Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2836 2836

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

maja11231
21.08.2018 5 z 5

(Pozor může obsahovat SPOILERY !!!)
Tak tohle byla jízda. Ze začátku jsem se děsila že to má tolik stran a když je hodně stran tak tam musí být i nudné scénky ale ony tam nebyly.
Feyre jak vždy byla úžasná (stejně jako Aelin ze Skleněného trůnu ❤)
Jak Rhys zemřel tak jsem se rozbrečela jako u Sama z Krvavého ostří (protože mi prostě přirostl k srdci - oba dva Sam i Rhys)
Hodně se mi líbila Nesta jak byla pořád naštvaná ale na konci začala být sympatická (trochu bych ale rozvinula vztah s Cassianem)
Tamlin je taková smutná postava. Bylo mi ho hodně líto jak mu Feyre zlomila srdce ale přesto ji dál pomáhal. Je ale pravda že se k Feyre nehodil.
Bylo mi taky líto Suriela, Řezbáře kostí a Tkadleny. Co se týče závěrečné bitvy tak tam jsem se naplno rozbrečela štěstím, jak se všichni vladaři spojili a jak se tam objevil i Feyřin otec s loďmi, byla jsem štěstí bez sebe (vážně jsem to nečekala).
Tuhla knihu doporučuji byla úžasná a už se nemůžu dočkat dalšího dílu jen je škoda že si na ní budu počkat ❤. Mám ráda tu imaginární rodinku stejně tak jak rodinku Aelin. Obě postavy (Feyre i Aelin) mám strašně ráda a nechci ani myslet na to, co budu dělat až tyhle dvě úžasné série přečtu.❤

AnetAndBooks
18.08.2018 5 z 5

Tak Maasová to opět vzala pořádně ve velkém...Takhle jsem u knížky ještě nikdy nebrečela a tolik se mě emotivně ještě nedotkla.
No, ale čím začít. Jako první bych vytkla erotické scény. Tato knížka se řadí do Young adult a představa, že něco takového čtu ve 12 letech?! Nevím, jestli to ostatním přijde také moc, nebo se jim to líbí? Nebráním se romantickým scénám, ale tohle je prostě moc...Celá kniha měla plynulý děj, při kterém jsem se nikdy nenudila. Na konci mi jen přišlo, že autorka zapomněla, že Feyre je přece ta hrdinka, která dokáže cokoliv :D A válku s Hybernem nechala prostě "děj se vůle Boží", ke konci tam někdo (dělejte překvapené) přijde a všechno zachrání.
Nejkrásnější věc, bylo uvědomění si skutečnosti, jak moc důležitá a silná věc je láska- nejen v páru, ale také v rodině a mezi přáteli❤️ Tato série na mě měla opravdu vliv a jsem za to ráda.
(Jo a chtělo by to víc scén s Azrielem :P )

Petronela258
16.08.2018 4 z 5

Moc mě baví tahle spisovatelka. :)
První díl série mě odradil, další dva splnily mé očekávání.
Pohádkový sladký konec, všichni jsou na živu a zemřela pouze postava, ke které si nikdo z nás nemohl vytvořit žádný vztah, takže to vlastně ani tak nemrzí.
Co se mi moc líbí je, že autorka nechala úplně otevřené vztahy mezi některými "páry", a ani jedinou větou nenaznačila, kterou cestou se pravděpodobně vydají.
Nechala nás čtenáře, o tom spekulovat a třeba i snít na našem soukromém Dvoře snů... :)

Kaytria
10.08.2018 5 z 5

Famózní konec famózní série. Utírala jsem slzy i se chcihotala pod dlaněma. Četlo se to rychle a příjemně. Sbohem, imaginární rodino, se kterou byla radost trávit volné chvíle. Snad jednou naviděnou

ivič
08.08.2018 4 z 5

Krásná kniha, až na konec, který mě celkem zklamal. Byla jsem smířená s tím,
že alespoň jedna kladná postava umře, takže happy end mi neseděl do celkové atmosféry
knihy. Celou knihu jsou všichni prakticky smíření s tím že v závěrečné bitvě umřou a pak
se nikomu nic nestane. To je ale jediná chyba celé knihy.

