mě číst dál a dál. Kdyby to šlo, nejradši bych se do Prythianu přenesla, i když je nejen plný kouzel, ale taky nebezpečí a zla. Co hodnotím velmi kladně, je fakt, že se válce nebyla věnována půlka knihy. Toho jsem se trošku bála, ale naštěstí zbytečně. Jediné, co autorce vytknu, je fakt, že Rhysand a Feyre (a jejich nejbližší) měli při válce až příliš velké štěstí a někdy to bylo trošku na hraně pravděpodobnosti. I tak jsem ale byla velmi dojatá a husí kůži mám ještě teď, když si na některé situace v knize vzpomenu.