Neklidná krev

Neklidná krev https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485814/bmid_neklidna-krev-jGe-485814.png 5 1496 357

Pravé zlo nezničí ani čas. Pátý případ Cormorana Strika a Robin Ellacottové. Soukromého detektiva Cormorana Strika osloví s prosbou o pomoc žena, jejíž matka před čtyřiceti lety zmizela za podivných okolností. I přes malou šanci na objasnění odloženého případu se Strike a jeho parťačka Robin Ellacottová pouštějí do vyšetřování. Záhy pochopí, že před sebou mají ďábelsky složitou záhadu související s tarotovými kartami, pochybnými svědky a psychopatickým sériovým vrahem. A zjistí, že i případy staré desítky let mohou být smrtící.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kniha Zlín

Troubled Blood , 2020

iLuciferie
29.06.2022 3 z 5

Určitě lepší než předešlý díl. Knížka je napsaná tak, že se opravdu dobře čte, ale proč to má takovejch šílenejch stran?! To už mi tedy opravdu nepřijde normální (ani ospravedlněné obsahem)..

Korsika
29.06.2022 5 z 5

Dámy a pánové, královna londýnských detektivek 21. století přichází a nikdo ji nepřekoná! Předchozí díly této série byly skvělé, ale tenhle je všechny naprosto překonal. I pátý den po dočtení knihy jsem stále dumala nad tím, jak mě mohla paní Rowlingová takhle převést! Detektivní romány J.K.R. kombinují anglické prostředí a charaktery postav Agathy Christie, neskutečné zvraty a zápletky Shari Lapeny v kombinaci s jedinečným “Rowlingovským“ smyslem pro detail. Rozhodně doporučuji celou sérii.

raty
28.06.2022 5 z 5

Přidávám se k nadšeným komentářům. Mix žánrů, kde je základem řešení starého odloženého případu, mě strašně baví. Někomu se může zdát popisování pocitů postav z knihy a jejich osobního života vleklé, ale já právě tohle můžu. Výborně zpracovaná zápletka, psychologie všech postav, které jsou neskutečně lidské a uvěřitelné i všechny vedlejší linky zmiňující další případy řešené detektivní agenturou - prostě já bych nevynechala ani kousek. A už netrpělivě vyhlížím další díl.

ivzu77
25.06.2022 5 z 5

Tak za mne to byla super tisícistránková jizda. Cormorana a Robin jsou skvělá detektivní dvojka. Příběh mne bavil, čtení utíkalo, děj mne udržoval v napětí, vraha jsme neodhalila..
Navíc u mne postavy podtrhl fakt, že jsem našla zfilmované předešlé knihy v seriálu HBO s názvem C.B.STRIKE.

exlibris470
25.06.2022 1 z 5

Přečetl jsem si teď ještě příspěvky jiných. Psal jsem před chvílí, že detektivka má "vodsejpat", má to mít spád. Ta spousta stránek, kterou nám Rowlingová prodává, to je děj jen na pár stránek, na obyčejnou knihu do 300 stránek. A těch 700 stránek navíc?
To opravdu v jejím podání nejsou žádné studie charakterů, vztahů, vykreslení a popis
přírody v Cornwallu. Jsou to jen únavné kecy. rk

exlibris470
25.06.2022 1 z 5

Na novou detektivku Rowlingové jsem se těšil. Předchozí mne bavily, psáno ve stylu umírněné anglické klasiky. Hurá! Tato kniha mě vyděsila již svým objemem, 974 stránek!
Není to na detektivku příliš mnoho? Je! To vím po 244 stránkách. Proč se mám trápit
s dalšími sedmi sty? Končím, začnu něco zajímavějšího. Co vede Rowlingovou k tomu, aby nám zločin líčila na téměř tisíci stranách? Chandlerovi či Agátě na to stačilo daleko méně!
Proč mám číst na dvou stranách rozjímání o tom, proč dal Cormoran Robin k narozeninám právě kytici lilií, a ne nějakou jinou kytku? Prospěje to nějak ke svižnosti děje či vykreslení atmosféry? Nikoli. Shrnuto a podtrženo - kdo je zvědavý na detektivku o tisíci stranách?
Já tedy ne. rk

