Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3833 3833

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

střapatá
03.07.2016 4 z 5

Tady jsem trochu rozpolcená. Na jednu stranu skvělý koncept a čtivost knihy, na stranu druhou místy až primitivní styl psaní (podpořený ne úplně dobrým překladem). Ale potěšilo mě, že hlavní hrdinové nejsou pro změnu žádní supermani (alá Harry Hole) a zápletka je docela uvěřitelná. Takže čtyři hvězdy a směle k dalšímu dílu :)

mrliš
01.07.2016 3 z 5

Celkem slušná kriminálka. Nemůžu říci, že by byla úplně nejlepší oproti jiným knihám, ale na přečtení dobrý. Trochu mi příběh chvílemi přišel takový moc šablonovitý. Rozhodně půjdu do další autorovy knihy a věřím že se bude kvalita zlepšovat.

konicekbily
24.06.2016 3 z 5

Nějak se mi začínají zajídat autoři, kteří na konci kapitol udělají návnady a pokračují o pár stránek dál až po vložené mezihře.

hellena1523
11.06.2016 5 z 5

Nejlepší současný autor detektivek. Zatím jsem četla dvě, ale na další se klepu jak babka na důchod! A nebojím se ho označit za svého oblíbeného autora detektivních příběhů.
Kdo umí, ten umí. Perfektně propracované příběhy. Velmi čtivé. A co oceňuji asi nejvíc je to, že se v morbidních scénách nevyžívá, tudíž vás ani nenapadne, že musí sám mít pěkně úchylné sklony. Naopak - popisuje i ty nejsyrovější scény s lehkým odstupem, přesto tak, že vás vtáhne do děje.

AndyK
10.06.2016 5 z 5

Za mě absolutní dokonalost! Knihu nešlo odložit a hltala jsem slovo za slovem jak feťák... Jestli budou takhle dobré i ostatní autorovy knihy, budu ho uctívat :-D

Lenka.Vílka
10.06.2016 5 z 5

Co u mě rozhodlo, že kniha bude bomba? "Saw úvod". A potom jsem četla a četla. Skvělé napsané, bylo mi slíbeno, že autor bude víc brutální (že by až příští díly? Do těch se rozhodně pustim), ale ani tak nejsem zklamaná.

Cituska
09.06.2016 5 z 5

Brilantní

jana9674
06.06.2016 2 z 5

Všechny předpoklady pro super detektivku to má. Čtivé, napínavé, krvavé, jen kdyby to nebylo psané stylem žáka základní školy. Na konci každé kapitoly trapné navnadění čtenáře větami typu: "No to snad ne!"

Křižík
06.06.2016 4 z 5

Drsná krimi, která se čte jedním dechem. Prostě se od ní neodtrhnete. Nevylučuju noční můry a že se budete bát, když budete sami doma :-) Moje první knížka od tohoto autora a určitě ne poslední. V podstatě jsem se musela přemlouvat, abych ve dvě ráno čtečku vypnula a šla spát. Závěr pro mne nebyl nečekaný, měla jsem tušení, kdo by mohl být vrahem. Měla bych dvě výtky, možná k překladateli, možná je to ale tak psané i v originále - jednak mi nepřijde pravděpodobné, že by elitní detektiv oddělení vražd říkal "jejda" a jednak mi vadilo časté oslovování se "chlape" mezi jednotlivými osobami.

kyssling
15.05.2016 4 z 5

Skvěle napsáno, ale nemohu se ubránit, že druhý díl byl lepší. Závěr je takový nesmyslný, nechci spoilerovat, ale ten pachatel mě tam totálně nesedí.

olcab
27.04.2016 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora dočtena, perfektní, žádné zdlouhavé vyšetřování, kniha měla spád a hlavně konec byl dokončen, vše vysvětleno na rozdíl od některých thrillerů a detektivek, kde se vše usekne na jednu stránku a konec. Těším se na další knížky od Chrise, mám koupenou celou jeho tvorbu. :-)

rlupinek
25.04.2016 4 z 5

Opravdu drsná, syrová detektivka, místy pro silné žaludky... Poslední třetina knihy přečtena jedním dechem. Děj má spád, v knize je jen velmi málo hluchých míst. Skoro se až nechce věřit, že masový vrah může být tak pečlivý, systematický, nevystopovatelný...

Lenka40
23.04.2016 5 z 5

Dnes jsem knihu dočetla a musím říct no masakr =). Je to moje první kniha od Chrise Cartera a určitě si od něj přečtu další.
Parádní zápletka , žádné dlouhé vyšetřování prostě kniha měla spád .Stále se něco dělo a to co čekalo na konci mě teda vyrazilo dech . Takže kdo má rád vyvražďovačky , tak směle do toho . Já si ji opravdu užila.

Marselle
09.04.2016 5 z 5

Dvojitý kříž je mé druhé setkání s tímto autorem, a opět jsem nadšená. Při čtení knihy se nudit nebudete, naopak budete mít problém se od knihy odtrhnout. Kniha má krátké kapitoly, ale vždy když jsem došla na konec, něčím mě jakoby nalákala a musela jsem zase začít další kapitolu, takže opravdu nic nudného, nebo zbytečného.
Těším se na další díly této série :-)

klokan.1905
08.04.2016 5 z 5

Naprostá bomba!!! Člověk doslova lítá očima po řádcích, otáčí stránku za stránkou... Prostě tahle knížka je strhující, famózní, dokonalá... Nemohu jinak než pět hvězdiček, ale tohle by si jich zasloužilo víc ;-)

Ječmínek
30.03.2016 3 z 5

Kdo vyhledává tento žánr, nebude zklamaný. Dva správní detektivové pátrají po masovém vrahovi a dlouho netuší, jak zapeklitá věc se z toho vyklube. Autor jakž takž udržel ten křivolaký příběh v mezích logičnosti, což je obdivuhodné.

EvaSupovic
22.03.2016 5 z 5

Wau....to byla ale smršť :-D Robert Hunter je od teď můj TOP knižní detektiv :-) A jedeme dál......

amladar
17.03.2016 5 z 5

Tak tomuhle říkám pořádný thriller! Napětí od začátku do konce. Jsem ráda, že mám celou sérii před sebou a Robert Hunter se stal mým oblíbeným hrdinou. Doporučuji !!

bezzink
11.03.2016 5 z 5

Me prvni setkani s timto autorem probehlo famozne! Zajimalo me, jak dobry je spisovatel, jehoz 5. kniha v serii je na 1. miste v zebricku 100 nejlepe hodnocenych knih v zanru thriller a musim pred nim hluboce smeknout. Pribeh byl velmi ctivy, napinavy, misty vtipny, misty s busicim srdcem a se skvelym spadem, ani zrnko nicnerikajici omacky okolo! Takze za me bravo, ted uz nezbyva nic jineho, nez si dat neco k veceri a smele se pustit do dalsi knihy v serii Robert Hunter.
Vrele doporucuji!!

michael0875