Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1496 357

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

Pisquosus
26.07.2022 5 z 5

Skvělá a poutavá kniha, co vás neustále nutí, abyste pokračovali.

ModráLaboratoř
26.07.2022 5 z 5

Hlučný Londýn, Denmark Street, malá detektivní kancelář, Robin a Strike. Protože tahle série se ve všech ohledech trefila do mého vkusu. Stojí za tím nejen obliba britské metropole, poctivých detektivek nebo všeobecně kvalitních knih, ale především to, že autorka má dar vyprávět. Téměř tisícistránkovým gigantem jsem se pročítala s chutí, snažila se sama pospojovat všechny stopy, výpovědi, svědky a jejich příběhy a pomalu odhalovat tajemství čtyřicet let nezvěstné Margot. Tolikrát zmiňovaný vztah mezi Cormoranem a Robin byl vyvážený tak akorát a mně osobně mnohem víc bavil osobní růst těchto dvou postav.

Dlouhé čekání stálo za to, protože tohle je můj šálek čaje.

Mája777
25.07.2022 5 z 5

A je to!!! Teď budeme čekat, kdy a co se stane.
Tenhle díl se mi opět líbil. Počet stran mi nevadí a zápletka je zajímavá a napínavá. A i vztah Robin a Strika se snad konečně posunul. Ale nechci předbíhat, bůh ví, co si pro nás autorka připravila. No, a jestli to bude mít zase o pár set stránek víc :) :) :)
(25. 7. 22 - 16 414 - 34)

keselylenka
22.07.2022 5 z 5

Autorka je prostě úžasná vypravěčka a to je základ všeho. Knihu bych i přes úctyhodný počat stran klidně přečetla za víkend, ale byla by to škoda. Není totiž nad to, vychutnat si každou větu, každé písmenko, každou zápletku.

MilenaD.
22.07.2022 5 z 5

Dobrou knihu poznám podle toho, že na začátku hltám, jak mě baví a ke konci brzdím, protože nechci, aby to skončilo. A přesně tohle je nový příběh Corma a Robnin. Není to úplně klasická detektivka, kromě vyšetřování se vyvíjí vztahy mezi hlavními postavami a zdá se, ze to je to nejdůležitější. Rowlingová si i mnohokrát rýpne do nerovnovazneho postavení žen a na frak dostanou i aktivisté (večeře u Maxe). Kniha je rozsáhlá, vhodná do čtečky, protože jako super dovolenkove čtení vám nezabere půlku kufru.

felia
21.07.2022 5 z 5

Neznám žádnou současnou autorku, která by dokázala napsat tak poutavý příběh. Navíc i skvělý překlad

Ella_85
20.07.2022 5 z 5

Pribeh o zlocinu starem 40 let…posledni kapitoly jsem hltala tak, ze mi z toho jeste ted jdou oci sejdrem.
Snad bude dalsi dil co vychazi v srpnu brzy prelozeny do cestiny a ti dva se posunou i dal…

Kaspiy
19.07.2022 5 z 5

To byla jízda. Zatím nejlepší z celé série. Jestli příští kniha bude stejně dobrá, tak ať je klidně ještě delší.

Kiwisska
17.07.2022 5 z 5

Ach můj bože! Tak takto zamotaná jsem v knize snad ještě nebyla a těch posledních 100 stránek jsem četla s otevřenou pusou. Naprosto skvělé, dechberoucí, jsem v úžasu.

Holly.W
16.07.2022 5 z 5

Vůbec jsem nevěděla, že se chystá vydání dalšího dílu, takže jsem měla druhé Vánoce, když jsem Neklidnou krev poprvé zaregistrovala na stránkách knihkupectví!

Čtení jsem si naplánovala po dobu mé čtrnáctidenní dovolené a byla to opravdu krásná dovolená! Perfektní, úžasná, dechberoucí kniha, nemohla jsem se odtrhnout.