LucyA7
24.06.2022 5 z 5

Kniha je bichle, ale to já mám ráda. Nenudila jsem se ani chvíli a čím víc jsem ve čtení postupovala, tím bylo obtížnější se od knihy odtrhnout. Kromě vyšetřování případu se mi líbilo i to, že jsem mohla nakouknout víc do Strikova soukromí a minulosti. Vraha jsem samozřejmě neuhodla :-) a byla jsem překvapená, kdo to nakonec byl. Nějaké tipy jsem měla, ale protože jsem už četla všechny předchozí díly, připadali mi “příliš průhlední” a říkala jsem si, že se musí objevit někdo jiný. Asi teď knihu budu mít chvíli v hlavě a strašně se těším na seriálovou verzi a na další díl - ale na český překlad si asi chvíli počkáme, má prý ještě více stran :-)).

derrry
24.06.2022 2 z 5

Příběh dobrý, vrah nečekaný - v tomhle ohledu super. Ale je to hrooooooooooozně natažené (a papír je drahý).
Schválně - kdo z vás po 450 stranách doufal, že už si to konečně rozdají a budeme se věnovat tomu, čemu máme - tedy detektivnímu pátrání. To jejich vzdychání stylu má mě rád - nemá mě rád - kurnik, čtu detektivku, ne young adult.

Modrina
23.06.2022 5 z 5

Jsou knihy, u nichž je pět hvězd zoufale málo - a tohle je jedna z nich. A že je dlouhá? No, občas - např. když si zablokujete krční páteř a nemůžete dělat vůbec nic - je milé mít po ruce něco víc než leporelo. Skvělé, prostě skvělé.

oleg121
22.06.2022 4 z 5

Opäť veľmi dobré, no vzhľadom na dĺžku knihy a aj istú "obyčajnosť" príbehu ako takého, si myslím, že by knihe veľmi prospelo, keby bola asi o tretinu kratšia. Iste, nenudil som sa a príbeh ma bavil, avšak vzhľadom na rozsah je príbeh mierne rozťahaný a vôbec to nepomáhalo v orientácií postáv, podozrivých, výpovediach a riešenia prípadu ako takého. Preto aj rozuzlenie nie je také šokujúce a pôsobivé ako by mohlo byť.

Monika32
22.06.2022 5 z 5

Jak jsem předpokládala, kniha mě nezklamala. Je čtivá, příběh rychle ubíhá a ani chvíli jsem se nenudila. Až do poslední chvíle jsem neměla tušení, kdo je vrah. Nedalo se odtrhnou a pomalu každou volnou chvíli jsem ležela v knížce. Už se těším na další díl (doufám, že bude).

kristie
22.06.2022 5 z 5

Předpokládám, že k 5. dílu se dostanou pouze ti, kterým se styl a dlouhé opisy prostředí, řešení myšlenkových pochodů postav a jejich vztahů líbí stejně jako mě. Je to bichle, případ je zamotaný, je tu spousta postav, ale opět je to skvěle a čtivě napsané. Samotný případ je tu sice hlavní kostrou knihy, ale těžko by se na něm dalo postavit 1000 stran příběhu. Jak vychází další a další díly, je čím dál víc a víc jasnější, že tato série není ani zdaleka jen detektivkou. Je to vhled to lidských vztahů, Cormoran i Robin jsou tak reální a někdy i lidsky nemožní, že má člověk pocit, jako by to nebyli jen postavy z románu, ale skutečné osoby, které se na stránkách zhmotňují stejně jako se před více než 20 lety zhmotnil kouzelnický svět.

Na závěr ještě zpět k Neklidné krvi: bylo to opět fenomenální, vraha jsem neuhádla ani náhodou, teď budu mít opět problém se začíst do něčeho jiného a jdu dohánět domácí práce, které jsem od pátku zanedbávala.

Nočnípták
21.06.2022 5 z 5

Dávám pět*, ale je to dost nespravedlivé, protože ty díly předchozí jsem ohodnotila také pěti* a tahle kniha je ještě lepší. Pro mě by těch* bylo třeba nejméně sedm. Jenomže kdo ví, jestli by mně za čas stačily.
Rowlingová umí. Byla to pěkná bichle, taky jsem ji četla čtyři dny a tři hodiny a to je na mě u detektivky dlouho. A navíc jsem musela číst u stolu, v posteli to fakt nešlo. Kamarádský vztah mezi Cormoranem a Robin se dál neposunul, tak je jasné, že bude další díl. Pro mě je řešení jejich vztahu trochu úsměvné, ale nevadí mi a nerozptyluje ve sledování detektivní práce.
Už se těším na další díl a klidně to může být i větší bichle.

