Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1497 357

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

lencin
10.07.2022 4 z 5

Pěkný příběh, i když tentokrát jsem se v množství postav místy ztrácela.....

Awča
09.07.2022 5 z 5

Skvělé čtení na dovolenou.
Cormorana s Robin mám moc ráda, těšila jsem se na jejich další případ a na vývoj jejich vztahu.
Vyšetřování mě bavilo, i když jsem se v poslední třetině začala trochu ztrácet v postavách a jménech. A také těch svízelí v osobním životě bych jim přála méně. Motiv ani pachatele jsem neuhodla, rozehrané to bylo pěkně, klobouk dolů před autorkou.
Už aby byl další díl.

Kaja1
09.07.2022 5 z 5

Byla to pořádná bichle. Ze začátku jsem měla problém rozeznat jednotlivé postavy, a k tomu ještě ty horoskopy. Bylo zajímavé sledovat myšlenkové pochody obou vyšetřovatelů. Ovšem odhalení skutečného vraha, to by mne teda nenapadlo. Jsem zvědavá, kdy se Robin se Strikem konečně dají dohromady. I když nevím, ta nenaplněná láska, k těmto detektivkami tak nějak patří.

Njangu
07.07.2022 5 z 5

Tak konečně jsem zdolala tento díl. Dal mně zabrat, měla jsem strašně málo času a moc mě to mrzelo. Opět úžasný díl. Jen by mohl být aspoň jeden za rok. Tentokrát jsme čekali hodně dlouho. Vraha jsem tipla po prvním rozhovu s ním. Ale jak se příběh postupně rozmotával a přibývaly další postavy, tak jsem ztratila jistotu. Až na konci to zapadlo do sebe jako skládačka. JKR prostě umí. Vůbec mně nevadila délka, pořád bylo o čem číst a rozhodně jsem se nenudila.

P-puma-
07.07.2022 5 z 5

No páni, přečteno jedním dechem. Můj mozek byl neustále ve střehu a přesto jsem vraha neodhalila ale když to člověk vidí zpětně stejně jako Cormoran jsem se pak praštila do čela a říkám si "no dyť to bylo přece jasný" JKR je skvělá spisovatelka, je úplně jedno kolik má kniha stran pro mě je to stále málo.

Kami.Hacken
07.07.2022 4 z 5

Velká spokojenost! Vůbec mi nevadila délka/ počet stránek...naopak. Bylo to perfektně zamotané a vše do sebe hezky zapadne.
Doufám, že již pracují na překladu dalšího dílu, který právě vychází :)

sramkovamichala
07.07.2022 5 z 5

Opět skvělý příběh Cormorana a Robin. Závěr jako vždy překvapivý.

Alena1957
07.07.2022 5 z 5

Úžasná kniha, zatím nejlepší díl, přijde mi, že knihy jsou čím dál lepší, příběh byl zajímavý a odhalení vraha napínavé. Už se těším na další díl, doufám, že nebudeme muset čekat tak dlouho, jako na tento. Od první stránky napínavé a příběh Cormorana a Robin perfektní. Vřele doporučuji.

Sabina335
07.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Za mě zatím jedna z nejlepších knih celé série. Myslela jsem si, že už to nemůže být lepší, ale opět jsem byla vyvedena z omylu. Napínavé od začátku až do konce, úžasný námět a ten závěr mě dostal. Nečekala jsem to, až do posledních pár stran. Autorka opět překonala sama sebe. Čekání se vyplatilo a rozhodně doporučuji. Jen mě tedy malinko mrzí, že to Robin se Strikem nedají opět dohromady, ale naděje tu opět je.

ydnac
06.07.2022 5 z 5

DÍLO MISTRA :-)

Detailně popsané vyšetřování 40 let starého zmizení doktorky Margot.
S touto knihou jsem strávila tři úžasné dny, nemohla jsem se dočkat, jak to celé dopadne.
Nechtěla jsem knihu odložit, ale holt jsem musela občas i spát :-)
Celé pátrání je skvěle propracované, srozumitelné, napínavé, místy vtipné.
Strike a Robin jsou fantastická dvojice :-)
S touhle knihou jsem si připadala, jako bych pátrala s nimi :-)
Strikovi přezdívky mě pořád bavi :-)
Jeho bývalá přítelkyně mu říká Smutňousku, jeho sestra Pajdo, jeho kamarád Prcino :-), no a Robin mu říká prostě Striku.
Kniha má 973 stran, ale v tomhle případě mi to nestačí, potřebuji víc :-)
Potrebuji další díl :-)
DOPORUČUJI !!!

Sarka25
05.07.2022 5 z 5

O muj bože. Neuvěřitelné ze už jsem to precetla. Tato série knih je tak dobra ze nic tak skvělého jsem uz dlouho nečetla. Strika úplně miluju a doufám ze jednoho dne budu číst jak spolu s Robin randi. Je me to moc lito ze jsem dočetla tak dobrou knihu a ze si ještě nějaký pátek počkám na další. Na to ze mela kniha 1000 stran se četla úplně sama. Netušila jsem kdo je vrah a ani zda je oběť na zivu nebo ne. J.K. ma muj obdiv.