Barbarka_CZ
03.08.2018 5 z 5

Těšila jsem se na ni a zklamaná jsem nebyla. V jednu chvíli mi i slzy vytryskly (a nešlo přitom o Rhyse). Ale... Trochu škoda, že autorka nemá "koule" na to, aby alespoň některá kladná postava nedožila ve zdraví konce. Moc dobře to chápu, taky mám na triku pár napsaných věcí (vesměs do šuplíčku), ale ta snaha happy endu za každou cenu je možná už trochu moc. Nicméně navzdory tomu jsou její díla pořád za pět hvězdiček. :)

Odík
02.08.2018 4 z 5

Čtivé. Nezklamalo.

teer.h
31.07.2018 5 z 5

Přečteno jedním dechem. SPOILERY! Sarah prostě umí skvěle psát! Jediná věc, která mě mrzela, že jsem čekala více akce na Tamlinově dvoře. Možná vypětí mezi nimi? Milostný trojúhelník? Jinak co se týče nových spojenců lstí a přetvářek.. byla jsem opravdu překvapena. U Juriana jsem i tušení měla. Konečná bitva, jak všichni dorazili na pomoc, až mě polila husí kůže, jak mi to přišlo krásné. Nesta.. její scény mě opravdu rozesmály, jak byla furt naštvaná. Na konci mi i ukápla slza. Opravdu se těším na další díl, jsem na něj zvědavá:)

marta3736
30.07.2018 2 z 5

První díl byl takový nijaký. Dvojkou se zvedl potenciál příběhu a trojka? Hlavně nevyužitý potenciál. Přišlo mi, že autorka zbytečně natahovala děj a vlastně od samého začátku jsem věděla, jak to vlastně dopadne. To ale tak úplně nevadí. Kniha se určitě dala o značnou haldu stránek zkrátit. Napínavé momenty byly převážně nedotažené. Maasová mohla věnovat i více pozornosti vedlejším postavám, jejichž osudy byl leckdy zajímavější než postava Feyre (Rhysand je ale fajn!). Hlavní hrdinka mi začala občas lézt na nervy už jen svými myšlenkovými pochody.

Opravdu škoda, přesto se určitě najdou horší knihy. Hodnotím dvěma hvězdami. Za dlouhé, únavné natahování děje a hlavně nevyužitý potenciál. Titul mohl mít určitě tak o 200 stránek méně.

Tewi
30.07.2018 3 z 5

Furt jsem doufala že budu moci dát těch 5*... NEMŮŽU! .... Ne z toho důvodu že by to byl špatný příběh, ale hlavně proto, že mi přijde že Maasová dostatečně nevyužila jeho potenciál... Kolik já si jen představila epických scén, které by mohly nahradit bezduché krafání o ničem (Například úplně jsem cítila v kostech scénu jak Feyre roztáhne křídla na Jarním dvoře před Tamlinem jako boss a ono nic :/ ). Samotná příprava na válku byla tak dlouhá jako světelnej rok a pak to autorka zazdila jednou předvídatelnou větou (mám na mysli ZEĎ). Vážně jsem doufala v knížku nabitou akcí, ale místo toho jsem se dočkala většinou fňukání a až nechutně přeslazených scén.

girdi
29.07.2018 5 z 5

Papááá Feyre a Rhysi, bylo to s vámi prima :-) Po druhém díle jsem byla štastná, že má trojka ještě více stran a ač se dvojce zdaleka nevyrovnala, tak pořád dobrý. Užila jsem si to a byla jsem nadšená zvlášť pokaždé, když mě autorka něčím překvapila. Přiznávám, že u některých lechtivých líčení jsem si už připadala mimo (cílovou skupinu...young adult už vážně nejsem). Celkově spokojenost, dvojka nastavila laťku tak proklatě vysoko, že holt další superlativy přidat nemůžu.

