Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3834 3834

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

Verka123
13.10.2015 5 z 5

Detektivky mě nikdy neoslovily. Náhodou jsem sáhla po této knize a vůbec nelituji. Děj byl zajímavý, vše do sebe dobře zapadalo. Rozhodně si přečtu i další díly.

LuckaH2
07.10.2015 4 z 5

Ctive a napinave a dost drsne, zajimalo by me jestli ke takovych cinu v takovem rozsahu clovek fakt schopny. Zajimavy casovy skok hned na zacatku knihy s prirozenym napojenim do soucasnoti. Bavily me psychologicke postrehy Huntera napr.o drzeni tela nebo gestech. Dalsi dil si urcite prectu

TomK
06.10.2015 5 z 5

Naprostý nářez. Nemám k tomu co dodat, kniha se čte sama, napínavý děj až do konce a skvělý Hunter a jeho parťák Garcia a jejich popichování mezi sebou. Prostě jedna z nejlepších detektivek co jsem četl. Už se těším na další knihy.

Salwator
28.09.2015 5 z 5

První setkání se s insomnií trpícím detektivem Robertem Hunterem, který dostane nového parťáka Carlose Garciu. Jakožto prvotina ještě nejsou vyšetřovatelé tak známí, proto možná přijde přespříliš znalý Hunter jako protiva a Garcia oproti němu jako nezkušený nováček. Poutavé se svižným pádem a pěkné uvedení do jedné z nejlepších detektivních sérií.

Wries
23.09.2015 5 z 5

Je mi smutno.

Je mi smutno, že jsem tak dlouho opomíjel spisovatele Chrise Cartera a jeho prvotinu. Je mi smutno, že jsem Dvojitý kříž přečetl za pouhých osm hodin během tří dnů. A je mi i smutno kvůli tomu, že další díl dostanu až za tři měsíce k Vánocům.

Začal jsem číst; podíval jsem se na hodiny - musím spát, zítra vstávám v šest do práce. Tak ještě jednu kapitolu. Z jedné se vyvinuly dvě, tři, čtyři... Byl jsem tři dny v práci nevyspalý. Trochu jsem si kvůli tomu připadal jako Robert Hunter nebo Garcia. Je mi proto dost smutno i za ten konec.

Brilantní kniha, která udrží napětí od začátku až do konce. Je to často i díky krátkým kapitolám, které jen vyvolají další otázky a další chuť do čtení, k vysvětlení, jak to celé dopadne. Kudy chodím, tudy doporučuji. Kromě slabších povah.

trudoš
11.09.2015 3 z 5

Dvojice sympatických detektivů a správně morbidní vražda, kterou vrah vůbec nemohl provést. Přičtěte adrenalinový spád a ideální odpočinková detektivka je na světě.
Jenže po rychlém úvodu přišlo pomalé vystřízlivění. Především mě začala iritovat tuctová práce s popisy i postavami, kdy autor jede dle zavedených šablon a přitom za písmenky není nic víc než písmenka. Navíc se z hlavního hrdiny vyklubal typický macho, se všemi myslitelnými nešvary, jenž má ještě k tomu na krku pár mizerně uzavřených případů. Jistě, měl pochybnosti a šlo o politováníhodné omyly, ale přesto nějak nechápu, co dál dělá u kriminálky. To i v Kobře 11 jsou důslednější a úspěšnější.
Zbytečné mi přišlo i použití dvou vyšetřovacích linií, které spolu nakonec moc nesouvisí. Chris Carter tak plýtvá slibnými motivy, z nichž by každý sám o sobě klidně vystačil na román. Výslednému dojmu nepomohla ani vykonstruovaná zápletka, jejíž kolečka sice bezvadně zaklapávají, ale logiku aby jeden pohledal.

Katschka
08.09.2015 5 z 5

Tak nějak jsem ráno začala číst a skončila večer. Kniha je naprosto výborná, čtivá, napínavá, má všechno, co by správná detektivka rozhodně neměla postrádat! Palec nahoru!

anajov
06.09.2015 5 z 5

Autora jsem neznala, naprosto náhodný tip. A přitom tak skvělé čtení, napínavé, drsné, logické. Perfektní. Jdu na další díl ze série.

jarka2222
30.08.2015 5 z 5

Tak tomu říkám skvělá detektivka. Při zjištění, kdo je vrah, mi padla brada.... Nemohla jsem se odtrhnout od čtení. Fakt doporučuji.

