Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2838 2838

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

Bebe2004
05.12.2020 5 z 5

Skvělé. Rozhodně pořád lepší než první díl, ale s druhým jsou tak nějak nastejno. Hrozně moc jsem se těšila na konec, ale hrozně moc jsem nechtěla, aby to skončilo. Rhysanda jsem si zamilovala snad ještě víc, jestli je to vůbec možné. V určitých částech jsem se musela hodně snažit, aby mi nezačaly téct slzy. Po konci tohoto dílu si už dokážu představit, že je konec, přesto se moc těším na závěrečný díl :)

nada3314
29.11.2020 4 z 5

Celá série se čte skvěle, tady jsem měla malinkou krizi asi v polovině knihy, ale pak se válka rozjela a nemělo to chybu. Opravdu výborné čtení pro všechny věkové kategorie, tohle se musí líbit všem ❤️

anavi2009
20.11.2020 5 z 5

Líbilo se mi to. Musím říct, že na to, že jsem četla celou trilogii na jeden zátah, tak si autorka pořád držela moji pozornost, což se tak často nestává. Vlastně i přesto, že je příběh zakončený, zbývá fantasie na dokončení příběhů jednotlivých postav a je to na čtenáři, jak si chce myslet, že to dopadne. Nebylo tam žádné sladkobolné zakončení, spíš bych řekla, že všechno tak nějak přirozeně vyplynulo.
Ačkoliv tato série byla moje první od autorky, jdu na další :)

Ella161
17.11.2020 4 z 5

Jasně, že byl tenhle díl skvělý. Měl spád a zvraty. Konečně nadešel čas války, která mi zlomila srdce, protože vážně nám tohle autorka udělala? I když bylo jasné, že tak to určitě neskončí, stejně jsem brečela jak malá holka. A když přišel na řadu Tamlin, vážně jsem pochybovala, že pomůže. Každopádně máme v knize postavy, kterým se věnuje více pozornosti, než v předešlých dílech. Ano, mám na mysli Nestu a Elain. Elain bylo po celou dobu taková podivínka, za to Nesta... vážně doufám, že se dá dohromady však víte s kým. Co mě trochu mrzí je, že mi v tomhle díle trochu vadil Rhys a hlavně Feyre. Já Rhyse fakt miluju ( byla to láska na první pohled, ovšem), ale mohl by se o Feyre více zajímat. Ehm.. to jsem podala trochu špatně. Vyslechl jí, když potřebovala a to samé platí o jeho pomoci. Myslím tím, že by se jí mohl zastávat. Třeba jak byla ta porada a Tamlin o ní nemluvil hezky, tak skoro nic neudělal, neokřikl ho. Zatímco když Eris počestoval Mor běhnou, tak se na něho Azriel hned vrhl. No a Feyre mě tady docela štve chováním “všechno vím, všechno znám”. Vždycky vnikla do konverzace s nějakou “chytrou” radou či řešením nebo povzbuzením. Strašně mě to štvalo. Nicméně to jsou jen takové malinké výtky. Příběh se mi moc líbil. Hlavně ten konec války, který pro mě byl nečekaný. Opět mi mizely stránky mezi prsty. Je napínavá a donutí vás u toho sedět celé hodiny. Autorka je prostě skvělá.

Arlienen
12.11.2020 5 z 5

Tak to byla panečku pořádně nabitá jízda plná zvratů a překvapení. Byla jsem napjatá, jak kšandy od začátku až do konce.
Po druhém díle jsem si říkala, co bude s Elain a Nestou. Jak by řekl Cassian - Nesta je prostě Nesta. Elain mi bylo neskutečně líto. Nadruhou stranu se mi líbil její vztah s Azrielem. Jejich společné chvilky jsem si moc užívala. Bohužel jsem se cítila špatně kvůli Lucienovi. Přála bych mu šťastný konec. No, uvidíme, co autorka ještě vymyslí.
Cassian a Nesta ti mě naprosto ničí. Upřímně mě jejich kašteření baví mnohem více než Feyre a Rhys..... Já prostě miluju, když je to zamotaný a komplikovaný a to oni dva od druhého dílu nejsou.....
Co víc ke knize říct? Bylo to naprosto boží a chci další díl!