MaxiTerez
05.07.2022 5 z 5

Návrat, který trval, ale byl úžasný! Tohle je série, která si zaslouží být na vrcholu detektivního / thrillerového žánru. Plný počet.

Theresa.2679
05.07.2022 5 z 5

Úžasné, dokonalé a já nevím co ještě, i když má kniha skoro tisíc stran, tak mi to vůbec nevadilo, ohromně mě bavila a nutně potřebuji další díl :D
Za mě zatím nejlepší díl, přijde mi, že knihy jsou čím dál lepší, příběh byl zajímavý a odhalení vraha bylo napínavé.

helenkan
03.07.2022 5 z 5

Tahle série mě fakt baví. Opět parádně vymyšlený detektivní příběh. Jen jsem se trochu ztrácela v tom horoskopu. Hodně jmen a znamení. Možná to mohlo být o něco kratší. I když bichle miluju. Ale přiznávám, že mě skoro víc zajímá vztahová linka těch dvou parťáků Strika a Robin. :-) Jsou skvělý. Doufám že bude pokračování. Parádně jsem si to vychutnala.

felia
03.07.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Rowling opět ukázala, jaká je výborná spisovatelka. U nás už se takové nerodí. Vzhledem k objemnosti knihy se obávám, že se dříve poškodí vazba. Ocenil bych, kdyby toho bylo 5 knih

emamat
03.07.2022 5 z 5

Tato série se lepší díl od dílu. Jen jsem se trochu ztrácela v přirovnávání postav ke znamením horoskopu. Tyto pasáže byly trochu zbytečné a dlouhé. A opět mnohem lépe zaujal příběh Robin a Strika než samotný detektivní příběh. Jejich věčné vzájemné (ne)pochopení myšlenek a chování toho druhého, to je hybná síla celé série.

Lienilda
01.07.2022 5 z 5

Vydání téhle knihy jsem netrpělivě očekávala mnoho měsíců, mezitím jsem si ho zkrátila neméně dobrým seriálem C.B. Strike.

A mně to vlastně vůbec nevadí, že to má tolik stran, nenudila jsem se ani chviličku. JKRowling je skvělým pozorovatelem a popisovatelem lidské psychiky. Co mě překvapilo byla vztahovačnost a jakási nespokojenost Robin, která se prolínala celou knihou. Ale to je na tom to skvělé, že postavy jsou vícevrstevnaté a Robin pro mě až asi v tomto díle vystoupila ze škatulky "hodné holčičky".

Pátý díl této série a mně to úplně připomnělo 5. díl Harryho Pottera, kde se povětšinu dílu setkáváme s Harryho náladami. Tak třeba se konečně dočkáme a v 6. dílu bude láska, stejně jako v Bradavicích :) :)

Ale teď vážně, opravdu skvělý díl, líbil se mi asi nejvíce z celé série. Konec a odhalení vraha mi vyrazilo dech, skvěle popsané. Moc se těším na další knihu a vůbec mi nevadí, že to bude opět objemná bichle jako tato.

mcabr
01.07.2022 5 z 5

Opět pěkné čtení. Za to čekání až kniha vyjde to stálo.

Smeiki
30.06.2022 3 z 5

jako špatné to rozhodně není- i když pořád je Kukačka pro mě nepřekonaná.
A dlouhé, hoodně dlouhé, spíše román než detektivka. Serie má co do rozsahu podobný vývoj jako HP. Taky se to dostalo do neskutečné velikosti. Doslova opájení se vlastními slovy.
No, ale i tak to nemění nic na tom, že si příští díl zas nejslíš pořídím. (anglicky na konci srpna :_))

Guarnere
30.06.2022 5 z 5

Za mě prozatím nejlepší díl. Čte se to samo, neztrácela jsem se v postavách (a že jich je), jejich psychologie je vykreslená naprosto dokonale - Robinina vztahovačnost například tak skvěle, až mě s tím opravdu štvala :D.
Co na Rowlingové fakt můžu, jsou její popisy a přirovnání - často volí nepříliš lichotivý obraz, ale ono to vždy tak sedí: “…a Robin, která seděla hladová a vyčerpaná před restaurací Pizza Express, musela na ten telefonát znovu myslet, podobně jako se jazyk neodbytně zabývá vřídkem v ústech.”, nebo: “Strike na žádnou z esemesek neodpověděl, ale zakoušel stejný pocit, jako by ho pokousal nějaký hmyz: byl odhodlaný se nepoškrábat, ale pořád tu zůstávalo něco, co ho nepřestávalo dráždit.”
Jediné, co je opravdu škoda, ale autor za to nemůže, je fakt, že stránky ze zápisníku zůstaly nepřeloženy…