KatieKuli
20.06.2022 5 z 5

Jako vždy se Rowlingová předvedla. Skvělý příběh, nemohla jsem se odtrhnout (možná i proto, že číst to déle, ztratím přehled v množství postav :)), ale takhle na "jeden zátah" (čti pá - po), kdy jsem neuměla přestat a zároveň si vyčítala, že čtu neuvěřitelně pomalu, protože ty stránky snad neubývají... To všechno dávalo absolutní smysl. Nevím jak to dělá, ale klidně bych četla dál a dál. Jestli bude další díl o ještě více stranách, vzdávám to a jdu do elektronické verze :))). Pěkně nás čtenáře drží v napětí ohledně Robin a Strikea, vidím to na dalších 8000 stran, ale i tak jdu do toho :)))))

Lavender756
20.06.2022 3 z 5

Moc jsem se na knihu těšila, ale musím přiznat, i sama sobě, že byla menším zklamáním. Opravdu ráda čtu bichle, a v tomto případě jsem se obzvlášť na tučný obsah stran těšila, ale místy jsem se ve vyšetřovacích pochodech ústřední dvojice ztrácela a některé nekonečné, i když propracované výslechy tomu nepřidaly. Někdy po straně 600 a dále, jsem se přistihla při rychločtení a přeskakování. Tento díl za mě postrádal napětí jak v rovině agentury, tak ve vztahu hrdinů.

Eevina
19.06.2022 5 z 5

Na tohle 5 hvězdiček nestačí... na to nestačí ani 10 hvězdiček... první kniha, u které lituji, že má jenom necelých 1000 stran, první knížka, kterou jsem reálně nechtěla nikdy dočíst, protože wau. Rowlingová prostě umí. Může mít příští díl aspoň 2000 stran, prosím?

alcahanca
19.06.2022 5 z 5

Budu se opakovat, ale jako u každého dílu - wau! Rowling prostě umí psát a za tím si stojím. I kdyby kniha měla dvojnásobek stran, tak se čte výborně a odsýpá to. V novém případu Cormorana a Robin mě moc bavilo, jak pomalu přicházejí na nové důkazy a vyřešit 40 let starý zločin to chce hodně mravenčí práce. I ostatní případy agentury byly velice zajímavé, no prostě těším se na další díl. 5*

adorjas
19.06.2022 4 z 5

Kniha takmer 1000 strán a ja som ju dala za 3 dni?! Akože, až tak ma baví čítanie o Robin a Cormoranovi. Zaujímavá detektívna linka, mala som tušenie, kto a čo (viac neprezradím kvôli prípadnému spoileru) a nakoniec sa mi to splnilo na 50%. Viac ma baví to nekonečné "naťahovanie" medzi Robinom a Cormoranom, či sa niekedy dajú vôbec dokopy. Teším sa na ďalšiu časť!

Arlienen
18.06.2022 5 z 5

(SPOILER) Na pátý díl se Strikem a Robin jsem čekala tak dlouho, až bych to nazvala mučením. Samozřejmě, že mi to čekání stálo za to!
Knihu jsem začala číst ve čtvrtek 9.6. a skončila jsem ve středu odpoledne 15.6. Rowlingová sama sebe překonává a je naprosto geniálně fenomenální! Kniha už tak byla tlustá, ale já bych ji klidně brala ještě objemnější a delší, protože to čekání na další díl mě určitě zabije. Rowlingová ze mě udělala závisláka na svých knížkách. Miluju Cormorana a Robin. Jejich chvíle v kanceláři, když pili whisky mě úplně odrovnala. Samozřejmě Rowlingová mi to dělá naschvál a schválně takovými scénami šetří, jen abych dál utrácela peníze za její knížky :-D

Arsinoe_06
16.06.2022 5 z 5

Kdybych mohla dat 10 hvezd tak je dam! Zboznuju Rowlingove knihy, ona proste umi...priste prosim 1500 stranek, at mi to vystaci trochu dyl :-D