Dvojitý kříž

Dvojitý kříž https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470354/bmid_dvojity-kriz-YZy-470354.jpg 5 3843 3843

Robert Hunter série

Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Popravený vrah ožívá a pokračuje ve svém zrůdném díle. Nebo se jeho odkazu chopil šílený napodobitel? A proč? To musí zjistit ostřílený samotář, detektiv Robert Hunter s pomocí svého partnera, nadšeného nováčka Carlose Garcii. Pod luxusem a září neonů města Los Angeles kvasí zločin, temnější než noc… Detektivu Hunterovi se vrací stará noční můra – bestiální vrah znovu útočí. Tentokrát to má ale háček: pachatel, který mučí své oběti s řemeslnou zručností, byl před léty dopaden a popraven. Napodobuje ho někdo? Vrací se nestvůra z onoho světa, aby pokračovala ve svém krvavém řemesle? Nebo snad za hrůzné činy pykal nevinný? Žádná z těch možností není právě lákavá – a je na Hunterovi, aby případ vyřešil; ale možná přitom hodně ztratí. Hlavní obětí se má totiž ve čtivém a napínavém thrilleru Chrise Cartera stát právě on.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , BB art

The Crucifix Killer , 2009

HonzaT
21.12.2016 4 z 5

Je to dobré, ale myslím, né úplně PECKA. Trošku mi tam chyběly myšlenkové pochody vraha. Četba je jednoduchá, skoro jako bych sledoval film(např. Poslední skaut). Hunter je sympatický. Líbilo se mi jak CARTER popisuje ženy v Los Angeles, flirty atd. Nápad na knihu skvělý, a ta bolest při mučivých popisech je BRUTAL. Vyvrtáme čéšky, kotníky, lokty....

miuk
16.12.2016 5 z 5

Neuvěřitelné, přečteno za noc doslova jedním dechem.

martousek
08.12.2016 5 z 5

Vůbec netuším, jak mi knihy tohoto autora mohli uniknout. Naprosté nadšení, čtu hlavně kriminálky a v tuto chvíli Carter jeden z nejlepších autorů, co se mi dostal pod ruce:-). Doporučuji, vše má spád, ani chvilku se nenudíte a pořád Vás to žene číst a číst;-).

barusak1
06.12.2016 5 z 5

Skvělá kniha, můj nový oblíbený autor ...

martina.tim
30.11.2016 5 z 5

Za sebe dávám plný počet hvězdiček, protože to bylo tak skvěle promyšlené. Na konci jsem byla dost překvapená rozuzlením a musela jsem přemýšlet, kde jsem udělala v mém úsudku (tipu) na vraha chybu. Autor dokáže čtenáře dokonale zmást. Teda alespoň mě zmátl. Vřele doporučuju.

Martinka79
27.11.2016 5 z 5

Tak tahle knizka by si zaslouzila hvezdicek vic nez pet.. Cte se jednim dechem. Tesim se na dalsi dily.

Arsi
27.11.2016 5 z 5

Skvěle napsaná detektivka. Je to dost drsné, ale má to vše, co to má mít. Nejde od knihy odejít. Autor to nedovolí.

Karelvovsik
24.11.2016 4 z 5

Celkem slušná detektivka,rozhodně stojí za přečtení. Hvězdičku ubírám za to, že jsem vraha tušil už v první polovině knihy. V budoucnu si určitě od tohoto autora ještě něco přečtu.

kulatina
22.11.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem začala číst ihned po Carterově knize Jeden za druhým, která byla úžasná. S nadšením jsem začala číst tento Dvojitý kříž, ale děj se opakoval téměř stejně jako v předchozí knize - tedy vrah volá detektivovi na mobil, a tím se mi začaly obě knihy motat dohromady. Mrzí mě toto autorovo opakování, ale kniha se mi jinak líbila. Byla čtivě napsaná, napínavá, konec trochu překomlikovaný a odhalení pachatele naprosté překvapení. Doporučuji k přečtení, nudit se nebudete. Hvězdička dolů za opakování děje jiné knihy, jinak krásné 4 si určitě zaslouží. :-)

Gracian1964
21.11.2016 3 z 5

Moje druhé stretnutie s Robertom Hunterom...V rámci žánru dobré...čítalo sa to ľahko a rýchlo...s cieľom pobaviť, postrašiť... Konzumná literatúra, na ktorú asi dosť rýchlo zabudnem... Už len z legrácie sa možno pustím aj do Sochára smrti...ale najskôr si dám od Huntera menšiu pauzu...asi je len otázka času, kedy po tomto námete siahnu hollywoodsky filmári...ak už nesiahli, vôbec by ma to neprekvapilo...

