Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1519 1519

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

kikies
06.01.2023 5 z 5

Miluju případy Cormorana Strika a Robin. Ale ty vztahové záležitosti jsou někdy fakt iritující. Jako čtenáři v mnoha komentářích přede mnou i já musím zkonstatovat, že děj v některých pasážích působí tak trochu jako zbytečná, zdlouhavá vata. Neustálé opatrné našlapování hlavních hrdinů kolem jejich vzájemné přitažlivosti už přestává být zajímavé, tahanice kolem Robinina rozvodu mi přišly už i trapné a Strikovo tvrdohlavé a nedospělé chování ohledně vztahu k otci a sourozencům. Chválím větší prostor pro kolegy z kanceláře a linku kolem nemocné tety. A vyřešení tak starého případu - za mě to bylo dokonalé! Na další díl se těším zase jako malá.

katerina2907
06.01.2023 2 z 5

Vážně zajímavý námět: zmizení mladé lékařky uprostřed odpoledne na rušných ulicích. Ale kniha byla hrozně natahovaná, stále se do detektivního příběhu pletly pocity obou vyšetřujících, kteří místy reagovali na svoje okolí jako rozmazlená děcka. V detektivním příběhu samotném se až příliš uměle se podezření přesouvalo asi mezi 12 podezřelými. To už bylo vážně moc.

Lady.Lucrezia
06.01.2023 5 z 5

Opět mi přišla kniha natažená, přitom si myslím, že být tak o 250 stran kratší vynikl by děj ještě víc. Pravdou je, že i samotné odbočky k jiným případům nebo v tomto díle vcelku rozvedené soukromé linky, hlavně ta Cormorana jsou mi blízké a baví mě. Závěr byl famózní a nedalo se od něj odtrhnout. Doufám, že Cormoran a Robin konečně trochu pokročí, závěr vypadal slibně.

Jenny055
04.01.2023 5 z 5

Niet pochybností, že Rowlingová, teda R. Galbraith vie písať. Tak ako ma chytil Harry Potter, keď boli deti malé, tak aj séria s Cormoranom a Robin sa mi páči. Áno, Neklidná krev je príliš dlhá, vzťah Robin a Cormorana by sa hodil skôr do dievčenského románu a aj tam by došlo k posunu skôr. Príbeh a zápletka boli zaujímavé, až do konca som na vraha neprišla, ozaj dobré. Vadilo mi množstvo vulgarizmov a niektoré popisy vrážd masového vraha, ale to len preto, že tak ako sa mi nehodí prdiprášok k Jo Nesbovi, tak sa mi toto nehodí k autorke Harry Pottera. Ale je pravda, že knihy, ktoré čítam, majú tých nechutností oveľa viac a zvykla som si. A knihu predsa napísal "Robert Galbraith". Počúvala som audioknihu, ktorú načítal Pavel Rímský. Číta dobre, ale vadia mi plačlivé pasáže a časté naliehavé zvyšovanie hlasu (aj tam, kde netreba) a stále som musela stišovať hlasitosť. Ale kto som, aby som mala toľko výhrad? Kniha naozaj stojí za prečítanie a Pavel Rímský načítal tú knihu tak dramaticky, že napriek jej dĺžke človek pri nej nezaspí. Napriek mojim výhradám dávam aj knihe aj interpretovi 5 hviezd.

Snapeova
01.01.2023 5 z 5

Ačkoli mi kniha přišla delší, než by možná musela být, nemohu říct, že bych se nudila. Četla jsem ji dlouho, protože je velká a neskladná, takže jsem se jí věnovala jen ve vzácných chvílích volného času doma. Naštěstí to ničemu nevadilo, v příběhu jsem se dobře orientovala. Celou dobu mě to bavilo. Oproti některým jiným čtenářům mě baví i ty věci okolo, soukromí obou detektivů a i odbočky k jiným případům. Posledních cca 200 stran bylo naprosto super. Ty už jsem zhltla rychle, nabralo to skvělý spád. Mám ráda vyšetřování starých odložených případů, takže i v tomto mi kniha dobře sedla. Rozhodně budu pokračovat i s dalšími díly, protože autorčin styl psaní prostě miluju a každou její knihu si užívám.

