Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1500 357

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

jv17
05.03.2023

Zbytečně moc dlouhé.

Venny345
02.03.2023 4 z 5

Musím poznamenat, že každý další díl sice nabývá na množství stránek, avšak zároveň začíná jedna z mých oblíbených vyšetřovatelských dvojic řešit případ dřív. A to je pecka!
V knize je sice hodně stran navíc, ale na ty jednoduše zapomenete, poněvadž se ihned od začátku ponoříte do vyšetřování.
Tento díl byl za mě zatím nejlepší, doufám, že autor(ka) dovede tuto nadějnou sérii do zdárného konce.

LWALKER
01.03.2023 5 z 5

Dávám 5 hvězd, protože kniha jako celek si to zaslouží. Finální rozuzlení je však jak od jiného autora. 95 procent knihy je MASTERPIECE, ale finále je dle mého průměr.

Kerberos
28.02.2023 5 z 5

Nejdelší a zároveň nejlepší Strike.Vyšetřování zmizení doktorky Margot,byla chytrá,všímavá odhalila vraha a to jí bylo osudné.Co dokáže zvrácená mysl,která je nebezpečná tolik let i Strike je v nebezpečí.

kytarka
27.02.2023 5 z 5

Tohle bylo něco skvělého! Už je to dlouho co jsem četla Smrtící bílou, že jsem úplně zapomněla na to jak Robert G. skvěle píše. Když čtu její knihy, tak jsem vždy do děje neskutečně začtená a v hlavě se mi promítá děj. A tohle umí jen málo spisovatelů. Umí to jen ti nejlepší. Opět se setkáváme se Strikem a Robin na které se obrátí žena jejíž matka se ztratila před čtyřiceti lety a nepodařilo se doposud zjistit co se ji stalo. Zdali utekla a nebo se stala obětí trestného činu. Robin a Strike si vezmou rok na to zdali případ vyřeší. A to jak to dopadne se už musíte dočíst sami.

TeaPeter
25.02.2023 3 z 5

Už i tato série je postižena syndromem Harryho Pottera - každá další kniha je obsáhlejší a obsáhlejší. Nemám problém s tlustými knihami, ale tady se už občas začala vkrádat nuda. Snad další díl nebude už ve dvou svazcích. K tomu spousta postav, které se mi pletly... A to rozuzlení... Asi už jsem zmlsaný, ale čekal jsem něco... já nevím, snad originálnějšího?

kyslikova
21.02.2023 5 z 5

Parádní počtení, z řada R. Galbraitha snad nejlepší. Ani nevím, jak mi to množství stránek uteklo a už jsem byla na konci.

petraso
20.02.2023 5 z 5

Po minulém díle je tento bomba. Vrátila se větší čtivost a přehlednost postav. Osobní linka hlavních postav tu dostala dostatečný prostor a to se mi líbilo.

ctenar2846
19.02.2023 4 z 5

Ze začátku se to zdálo jako taková zamotaná tuctovka, kde se řeší čtyřicet let starý případ zmizení. Neustálé střídání a hledání svědků (ejhle ona je spousta z nich už po smrti) a osobních dějových linek hlavních hrdinů mě ze začátku dost mátlo a k četbě jsem se musel nutit. Ale postupem času jsem se do děje dostal a hltal každou novou informaci a zjištěnou skutečnost, finální odhalení bylo už opravdovou třešničkou na dortu.

J0hn
17.02.2023 4 z 5

75% . Poslouchano jako audiokniha a nebylo to špatné, vydržel jsem až do konce. Ovšem jedné co si asi budu po čase pamatovat je, že ta kniha je dlouhá.

tomkve
11.02.2023 4 z 5

Miluju tlusté knihy a miluju Galbraitha...ale...kdyby to bylo o polovinu kratší, tak je to pořád dost dlouhé. Absolutně jsem netušila, kdo je vrah, jako vždy v této sérii. Všechny ty horoskpičiny mě dost otravovaly, ale asi to byl účel, aby rozptýlila pozornost. Kvituju posun ve vztahu ústřední dvojice, teď jsou BF, tak uvidíme, jak to bude pokračovat. Na další díl už se těším, jako vždy. Snad nebude růst počet stran exponenciálně.

Fanda74
10.02.2023 5 z 5

Asi bych opakoval to, co jsem napsal k předcházející knize "Smrtící bílá". Vůbec mi nevadilo, že je knížka poměrně rozsáhlá - naopak. To se prostě dobře čte.

