Dvůr křídel a zmaru

Dvůr křídel a zmaru https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349801/bmid_dvur-kridel-a-zmaru-veZ-349801.jpg 5 2838 2838

Feyre se vrátila na Jarní dvůr, odhodlaná získat informace o Tamlinových manévrech a jeho spolupráci s Hybernem. Aby to udělala, musí se zapojit do smrtícího tance podvodů – a v něm může jeden chybný krok přivodit zkázu nejen jí, ale i celému světu. Feyre čeká nesnadné rozhodnutí, komu z oslnivých a smrtících Vladařů věřit... ! Jak upozorňuje i sama autorka, tato série obsahuje velmi explicitní erotický obsah. Řeší se zde znásilnění, násilí na ženách, psychické problémy, promiskuita, diskriminace, problémy s alkoholem, potrat a traumatický porod, smrt blízké osoby, válka, traumata z dětství a spousty dalších věcí.... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , CooBoo

A Court of Wings and Ruin , 2017

hanavka
23.02.2021 5 z 5

Třetí díl se mi líbil nejvíce. Hodně akce, hodně bytostí, hodně emocí. Chtěla bych více knih, které mě i v pracovním týdnu budou do 3 do rána držet na jehlách a nedovolí mi jít spát, dokud těch posledních 150 stran nespolknu.

andrejci
13.02.2021 5 z 5

Některým knížkám prostě nestačí dát jenom pět hvězdiček. Podruhé to snad bylo ještě lepší, než poprvé Doslova jsem ho zhltla. Setkání Feyr a Rhyse jsem si četla několikrát. Tahle část pro mě vždy bude srdcovka. Moc se mi líbilo, vývoj postav. Například Nesta mi přišla hodně zajímavá. Moc se těším na A court of silver and flames až si přečtu její příběh. Kdo mě ještě hodně zaujal byl Lucien. Bitvy byly skvěle popsané. Vůbec jsem se v nich neztrácela. Při poslední bitvě mi přeběhl mráz po zádech. A u jedné, částí jsme prostě prostě měla chuť se rozbrečet. Moc se mi líbilo jak Maasová všechno propojila, takže konec byl famózní. Tohle autorka umí - napsat nádherný konec plný očekávání kdy jenom sedíte s pusou dokořán. Rozhodně to není naposledy, co jsem po této sérii chytla, v budoucí si ji určitě přečtu znovu. Stoprocentně si celou sérii přečtu ještě jednou. A rozhodně ji doporučuji.

laura
12.02.2021 5 z 5

Stejně skvělé jako předchozí díly. Některé zvraty v ději jsem předpokládala, ale spoustu jsem jich nečekala. Člověk nakonec fandil i těm záporákům :)

Tkadlena? Řezbář? Že by měli duši?

Nejspíš i zlo má svou odvrácenou tvář, na kterou zkrátka nevidíme. Možná i ta nejtemnější duše má v sobě něco, pro co bychom ji neměli zatracovat...

Čtivé, napínavé, překvapivé. Rhysandovi by prospělo, kdyby zůstal alespoň maličko nečitelný jako v předchozích dílech, protože tou svou dokonalostí ztratil něco ze svého kouzla ;)

A Tamlin? Tak ten překvapil a to hned několikrát...

Nikdy nevíš, v kom najdeš přítele - a v kom nepřítele. Kdo klade léčky a komu můžeš věřit. Kdo tě miluje - a kdo nenávidí.

Chyť si svého Suriela - a možná se to dozvíš...

Jo, tohle se mi moc líbilo.