morava
17.11.2016 5 z 5

I kdyz je to prvni dil , tak ja ho cetla az po trech jinych dilech z teto skvele serie. Ty tri knihy dostaly plny pocet hvezdicek a u teto to neni jinak. Protoze kdyz vas dokaze autor hned v prvni kapitole pripoutat ke knize tak, ze se ctenim neprestanete, dokud se nedozvite, jak to cele dopadne, tak takovy vykon se snad ani jinak hodnotit neda.

iris861
17.11.2016 5 z 5

Úžasná kniha,moc pěkná. Nemohla jsem se odtrhnout. Už se těším na další díly.

anndy
06.11.2016 5 z 5

Naprosto úžasný thriller, který mě chytl od první stránky a držel mě až do konce. Hrozně nerada jsem knihu odkládala a těšila se na další řádky. Hned se vrhám na další jeho dílo a těším se, že bude stejně tak děsivě skvělé!

Aleh
23.10.2016 5 z 5

Nezbude mi nic jiného než se opakovat. Děsivý případ, který Vás chytne hned na začátku a nepustí až do konce, žádná hluchá místa. Zaujal mě hned podtitulek: Čekej na smrt a modli se, ať je rychlá. Autor nás nešetří, když popisuje, co bestiální vrah po sobě zanechal na místě činu. A pak na scénu přichází sympatická dvojice detektivů, která se pouští do vyšetřování... Skvělý thriller, doporučuji!

sabca
22.10.2016 5 z 5

Kniha dočtena ve 2 hodiny ráno. Nemůžu říct, že by byla předvídatelná. Hunter a Garci je velmi sympatická dvojice detektivu. Přečtu si určitě i další knihy s touto dvojicí. Konec byl napínavá a nečekala jsem takový. Doporučuji

haluz
20.10.2016 5 z 5

Dooost dobrý :)

SatanANeT
14.10.2016 5 z 5

Úžasná kniha.

Bruno636
05.10.2016 5 z 5

síce predvídatelný dej ,.ale super,. radím Cartera medzi mojich oblúbených ,. ;)

Šárka5875
03.10.2016 5 z 5

Chris Carter mě svým příběhem naprosto nadchl. Chytl mě od první stránky a pustil až se samotným koncem. Čtení jsem si naprosto užívala, vychutnávala jsem si každou kapitolu, každý odstavec. Kniha neobsahuje jediné hluché místo, kde byste ztratili pozornost nebo se snad nudili. Neexistuje. Zpočátku jsem měla trochu strach, protože jsem slyšela, že autor píše dost brutální příběhy a nebojí se ani děsivých detailů. Přesto jsem se do knihy pustila a nelituji toho, naopak. Jsem ráda, že jsem poznala nového autora, jehož knihy si chci přečíst. Některé pasáže v knize jsou věnovány také psychologickým rozborům zločinců, což mě také velmi zaujalo.

Dvojitý kříž doporučuji všem milovníkům opravdu napínavých detektivek a thrillerů. Všem, kteří vyžadují svižný děj, neutuchající napětí, zvládnou drsné popisy brutálních vražd, radím, jděte do Cartera :) Je opravdu čtivý.

Aymira
28.09.2016 5 z 5

Brilantní záležitost a hodnocení zde popravu odpovida kvalitě. Kdyby se to dalo převést do filmové řeči, tak se kniha da charakterizovat jako něco mezi Saw a Sedm. Temna atmosféra se přenáší az ke čtenáři a musím přiznat, že po dlouhe době jsem se při čtení přistihla, že se po tmě v tichem domě necítím uplne v pohodě.

Pachatel se dal vytušit mezi řádky, i když az do poslední chvíle nebylo nic jistého. Příjemným zjištěním je i vytvoření sympaticke ustredni dvojice detektivů. Líbilo se mi, že z nich autor nedělal zadne namachrovane superhrdiny a ze spolu vytvářeli dojem skutečných parťáků a ani jeden z nich se nepovysoval na toho druhého. Hned se vrham na další dil.

Mám snad jen menší výtku k překladu. Těch Jejda a Kriste Ježíši tam bylo možná az přehnane moc :)