Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1471 355

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

danica6371
12.06.2022 5 z 5

Já se zblázním. Pátá kniha a pořád nic bavilo mě to. Sice to nebylo nijak extra napínavé, ale rozhodně zajímavé a já se modlím, aby konečně už a abychom na další díl nečekali opět 2 roky

Betulabii
12.06.2022 5 z 5

Rowlingová prostě umí, ať si říká kdo chce co chce. Téměř tisíc stran a člověk chce stále číst a číst a číst i když je kolem hodně vaty, jako například jestli Robin bolí hlava z parfémů, že nemůže Strike najít v kapse cigarety, že v dálce hraje televize i co se v ní říká - ale stejně vám to nevadí. A to den díky tomu, že Rowlingová je úžasná vypravěčka a má vždy vypracované charaktery postav. Celá série je tak komplexní, že to podle mě je detektivka jen okrajově. Rowlingová zabrušuje i do společenských problémů, rozdílné vnímání situaci z různých pohledů a přesto každou postavu chápete, protože víte co vedlo danou postavu k tomu co udělala. Chápu, že někdo nemusí mít rád takto objemné knihy, ale já tvrdím, že Rowlingová je génius, protože neznám moc spisovatelů, kteří by dokázali na tolika stránkách udržet čitatelovu pozornost a hlavně!!! Vymyslet a na papír přenést tak složitý, komplikovaný příběh, plný tolika postav, kterým nechybí charakter a každá postava, která se v jejích knihách vyskytuje je komplexní - má minulost, povahu, charakter, temperament. Je to uvěřitelná postava o které máte pocit, že opravdu existuje/existovala. Jakoby vše Rowlingová ani nevymýšlela, ale jen sepisovala skutečnost. Klobouk dolů před ní a každý, kdo ji nemá rád, mi může do zprávy napsat jiné jména spisovatelů, kteří se jí kvalitou vyprávění vyrovnají. Ráda se příručím.

Hana62
11.06.2022 5 z 5

Za víkend jsem to nedala, ale týden stačil. Nešlo se odtrhnout, hodně dobře napsané, celou dobu nevíš, kdo je vrahem. Líbí se mi styl, odbočky od hlavního děje, vztahové kotrmelce, rodinné příběhy. Snad se v příštím díle dočkáme očekávaného posunu...

NannyOgg24
11.06.2022 5 z 5

Dobře napsané, konec jsem rozhodně nečekala takový, jaký je. Podle mě to nemuselo být psáno tak obsáhle, ale kniha se čte dobře.

Shui-Xian
09.06.2022 5 z 5

(SPOILER) S každou svou další detektivkou Galbraith přitvrzuje. Naštěstí se ty výjevy, které ve svojí drastičnosti nejsou vytěsnit, střídají s těmi, ve kterých se čtenář zabydlí s uspokojením a rád.

Autorka už bez okolků cílí spíš na ty čtenáře, kteří její narůstající slovní nálož ocení. Kterým nevadí popis nálad, střídání perspektiv vyprávění, prodlévání u každodenních detailů. Osobně patřím k těm příznivcům, kteří netrpí, pokud od detektivní zápletky odskočí k Robininým nákupům parfému. (Naopak: u Rowlingové se nic neděje náhodou. Ty její metafory a náznaky jsou cílenou odměnou pro skalní fandy. Určitě dobře tuší, že Narciso se stane velmi vyhledávaným odkazem. A přistihla jsem se, že znovu listuji v Anně Karenině…)

Veliká škoda, že se autorčino plánovité odhodlání, spravedlivě se postavit na stranu utlačovaných a bezprizorních nebo dopřát pozornost menšinám -a to i v negativním smyslu-, tak obrátilo proti ní. Pevně doufám, že se nenechá zviklat a bude pokračovat ve stejném duchu, jako do teď. Vnímavá, pohotová a přesná, s obrovským smyslem pro psychologii postav i děj, od kterého se nedá odcházet.
Můžete číst jako společenský román, můžete číst jako detektivku. V obou případech brilantní.

Palele
08.06.2022 5 z 5

Když mi najela čtečka a zjistila jsem počet stran, tak jsem téměř upadla do mdlob a říkala si, že do Vánoc mám o zábavu postaráno :). Strike s Robin tentokrát pomalu rozmotávají nitky hodně starého případu a spolu s ním taky nitky jejich osobního vztahu. Ale bylo to skvělé. Od prvních stránek až do konce.