Roselunda 1928
12.02.2021 3 z 5

Postavy za příběh krásně vyzrály a nebály se větších obětí a vydání všech svých sil. Nicméně, na to, aby to překonalo druhý díl, by bylo potřeba méně deus ex machina efektů, méně zrad a připojení se "nepřátel" ke "straně dobra" a méně zázračně zachráněných životů.
Za sebe oceňuji zapojení sester do příběhu a odhalení dalších vládců dvorů Prythianu. Mrzelo mě, že některé postavy (Lucien) byly trochu upozaděné. Konec na mě asi nezapůsobil tak, jak byl zamýšlen, přišlo mi to (jako celá tato série) lehce nekonzistentní. Konec se mi zdál trochu násilný, nicméně chápu, že si autorka potřebovala postavit základ pro další díly.
Čtení jsem si (jako vždycky u Maasové) velice užila, nicméně nevím, jestli budu ochotná věnovat čas dalším dílům (i když na Nestu a Cassiana jsem opravdu zvědavá, totéž u Elain a Luciena). Celkově mám ze série pocit dobře napsané, ale trochu rozházené a neupravené pohádky.

tessiesulcova
08.02.2021 5 z 5

Znovu a znovu u třetího dílu Dvorů musím všem říct...přečtěte si to! Všechny díly!
Nemohla jsem se dočkat, až mi z Albatrosu přivezou tento díl, abych to mohla dočíst. Celý den jsem čekala až mi to přivezou :D a konečně se dočkala. Krásně se mi kniha četla už od začátku! Jsem vděčná, že jsem se ke Dvorům (a k Rhysovi:D) dostala. Maasová je pro mě paní spisovatelka, opravdu.
Vřele doporučuji! Tento díl i ostatní. Teď už jen čekat na přeložení dalších dvorů! Nemůžu se dočkat.
Vůbec nechápu, jak tomuto dílu může někdo dát 1 hvězdičku, tato kniha si to nezaslouží.

Acourtofbook
07.02.2021 5 z 5

Tohle sérii bych pravděpodobně mohla číst pořád dokola a nikdy by mě neomrzela. Třetí díl byl sice o něco málo slabší než ten předchozí, ale i tak se řadí na příčku mých vůbec nejoblíbenějších knih. Přiznám se že i přesto, že se jednalo o rereading, jsem dost věcí pozapomněla a tak jsem se nestačila divit, co všechno tam autorka nevymyslela. Příběh odsýpal, ani jednou jsem se nepřistihla, že bych se nudila a prostě to celé byla jedna velká neskutečná jízda. Autorka píše vážně skvěle a často se mi stávalo, že jsem si jeden odstavec četla vícekrát, abych si pořádně vychutnala ten její krásný jazyk. Zbožňuju celý ten svět a to, jak se o něm s každým dílem dozvídáme něco nového. Stejně tak postavy mi s každým dílem přirůstají čím dál víc k srdci. Rhysand je prostě zlatíčko a ten vztah mezi nimi s Feyre je vážně úžasný (a ano, vůbec tomu neuškodilo, že autorka konečně troch ubrala na těch sexuálních scénách). Jediné, co mi trochu vadilo, bylo to, že autorka zde všemožně zpárovala skoro všechny postavy, až mi to chvílemi přišlo divný. Ale co už, i tak se těším na další díl, který je sice z celé série nejslabší, ale ještě se mi nechce opouštět celý ten svět, takže jsem vděčná za každou stránku navíc.

5⭐/5⭐ Pokud máte rádi fantasy a zatím vás tahle série minula, tak to určitě honem napravte, protože je naprosto skvělá a podle mě nebudete litovat.

Netti
04.02.2021 5 z 5

Nádhera! Celá série byla skvělá a já si čtení výborně užila. Určitě doporučuji :)

knihomolkajanca
02.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Druhý díl této série byl skvělý a já musím s lítostí konstatovat, že ten třetí ho prostě nepřekonal. Sice se v knize neustále něco dělo, řekla bych ale, že některé věci by se klidně mohly vyškrtat a ději by to na ničem neuškodilo. Čtení jsem si ale i tak užila.