moni_1497
22.07.2018 5 z 5

Za mě zase 100/10. Mega jsem se těšila na 3.díl a ROZHODNĚ MĚ NEZKLAMAL! Přála jsem si, aby tahle knížka nikdy neskončila, protože to čekání plus čekání na překlad trvá roky! Kniha se mi už zalívila od začátku ale ten konec mě tak dostal. Sarah má prostě talent: čenáře nejvíc šokovat u posledních 30 stran. Totálně jsem brečela u toho konce u Rhyse, ale věděla jsem, že nemohl jen tak zemřít. A když pak prosila Tamlina, zase jsem se rozbrečela. Ale i přesto všechno jsem čekala, že tam dá víc Cassiana a Nestu, takže jsem byla malinko zklamaná.

stozarka
21.07.2018 5 z 5

MILUJU TO!
Každý jedno prokletý slovo lidi.
Tyhle knížky se staly součástí mojí duše a je mi neskutečně líto, že nemůžu zapomenout a přečíst si je poprvé znovu. Miluju ty osobnosti, charaktery, svět, osudy a hlavně ten život, který autorka dokázala do knihy dát. Brečela jsem na konci, vy víte proč, a brečela jsem i proto, že mi zbývalo jen posledních 7 stránek. Nechtěla jsem aby skončila. Nevím, opravdu netuším, proč knížky různě oslovují lidi. Ale tahle, tahle mě vzala za srdce a já hrozně moc DĚKUJU, že byla vydaná.

hanis2806
19.07.2018

Četla jsem celou trilogii. Není to žánr, který bych bežně četla. Ale už první díl mě nadchl a nemohla jsem jinak než přečíst všechny díly. Moc mě bavily všechny tři díly i přesto, že místy byl děj zdlouhavý.

Staňka5
18.07.2018 3 z 5

Díl se hezky četl, občas byl zdlouhavý. Děj měl ambice na skvělý a dramatický vrchol, ale kniha se mnou nic moc nedělala. Ze začátku jsem žasla nad tím, co Feyre provádí u Tamlina na Dvoře a je jí to tolerováno. Fakt zajímavé, že by byl z Tamlina takový naivka. Dále byla kniha plná neustálých přeletů hlavních hrdinů z jednoho území na druhé a zvláštních myšlenek hlavní hrdinky, nemluvě o některých jejích činech. Zdála se mi hodně "namistrovaná". Závěrečná bitva mě nenadchla.
Mor, Azriel, Cassian, Amren zachraňovali knihu svými vtipy, Rhysand se změnil v krotkého druha, který se nechá kvůli Feyre znemožnit a ještě ji pochválí za upřímnost. (-: Předtím to byl fakt borec. Ale proti gustu... Škoda, že kniha nerozvinula vztah Cassiana a Nesty. Ale bylo jasné, že směřuje k dalšímu dílu, který si ráda přečtu. Třeba budu překvapená.
Tahle kniha nenadchne, ale ani neurazí. (-:

gaguc
18.07.2018 5 z 5

kdopak z vás již ví, že je na cestě nejnovější díl a co víc v angličtině už vyšel. Já se snad nedočkám :D