molen
01.01.2023 5 z 5

Zatím nejlepší díl v sérii. Vedle postupného rozklíčování 40 let starého případu zmizení lékařky Margot je zajímavý i prohlubující se vztah mezi Strikem a Robin. V knize jsou popsány i další případy detektivní agentury a spolupráce se subdodavateli. Líbí se mi nová sekretářka agentury a těším se na její zapojení v dalších dílech. Rozsah knihy mi nevadil a žádná hluchá místa jsem nenašla.

Karcoolka2210
31.12.2022 5 z 5

Rowlingová jednoducho vie ako písať, či je to fantasy pre deti alebo krimi pre dospelých. Ani 5.pokračovanie Cormorana Strikea nesklamalo, práve naopak, napriek ťažkej téme to bolo super čítanie. AJ

Nunynka
30.12.2022 5 z 5

Kdyby se mě někdo zeptal,která kniha je z téhle série nejlepší nebo naopak nejhorší,tak bych vůbec nevěděla,kterou říct. Přijdou mi všechny úplně skvělé a vůbec mi nevadí,že knížky mají tolik stránek. Moc mě baví od začátku do konce. A u téhle knížky za mě motiv a celé pozadí vyšetřování bylo uvěřitelné. Moc se těším na další díl.

kokrokr
29.12.2022 3 z 5

Občas to zajiskří, ale jinak nuda, nuda, nuda. Už u knihy Smrtící bílá jsem si řekl, že další pokračování číst nebudu, ale podlehl jsem zvědavosti. Autorka má snad přímo chorobné nutkání napsat novou knihu vždy delší než tu předešlou. Bohužel, nedokáže děj zahustit a příběh vtěsnat do cca 350 stránek, na které bych to reálně viděl. Já tedy půjdu proti proudu a s touto nastavovanou kaší končím.

VladiKlaisner
29.12.2022 5 z 5

Ze série Cormorana Strika byla tahle nejdelší a nejlepší. Měla spád a byla napínavá celou dobu, žádná hluchá místa. Vůbec mi nevadilo těch 976str.

Liss93
27.12.2022 5 z 5

Čekání na další případ Robin a Strika se vyplatilo. A ani počtu stran atakujícího tisícovku jsem se nezalekla a ponořila se do čtení. Děj se odehrává během jednoho roku, kdy máme možnost víc nahlédnout do životů hlavních postav a do normálních i nenormálních situací, které je během tohoto jednoho roku potkaly. Robinin rozvod, smrt Strikovy tety, přiznání si, že jsou Robin a Strike víc než jen obchodní partneři a i když to oni sami nazývají nejlepším přátelstvím, tak já to teda vidím trošku jinak :D Případ sám o sobě je zapeklitý, navíc řešený po 40 letech a do poslední chvíle netušíte, kdo by mohl být pachatelem, protože motiv měl sice téměř každý, ale každý měl více či méně závažné tajemství. Líbilo se mi postupné odkrývání informací a vývoj vztahu mezi Robin a Strikem, ale obávám se, že tam se většího posunu nedočkáme. Netrpělivě budu očekávat další díl.

Oksalakka
26.12.2022 3 z 5

Tisíc stránek nebyl dobrý nápad. Tenhle rozsah funguje v příbězích typu Kryptonomikonu od Stephensona nebo Toho od Kinga, což jsou obrovská klubka dějových linií, motivů, zvratů, zákrutů a oboje to navíc odsejpá jako film od Ritchieho. Tohle Neklidná krev nemá. Příběh je dimenzován zhruba tak na 500 stran (což je rozsah prvních dvou Galbraithů, Kukačky a Hedvábníka, kde se navíc Rowlingová mohla spolehnout na perfektní znalost prostředí hudebního a vydavatelského průmyslu, čehož hojně využila ke skvělým sarkastickým postřehům) a dvojnásobnou délku prostě neutáhne. Rowlingová je pořád dobrá vypravěčka, ale už by to chtělo změnit prostředí, změnit dynamiku: už pátou knihu se vrací k tématům Cormoranova zranění ve válce, vztahu s otcem, vztahu s matkou, vztahu s Charlotte a moc nového do toho nevnáší, začíná to být ohrané. Cormoran a Robin kolem sebe pořád krouží, pořád a pořád... ať už si konečně proboha zašukají! Ale hlavně: krátit, krátit, krátit!!!