Těšila jsem se, co nového se o postavách dozvím a oceňuji, že zde každá dostala poměrně dost prostoru. Nejvíce mi v tomto díle padla do oka linka Cassiana s Nestou, ačkoliv se vlastně až na samotný závěr vlastně tolik nestalo. Ale ono méně je někdy více.
Škoda, že mého oblíbeného Luciena nechala autorka na tak dlouhý čas zmizet. Trochu jako kdyby nevěděla, co s ním, což je velká škoda.
U linky Rhysanda a Feyre jsem trochu kroutila hlavou, jak pořád všechno bylo zalité sluncem. Rhysand pro mě trochu ztratil na zajímavosti tím, jak dokonalý vlastně je. Ale i tak se stále řadí mezi mé oblíbené postavy. Alespoň Feyre tentokrát jednala trochu více logicky a vyspěleji.

Abych ale jen nevytýkala, velmi se mi líbila část knihy, kde se odehrávala debata vladařů. Bylo rozhodně zajímavé jednotlivé vládce dvorů poznat trochu lépe. Samotná bitva taky fajn a užila jsem si zejména přítomnost Řezbáře, Tkadleny a Bryaxise. Na samotném závěru jsem se však nemohla ubránit dojmu, jako kdyby se sama autorka neuměla s postavami rozloučit. Oživení Rhyse mi bylo tak nějak jasné, když má série pokračování, nicméně Amren bych, přestože jsem si ji v minulém díle hodně oblíbila, nechala klidně zemřít. Někdy ve vás kniha zanechá větší dojem, když v ní o někoho přijedete, než když vše skončí happyendem.

I tak se ale v nejbližší době chystám na další díl a jsem zvědavá, jak to všechno vlastně bude pokračovat (i když by to tady dle mého názoru klidně mohlo skončit).

ZapisnikTerky
29.01.2021 5 z 5

Konec naší trilogie. Povedené, ikdyž je tam pár věcí, které se mi nelíbily - víc v mojí recenzi. Těžko se mi bude s postavami loučit.

_Bára_
27.01.2021 4 z 5

Za mě to bylo skvělé. Začátek sice lehce roztahaný, ale co chceme čekat od 714 stránkové knihy. Ale ve chvíli kdy nastane finální bitva, je to prostě jízda. Na konci jsem si myslela, že si snad vyrvu všechny vlasy a málem jsem se zařekla, že už v životě nic nepřečtu od této autorky, ale naštěstí se to zlepšilo. Konec byl za mě hezkej, takovej tajemnej. Přesně takovej mi k této knížce sedí. Není lepší než dvojka, ale konec je úplně skvělej.

Ajax68
17.01.2021 5 z 5

Už aby vyšel další díl ????????

Wisha
15.01.2021 3 z 5

Konec byl vážně překvapivý, málem se mi zastavilo srdce. Jinak ale musím říct, že jsem byla po prvních dvou úžasných dílech celkem zklamaná, připadalo mi, že se děj vlekl a kromě toho, že mám asi nějakou poruchu v mozku, protože absolutně žeru ty zlo-hodné příšeráky (Bryaxis, Řezbář, Tkadlena, Amreeeeen) tak až na samý konec a na celkem výživnou debatu na srazu vladařů to nějak neutíkalo. Doufám, že si dalším dílem spravím chuť.

KarolLoveCharen
12.01.2021 5 z 5

Má nejoblíbenější kniha z celé série. Byla jsem překvapená, jak se děj nakonec vyvinul. Jsem ráda, že jsem měla možnost nahlédnout do Rhysova života. Musím uznat, že má dobrý smysl pro humor a je opravdu zajímavou postavou. Zkrátka jsem si ho moc oblíbila. Že je až takový snílek by mě rozhodně nenapadlo. Tato kniha pro mě byla velké překvapení a určitě jí všem doporučuji.

vladka16
10.01.2021 5 z 5

U kouzelného kotlíčku, nadzvedla jsem pokličku. V tom to krásné kouzlo, z něho na mě sklouzlo. Kouzlilo se sáhodlouze o překvapení není nouze. Ti uvnitř krásně čarují, já přečíst doporučuji.