zamilov.do.knih
11.11.2020 5 z 5

Za mě je tohle nejlepší díl série. Vztah Feyre a Rhysanda byl skvělý (stejně jako v předchozím díle, jen zde bylo méně sexuálních scén, což mi vůbec nevadilo – právě naopak) a všechny postavy byly skvěle napsané, měly svou osobnost a moc se mi líbily (více jsem je rozebírala v recenzi na předchozí díl série). Chtěla bych ale vypíchnout Nestu, která mě někdy svým chováním fakt štvala, ale její osobnost se mi přesto líbila a ve finále se z ní vyklubala fakt super postava. Kniha byla nabitá akcí, obsahovala spoustu zápletek a zvratů a když jsem četla scény s válkou, ani jsem nerozdýchala minulý zvrat a hned se stal další. Pokud mě alespoň trochu znáte (osobně či skrz instagram), víte, že akčňáky zbožňuju, takže tahle knihy pro mě byla skvělým společníkem. Ještě okrajově zmíním, že svět a všechny fantasy prvky se mi opět líbily (jako v předchozích dílech). Ale pokud bych mohla zmínit jednu věc, která se mi moc nelíbila, byla to jedna určitá scéna, kdy skončila válka. (SPOILER: Když Rhys umřel, byla jsem smutná, to ano. Ale když ho za pár stránek opět oživily, sakra, to mě naštvalo. Jaký to tedy mělo význam? Nešlo to napsat bez té smrti? Podle mě by Kotlík scelili i tak. A pokud někdo bude namítat: V prvním díle Feyre ožít musela, jinak by série nemohla pokračovat a její smrt jen dokázala to, jaká je Amarantha mrcha. Ale tady mi to přišlo fakt zbytečné.) Ale jsem tuto část knize odpustit a knihu zhodnotit velmi dobře, protože se mi opravdu moc líbila a knihu plnou zvratů a zápletek vždy dokážu ocenit.
Závěr? Celou sérii vám můžu jen doporučit. Pokud jde fanoušky fantasy, tohle vás nesmí minout. A vlastně i pokud jste zastánci romantiky. A popravdě, těším se na doplňkový díl. Tak snad ty knihovny (a vlastně všechno – školy, restaurace, kavárny, ...) brzy otevřou.
~
10*/10*

Alnima
06.11.2020 4 z 5

Pěkné, takové oddechovějši čtení. Dávám 3,5*

Torvin
05.11.2020 5 z 5

Dokonalé, nejlepší kniha kterou jsem kdy četla!

Sariega
01.11.2020 5 z 5

čím dál lepší i když ten konce mě překvapil

keselylenka
16.10.2020 4 z 5

Zatímco u prvního a druhého dílu jsem nemohla přestat číst, tady už to bohužel tak žhavé nebylo. A o pořád je tady úžasný svět a skvělé postavy ale za mě chemie prvních dílů zmizela. Vlastně to byla jedna velká válka, která byla sice pro příběh logická, ale mě nebavila. Navíc i od Tamlina jsem čekala trochu jiné chování na začátku knihy. Každopádně k sérii se i tak někdy ráda vrátím.

terkalor123
14.10.2020 5 z 5

Prostě moje oblíbená Mass.

Saraken
08.10.2020 5 z 5

Oplati sa urcite precitat

temna.vila
30.09.2020 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru považuji za důstojné zakončení příběhu Feyre a Rhysanda. Přestože autorka místy děj lehce natahovala, užívala jsem si každou stránku. Co považuji za největší klad nejen této série, ale všech knih SJM, je skutečnost, že nechává své postavy postupně se vyvíjet. Neexistuje u ní nic jako "panebože, vidím ho pět vteřin, ale už vím, kdy se vezmeme, kolik budeme mít dětí a jak se budou jmenovat", čehož si moc cením. Její víly jsou sice ve své podstatě jen vylepšení elfové, přesto s nimi však dokáže velmi dobře pracovat, budovat zajímavé dějové linky a k nim patřící napětí. Osobně jsem neměla problém ani s velkým množstvím erotických scén, k autorčině tvorbě mi tento aspekt patří a v knihách mi nevadí. Neměla jsem pocit, že by byly napsány nějak násilně nebo nevkusně. Obrovský zvrat na posledních stránkách pro mě byl samozřejmě bolestný, a přestože by takový konec byl asi úspěšnější, uvěřitelnější a celkově menší klišé, já jsem za tu předvídatelnost autorčina jednání ráda. Sérii můžu určitě doporučit každému, kdo zbožňuje fantastiku.

