Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3819 949

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

MartinH
10.09.2013 2 z 5

Jo tak tohle mi moc nesedlo, jen škoda že sem si koupil podle hodnocení a popisu komplet Cartera... veliká chyba. Kniha je pěkně brutální, ale když snad na 2. stránce vytáhne detektiv Wildey Survivor, bylo jasný, že to nebude úplně ono. Jen se divím že mu autor nenacpal do kapes i pár granátů a do kufru auta nukleární samostříl, když ho ozbrojil tímhle kanonem. Každopádně jsem se celou knihu nedokázal s hlavní postavou nijak ztotožnit a spíš mě lezl krkem, přišel mi jako bohapustá kopie Dr.House v detektivní podobě. Ve chvíli, kdy tam padlo, že to je prakticky genius, který snad v 7mi letech (nadsázka, ale ne až taková) napsal příručku pro FBI upadl jsem ze křesla a knihu jsem dočetl jen díky parádnímu záporňákovi. Ti se mi ostatně moc líbí u všech Carterů, jen by to chtělo zabít hlavního hrdinu a napsat jinýho, trošku uvěřitelnějšího.

knihomol 61
26.07.2013 5 z 5

Možná ,že to bylo trochu drsnější,ale musím říci,že se četla velice dobře.Děj,napětí i příběh, velice podařené.Kde to šlo,tam jsem četla.Knihu hodnotím velice kladně!

tintik
09.06.2013 5 z 5

WAU!! Jinak to prostě ani říct nejde. Před chvílí jsem dočetla a stále nemám slov. Stránky mi pod rukama mizely tak rychle, že jsem dokonce musela kontrolovat, jestli jsem omylem nepřeskočila několik kapitol. A ne - nepřeskočila. Vážně to bylo tak čtivé, že jsem zapomínala na čas a ani nevnímala otáčení stránek. Konec se rychle přiblížil, stránek moc nezbývalo a já si jen říkala: co je? uniklo mi něco? to přece Robert nemůže stihnout rozlousknout! A pak najednou BUM. A bylo to. Finální vysvětlení. Všechno konečně začalo dávat smysl. Spadla mi čelist.
Naprosto souhlasím s těmi, kdo řadí Dvojitý kříž mezi nejlepší thrillery, co kdy četli. Takže co dodat? Snad jen: Popravčí čeká.. :)

makhushka
29.05.2013 5 z 5

Já prostě nemám slov! A ten konec, no mazec! Bezkonkurenčně jedna z nejlepších knih co jsem kdy četla.

vladka2104
18.05.2013 5 z 5

Skvělé!!! Po dlouhé době kniha, která mě naprosto chytla. Konec překvapil.

Lucik666
12.05.2013 5 z 5

Tak tuto knihu jsem taky přečetla během jednoho dne. Mělo to náboj, mělo to všechno co má skvělá kniha mít. Konec byl skutečným překvapením. Bravurně napsané. Kdo je vrahem bylo překvapení.

azraelka
30.01.2013 5 z 5

Čte se to výborně, vrah je neskutečný sadista a jeho odhalení je vrchol knihy, to jsem fakt nečekala.

čef
27.09.2012 5 z 5

Detektivka je to čtivá, má vše co se v žánru žádá -sympatický detektiv, prohnaný vrah, napětí a překvapivá pointa. Sériových vrahů je však v literatuře už tolik, že se divím, že nás již nevyhubili. U tohoto typu románů mne také často ubíjí vymyšlenkované motivy, zde však nebylo přehánění a surreality až tak moc. Snad jen nemusel být vrah až takový supermozek.

Luca287
19.04.2012 5 z 5

Výborná detektivka.. čte se jedním dechem...krvavá... doporučuji... :-)))

detektivní a krimi romány sérioví vrazi

Chris Carter
brazilská, 1965