Janniska
10.02.2023 5 z 5

Poslouchala jsem audioknihu namluvenou panem Rímským když jsem neměla čas na čtení a zároveň četla papírovou knihu.Kombinace luxusní.Kniha velmi zajímavá,občas jsem se lehce ztrácela v postavách,ale tím mi paradoxně pomohl poslech.Doufám že J.K.R. Bude pokračovat s příběhem Strika a Robin.Rozuzlení na jedničku.

Alaglesia
09.02.2023 4 z 5

Další detektivní příběh mého oblíbeného Cormorana Strika. Opět jsem neměla celou dobu tušení, kdo je vrah a na konci byla překvapená rozuzlením. Perfektně vykreslený příběh sériového vraha z kterého jímala opravdu hrůza. Očekávala jsem progres ohledně vztahu Strika a Robin. Evidentně si ale budu muset počkat do dalšího dílu.

DK197
07.02.2023 3 z 5

AUDIOKNIHA: Já mám opravdu ráda knihy J. K. Rowlingové, baví mě její styl psaní, spojování žánrů a nevadí mi ani rozsáhlost textu. Ale tady musím být férová a říct, že to bylo opravdu dlouhé. Sice čtivě napsané, ale dlouhé a s pasážemi, které tam vlastně ani být nemusely. Navíc mám bohužel pocit, že přes počet stran se vlastní vývoj postav téměř zastavil a nikam neposunul. A nedorozumění, která v minulém díle působila zajímavým dojmem, se tady stala už trochu rušivým prvkem, protože čeho je moc, toho je příliš. Takže tentokrát se nejpovedenější na celé knize stává brilantní závěr a samotný případ. Rowlingová sice psát umí, a znovu zopakuji, čte se to opravdu dobře, ale tady se soustředila na zbytečné detaily. Za sebe doporučuji, ale nemějte u toho vysoká očekávání. Zároveň doufám, že na pokračování nebudeme čekat tak dlouho, a nebude tak rozsáhlé.

Lena78537
06.02.2023 5 z 5

Že Rowlingová ani při tom množství stran na chvíli neztratí nit a neustále nutí čtenáře být ve střehu, aby mu náhodou něco neuniklo, je naprosto perfektní. Celá série mě moc baví, i když Cormoran by v soukromém životě nemusel být až takový suchar. Těším se na další díl.

Jessie_K
06.02.2023 5 z 5

Jelikož jsem si naprosto zamilovala hlavní postavy, byla bych z knihy nadšená, i kdyby děj byl jakkoliv zdlouhavý a šílený. To se samozřejmě nestalo, Rowlingová podává délku svých příběhu - na kterou se tu často upozorňuje - jako přednost a tak k tomu musí čtenář i přistupovat. Je pravda, že v první třetině knihy jsem myslela, že si snad vytvořím nástěnku všech podezřelých a příbuzných, s těmi provázky a tak. Naštěstí jsem se do toho začala pomalu dostávat (i přesto doporučuji číst knihu bez větších pauz). Jinak ale dost bojuji s tím, jestli mě bavil víc případ nebo vztah Robin a Strika. Vždy jsem se těšila, až se ocitnou spolu. Každopádně opět musím doporučit a dát plný počet hvězdiček.

Bája89
06.02.2023 4 z 5

Po dvou měsících jsem konečně přelouskala Neklidnou krev. Dílem z nostalgie a dílem z nadšení. A už teď se mi po těch dvou stýská. Galbraith si mě navíc celou dobu hezky vodil za nos. Takových teorií a možností, kdo je vrah a proč. Jedna lepší než druhá a všechny naprosto liché. Dokonalost! Ze začátku jsem měla dost obavy z počtu stran, ale nakonec to nebylo nic nepřekonatelného. Naopak. Zkrátka velká čtenářská spokojenost a blaženost.

cerna7151
03.02.2023 5 z 5

Jako vždy úžasné čtení s překvapivým koncem. Perfektně promyšlené.

martineden
02.02.2023 5 z 5

Skvělé! Skvělé! Ale kniha se tedy nedá vzít do metra... Nemá smysl psát tu něco o ději, ten je napínavý, to je jasný, co bych určitě vyzdvihla, jsou ty mnohé lidské příběhy a charaktery a prostředí Londýna, který bych moc chtěla pořádně prozkoumat. A ani mě tolik nevytáčel vztah nevztah Strikea a Robin. Každopádně těšení na další díl! A velký!