kubakubikula
27.09.2020 5 z 5

Ze všech tří mi přišla nejlepší.

betule3
27.09.2020 5 z 5

Tomuhle říkám zakončení série na úrovni! Kniha obsahovala všechno, co jsem si přála - skvělé zápletky a rozuzlení, úžasnou romantickou linku a bližší seznámení s vedlejšími postavami. Ohledně posledního budu se mi moc líbilo především seznámení s ostatními vladaři a jejich rodinami a historií.
Nemůžu si pomoct, ale prostě nemůžu vystát Nestu a Elain. Moc jsem je nemusela už v předešlých dílech, ale tady mě místy vyloženě vytáčely. U některých postav jsem se po celou dobu pohybovala na pomezí lásky a nenávisti a nedokázala jsem si na ně utvořit ucelený názor.
Celkově ale tento poslední díl dokázal, že se jedná o neskutečně povedenu sérii, kde si každý díl zaslouží 5*. A i když mým favoritem zůstává dvůr mlhy a hněvu, tohle byla opravdu pořádná jízda!

Adýsek
26.09.2020 5 z 5

Na první díl této série nevzspomínám moc kladně. Bavila mě asi tak poslední třetina. Dvojka byla bomba, že jsem ani v té rychlosti, kdy jsem po dočtení popadla další díl, nestihla napsat komentář.
Tento čas jsem si ale vynahradila pro poslední díl.
Co se týče děje. Byl to MAZEC!
Seznámili jsme se tady mnohem blíž s vládci ostatních dvorů, na které jsem se snažila utvořit si jasný názor, ale měli tak proměnné chování, že to nešlo. Pohybovalo se to mezi - nesnáším ho - fajn - nesnáším ho
Největší problém mi dělal Tamlin, u toho se to vážně střídalo.
V prvním díle jsem neměla ráda Nestu, ale stala se mojí nejoblíbenější sestrou Archerenovou (Snad jsem to jméno napsala správně).

Prostě, všechno se to moc hezky uzavřelo.
Mám k tomu své výtky, ale nejsou tak velké abych nedala plný počet hvězdiček.
Hodnotím tedy 5/5⭐

Iveta183
19.09.2020

Mělo by vyjít ještě několik dílů nebo novel.. Připravovaná je Dvůr stříbrných plamenů a bude nejspíš převážně o Nestě :) Těším se

Aggie.
16.09.2020 4 z 5

(SPOILER) Byli jsme připravováni na ohromnou, závěrečnou bitvu a tu jsme také dostali. Jen jsem čekala, že někdo z hlavní party skutečně zemře a pak jsem byla trochu překvapená, že se tak nestalo. Není to tak, že bych smrt nějaké postavě přála, ale počítala jsem s ní. Avšak nakonec šťastný konec pro všechny mi taky nevadí. A rozhodně byla celá kniha čtivá a poutavá i přes svou tloušťku (i když některé věci byly zbytečně moc omílané zas a znovu). Mám pocit, že Feyre prošla od prvního dílu obrovskou změnou, což je určitě správně, ale bohužel už jsem se s ní nedokázala příliš ztotožnit. "Ta lidská dívka Pod Horou skutečně zemřela," ano... Kam se poděla ta umělkyně, která viděla svět v neskutečných barvách a odstínech? Párkrát se zmínila o obrazech a malování, ale už na mě působila jako někdo jiný. Mnohem raději jsem měla třeba Nestu, Azriela a Tarquina. A tedy Tamlinova postava to chudák schytala. Ale vesměs to bylo moc dobré ukončení série s možným pokračováním a jestli autorka vydá další příběhy z tohoto světa, ráda si je přečtu.

annes
04.09.2020 4 z 5

Rozhodně to nepřekovalo pasáž v druhém díle, ale i tak ten Domov na Dvoře Snů má pro mě osobně hodně velkou sílu. Rozhodně se k sérii vrátím a určitě ne jen jednou!

ydnac
02.09.2020 5 z 5