Šestý díl The Ink Black Heart si samozřejmě přečtu, ale nebudu se na něj tak těšit jako třeba na Ve službách zla.

Ladislav73
25.12.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Ač se mi v předchozích dílech více líbil vzájemný vztah hlavních hrdinů a jejich příběh, tak v této knize jsem si hlavně užil starý "odložený" případ a jeho vyšetřování.
Přečteno jako audiokniha, kterou skvěle načetl Pavel Rímský.
Doporučuji.

Čmeláček
25.12.2022 5 z 5

Cormoran Strike se s Robin vrátil v plné polní a v plné parádě! :))) Kniha je skvělá, čte se i přes velký počet stran jedním dechem a je prostě dokonalá! :) Pět stars a pevně doufám, že už brzy vydají pokračování.

princesse
21.12.2022 5 z 5

Skvělé čtení, moc jsem si to užila a vůbec by nevadilo kdyby to ještě pokračovalo. A nejsem sama kdo si přál, aby to na konci bylo ještě o trochu romantičtější, že ne? :-) Nicméně povedený i konec. Doufám, že bude pokračování ... Rozhodně doporučuji. Nezklamal ani jeden díl.

jfialova
19.12.2022 4 z 5

Tuto sérii mám ráda, i když kniha je opravdu rozsáhlá a když jsem ji poprvé spatřila, trochu jsem se lekla. Čte se to ale velmi dobře, děj má spád, takže mi to nijak zvlášť nevadilo. Samozřejmě by se daly najít nějaké drobnosti, které by se daly autorce vytknout, ale nic z toho mi nepřišlo až tak zásadní, aby mi to při četbě vadilo. Ráda si přečtu i další díl.

kokosek
18.12.2022 2 z 5

Já si nemůžu pomoct a stejně si vždy dám novou detektivku z téhle řady. I když tohle už ani není detektivka, to je něco jako sociální román, takový trochu psychologický pohled na současný svět a vztahy mezi muži a ženami. A je to dost divně pojato.
Jo a na posledních deseti stránkách se objeví i něco jako detektivka. No nic, příště už asi tuhle chbu neudělám a tenhle pochybný svět nechám jiným.
Jo a je to strašně, ale strašně dlouhý a nudný. Dobrý autor by z toho sice mohl asi napsat detektivnáí povídku, ale asi není důvod.

Lamanai
16.12.2022 5 z 5

Četl jsem ji hned, jakmile vyšla v angličtině a ještě sem nebylo možné zadávat hodnocení, takže už si pamatuju jen to, že mě hodně bavila. Následná debata o TG komunitě už mi připadá hodně bizarní, nic problematického jsem tam neshledal. Těším se na šestku, The Ink Black Heart (mimochodem, mnoho čtenářů už v komentářích začalo šířit hejty kvůli předchozí aféře kolem TG a odrazují od knihy, aniž by ji sami četli).

FoxFox
15.12.2022 5 z 5

Když jsem viděla rozsah nejnovějšího dílu série s Cormoranem Strikem, trošku jsem se zalekla. Po přečtení (poslechnutí) musím uznat, že žádná stránka se mi v knize nezdála zbytečná. Rowlingová nám opět dokázala, jak moc výborná spisovatelka je. Její detailní popisy prostředí i charakterů mě fascinují. Tento díl je za mě jedním z nejlepších z celé série. Určitě se nejedná o odpočinkové čtení, ale stojí za to se do knihy ponořit.

Dajine
11.12.2022 5 z 5

Paráda, jako každá kniha této série.