Ellinek
08.06.2022 5 z 5

Strika s Robin miluju už od našeho prvního setkání a za ty roky se na tom nic nezměnilo. I když zvyšující se počet stran může působit děsivě, já jsem vždycky ráda, že můžu se svými oblíbenci pobýt co nejdéle, až mi to na konci cesty přijde zase málo. Nemá cenu rozebírat spisovatelské kvality Rowlingové, ať s ní má kdokoliv jakýkoliv problém, nedá se jí upřít, že prostě umí. A dokazuje to s každou další knížkou, ačkoliv pro mě jsou její detektivky nad celou její tvorbou. Propracovaný děj, uvěřitelné, živé charaktery, pořád je o čem mluvit a číst, nejsou zde hluchá místa, jedním slovem paráda. Čtení si moc užívám a už se těším na další seriálové zpracování s mým oblíbeným Tomem Burkem. A budu se modlit, abychom na ni, stejně jako na další díl, nemuseli čekat zbytečně dlouho.

Peta0405
07.06.2022 5 z 5

To byla zase jízda, ani mi nepřišlo, že to má tolik stran, jak mi to rychle uteklo... Opět naprosto skvělý, vraha jsem neuhodla, měla jsem asi 3 varianty, jak to bylo a všechny špatně :-). Strike a Robin jsou momentálně moje nejoblíbenější detektivní dvojka. Už se nemůžu dočka dalšího dílu. ( V Británii vychází v srpnu, tak moc doufám, že se českého překladu dočkáme dřív, než zase po 2 letech...).

silhy
07.06.2022

Aligator805 6 díl v UK vychází 31.7. při troše štěstí by v Čechách mohl vyjít kolem Vánoc:-)

Aligator805
05.06.2022 5 z 5

Tak zase skvělý díl. Astrologie jako součást vyšetřování byl super nápad i vyšetřování stareho nevyřešeného případu. Líbila se mi část se Strikovou rodinou. Bude zajímavé jestli se bude nějak vyvíjet jeho vztah s otcem. Škoda že na další díl budeme zase dlouho čekat

Mišutamyš
05.06.2022 5 z 5

Dala bych plný počet i kdyby bylo možno dát hvězdiček třeba deset.
Neskutečně obdivuji autorku, která s každou další knížkou dokazuje, že prostě umí. Na tolika stránkách neztratit nit, náboj a spád...to tedy klobouk dolů.
Opět skvělý příběh, po kterém mám duo Robin - Strike ještě o trochu raději, i když v poslední knížce jsem si myslela, že to snad už ani nejde.
Příběh je zase z trochu jiného soudku, než všechny předchozí, téma astrologie mě neskutečně fascinovalo, jen nerada jsem knihu odkládala.
Boží, potřebuju další!

Gindolfin
05.06.2022 5 z 5

Neskutečný! Rowlingová je famózni spisovatelka. Přečetl jsem to za víkend. Je to absolutně skvělá kniha. V oblasti detektivek neexistuje v současnosti lepší pár než Robin a Strike. A to si autorka ani přiliš nelibuje v popisování brutálního násilí.

baroo
05.06.2022 5 z 5

Po dlouhém čekání na nový díl a následně český překlad jsem si to moc nešetřila a knihu zhltla za víkend. Ani si nechci představovat, jak dlouho zase budeme čekat, takže raději k tomu dobrému - temto pořád drží, kvalita dle mého stejná, případ zajímavý. Cormoran pořád kulhá, chlastá a nadává, Robin se vzpamatovává z rozvodu a Kudla....ten tam je taky. Tohle je jedna z mála sérií, u kterých se nemůžu dočkat dalšího dílu a čtení je návykové. A taky jsem dost zvědavá, kam až Rowlingová dojde co se délky týče - tato kniha má 976 stran a už by se samotná dala použít jako vražedná zbraň.

gabriela8049
01.06.2022

Konecne aspon v ceskom preklade, na slovensky uz nemam chut ani cakat. Rowlingova to stale vie, a cim viac knih tym pribeh lepsi. Vraha som neodhalila, Robin a Strike stale iskria. Za mna jedine negativum prilis horoskopov, tarotovovych kariet. Za mna kniha roka

Standa24
31.05.2022 4 z 5

Knihu jsem četl již více než před rokem v angličtině. Líbí se mi, že se postavy Robin a Cormorana a jejich (pracovní) vztah dále vyvíjí. Kromě hlavního pátrání byla zajímavá i dějová linka příběhu o Cormoranových příbuzných v Cornwallu. Jenom nechápu, proč trvalo vydat knihu tak dlouho v češtině...