__Vev__
18.07.2018 5 z 5

(MŮŽE OBSAHOVAT PIDI SPOILERY)
Za mě lepší než jednička, ale horší než dvojka. Samozřejmě, že se mi díl opět líbil. Nevadilo mi množství stran, spíš jsem nad ním jásala. Díl se místy vlekl. Hlavně teda začátek, kdy jsem měla pocit, že Feyre domů dojde snad až v polovině knihy, nebo taky nikdy. Taky mě mrzí, že se do popředí více nedostaly Nesta s Elain. Lucien je mi byl uplně jedno a to, že odešel, mě zas až tolik netrápilo. Autorka mohla rozvinou více vztah Nesty a Cassiana, který mě osobně zajímal už ve druhé knize.
V tomhle díle se z Feyre stane někdo, kdo prostě zvládá vše, všechno umí, snad by i snesla modré z nebe a dokáže zabít a zničit xy let staré víly, válečníky, všechno. Stane se z ní někdo tak fantastický, že i nejmocnější z nejmocnějších všemi milovaný Rhys jí nesahá ani po kotníky. Z něj se prostě místy stane podpantoflák a pardon, ale u něj mi velmi chybělo jeho chování ze druhé knihy.
To, co se odehrálo na konci knihy, mě ani moc nepřekvapovalo. Tak nějak jsem to tušila od asi půlky knihy. Ovšem, co mě ale překvapilo, bylo takzvané znovuvzkříšení (jestli to tak můžu nazvat). Jako čekala jsem kde co, ale že bude znovu použita metoda z jedničky i ve trojce... Nevadí. Autorčiným cílem byl určitě happyend, takže nad tím mávnu rukou.
ALE, i přes nějaké mouchy, které dokážu vydýchat, tuhle sérii i tak zbožňuji. Zbožňuji Rhyse, Feyre, Cassiana, Azriela, Mor, Amren a Velaris. To, co mi Sarah ukázala ve třech knihách jsem si zamilovala, a v mém srdci to má pravoplatné místo.

Nifredil
13.07.2018 4 z 5

Moc mě bavily pasáže, kde se řešil příběh, politika a postavy byly v interakci. Některé pasáže knihy jsou s prominutím ale jako laciné porno. Jinak nevím, jak to opsat a popsat. A je to škoda, protože příběh je poutavý, neztratí až do konce spád, jsou tam i překvapivé momenty a hlavně v porovnání s některými jinými sériemi, které vyšly poslední dobou, jsou uzavřené všechny linie, nic není useknuto a opravdu je vše napínavé do poslední chvíle. O postavách se dozvíme pár nových faktů. Stejně tak se objeví někteří nováčci a každý má své místo, vše zapadá. Právě proto dávám 4 hvězdičky, i když se přiznám, že kvůli těm erotickými pasážích jsem dost váhala. Když to ale příběhově a vývojem postav srovnám třeba se sérií Stín krkavce, vychází prostě Dvůr trnů a růží jako skvěle zvládnutá věc.

Klárka83
09.07.2018 3 z 5

Přidávám se k těm, kteří z této knihy byli rozpačití. Já měla stejný pocit, na třetí díl jsem se těšila a očekávala stejný náboj jako u předešlého dílu, ale byla jsem zklamaná. Celý díl se vleče a vše se točilo kolem bojů. Co mě ovšem hodně překvapilo a pobavilo zároveň, že autorka zařadila do této fantasy také lesbickou postavu. To mi už přišlo hodně přitažené za vlasy.

Lokina
08.07.2018 5 z 5

Sarah J. Maas to opět dokázala a z její knihy jsem měla málem infarkt.
Začátek zase byl trochu rozvleklý, ale postupně se příběh rozvíjel a s ním i svižné tempo, které podpořilo květnatý a čtivý styl autorky.
Dvůr křídel a zmaru jako zakončení celé série bylo vskutku velkolepé, krvavé a emocionálně vybroušené.
Jen mě maličko zklamalo, jak některé vedlejší postavy nedostaly tolik prostoru, například Lucien, Nesta, Cassian. U nich by mi nevadilo, kdyby měli kapitoly vyprávěné ze svého pohledu, takhle když byl příběh vyprávěn z pohledu Feyre, jsem se nemohla vžít do jejich postav, co si skutečně myslí a cítí. Bylo mi líto Tamlina, ze kterého se stal zlomený muž, ale nakonec ukázal, že pro Feyre chce jenom to dobré.
Konec je krásný, dokonale nedokonalý a já nemohu dát nic jiného než plný počet :-)
A moc se těším na další knihy z tohoto úžasného světa!