Witness
03.01.2021 5 z 5

(+Spoiler) Skvělá kniha, skvělá série.. Za mě lepší než Skleněný trůn.. Trošičku mě zklamal konec, přišlo mi, že na sílu musí všichni přežít. I tak za mě 5* pro celou sérii

Larinka142
01.01.2021 5 z 5

Dovoluju si říct, že tahle kniha zabrala první příčku ve všech mých knihách(a to jich bylo). Hltala jsem ji až jsem vůbec nevnímala okolní svět a nechala jsem se jí unášet. Byla prostě neskutečná.♥️♥️

Nikidree
30.12.2020 5 z 5

Nádhera. Tak by se dal popsat tento díl a nebylo by potřeba víc psát. Tedy skoro..
V první řadě chci pochválit celý děj. Ačkoliv místy se trošku vlekl a místy byl naopak moc rychlý, co se týče sledu událostí, jako celkem je to krása. Autorka si to vytvořila po svém a mě se to líbí.
Ano, dala bych větší prostor jistým postavám, uvítala bych víc dílů, protože se mi nechce tento svět opouštět tak brzy, avšak tak jak je to napsané, tak to má své kouzlo. Myslím, že ty věci, co bych změnila jsou jen proto, že jsem to četla až po sérii trůnů.
Co však musím vytknout, je Nesta s Elaine. Na tom málu prostoru co tam měly, byly nijaké až nepříjemné. Jejich jednání, chování,.. Ony dvě mi tam nesedly. A popravdě ani král Hybernu na mě neudělal valný dojem. Ačkoliv byl největší hrozbou, přišlo mi, že se nevyužil jeho potenciál. Avšak beru v potaz, že je toto pouze trilogie a tak se nejde natolik rozepsat.
Zakončím to tím, že autorce opravdu náleží čestné místo v mém skromném žebříčku oblíbených autorů. Její styl psaní, krutost a naopak jemnost, smysl pro detail,.. Nádherné.

Veve721
30.12.2020 5 z 5

Ach! Tahle série je prostě naprosto totálně boží! ❤️ Běžně mě bitvy ve fantasy světech moc neberou - připadají mi nepřehledné, ztrácím se v nich a celkově mě příliš nebaví věnovat moc času tomu, kdo kde koho píchl mečem nebo čí armáda se přesunula na novou pozici... Sarah J. Maas mi ale opět dokázala, že ona dokáže napsat čtivě úplně cokoliv. Finální bitva byla dechberoucí.

Mínusem pro mě ale byly zbylé dvě sestry, které dostaly až příliš mnoho prostoru, což je bohužel v jejich případě spíš na škodu. Nesnáším ukňouranou rozmazlenou Elain a panovačnou mrchu Nestu. Ač mi ale Nesta s Elain neskutečně pily krev, beru je jako součást příběhu. Bodík dolů však musím dát za Feiřino změkčilé jednání s nimi, které bylo vážně k vzteku. To je však jediná drobnost, kterou lze vytknout...

Líbilo se mi využití starých známých tváří, jako Rezbára kostí či Tkáčky, líbily se mi i nové postavy strašidelné Bryaxis nebo Heliona. A pak samozřejmě úžasný Rhysand, který nikdy nezklame...❤️ Finální bitva byla prostě epická a zároveň úctyhodným uzavřením jedné kapitoly Prythianu. Doufám, že se do něj budu moct co nejdříve vrátit s dalším dílem (i když bude o protivné Nestě)...

houdkic
27.12.2020 4 z 5

Na me to bylo hrozne nekonecny. Chvilema az prehnane natazeny a prislo mi, ze tam obcas dala autorka nejaky sceny, ktery nejsou snad ani mozny, jen aby tam bylo nejaky drama.

Prvni dil byl zahrivacka, ale rozhodne lepsi nez tenhle a druhej byl uplne nejlepsi. Uprimne jsem rada, ze jsem to konecne po skoro pul roce docetla. Serii ale rozhodne nezavrhuju a hned se vrham na dvur mrazu. Budu se i tesit na dalsi dily.

Suin
22.12.2020 4 z 5

Moc dobrá série. Ani jsem nevěřila že poté co mám prolustrované všemožné knižní fantasy série narazím na něco takového. Má to hodně nápadu a postavy mají svůj charakter. Romantika nechybí, co já ráda! :)