Anet1994
28.07.2015 5 z 5

Dobře se čte a ten konec je překvapivý :-) Za mě perfektní detektivka s promyšleným dějem :-)

pityx
05.07.2015 4 z 5

Dobre a skvele ctive ..... uz se tesim az zakoupim dalsi pribeh detektivu Huntera a Garcii :) Dlouho jsem vahal, nez jsem knizku vyndal z knihovny a ted budu shanet dalsi Carterovky :)

Ivanka0070
27.06.2015 5 z 5

Nepopsatelný! Knížka si mě naprosto získala. Přečtená doslova na dvě doby, nikdy bych nevěřila, že dokážu za jeden den přečíst přes 200 stránek, ale s touto knihou to jinak nešlo. Všem co si chtějí přecíst opravdu výtečnou detektivku plnou perfektně provedených vražd a skvělých zvratů, vřele doporučuji! Nelituju této koupě a 100% po ní v budoucnu znova sáhnu. Už teď si mě autor získal a plánuji doplnění knihovny jeho dalšími knihami!

Brus
18.06.2015

Tak přečteno. Sice jsem celou serii vzala od konce, ale nevadí. Autor má teda představivost!!! Jaký hrůzy vymyslí příště? :-)

Petra28
11.05.2015 5 z 5

Mám moc ráda, detektivky na pokračování ... mám ráda stálé postavy .. prohlubující se vztahy, odhalování minulosti. Myslím že Carter mi tohle splní.
První díl se četl výborně. Zápletka je drsná, odhalování logické ... početla jsem si dobře, těším se na další.

Michaél74
19.04.2015 3 z 5

Detektivní thriller, který se četl lehce a rychle díky krátkým kapitolám a převažujícím dialogům. Příběh, postavy ani rozuzlení mě však nijak zvlášť nezaujaly. Knihu tedy hodnotím jako průměrnou oddechovku.

rubit
11.04.2015 4 z 5

Velmi velmi čtivé, autor umí pěkně "naporcovat" kapitoly, aby se čtenář nenudil a musel pokračovat dál. Zajímavá zápletka, zajímavý detektiv, zajímavé rozuzlení. Určitě si přečtu další knížky autora.

tigrislinda
07.04.2015

Další SUPER knížka. Tento autor mne vždy dostane!!! Kdo chce opravdu něco napínavého - doporučuji...ale nečíst sama v noci::::

Iren80
07.04.2015 5 z 5

Vynikající kniha !!! Napětí hned od první kapitoly a ten závěr... no pro mě pecka. Fakt jsem si čtení užívala. Perfektně napsané, velmi čtivé díky krátkým kapitolám. Chris Carter se u mě řadí mezi nejoblíbenější autory. Opravdu doporučuji k přečtení.

minirock
01.04.2015 5 z 5

Elitní detektiv losangeleské policie Robert Hunter a jeho nový kolega Garcia jsou povoláni k zavražděné mladé ženě. Na místě zjištují, že indicie směřují k pachateli, který má být už dva roky po smrti. Pátrání se rozjíždí, času je málo, vrah si vybírá další oběti. Opět výborně napsaná napínavá kniha, moje třetí od Cartera. Pachatele jsem ke konci začínal tušit, chyběl mi ale motiv. I když se mi zdá, že se autor nevyhýbá určité schematičnosti ve svých knihách, tahle určitě stojí za přečtení.

jefff
19.02.2015 4 z 5

Velmi dobrý thriller ryze amerického střihu. Zkrátka taková klasika - sériový vrah, prohnaný a brutální, sympatičtí drsní detektivové a překvapivé rozuzlení. Čekal jsem přesně to co jsem nakonec dostal. Je to oddychovka, ale precizně napsaná. Zkrátka žádná severská depka, ale čistě zábavová věc pro milovníky krimi/thrillerů.