Podaří se Robin a Cormoranovi vypátrat ženu, která zmizela před čtyřiceti lety? Neklidná krev má vše, co by měla dobrá detektivka mít: postupné objevování a vyhodnocování důkazů, spoustu postav, hodně výslechů svědků a podezřelých. Postav tam bylo tedy opravdu požehnaně, přiznám se, že jsem se musela i vracet, abych si připomněla kdo je kdo :).

Mě osobně se líbilo i to tajemno, mysticismus, tarot a astrologie, mělo to šťávu.

Velká část knihy se věnuje osobním životům Robin a Cormorana a vývoji jejich vztahu, což se mi neskutečně líbilo - to že to nebylo jenom o té detektivní práci. Oba jsou prostě neskuteční sympaťáci a ach, jak bych jim přála, aby nakonec byli spolu.

Oceňuji, jak autorka dokáže všechno podrobně popsat - Londýn, jeho okolí, přírodu, domy, interiéry, postavy - čtěnář si může všechno živě představit.

A opravdu mě překvapilo, kdo byl vrah. Nečekala jsem to.

Po těch téměř tisíci stranách mi bylo hodně líto, že kniha končí.... dala bych si klidně i o 500 stran více. Doufám, že na pokračování nebudeme čekat zase několik let.... Shrnutí: asi nejlepší kniha, kterou jsem letos zatím četla, budu ji mít v hlavě ještě hodně dlouho a budu mít problém začíst se do další knihy, kterou mám z knihovny. Můžu říct, že Robin a Cormoran jsou asi moji nejoblíbenější detektivové současnosti :). PS: kdyby to šlo, dám o hvězdu navíc.

Ventimiglia
15.07.2022 5 z 5

Je to dost divné: astrologické motivy mě rozčilovaly a nerozuměla jsem jim, informace o "vedlejších" případech mi připadaly tak trochu jako vycpávka, Charlotta mě vytáčela, vlekoucí se peripetie vztahu Strika a Robin se mi jevily nekonečné, podrobné informace o tom, jak jsou zařízené byty a domy podezřelých se mi zdály nadbytečné... a přesto jsem se nemohla odtrhnout, přečetla jedním dechem, podezírala kdekoho a nikdy ne toho pravého. Navzdory úvodním tvrzení jsem pátým dílem nadšená; čtení zafungovalo přesně tak odpočinkově, jak od detektivky potřebujete. Někdy mi psychologie postav přijde překombinovaná, ale tentokrát mi přišel opravdu skvělý motiv nemocné tety Joan; žal, láska, pocity viny, vděčnost, vědomí konečnosti, odcházení - to vše mě zasáhlo. Květinová urna s popelem, vznášející se na vlnách, smutek i dojetí.

Anasa
13.07.2022 5 z 5

Tak jsem se podívala na to, jak jsem hodnotila předešlé díly a musela jsem se smát - u třetího a čtvrtého dílu jsem doporučovala zestručnění! :) To jsem ovšem netušila nic o počtu stránek pátého dílu! Něco se ale změnilo, tentokrát bych nic nevypustila. Užila jsem si detektivku se všemi dějovými linkami a vše mne bavilo. I příběhy Strika a Robin. Největším kladem je samozřejmě řešení případu lékařky Margot, rozplétání jemných nitek případu a hledání dávno vychladlých stop a starých svědků. Snad každý tady má nějaké tajemství, nějakého kostlivce ve skříni. Naštěstí jsem měla čas na čtení, takže se mi povedlo neztratit se v postavách, ale stejně jsem neodhadla, co se skutečně stalo. A to mne bavilo, ráda jsem pátrala spolu s oběma detektivy. Dost dlouho jsem také oceňovala určitou umírněnost. Sice se na scéně objevil naprosto nechutný vrah, ale autorka se nevyžívala v líčení jeho činů a mně úplně stačilo přečíst si, že Robin knihu o Creedovi odložila, protože si nechtěla číst, co všechno těm ženám dělal. Nakonec se sice i tohle objevilo, ale jen na několika řádcích (a snadno se daly přeskočit). Početla jsem si skvěle, ale doporučuji nevozit knihu na dovolenou - od určitého bodu už nejde odložit!

petrarka72
13.07.2022 5 z 5

Nic není takové, jak se zdá - pozor na předsudky! Galbraith/ Rowling najela na vlnu obliby odložených případů, okořenila jej astrologií, sériovým vrahem ve vězení coby hlavním podezřelým a "poradcem", šílenstvím nejen některých podezřelých, ale i vyšetřovatelů a několikerou variací na téma fyzického i psychologického násilí mužů na ženách (a naopak). K tomu turbulence ve vztahu Strikea a Robin, proměny rodinných konstelací a vedle hlavního pátrání po lékařce, která zmizela před čtyřiceti lety a kterému detektivové věnují celý rok, několik drobnějších případů vedlejších. Neklidná krev je proklatě čtivá záležitost, po minulém slabším díle jsem si užívala a téměř tisíc stran "spásla" během čtyř dnů. Teď to chce měsíc pauzu a dát si román ještě jednou od začátku...

Magdalena_j
12.07.2022 5 z 5

Skoro 1000 stránek a nelituji (téměř) jediné. Jako obvykle velice čtivý příběh, nevybavuji si žádnou část, která by mě nudila. Dlouhé to bylo, ale já jsem ráda, na další knihu si zase dlouho počkáme, tak je fajn, že tato mohla vydržet o pár dní déle.
Příběh je zajímavý, rozuzlení je překvapivé. Možná bych uvítala více vysvětlení, protože vrah mě skutečně oklamal.

Doporučuji všema deseti. Pro toho, kdo žádný díl nečetl, doporučuji od 1. dílu.

lady_carneval
12.07.2022 5 z 5

Opět skvělé, super napsané!

ales3520
12.07.2022 5 z 5

Další skvělý díl. Četl jsem jej dlouhé noci, tak je to čtivé. Délka ani množství postav mi vůbec nevadily, naopak. Děkuji za takovou spisovatelku. Už se moc těším na další díl :)

kolacky
11.07.2022 5 z 5

Super zamotané dlouhé čtení. Vlastně se ten příběh odehrával celý rok. A moc se mi to líbilo. I přes Matthewa a Joan... To se v životě prostě děje.

Christie2020
10.07.2022 4 z 5

Určitě velmi dobrá kniha. Ale…
Určitě bych preferovala, kdyby se kniha soustředila na jeden hlavní případ a nepopisovala všechny současné případy hlavních hrdinů. Dost se mi to pletlo.
Pletly se mi také postavy v příběhu. Naštěstí většinou bylo pořád dokola vysvětlováno, kdo je kdo.
3/4 knihy se “nic nedělo”, a pak najednou bum! A vše je jasné a vyřešeno.
Ale jinak zdařilá detektivka.

Xima-85
10.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Opět perfektní, napnutá do poslední chvíle a vraha jsem vůbec neodhadla.
Po určité době jsem se trochu ztrácela v postavách a některé části byly zdlouhavé. Skoro 1000 stran mě přišlo zbytečně dlouhých.
Moc mě baví vyvíjející se vztah mezi Cormoranem a Robin, ale něco mi říká, že nová pomoc do detektivní kanceláře do toho trochu hodí vidle. Uvidíme. Moc se těším na další díl.

magnolia
10.07.2022 5 z 5

Od první věty mě čtení bavilo, bylo to jako návrat někam, kde to znám a kde to mám ráda. Staří známí, nové případy, lidé, vztahy, dramata současná i z minulosti. A zlo... mnohonásobné. Obdivuji, jak autorka umí psát a popisovat prostředí i situace tak, že jste dokonale v obraze a jakoby tam, s nimi. Malinko mě unavovaly části s astrologií a vším tím okolo, ale jinak, i přes to množství postav - paráda.
(Při čtení jsem musela nalézat nové polohy abych knihu udržela a docela jsem se bála, aby mi nespadla - přimlouvám se za méně objemné pokračování.)